Şimdi Ara

TOP. VE FÜZE OKL.ÖĞR. VE KURSLAR TB. / ANKARA POLATLI / ANKARA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
807
Cevap
20
Favori
67.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bende sizinle aynı yerde yapıcam askerliğimi yedek subay olarak.FAkat bende branş kısmında 64 yazıyor.Şimdi ben kaç aylık eğitime tabi tutulucam acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: swordfish666

Burada hangi banka atmleri var hocam ?

TEB bankasının atm'si var. Size zaten orada hesapta açıcaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecelerin yargıcı_10

kusura bakmayın tertipler ama tekrar sorayım 64 branş olarak meslekçiyiz kesin olarak demi. Meslekçilerin bölümler ne acaba ben Endüstri Mühendisiyim.

ben matematik öğretmeniyim.
  • DuMaN_28 kullanıcısına yanıt
    sevk başlangıç ve bitih tarihi ne yazıo tertip
  • Tertipler hayırlı olsun.

Mesleki çıktı bakalım bayram sonrasına getirmeye çalışacaz gelişimizi

Geçen sene Ankara Polatlı da mesleki yapan sınıf arkadaşıma sordum.

Çok fazla eşya geitirp hamallık yapma,

iç çamaşırları rengine takılmıyorlar istediğini al dedi.Yine de haki reng alırız.

odalar 6-8 kişilik,kilit filan gerekli değil odalar dıştan kilitliyebiliyorsunuz yatma zamanına kadar zaten giremiyorsunuz zaten koğuşa dışarıda takılıyorsunuz dedi.

Yanına 150-200 lira bozuk para al dedi 5 lira 10 liralık yaptır.50-100 lira getirirsen harcamaya bilirsin dedi :)

Yaz aylarında Ankara sıcak oluyormuş.Şortla filan yatabilirsin Eşorfman terlik gibi şeyleri buradaki çanta da zaten veriyorlar dedi.

Eğitim konusunda rahat ol sadece yürüyüş filan varmış ayrıyetten yemin törenine hazırlık filan vs

Ayakkabılar sıkıyor dedi tabanlık konusuna değindi :D

1 ay sonra meslekçi arkadaşlar kura sonucu dağılacaksınız dedi Kara Meslekçiler doğu batı çeşitli yerlere gidiyormuş kura sonucu Hava meslekçilerde doğu yokmuş

• quote:

Peki hocam bizim maaş alma durumumuz nasıl olacak ? Bir aylık eğitim sonrasında mı başlıyor ?

Maaş şöyle alıcaksınız polatlıda asteğmen aday öğrenci olduğunuzdan dolayı, orada yaklaşık 70-75tl lik bir maaş alıcaksınız.

Polatlı bitti kuralar çekildi yemin edildi felan, 15 gün meyil iznine ayrılacaksınız yani kıt'aya çıktığınızda gittiğiniz yerde banka hesabı acıcaksınız ve ayın sonuna dogru maaş yatar 1 tam maaş yatar gittiğiniz yerde. Polatlı ise size gittiğiniz zaman nereye gittiyseniz polatlıya olan km cinsinden bir yol parası alınır. Ayrı olarak yarım maaşda yatırı polatlı size açılacak olan Teb hesaplarına durum böle..

• emrow16 kullanıcısına yanıt
    hocam acemiliği 2.5 ay yapacak yedek subaylarda maaş durumu nasıl oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

Tertipler hayırlı olsun.

Mesleki çıktı bakalım bayram sonrasına getirmeye çalışacaz gelişimizi

Geçen sene Ankara Polatlı da mesleki yapan sınıf arkadaşıma sordum.

Çok fazla eşya geitirp hamallık yapma,

iç çamaşırları rengine takılmıyorlar istediğini al dedi.Yine de haki reng alırız.

odalar 6-8 kişilik,kilit filan gerekli değil odalar dıştan kilitliyebiliyorsunuz yatma zamanına kadar zaten giremiyorsunuz zaten koğuşa dışarıda takılıyorsunuz dedi.

Yanına 150-200 lira bozuk para al dedi 5 lira 10 liralık yaptır.50-100 lira getirirsen harcamaya bilirsin dedi :)

Yaz aylarında Ankara sıcak oluyormuş.Şortla filan yatabilirsin Eşorfman terlik gibi şeyleri buradaki çanta da zaten veriyorlar dedi.

Eğitim konusunda rahat ol sadece yürüyüş filan varmış ayrıyetten yemin törenine hazırlık filan vs

Ayakkabılar sıkıyor dedi tabanlık konusuna değindi :D

1 ay sonra meslekçi arkadaşlar kura sonucu dağılacaksınız dedi Kara Meslekçiler doğu batı çeşitli yerlere gidiyormuş kura sonucu Hava meslekçilerde doğu yokmuş

Havacı olup da ustalığa Muş'a gitmiş arkadaşım vardı yedek subay.

