Şimdi Ara

EK YERLEŞTIRME SONUÇLAR AÇIKLANDI - YURT BAŞVURULARI BAŞLADI (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.696
Cevap
14
Favori
40.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heveskiran

quote:

Orijinalden alıntı: kafaavcisi

quote:

Beyler kontenjansiz(ilahiyat) gibi yerler yazsak obp kirilir mi? Annemi mutlu edeyim yeter lan.

Kontenjansız aöf ler kalktı hepsi kontenjanlı oldu bölümlerin.Eğer eml mezunuysanız direk geçiş hakkınızı kullanmazı tavsiye ederim bu durumda obp de kırılmaz.

Teşekkür ederim hocam.

Rica ederim Umarım istediğin yeri kazanırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: osymyemebizi

Adam gibi mezuna kalin iste uniye gec baslayacaksiniz ne anlami kaldi 1 yil kazanicam erken gidicem derken tum omur kaybedeceksiniz ben de 19 binden mezunum suan evet koyuyor mezun olmak ama tercihle ugrasip vakit oldurmeyin derim :)

+1
    Aynen katılıyorum 38 binden kaldım cok koydu ama istediğm bolumde okuyup omur boyu mutlu yasamak ıcın keske dememek ıcın değer bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pau_turkce -- 20 Eylül 2014; 2:13:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Peekay

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler kontenjansiz(ilahiyat) gibi yerler yazsak obp kirilir mi? Annemi mutlu edeyim yeter lan.

Kontenjansız aöf ler kalktı hepsi kontenjanlı oldu bölümlerin.Eğer eml mezunuysanız direk geçiş hakkınızı kullanmazı tavsiye ederim bu durumda obp de kırılmaz.

Emin misin kalktigina ?

İlk tercihlerde obp düşmez diye bende aöf yazacaktım sonradan gördüm kontenjanlı olduğunu 1 sene önceye kadar sadece adalet kontenjanlıydı şimdi hepsi kontenjanlı zaten kılavuzda kontenjan kısmında ne kadar olduğu yazıyor.Eminim kısacası sizi ösym deki adam yanlış bilgilendirmiş arayıp teyit ettirebilirsiniz.

Evet aradim teyit ettim, bunlarin aldiklari elemanlar işe yaramaz
    Demek ki bölüm tutturup oradan vazgecen aöf okumak isteyen adam avcunu yalayacak
    Belki o adamin okuyacak gucu yok o an, calisip disardan bitirecekti simdi 1 yil gitti bide ygsye girmesi gerekecek sanirim

Sözde herkesn okumasini destekliyorlar

Maalesef hocam arkadaşınızın 1 sene daha beklemesi gerekecek.Eğer ilk senesiyse arkadaşınızın umutsuzluğa kapılmasın yeniden hazırlanır daha iyi bölümlere gidebilir.Şuan ki eğitim sistemi maalesef berbat ilk önce eğitim sisteminde köklü değişikliğe gidilmesi lazım yoksa bizim ülkeden bir cacık olmaz.

Teşekkürler hocam, aslında kazanmıştı bir yeri ÖSYMi arayıp kadın evet açıköğretim kontenjansız bölümler açıklanınca ek yerleştirmede aöf 2 yıllıklara kayıt olabilirsiniz demiş o yüzden gidip kayıt yaptırmamış, o kadın yüzünden çocuğun 1 senesi gitti
    kayıt şansı var mı sence Vize Meslek Yüksekokulu için
  • hocam tercihi istedigin üniye göremi yoksa yuksek puandan dusuk puana göremi yaptın bu soru benim aklımı çok karıstırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: --kemal--

quote:

Orijinalden alıntı: Müşteid

quote:

Orijinalden alıntı: just4techno

Beyler şurada bir mantık hatası var diyorsunuzki kontenjan dolanların 1 puan üstü tercih yapılamaz ee açıklanan klavuzda kontenjan dolanlar yokki zaten hepsinin 1-2 -5-6 kontenjan sayısı var
    Sizi bilmem ama ben taban puanından yüksek puanına tercih yapacağım. sayfayı baştan sona okudum ve kaç kişinin hayatıyla oynadınız belkide...

