Şimdi Ara

TOP. VE FÜZE OKL.ÖĞR. VE KURSLAR TB. / ANKARA POLATLI / ANKARA (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
806
Cevap
20
Favori
67.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • angaradan gidecek olan var mı tertipler?
  • arkadaşlar bizi kurayla buradan nerelere dagıtacaklar bıde ben uzun istemıyordum kadere geldi avantajlı dezavantajlı mı iyi mi oldu kotu mu maddı açıdan değerlendirmeye gerek yok 6 ay fazladan asker olmak içime sıkıntı oluşturdu bi bilginiz var mı
  • 353. Meslekçi Asteğmen'den selamlar.

Beyler sabaha kadar nöbetim var sormak istediğiniz soru varsa sabaha kadar sorabilirsiniz. Vakit de geçmiş olur böylelikle :)

Polatlıya ilk gittiğinizde bence hiç boşuna gezmeyin bir şey yok çünkü ama illa ki merak edeceksiniz 30 dk falan bi tur atın merakınızı giderin. Hiçbir şey almanıza gerek yok birlikte her şey var ve daha ucuz.

Eğer erken teslim olursanız sizi dosya grubu yaparlar. Yani görev verirler. Görev alan arkadaşlar nöbet tutmazlar. Komutanlara yardım ederler bir nevi güzeldir zaman hızlı geçer. Ama ben görev almam sorumluluk alma yetim yok derseniz erken gitmeyin derim ben.
  • radreSword kullanıcısına yanıt
    Cidden mesleğimizi yapıcaz. Türkiyenin herbi köşesine dagılcakmıyız yoksa belli başlı yerleremi. öncelikli sorular bunnar başgan. bi el atıversen.
  • arkadaşlar benim eskiden polatlıda meslekçi yapan arrkadaşlarımdan aldığım nacizane bilgileri paylaşayım

acemiliğimiz 1 aymış. içeride süpermarketimiz bile varmış. bankamatik olarak teb varmış. kola makinalarında kredi kartı da geçiyomuş 1 lira bozuk arama derdinden kurtarıyormuş :)

acemilik boyunca hiç temizlik mıntıka yapmamışlar. ufak tefek hırsızlık olmuş sigara çalınması gibi (muhtemelen meslekçiler değil de temizlikçiler veya usta uzun dönem erler çalmıştır dedi). ama bot çalınması gibi bi durum kesinlikle olmamış. güneş kremi yanımıza almanız gereken ilk şey dedi en kalitelisinden. kulaklar sıcaktan çok kötü oluyormuş.

3.bölük olacakmışız. 1. ve 2.bölükte 15ağustosta gelecek olan 2.5 aylık yedek subaylarmış. uzun dönem er olarak ta sadece ustalardan biraz varmış acemi pek yokmuş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: radreSword

353. Meslekçi Asteğmen'den selamlar.

Beyler sabaha kadar nöbetim var sormak istediğiniz soru varsa sabaha kadar sorabilirsiniz. Vakit de geçmiş olur böylelikle :)

Polatlıya ilk gittiğinizde bence hiç boşuna gezmeyin bir şey yok çünkü ama illa ki merak edeceksiniz 30 dk falan bi tur atın merakınızı giderin. Hiçbir şey almanıza gerek yok birlikte her şey var ve daha ucuz.

Eğer erken teslim olursanız sizi dosya grubu yaparlar. Yani görev verirler. Görev alan arkadaşlar nöbet tutmazlar. Komutanlara yardım ederler bir nevi güzeldir zaman hızlı geçer. Ama ben görev almam sorumluluk alma yetim yok derseniz erken gitmeyin derim ben.

-- 1 aylık eğitimde sadece yemin törenine hazırlık eğitimimi alıyoruz?Yat yuvarlan şınav mekik gibi durumlar var mı?

-- İlk gün 5.30 da mı kalkıcaz ?

-- Mesleki Asteğmenler ustalık dönemimde kışla içerisinde ne gibi görevler yapıyor?Bilgisayar başında memur durumu gibi birşey mi?

