Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar.bugün teknosadan zenfone 5 aldım. gerçekten çok iyi bir telefon .fakat back tuşunda bug var. sizdede öylemi ?.telefonu sağ elimle kullanırken bazen basmıyo.3-4 kere aynı şekildede denememe rağmen tuş basmıyor.tuşa biraz daha sol tarafdan basınca işliyor. sadece bendemi var acaba ?
    birde kapağı açarken yan taraf kolaylıkla aşınabiliyo. kapakla oynamamak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: seferihsn

discovery de kullandı buradaki insanların çoğu 6 saat falan gittiği yok ve bana en az 6-7 saat ekran süresi veren bir tane samsung söyler misin

Allah kimseyi kullandığı markanın fanatiği yapmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar telefonu 3 gun once aldım yanlız kilit tuşu ses açma kapama tuşlarına göre bariz sert. ve bıraz baskı uygulayınca hafıf gıcırdama yapıyor.
    sizce bu durumda napmalıyım değişim mi talep edeyim yoksa garantiye mı vereyım
  • Kimse telefon kötü demiyor, guzel telefon ama onlarca kullanıcının sarjı az gidiyor demesi tesadüf değil sanırım. Intel işlemcinin sarjda daha dayanıksız oldugu aşikar, nedne kabul edilmiyor anlamıyorum. Moto G baslıgından aldım, 7 saat ekran süresi var

• HMMMM şimdi burda bir kelime oyunu var.....

Ekran 6-7 saat açık 1 gün gidiyor demiyorsunuz. Şarjın 6-7 saat gittiğini söylüyorsunuz. Bende zenfonu 5 saat ekran açık 1 günden fazla kullanıyorum, nasıl olacak ??? Hatta 3 saat falan ekran açık kalırsa 2 günü rahat geçiyorum. Çok değil 3-5 sayfa gerilere bakın görürsünüz testleri.

Cihazda sorun yokta, arada sizin gibi insanlar sorun varmış gibi gösterme çabasına giriyor onuda neden yapıyorsunuz anlamıyoruz.
  • amin. Allah kimseyi , tam olarak bi konuya hakim olmadan yargılatmasın. arkadaşım ben fanatiklik falan yapmıyorum. önceki sayfalarda kötü yönlerini de yazdım. batarya evet kötü ama senin dediğin gibi bir uçurum yok . 6-7 saat ne demek. telefonun ekran parlaklığıda kötü tamam kabul ettik bazı markalara göre, bazı programları da desteklemiyor işlemcisi yüzünden ona da tamam. benim sana anlatmak istediğim her telefonun sorunu vardır ama diğer telefonlarla uçurum oluşturacak şekilde değil. zaten ülkede vergiler yüksek bu fiyata bu performansı bulmak önemli olan. ben sana discovery veya samsung telefonlarının da bir ton sıkıntısını sayabilirim . burda yaptığım bi firmanın fanatikliği değil tam tersi hiçbir firmanın fanatikliğini yapmamak . piyasa ortada her telefonu alanın pişmanı var başkasında olan farklı sanki.
  • unpop kullanıcısına yanıt
    Sizede cevap vereyim, hatta sizde üstteki mesajımı okuyun. Moto g ile karşılaştırma yapıyorsunuz da iki cihazında pili nerdeyse aynı ampere sahip, fark ise birinin 4.5 diğerinin 5 inç ekrana sahip olması, e bu durumda moto g tabiki daha fazla ekran süresi alır. Küçük ekran daha az güç tüketir bu kadar basit. Yapmayın artık.

Cihazında gerekli ayarlamaları yapanlar çok rahat 1.5 - 2 günü çıkarmaya başladı. En kötü 4-5 saat ekran süresi ile. 7 saat mi rahat çıkarır 1 günü (sabah/akşam)

50 sayfa evvelde aynı şeyi yazıyordunuz, cihaza 3 tane güncelleme geldi, ki son gelen güncellemede pil ile ilgili iyileştirmede vardı, siz hala aynı şeyi anlatıyorsunuz.

