Şimdi Ara

DJ'im Soruları Alıyım... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
7
Favori
3.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

quote:

Orijinalden alıntı: •BuuReN•

quote:

Orijinalden alıntı: torres_35

Kaç yaşında ve nasıl başladın ?

19 yaşımda hevesim vardı zaten hep merak ederdim tanıdık bildik kişilere sorar ederdim okulda bi arkdaşın tanıdığım var böyle işlerle uğraşıyor demesi üzerine bi ara gittik yanına konuştuk falan ben biraz oynadım mixer üzerinde tabi ilk kez görüyorum öyle oldu,bi kere dokununca bidaha bırakamadım zaten.O aletde o kadar iyi değilde amatör-orta derece arası bi eletti ama o bile yetti bana

@Volume Up Buralarda o tarz şeyler yok,ama Bugün son sanırım merakın varsa Tomorrowland 2014 izleyebilirsin müzik bölmünde konusu var,canlı radyo yayınıda yapıyorlar canlı yayında youtube üzerinden

@Karanlık Ülke Hangi pattern'a uygulamak istiyorsan üstüne bi kez sol tık,açılan key pad'den sağ üstte FX'e kaçıncıya atadıysan kontrol et mixer'ı aç mixer'ın sağ altında 3 tane altta 3 tane üstte toplam 6 adet düğme olması lazım üstteki 3'lü senin istediğini yapıyordu yanılmıyorsam.Eğer o değilse söyle bidaha pc ye geçince bakarım.Muhtemelen etmiyeceksin de o yüzden söyliyim,Bişey Değil.

Teşekkürler hocam.

Zormuş kullanımı o.o

Yazmayı unutmuşum sağ tıklayıp ekleye biliyorduk çalışmayı yaptığımız tezgah'a.İlk kez kullanıyorsan önce oturup şarkı yazmaya başlamanı değilde küçük küçük hoşuna giden şeyler yazıp üstünde bu tür teknik anlamdaki bilgilerini geliştirmen lazım sonra ister istemez oluyor birşeyler zaten

• quote:

quote:

quote:

quote:

19 yaşımda hevesim vardı zaten hep merak ederdim tanıdık bildik kişilere sorar ederdim okulda bi arkdaşın tanıdığım var böyle işlerle uğraşıyor demesi üzerine bi ara gittik yanına konuştuk falan ben biraz oynadım mixer üzerinde tabi ilk kez görüyorum öyle oldu,bi kere dokununca bidaha bırakamadım zaten.O aletde o kadar iyi değilde amatör-orta derece arası bi eletti ama o bile yetti bana

@Volume Up Buralarda o tarz şeyler yok,ama Bugün son sanırım merakın varsa Tomorrowland 2014 izleyebilirsin müzik bölmünde konusu var,canlı radyo yayınıda yapıyorlar canlı yayında youtube üzerinden

@Karanlık Ülke Hangi pattern'a uygulamak istiyorsan üstüne bi kez sol tık,açılan key pad'den sağ üstte FX'e kaçıncıya atadıysan kontrol et mixer'ı aç mixer'ın sağ altında 3 tane altta 3 tane üstte toplam 6 adet düğme olması lazım üstteki 3'lü senin istediğini yapıyordu yanılmıyorsam.Eğer o değilse söyle bidaha pc ye geçince bakarım.Muhtemelen etmiyeceksin de o yüzden söyliyim,Bişey Değil.

Teşekkürler hocam.

Zormuş kullanımı o.o

Yazmayı unutmuşum sağ tıklayıp ekleye biliyorduk çalışmayı yaptığımız tezgah'a.İlk kez kullanıyorsan önce oturup şarkı yazmaya başlamanı değilde küçük küçük hoşuna giden şeyler yazıp üstünde bu tür teknik anlamdaki bilgilerini geliştirmen lazım sonra ister istemez oluyor birşeyler zaten

Bir kaç parça becerdim ! Ama bunları eklemediğim için çok yavandı. Türkçe olsa gurban oluram :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler hocam.