Eğer yamulmuyorsam senin tercih etmek istediğin bölüm ilk tetcihlerde dolmuşsa sonradan kayıt yaptırmayanların yüzünden kontenjan açıklığı varsa taban puanı oluşur ve senin puanın taban puanına eşit veya yüksek değilse tercihin ölü tercih olmuş olur. Eğer bölüm ilk tercihte kontenjanını doldurmamışsa bölüm en yüksek puandan alıma başlar. Taban puanının bi önemi kalmaz. Bu noktaya dikkat ederek tercih yap

Önüme gelen öyle diyor ama ÖSYM klavuzunun TERCİHLER İLE İLGİLİ BİLGİLER başlığı altında e bendinde
    "Kaydolmayı en çok istediğiniz programı en üst tercihinize, daha sonra istediğiniz programı ikinci tercihinize
    yazmanız ve bütün tercihlerinizi bu şekilde sıralamanız yararınıza olacaktır. Tercihlerinizi, Tablo 3A
    (önceliğin sınavsız geçiş hakkı olanlarda olduğunu unutmadan), Tablo 3B ve Tablo 4'te verilen
    yükseköğretim programlarının en küçük puanlarına göre sıralamanız şart değildir. Duruma göre
    yapabileceğiniz tercihlerin baştan birkaç tanesini "Puanım yeterli olmayabilir." endişesine kapılmadan, sadece
    ilginizi göz önüne alarak belirleyebilir, buralara en çok istediğiniz programları yazabilirsiniz. Kazansanız bile
    kaydolmayı istemediğiniz bir programa tercih listenizde yer vermeyiniz. Ancak ne olursa olsun bir
    yükseköğretim programına kaydolmak istiyorsanız, sonlardaki birkaç tercih sıranıza girebileceğinizi tahmin
    ettiğiniz programları yazabilirsiniz." demiş fakat ;

Diğer taraftan dediğiniz gibi aynı kılavuzda ilk sayfanın EK YERLEŞTİRMEDE TERCİHLERİN YAPILMASI İLE İLGİLİ KURALLAR başlığı altında 1.maddenin B bendinde "Merkezî yerleştirmede kontenjanı dolan ve en küçük puanı oluşan, ancak yerleştirilen adaylardan
    birkaçının kayıt yaptırmaması nedeniyle kontenjan açığı oluşan lisans programlarını ve Tablo 3B’deki ön
    lisans programlarını, yalnız programın en küçük puanına eşit veya daha büyük puana sahip olan adaylar
    tercih edebilecektir. Tablo 3A’daki ön lisans programları için en küçük puan koşulu aranmayacaktır." demiş
    Anlamadım gitti.Kesin bilgisi olan varmı bu konu hakkında.

bu arkadaşın dediğini hiç okuyup kafanızı karıştırmayın

kural açık ve net : tablo 4a ve 3bde taban puanı oluşmuşsa puanın 0.1 düşük olsada giremezisn

tablo 3ada istediğin bölümü yazabilirsin ( 140 puanı geçme şartıyla ) uzatmanın anlamı yok dimi ? bu hükümdür yok şurdan duydum yok burdan duydum diye gelmeyin yok abicim yok giremezsin.

isterse 10000000000000000000000000000 açık olsun taban puan oluştuysa 00000.1 puan alçağı ol kimsede tercih etmesin sen yine giremezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: player2974

quote:

Orijinalden alıntı: --kemal--

quote:

Orijinalden alıntı: Müşteid

quote:

Orijinalden alıntı: just4techno

Beyler şurada bir mantık hatası var diyorsunuzki kontenjan dolanların 1 puan üstü tercih yapılamaz ee açıklanan klavuzda kontenjan dolanlar yokki zaten hepsinin 1-2 -5-6 kontenjan sayısı var
    Sizi bilmem ama ben taban puanından yüksek puanına tercih yapacağım. sayfayı baştan sona okudum ve kaç kişinin hayatıyla oynadınız belkide...

