Şimdi Ara

Amerika'da Lise hayati! Video (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.540
Cevap
327
Favori
56.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birazda kızlardan bahsetsen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bursaspor
  • benimde bi hayalim var new yorka gitmek
  • Mesajım bulunsun
  • Üniversiteyi orda okumak umarım bize de nasip olur

• Benide yanına al evini temizlerim
  • Hayatının tadını çıkar kardeşim. Ne yalan söylim kıskandım doğrusu Hayatında başarılar diyeceğimde zaten o kesin
  • 4 malzemeli pizza ne kadar?

Bende pizzaciyim yurtdisinda.

• hangi unidesin yazmamissin yada ben goremedim
  • Biri de cikip dememis madem giresunlusun boynundaki bursa atkisi ne ayak

• quote:

Orijinalden alıntı: Faik Ş.

quote:

Orijinalden alıntı: bl@cknight

quote:

Orijinalden alıntı: Faik Ş.

quote:

Orijinalden alıntı: bl@cknight

quote:

Orijinalden alıntı: John Mayer

"Ingilizce grammer olarak calismadim ki iyiki calismamisim arkadaslar vaktimi bosuna oldurmedim."

Belki çalışsan Community College'a gitmezdin gide gide.

Egitim sistemini bilmeden yorumlar atmayalim. community college burda bir cok amerikali tarafindanda tercih ediliyor. En buyuk nedeni 2 sene nerdeyse bedavaya okuyup sonra cok rahat bi sekilde istedikleri universiteye gecis yapabiliyorlar. Hem para biriktiyorlar hemde universiye sinavmis o dertlerden kurtuluyorlar sonrada rahat bir sekilde transfer oluyorlar. Turkiyede boyle bir sistem olmadigi icin zaten konuyu acan abimde zamani oldugunda ayrintili yazacaktir.

Artık o community collegedan "çok rahat" hangi fucktirboktan üniye geçer bilemem. . Ki beleş değil ama nispeten ucuz zencilerle ve beyaz çöplerle okumak.

Bugun community collegelardan ivy league okullarina giden ogrenci sayisi azimsanmayacak derecede fazla. Cunku burda sizin yaptiginiz gibi cop beyaz zenci gibi insan ayrimi yok. Biz millet olarak burda kaybediyoruz zaten orneklediginiz icin tesekkurler

Valla ben uchicagoda okuyorum bu sene, bi tane community collegei gezdim liseden farksızdı. 3 yıldır da orada yaşıyorum kimsenin ayrımcılık yapmadığını sanıyorsan tatlı suratlı Amerikalılar dışında kimseyle muhattap olamamışsın demektir.

3.8 ortalama tutturup küçük şansını kullanmayı başarır inşallah .

Dedigim gibi irkcilik her yerde var butun ulkulerde var ama ben karsilasmadim. Ikinci olarak amerikada 3.8 gpa yapmak zor bisey degil derslerin kolay oldugunu sizde cok iyi bilirsiniz. Demek istedigim community collegelar 4 yillik uniye gecmek icin guzel bir firsat turkiyede olmasi lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: Post Apocalyptic

quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

amerikada yaşamak için illa göçmen olarak mı başvurmak lazım?

dünyanın her yerinden göç alan bir yer. kendimizi nasıl kabul ettiririz?

Amerikada sürekli oturma ve çalışma izni almak için en kolay yol, ABD vatandaşıyla evlilik yapmanızdır. İlk sene geçici greencard verirler, sonra da daimi. 3 yılı tamamladığınızda da vatandaşlığa başvuru hakkı kazanırsınız.
    Bir diğer yol ise, her yıl Ekimin ilk günleri ile Kasımın ilk günleri arasında yapılan greencard çekilişine başvurmanızdır. Kazanma ihtimaliniz %2,5-3 civarıdır. Kazanırsanız 1-2 yıl süren bir süreçten sonra greencard almaya ve ABD'ye giriş yaptıktan ve orda geçirdiğiniz 5 yıldan sonra da ABD vatandaşı olmaya hak kazanırsınız.

Çekilişlere katılım nasıl oluyor? nereden yapılıyor? yaş sınırı ve ücret var mı?

www.dvlottery.state.gov adresinden ücretsiz olarak başvuru yapabilirsiniz. Başka siteler de var, ancak onların tamamı sizden para almakta ve yine sizin bilgilerinizi alarak yukarda verdiğim resmi siteye sizin adınıza başvurunuzu yapmaktadırlar. Olaki onların başvurusuyla kazandınız; bu sefer sürecin devam etmesi için sağlam miktarlarda para talep etmektedirler. Bence buna hiç gerek yok. Resmi siteden başvuru yapmanızı öneririm. Şu an başvurulara açık değil, sadece daha önceden kazananlara yönelik hizmet veriyor.
    En az lise mezunu olma şartı var. Bu da dolaylı olarak bir yaş sınırı getiriyor. Lise mezunu değilseniz onların belirttiği kategorilerde en az 2 yıllık tecrübeye sahip olmanız ve bunu belgelemeniz gerekmekte.

• Pizzacı bulaşıkcı benzinci olmak Valla amerikada en az bir amerikalı gibi eşit şartları yakalamak için enazınan orada doğuğ büyümeniz babanızda 40 yıldır orada olması lazımki 2.sınıf muamelesi görmeyin.Yoksa yapıcağınız meslekler belli
  • @pelstina

Müslüman geçinen bazılarının bu konuda şikayeti yok usta...

• hangi şehir diye sordum hangi mallar "katılmıyorum" dedi? sorunun neyine katılmadın gerizekalı
    üye

• Moda oldu "Amerika'da yaşıyorum, günlerim böyle geçiyor" konuları.
    Sanki farklı bir gezegende Amerika, dersin Mars'a yerleşmiş onu anlatıyor.
  • dostum süper benim hayalimi gerçekleştirmişsin umarım oralarda çok mutlu olursun,ama daha fazla foto lütfen okuldan arkadaş ortamından etkinliklerden falan, o filmlerde gördüğümüz partiler var mıymış lan harbiden aydınlat bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esclavage

Orada da kendi pizzanı mı yapıyorsun?

evet. Pizza restaurantinda calisiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qer_1st_k

hangi şehir?

Ludlow, MA
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.