-- Ustalık döneminde telefon durumu nasıl herhangi bir sorun oluyor mu?Akıllı telefon getirip birde elimizden alınmasın :D

• quote:

Orijinalden alıntı: gecelerin yargıcı_10

Cidden mesleğimizi yapıcaz. Türkiyenin herbi köşesine dagılcakmıyız yoksa belli başlı yerleremi. öncelikli sorular bunnar başgan. bi el atıversen.

Evet mesleğinizi yapacaksınız ama o yüzden çağırıldınız ama bu o birlikteki duruma göre değişir. TSK nın kendi hukuğu kuralları vardır gidince alışırsınız zaten hepiniz mesleğinizde iyi puanlar alıp mezun olmuş arkadaşlarsınız yani yapamayacağınız şeyler değil. Basite indirgenmiş şeyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swordfish666

Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler.
    İlk sorum acemilikte bir günün nasıl geçtiğidir ?
    İkincisi ise acemilikten sonra gideceğimiz yerler hangi hususlara göre belirleniyor ve nereler gelebilir ?

Güzel soru acemilikte 1 gün 3 gün gibi geçer :) Çünkü güne erken başlanılır. İlk 3 gün ben çok zorlanmıştım bir türlü vakit geçmiyordu. En fazla maruz kalacağınız şey "İÇTİMA" "İÇTİMA" "İÇTİMA" Kaçak var mı diye sayılacaksınız. Yemeğe giderken sayılacaksınız. Aile kantinine giderken sayılacaksınız Takım kıdemlileri manga kıdemliler vs. olacak. Herkesin candostuna yani buddy sine sahip çıkması gerekecek.

Ortalara doğru sınavlarınız olacak onlara çalışacaksınız. Eğer iyi derece alırsanız gideceğiniz yeri kendiniz seçeceksiniz. Adı üstünde meslek kurası. 300 kişi varsa bölükte ilk 30 a girenler istedikleri yeri kendi seçecek. Diğerleri ise kura çekecek. Jandarmalar gideceği yerler doğu batı her yer. Karacılar da keza öle. Havacılar ve Denizcilerin gideceği yerler biraz kısıtlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

quote:

-- 1 aylık eğitimde sadece yemin törenine hazırlık eğitimimi alıyoruz?Yat yuvarlan şınav mekik gibi durumlar var mı?

-- Mesleki Asteğmenler ustalık dönemimde kışla içerisinde ne gibi görevler yapıyor?Bilgisayar başında memur durumu gibi birşey mi?

-- Ustalık döneminde telefon durumu nasıl herhangi bir sorun oluyor mu?Akıllı telefon getirip birde elimizden alınmasın :D

1 Aylık dönemde mesleğinizi yapacağınız için temel askerlik eğitimleri veriliyor.

ilk gün değil her gün 6 da kalkacaksınız nöbetçi komutanın sabaha içtimasında sayım almasına bağlı daha erken veya daha geç de olabilir.

Mesleğin nedir?

Askerlik yönetmeliğine göre kışla içerisinde telefon kullanmak yasak.

sınavın içeriği ne oluyo peki.her meslek ayrı sınavamı giriyo herkes aynı sınavamı giriyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenedoss

arkadaşlar benim eskiden polatlıda meslekçi yapan arrkadaşlarımdan aldığım nacizane bilgileri paylaşayım

acemiliğimiz 1 aymış. içeride süpermarketimiz bile varmış. bankamatik olarak teb varmış. kola makinalarında kredi kartı da geçiyomuş 1 lira bozuk arama derdinden kurtarıyormuş :)

acemilik boyunca hiç temizlik mıntıka yapmamışlar. ufak tefek hırsızlık olmuş sigara çalınması gibi (muhtemelen meslekçiler değil de temizlikçiler veya usta uzun dönem erler çalmıştır dedi). ama bot çalınması gibi bi durum kesinlikle olmamış. güneş kremi yanımıza almanız gereken ilk şey dedi en kalitelisinden. kulaklar sıcaktan çok kötü oluyormuş.