Eğer yamulmuyorsam senin tercih etmek istediğin bölüm ilk tetcihlerde dolmuşsa sonradan kayıt yaptırmayanların yüzünden kontenjan açıklığı varsa taban puanı oluşur ve senin puanın taban puanına eşit veya yüksek değilse tercihin ölü tercih olmuş olur. Eğer bölüm ilk tercihte kontenjanını doldurmamışsa bölüm en yüksek puandan alıma başlar. Taban puanının bi önemi kalmaz. Bu noktaya dikkat ederek tercih yap

Önüme gelen öyle diyor ama ÖSYM klavuzunun TERCİHLER İLE İLGİLİ BİLGİLER başlığı altında e bendinde
    "Kaydolmayı en çok istediğiniz programı en üst tercihinize, daha sonra istediğiniz programı ikinci tercihinize
    yazmanız ve bütün tercihlerinizi bu şekilde sıralamanız yararınıza olacaktır. Tercihlerinizi, Tablo 3A
    (önceliğin sınavsız geçiş hakkı olanlarda olduğunu unutmadan), Tablo 3B ve Tablo 4'te verilen
    yükseköğretim programlarının en küçük puanlarına göre sıralamanız şart değildir. Duruma göre
    yapabileceğiniz tercihlerin baştan birkaç tanesini "Puanım yeterli olmayabilir." endişesine kapılmadan, sadece
    ilginizi göz önüne alarak belirleyebilir, buralara en çok istediğiniz programları yazabilirsiniz. Kazansanız bile
    kaydolmayı istemediğiniz bir programa tercih listenizde yer vermeyiniz. Ancak ne olursa olsun bir
    yükseköğretim programına kaydolmak istiyorsanız, sonlardaki birkaç tercih sıranıza girebileceğinizi tahmin
    ettiğiniz programları yazabilirsiniz." demiş fakat ;

Diğer taraftan dediğiniz gibi aynı kılavuzda ilk sayfanın EK YERLEŞTİRMEDE TERCİHLERİN YAPILMASI İLE İLGİLİ KURALLAR başlığı altında 1.maddenin B bendinde "Merkezî yerleştirmede kontenjanı dolan ve en küçük puanı oluşan, ancak yerleştirilen adaylardan
    birkaçının kayıt yaptırmaması nedeniyle kontenjan açığı oluşan lisans programlarını ve Tablo 3B’deki ön
    lisans programlarını, yalnız programın en küçük puanına eşit veya daha büyük puana sahip olan adaylar
    tercih edebilecektir. Tablo 3A’daki ön lisans programları için en küçük puan koşulu aranmayacaktır." demiş
    Anlamadım gitti.Kesin bilgisi olan varmı bu konu hakkında.

bu arkadaşın dediğini hiç okuyup kafanızı karıştırmayın

kural açık ve net : tablo 4a ve 3bde taban puanı oluşmuşsa puanın 0.1 düşük olsada giremezisn

tablo 3ada istediğin bölümü yazabilirsin ( 140 puanı geçme şartıyla ) uzatmanın anlamı yok dimi ? bu hükümdür yok şurdan duydum yok burdan duydum diye gelmeyin yok abicim yok giremezsin.

isterse 10000000000000000000000000000 açık olsun taban puan oluştuysa 00000.1 puan alçağı ol kimsede tercih etmesin sen yine giremezsin

küsüratla kaçıranlardan biri benim moral 0
  • la bu tercihler adamı sömürür laaaaaaaaaa stres olduk bu yaşta. kıbrısamı gitsem pdr'ye. istanbulda mı okul oncesi ögrtlğimi bahöeşehire okusam hazır ev var ama uzak tercih edeceğimiz üniye göre o yurtta kalacaz mecbur bilemedim gitti. kıbrıs da okursam doğu akdeniz mağusa dediler en iyisi. off uleynnnnnnnno offf
  • 2 yıllık sınavsız yatay geçiş için , tercih yaparken taban puan olarak en son yerleşenin puanına mı bakılacak ?

• Tercih yapan yok mu daha. son güne bırakıcam bende. iyice tartıyorum
  • 27 28 erken gibi geldi. geçen sene kaç günde açıklanmış acaba?
  • Kılavuzu tam inceleyen warmi ?? Yeni Bölüm açılmismi devlette

• Ya beyler bi türlü tercihlere karar veremiyorum:S Lisede makine okudum.Ama bilgisayar istiyorum.Şimdi 25 tane bilgisayar programcılığı buldum toplam 260 kişilik.15 tanede makine seçtim toplam 159 kişilik.Hangi bölümden eleme yapıyım sizce ? 30 a indirmemiz lazım :(

Not: 2side 2 yıllık bölümler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Emin misin kalktigina ?