Zormuş kullanımı o.o

Bir kaç parça becerdim ! Ama bunları eklemediğim için çok yavandı. Türkçe olsa gurban oluram :D

Türkçe olsa bile belli kısımlar (büyük oranda ve çok büyük bir kısım) yine ingilizce kalır çünkü müzikal anlamda o terimlerin karşılığı tam olarak türkçeye çevirilemiyor çevrilse bile saçma salak şeyler ortaya çıkıyor,o yüzden bu şekilde kurcalayıp öğrenmek en mantıklısı ve en sağlıklısı.Farçaların sadece fade ayarlarıyla oynarak bi parçayı remixlemiş olmassın ha bunuda söyliyim

@KafKef2easy Keşke demedim hiç hatta iyiken heves etmişim dedim,yazları yapıyorum sadece mesleğim var çok şükür,hobi gibi birşey bu benim için ama bir tık daha önde sadece...

• Fl ile caliyormus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler hocam.

Zormuş kullanımı o.o

Türkçe olsa bile belli kısımlar (büyük oranda ve çok büyük bir kısım) yine ingilizce kalır çünkü müzikal anlamda o terimlerin karşılığı tam olarak türkçeye çevirilemiyor çevrilse bile saçma salak şeyler ortaya çıkıyor,o yüzden bu şekilde kurcalayıp öğrenmek en mantıklısı ve en sağlıklısı.Farçaların sadece fade ayarlarıyla oynarak bi parçayı remixlemiş olmassın ha bunuda söyliyim

@KafKef2easy Keşke demedim hiç hatta iyiken heves etmişim dedim,yazları yapıyorum sadece mesleğim var çok şükür,hobi gibi birşey bu benim için ama bir tık daha önde sadece...

Vallaha son cümlen ile bayağı yardımcı oldun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rosso Scuderia

Fl ile caliyormus

Ben 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum bayada alıştım arayüzüne falan geçen ableton live 9'u deniyeyim dedim arkadaşlar baya övüyordu indirdim ama baya baya karışık geldi içinden çıkamadım.O program yada bu program diye gülenleride anlamıyorum yaptığın iş aynı iş ama illah kendi kullandığını öveceksen serbestsin seni dizginleyen yok

@Karanlık Ülke Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır

• Abi kabindeki 2 tane kocaman diskleri ileri geri yapıpı vıçı vıçı diye ses çıkarabiliyomusun?
  • Dj olarak kendinize müzisyen diyebiliyor musunuz?
    Yaptığınız işin sanatsal boyutu nedir?
    Müzik bilginiz varmı?

Hem sana hemde diğer meslektaşların adına soruyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brian heriot

Deep house çok güzel neden

Ben daha çok trance seviyorum ama disco punk/electro-punk ya da hard electronica da vazgeçilmezim.

@Z.İbrahimovic10İtalya hocam.

@berkayy23Millet çok kafayı bulsa bile otorup kalkmasını biliyor yani dediğin tarz şey 50 kişiden 3-4 kişi anca ama ayık kafayla yazılan çok

@HAAltuntas Aynı şeyi geçen senede yapmıştın

@O Bir FilologBenim olan malzeme sadace 1mixer 2 turntable kablolar bir tane pc gerisi zaten mekanda var onlar ayarlıyor

Yorumunu alabilirmiyim.

https://soundcloud.com/tayfunblg/thewild

• Nickin çok hoşuma gitti dj buuren. İyi tınısı var hikayesi nedir?

• Trance ı Tiesto reyis bıraktı birader artık Tiesto dan sonra Trance la bir daha işiniz olduğunu görmeyim

Edit: konu djlikmiş sizin djliğiniz boş aga varmıydı tiesto gibisi
    Dünyanın ve evrenin en iyi dj i tiesto dur gerisi boş
    yok arminmiş yok steve aokiymiş fasa fiso tiesto gönüllere kazınmış bi adamdır
    @HAAltuntas sen armin dinlersin mezarına tiesto bile gelmez dj apo gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98BA03E18 -- 28 Temmuz 2014; 18:23:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vejeteryanzombi

Abi kabindeki 2 tane kocaman diskleri ileri geri yapıpı vıçı vıçı diye ses çıkarabiliyomusun?

Evet.

@Reclamation Ben kendi adıma konuşayım,küçüklüğümden beri (3. sınıfa giderken falan herhalde düşün işte yaşımı ) müzikle uğraşıyorum,ardından 2 yıllık bi konservatuvar geçmişim liseyide GSL'de okudum Bursa'da.Üniyide hala müzik bölümünde uludağ üniversitesinde devam ediyorum ana çalgım çello,avrupa birliği gençlik orkestrasına davet edildim bu yıl ülke ülke gezicem kısmet olursa,ben kendime müzisyen diyorum artık,zaten pek müzikle içli dışlı olmayan kimseler dj lik yapamaz dj lik yapsa bile kendi parçalarını yapamazlar... Umarım eksiksiz yanıtlamışımdır.