• Bende bende :D

TOP. VE FÜZE OKL.ÖĞR. VE KURSLAR TB. / ANKARA POLATLI / ANKARA
  • quote:

Bu meyil izni kullanımı zorunlu bir şey mi hocam ?

Zorunlu bir şey değil istersen kullanmassın ama o 15 günlük meyil izini senin yasal izin sürenden dşmez yani kullanmak istemezsen 15 gün tatil yapmamış olursun

Meslekçilerin izin süresi 30+11 (11 gün mazeret izni) , Takım komutanlarının 30+6 gündür.

quote:

Orijinalden alıntı: fkoc38

hocam acemiliği 2.5 ay yapacak yedek subaylarda maaş durumu nasıl oluyor

2.5 Ay süreyle orada 70-75tl civarı para alıyorsun. Meslekçiler için yemin ettikten sonra dediklerim takım komutanları içinde geçerli.
    Ama meslekçiler takım komutanlarına göre 2 ay fazla maaş alır. ve 2 ay fazla teğmen olduklarından bi okadar daha fazla maaş alır durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrow16 -- 22 Temmuz 2014; 13:28:14 >

• meslekçi olup kimyager olan varmı burda ?
  • yedek subay adayı
    topçu polatlı/ankara

MUV. ÖZELLİĞİ : MESLEK KURASI

ama sınıdıfındada TOPÇU yazıyor

gelen sms'te 31.07 son diyordu ama e-devlet'ten sevk işlemine tıklayıp EVET leri doldurup sülüs çıktısı haline geldiğinde 27.07 katılma tarihi diyor.

1-meslekçi miyiz
    2-meslekçinin diğer subaydan farkı ne
    3-branş 64 yazıyordu inşaat mühendisiyim bilmiyorum onunla mı alakalı
  • BNYZ kullanıcısına yanıt
    Tertip meslekçimiymiş o

Bilmiyorum benim arkadaş Elektrik Mühendisiydi havacı Asteğmen 8 kişilermiş kuralarında doğu da il yoktu diyor belki sayı fazla olursa yada ihtiyacç varsa olabiliyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: thornmaeglin

yedek subay adayı
    topçu polatlı/ankara

gelen sms'te 31.07 son diyordu ama e-devlet'ten sevk işlemine tıklayıp EVET leri doldurup sülüs çıktısı haline geldiğinde 27.07 katılma tarihi diyor.

1-meslekçi miyiz

Meslekçisin

Meslekçiler genelde kendi mesleğine yakın işler yapar.Askeri inşaatlarda denetim yada bilgisayarda çizim excel filan gibi şeyler

Takım asteğmenleri ise askeriyeye gelen erlerin eğitim ve idaresinden sorumludur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

Tertip meslekçimiymiş o

Bilmiyorum benim arkadaş Elektrik Mühendisiydi havacı Asteğmen 8 kişilermiş kuralarında doğu da il yoktu diyor belki sayı fazla olursa yada ihtiyacç varsa olabiliyordur

Meslekçi miydi emin değilim ama gıda mühendislerinden takım komutanı çıkmıyor pek.
  • Arkadaşlar ben matematik öğretmeniyim bana da meslekçi çıktı bana ne görevi verirler acaba?undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nasuh48 -- 22 Temmuz 2014; 13:44:47 >
  • darkness12 kullanıcısına yanıt
    eyvallah hacı.

arife gününe katılma tarihi almaları sikip attı

1 ay eğitimden sonra kura çekeceğiz değil mi ve heryer gelebilir mi yoksa belli başlı yerler mi var? ve çektiğimiz kurayı değiştirebiliyor muyuz ordaki arkadaşlarla uygun olursa
  • quote:

yedek subay adayı
    topçu polatlı/ankara

1-meslekçi miyiz

ah be tertip keşke sülüsü e-devletten almasaydın bayramda evde geçirebilirdin
  • Yedek subay çıkan arkadaşar. Rica etsem bilgilerinizi buradan :http://forum.donanimhaber.com/m_95016019/tm.htm paylaşırmısınız?
  • quote:

eyvallah hacı.

arife gününe katılma tarihi almaları sikip attı

1 ay eğitimden sonra kura çekeceğiz değil mi ve heryer gelebilir mi yoksa belli başlı yerler mi var? ve çektiğimiz kurayı değiştirebiliyor muyuz ordaki arkadaşlarla uygun olursa

1 aylık eğitimden sonra kura ama değiştirme var mı onu bilmiyorum tertip

Ben şubeye gidip bayramdan sonraya tarih alıcam.E-devletten alırsan sülüsü en erken katılma tarihini alıyormuşssun sen öyle mi yaptın?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.