İlk tercihlerde obp düşmez diye bende aöf yazacaktım sonradan gördüm kontenjanlı olduğunu 1 sene önceye kadar sadece adalet kontenjanlıydı şimdi hepsi kontenjanlı zaten kılavuzda kontenjan kısmında ne kadar olduğu yazıyor.Eminim kısacası sizi ösym deki adam yanlış bilgilendirmiş arayıp teyit ettirebilirsiniz.

Demek ki bölüm tutturup oradan vazgecen aöf okumak isteyen adam avcunu yalayacak
    Belki o adamin okuyacak gucu yok o an, calisip disardan bitirecekti simdi 1 yil gitti bide ygsye girmesi gerekecek sanirim

Maalesef hocam arkadaşınızın 1 sene daha beklemesi gerekecek.Eğer ilk senesiyse arkadaşınızın umutsuzluğa kapılmasın yeniden hazırlanır daha iyi bölümlere gidebilir.Şuan ki eğitim sistemi maalesef berbat ilk önce eğitim sisteminde köklü değişikliğe gidilmesi lazım yoksa bizim ülkeden bir cacık olmaz.

Teşekkürler hocam, aslında kazanmıştı bir yeri ÖSYMi arayıp kadın evet açıköğretim kontenjansız bölümler açıklanınca ek yerleştirmede aöf 2 yıllıklara kayıt olabilirsiniz demiş o yüzden gidip kayıt yaptırmamış, o kadın yüzünden çocuğun 1 senesi gitti

Maalesef hocam ilk tercihlerde yazdığı bölüm gelen kişi kayıt yaptırsın yaptırmasın ek tercih hakkını kaybeder.Arkadaşınız resmen yanlış bilgilendirme mağduru olmuş sizin adınıza üzüldüm.Eğer arkadaşınız eml mezunuysa sınavsız geçiş hakkını seneye kullanabilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Emin misin kalktigina ?

Maalesef hocam ilk tercihlerde yazdığı bölüm gelen kişi kayıt yaptırsın yaptırmasın ek tercih hakkını kaybeder.Arkadaşınız resmen yanlış bilgilendirme mağduru olmuş sizin adınıza üzüldüm.Eğer arkadaşınız eml mezunuysa sınavsız geçiş hakkını seneye kullanabilir.

Hocam allahtan kazandığı okul kayıtlar geçmesine rağmen kabul etmiş 25ine kadar gelirseniz kaydınızı yaparız demişler
  • Leonardo DiCaprio. kullanıcısına yanıt
    Beyler yazıpta ösym onaylayabiliyormuş ama kayıt yaptıramıyormuşsun daha önce buna örnekler yaşanmış ben büyük bir aptallık edip kendimden 0,15 fazla olan bir bölüm yazdım. Ne yapmalıyım bu muhabbeti duyunca çok tırstım
  • Kayıtlarda askerlik durum belgesi istemeyen üniversite var mı?
    Kayıt yaptıran arkadaşlar cevaplar ise svinirim.
  • Arkadaşlar açıköğretime kayıt yaptırdım oraya yerleştim ilk tercihlerde ek tercih yapma şansım var mı ya ?
  • şimdi ablam sınava girmedi tercihte yapmadı imam hatip mezunu okumak istemiyodu ikna ettim açıktan iki senelik ilahiyat okumak istiyor tercih yapabiliyo muyuz biz şimdi araitırdım yapılabiliyomuş öyle dediler doğru mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgemici

Kayıtlarda askerlik durum belgesi istemeyen üniversite var mı?
    Kayıt yaptıran arkadaşlar cevaplar ise svinirim.

Kaçaksın sanırım? Şuan ıp adresinden ulaşılacak sana

• Arkadaslar ben mezun kalicam ek yerleştirmede puanımdan yüksek yerleri yazdım kazanıp da kayıt yaptıramamak gibi bir durum olur mu seneye oBP kırılması vb. Bir sıkıntı olmaz dimi?

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.