@Dukkha Hocam iyi güzel yapmışsın da ana ezginin girdiği yerde tonumu kaçırmışsın acaba ?Birde aynı ezgiyi parçanın sonuna kadar parklı enstrumanlarla kullanmak yerine o enstrumanlarla daha farklı ezgiler yapıp giriş gelişme sonuç bölümü şeklinde parçayı sunabilirsin.Birde hangi programla yaptın acaba eseri?

• Dostum benim de hep ilgim vardi, senelerdir gitmedi bu ilgi sene sonunda DJ setup alabilirim. Sence gunde ne kadar ugrasmak gerekecek Belli bir kivama gelene kadar? isimden dolayi cok zaman bulamayacagim ama 2 saat ayirabilirim herhalde.

londonda DJ okullari gormustum, onlar primary level mi yoksa Belli bir seviyeye mi hitap ediyodur?

• kank mix ' i ne zaman atıcan
  • Armin van Buuren

@fthzgr Kuracağın setup'a bağlı hocam,gider profesiyonel bir alet alırsan aylarını alır içinden çıkmak hiç bilmeyen için,orta derece ile iyi denecek kadar güzel bir şeyler ile başlarsan çözebilirsin mantığını,belli bir saat ayırmana gerek yok birgün oturursun bi mix yaparsın birgün canlı remix yapmaya çalışırsın yavaş yavaş ilerler bu elinde alışır bu sırada hem DJ Okullarıyla ilgili en ufak bir bilgim yok bu işleri bilen birine sorupda öğrensen daha iyi yanlış bilgi vermek istememUmarım yardımcı olmuşumdur.

@W!N3r Sana göre tiesto kimene göre AvB kimine göre Deorro kimine göre skrillex ruhuna hangisi hitap ediyorsa onunla gidiyorsun yola yani millete diretmeye çalışma illede tiesto diye başka adamların fun'ları gelir 2 laf eder donuna koyverirsin ağzın açık bakakalırsın

• Sektör de ne isimle taniniyorsun.

• mhalidyener kullanıcısına yanıt
    Ulan ayni soruyu soracaktim hahahahaha

• bir sey sormak istiyorum.Maglesef muzik bilgim dusuktur ama progressive house muzikleri cok seviyorum.Biraz ugrasip playlist hazirlamistim ama ne biliyim cok zaman oldu.Kisacasi bana hazir bir playlist verir misin veya onerir misin?

iyi bayramlar

• quote:

Armin van Buuren

@fthzgr Kuracağın setup'a bağlı hocam,gider profesiyonel bir alet alırsan aylarını alır içinden çıkmak hiç bilmeyen için,orta derece ile iyi denecek kadar güzel bir şeyler ile başlarsan çözebilirsin mantığını,belli bir saat ayırmana gerek yok birgün oturursun bi mix yaparsın birgün canlı remix yapmaya çalışırsın yavaş yavaş ilerler bu elinde alışır bu sırada hem DJ Okullarıyla ilgili en ufak bir bilgim yok bu işleri bilen birine sorupda öğrensen daha iyi yanlış bilgi vermek istememUmarım yardımcı olmuşumdur.

@W!N3r Sana göre tiesto kimene göre AvB kimine göre Deorro kimine göre skrillex ruhuna hangisi hitap ediyorsa onunla gidiyorsun yola yani millete diretmeye çalışma illede tiesto diye başka adamların fun'ları gelir 2 laf eder donuna koyverirsin ağzın açık bakakalırsın

Dj dünyasını ve ünlü dj leri bilmiyor olabilirm neden gerizekalı muamelesi yaparmış gibi smiley koydun anlamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğru diyorsun üzerinde fazla kalmıyorum artık sürüm olarak piyasaya sunuyorum parçaları uğraştığım therapyim var label eski enstüden almadı

therapy göz bebegimdir enstrümanları eski ve kullanışsız ruhunu çok benimsedim.
    https://soundcloud.com/tayfunblg/tayfun-bilgici-therapy

r3hap a night in kendi remakeim

https://soundcloud.com/tayfunblg/a-night-in

Program olarak fl11 prod. edition./bundle nexus full patch omicronlarda dahil

senin parçalarınıda merak ettim doğrusu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 28 Temmuz 2014; 19:57:08 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.