Merak ettim, sizde bu cihaz varmı, kullanıyormusunuz, son güncellemei yaptınız mı ?
  • Yarın bir ekran süreside ben atacam. Burdan alır moto g sayfasına yapıştırırsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ZoRRo-

quote:

Orijinalden alıntı: seferihsn

discovery de kullandı buradaki insanların çoğu 6 saat falan gittiği yok ve bana en az 6-7 saat ekran süresi veren bir tane samsung söyler misin

Allah kimseyi kullandığı markanın fanatiği yapmasın.

Sana soru sordu yobaz gibi her şeye Allahı Sokacağına Bir tane 6-7 saat giden samsung örneği ver sallama operatörü.
    Ben note3, Z2 ile ancak 30 dakika fark edebiliyorum neyin kafası o sendeki yada ne içiyorsun.

Herkes senin gibi çakma telefon kullanıcısı değil dibine kadar hepsini kullandım daha Ne not3 ile nede Z2 ile 7 saati görmedim.

Bok atıp durma Ürüne ya sen kol böreği fiyatına tel aldın kuduruyorsun burada yada sende yok yine kuduruyorsun burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.H.R.17 -- 25 Eylül 2014; 10:37:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fotoğraf kalitesini merak edenler için:

Ben tatmin oldum :)

• Arkadaşlar YASAL TAKİP diye bir mesaj geldi imei numaram klonlanmıştır 30 gün içinde kapatılacaktır diye ne yapmam gerekli bu durumda cihaz teknosadan alınma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

arkadaşlar bir şeyi daha belirtmek isterim. telefondaki akıcılığı sağlayan aslında işlemcinin minimum 800 mhz de çalışması.
    diğer telefonlarda menu geçişlerinde kasılma görürsünüz çünkü onlar 300 mhz civarında çalıştırır ekranı ilk açtığınızda.
    bizim telefonumuz akıcı çünkü direk yüksek frekans ile çalıştırıyor işlemciyi. böylece akıcı ve güzel bir arayüze sahip olmuş oluyoruz

belki haklı olabilirsin ancak note3 de kullanıyorum ve cpu frekans aralığı 250mhz den başlayıp 1900mhz ye kadar çıkıyor ve cpu spy dan baktığımda en çokda 250mhz kullandığını görüyorum en fazla da 650mhz ye çıkıyor bunun üzerini ancak oyun falan oynadığınız zaman görüyor.
    yazi özet olarak cpu daha düşük frekanslarda da açılış yapabilir yada uyku modundan çıkabilir 250mhz ye kadar düşmese bile 800 de çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• chekirghe kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun adamın neden 400 liraya sattığı belli oldu, kopyalamış imei numaranı demek ki.
    ucuz zenfone bulacam diye uğraştın al sana ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcurse -- 25 Eylül 2014; 7:42:29 >
  • chekirghe kullanıcısına yanıt
    Faturan ile cihazın alındığı teknosaya gidecen, adamlara bir numara verecen bu cihazı bu numara ile kullanıcam diye, sadece o numaraya açılacak cihazın. Başka hat ile kullanamayacan. Satsan para da etmeyecek.

Ucuz etin yahnisi böyle olsa gerek..
  • hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    Bak hocam kendiniz söylüyorsunuz en az 250 en fazla 650 diye. Peki şimdi şöyle değiştirelim soruyu. Bizim cihazlar 800 de çalışıyor minimum, 933-1333-1600 leri çok az görüyor, dediğiniz gibi büyük bişey yada oyun çalıştırırken anca.

Bizim cihazın şarjı 1 günü çıkarıyor 5 saat ekran süresi ile, peki note 3 ün şarjı kaç günü çıkarıyor aynı kullanıldığı takdirde. 10 saat ekran süresi mi veriyor, yoksa o da 5-6 saat civarı anca mı dayanıyor ekran süresi olarak. Ondaki pil de daha yüksek amperli bildiğim kadarıylan.