3.bölük olacakmışız. 1. ve 2.bölükte 15ağustosta gelecek olan 2.5 aylık yedek subaylarmış. uzun dönem er olarak ta sadece ustalardan biraz varmış acemi pek yokmuş :)

Evet 1 ay.
    Aile kantini var ara ara gitmek isteyeceksiniz gazete, kişisel ihtiyaç için.
    Doğru Teb var.
    Kola makinalarında kredi kartı geçmiyor bozuk :) Giderken 30 tane 1 lira götürün :) Bittiğinde Fatihmatikten tekrar madeni para alırsınız :)
    Mıntıka var her gün bir manga mıntıka yapıyor ama zor değil.
    Hırsızlık olmadı hiç 353. dönemde herkes sonuçta aklı başında arkadaşlar. Elit bir bölük olacaksınız yani. herkes birbirinden istesin arkadaşı verir zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: gecelerin yargıcı_10

sınavın içeriği ne oluyo peki.her meslek ayrı sınavamı giriyo herkes aynı sınavamı giriyo.

Herkes aynı sınava giriyor. Size kitap dağıtacaklar ve slayttan dersleriniz olacak Albaylar derslere girecek. Ordan çalışacaksınız.
    Karaci, havaci ya da jandarma icin aralarinda egitim veya baska bir acidan belirgin farkliliklar var mi peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş şimdi branş kısımlarında numara yazıyor mesela benim 64. Bu numaralar ne ise yarıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tenedoss

arkadaşlar benim eskiden polatlıda meslekçi yapan arrkadaşlarımdan aldığım nacizane bilgileri paylaşayım

Evet 1 ay.
    Aile kantini var ara ara gitmek isteyeceksiniz gazete, kişisel ihtiyaç için.
    Doğru Teb var.
    Kola makinalarında kredi kartı geçmiyor bozuk :) Giderken 30 tane 1 lira götürün :) Bittiğinde Fatihmatikten tekrar madeni para alırsınız :)
    Mıntıka var her gün bir manga mıntıka yapıyor ama zor değil.
    Hırsızlık olmadı hiç 353. dönemde herkes sonuçta aklı başında arkadaşlar. Elit bir bölük olacaksınız yani. herkes birbirinden istesin arkadaşı verir zaten.

352. dönemdi sanırım arkadaşım. Kredi kartını son onlar bozdu herhalde bu kötü oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

Karaci, havaci ya da jandarma icin aralarinda egitim veya baska bir acidan belirgin farkliliklar var mi peki?

Hayır hiç bir fark yok eğitim açısından herkes eşit. Sadece törende giyeceğiniz kıyafetler farklı :) Havacılar Mavi, Denizciler Siyah diğerleri Yeşil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper.yilmaz

Kardeş şimdi branş kısımlarında numara yazıyor mesela benim 64. Bu numaralar ne ise yarıyor?

Hiçbir işe yaramıyor takılmayın branş numaralarına. Sizin mesleğinizin branş kodu o. Mesela atıyorum Elektrik mühendisimisin. Diğer Meslektaşlarınında branş kodu 64. Bir işe yaramıyor sizle alakası yok yani.
  • quote:

quote:

quote:

1 Aylık dönemde mesleğinizi yapacağınız için temel askerlik eğitimleri veriliyor.

ilk gün değil her gün 6 da kalkacaksınız nöbetçi komutanın sabaha içtimasında sayım almasına bağlı daha erken veya daha geç de olabilir.

Mesleğin nedir?

Elektrik Müh benim meslek

Yapamayacağımız şeyler olacağını sanmıyorum.

Diğer sivil memurların yanında kendi mesleğimizle alakalı bir takım işler verirler diye umuyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mesleğin nedir?

Elektrik Müh benim meslek

Yapamayacağımız şeyler olacağını sanmıyorum.

Diğer sivil memurların yanında kendi mesleğimizle alakalı bir takım işler verirler diye umuyorum

Aynen dediğin gibi. Kısa dönem er olarak değil. Subay olarak gidiyorsunuz. Bunu unutmayın sonuçta mesleğiniz var elinizde ve sorumluluklarınız, imza yetkileriniz olacak.

--Ayrıca yerlerimiz belli oldu yemin töreni sonrası dağıldık diyelim kaç günlük bir iznimiz var usta birliğine katılım için ?

--Şimdi ki yol paramız 72 tlsı usta birliğine katılımda km başına 2 tl gibi birşey diyorlardı doğru mu?

--Mesleki asteğmen maaşları tam olarak ne kadar ? Yüksek maaş kapmasındaki doğu illeri hangileri ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.