Cevabını 2. seçenekse ki 1 olduğunu sanmıyorum, zenfon note3 den daha hızlı frekansda çalışsa ve daha düşük amperli pili olsa da daha çok dayanıyor demektir. Yapılan kıyaslamalar hep yüzeysel. Büyük yanlışa düşüyorsunuz. Pilin veya cihazın bir sorunu yok diğerleri ile kıyaslandığında.

Sonra en büyük faktör TDP değeleri, yine eğer note 3 dediğim kadar ekran süresi alıyorsa demekki kullandığı işlemcinin TDP değeri intelden daha fazla ki daha az mhz de daha fazla güç tüketiyor demektir.

Örneğin intel 800 mhz de 1w elektrik yakarken, diğeri 250/650 de 1.2w yakıyorsa veya aynı olsun 1w yakıyorsa hasabı bununlan yapmalıyız. İşlemci hızlı çalışıyor diye daha çok güc harcar gibi bişey her zaman söz konsu olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

geçmiş olsun adamın neden 400 liraya sattığı belli oldu, kopyalamış imei numaranı demek ki.
    ucuz zenfone bulacam diye uğraştın al sana ucuz

yok kardeş adam mağaza sahibi böyle şeylerle işi olacağını sanmıyorum tamamen şans işi olarak görüyorum zaten en az 2 sene kullanmayı düşünüyordum ayran gönüllü değilim sık sık telefon değiştirmem ama 2 sene sonra elimizde patlayacak o ayrı mevzu yada tüketici hakem heyetine gidip 3 ay bekleyip para iadesi almak var neyse kısmet diyelim

• Arkadaşlar üstün tasarruf moduna alıyorum ekran kapanınca ağ bağlantısını kesmiyor neden

• quote:

Orijinalden alıntı: redvelvet

quote:

Orijinalden alıntı: Epicus

quote:

Hattımı Vodafone a taşıyalı yaklaşık 10 gün oldu. Önceden Bimcell kullanıyordum.
    Şimdi şarj günü tamamlamıyor. Kullanım alışkanlıklarım ve konumum ya da kullandığım program ve uygulamalar değişmediği halde durum neden böyle?
    Durum böyle giderse, ki öyle olacak gibime geliyor. Önümüzdeki ay yine hattımı Bimcell veya aveaya taşıyacağım. Sorunu Vodafone a bildirsem
    ilgileneceklerirni hiç sanmıyorum.
    Fikirlerinizi alabilir miyim?

vodofone ile ilgili sorun nedir?bende de vodofone var bir sorun yaşamadım henüz

quote:

Şimdi şarj günü tamamlamıyor.

quote:

Hattımı Vodafone a taşıyalı yaklaşık 10 gün oldu. Önceden Bimcell kullanıyordum.
    Şimdi şarj günü tamamlamıyor. Kullanım alışkanlıklarım ve konumum ya da kullandığım program ve uygulamalar değişmediği halde durum neden böyle?
    Durum böyle giderse, ki öyle olacak gibime geliyor. Önümüzdeki ay yine hattımı Bimcell veya aveaya taşıyacağım. Sorunu Vodafone a bildirsem
    ilgileneceklerirni hiç sanmıyorum.
    Fikirlerinizi alabilir miyim?

iyi de bunun vodofonela ne alakası var , diğer operatörü kullanan çalıştığım yerdeki arkadaşlarda da şarz süreleri aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 25 Eylül 2014; 10:04:55 >

• bu telefona imei çakılbiliyormu?
    eğer oluyorsa kardeşim dün çin e gitti aliexpress te 160 dolar civarında orada daha ucuzsa 1-2 tane alalım diyorum.
  • GM discover 2 vs Zenfone 5

Arkadaşlar 2 adet anne ve babama alacagım
    hangısını tercih etmelıyım acaba
  • 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.