Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.302
Cevap
25
Favori
86.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    az önce denemdim 1.2 voltta 4.5 ghz rahatlıkla çalışıyor işlemci ama sen yinede kendince bi ayar cek yine makineneye 4.8 ghz de bi test yaptım fazlada yukarlara cıkmadım sanırım 4.8 yeterli bence yabancı forumlarda 5.0 ghz cıkanlar var
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..
  • Evet benim işlemcinin default voltajı yüksek bence 1.2 de yine stabil çalışır ben onu akşam aşağı çekerim.Hocam stabilse 4.8 de bence öyle kullan ordaki dereceleri asla oyunda göremezsin zaten işlemcinin tüm çekirdeklerini bench dışında hiçbir oyun %100 kullanmaz :) Bakma biz benchlere göre sıcaklığı dert ediyoruz işte. Thief ultra test ettim görüyorsun işlemci 50C bile değil.

Sadece core voltajımı arttırdın 4.8 için hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 11 Temmuz 2014; 18:22:39 >
  • Bu saıcakta test mi yapılır ya ?

Neyse ilk test , 32,9 derece oda sıcaklığında .

oda sıcaklığı :

Cinebench :

Daha sonra , 7 saatte sistem mi kurulur diye mesaj atan arkadaşa da bir kaç adet foto atarım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 11 Temmuz 2014; 18:23:54 >

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    aslında bu havalarda normal cünkü stess testine sokuyorsun kalkıpta kimse buz gibi bi işlemci istmesin arada 3 - 5 derece oynayabilir bazı işlemciler ile oda normaldir kasanın durumu fanların durumuna göre değişir Sadece voltaj verdim 1.340 ama cpu z de 1.360 gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codre -- 11 Temmuz 2014; 18:28:37 >
  • Teşekkürler test için hayırlı olsun ve kolay gelsin :) , aida testi de yapabilir misiniz rica etsem ? 4.6 ya oc li sanırım stok halde aida yapabilirseniz iyi olur karşılaştırma açısından.
    tamam stok yaptım zaten 4.4 ghz de 70 larda felam geziyor ama 4.6 ghz yaparım senin icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: codre

tamam stok yaptım zaten 4.4 ghz de 70 larda felam geziyor ama 4.6 ghz yaparım senin icin

trumpet nickli arkadaşa söylemiştim
    hea tmm ben orasına bakmamışım özür :)
  • 7 saatte sistemmi kurulur demedim :)

7 saatte mi kurdun dedim.Sonra bir arkadaş custom sıvı soğutmalı sistem kurabileceğini hatırlattı..

Şu oc işlerini halledinde İ7 4770K ile sağlam bir karşılaştırmasını yapalım :D
  • Voltajı 1.20v a çektim ve stabil çalışıyor sıcaklıklarda 5C düştü.

Default hali (1.236v)

Voltajı 1.20V düşürdükten sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 11 Temmuz 2014; 20:20:10 >

• 4.8 ve uzeri icin ne kadar voltaj gerekir sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trumpet kullanıcısına yanıt
    valla ben 4.8 ghz icin 1.330 veriyorum stress testine de soktum aida 64 te bi problem cıkmadı suana kadar ama üstü icin deneme yapıcaz anca öle buluruz sonucu
    Güzel :) oyunlarda sıcaklıklar ne alemde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Güzel :) oyunlarda sıcaklıklar ne alemde ?

Watch Dogs ( Ultra-Msaax4-Mhbao )
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Batman Arkham Origins ( Ultra-Physix Normal-Txaa high)
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

AC:Black Flag ( Ultra-Msaax8-HBAO+High )
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Sıcaklıklar düşmüş sonunda. Anakartım servisten gelsin 4770K ile sıcaklık ve oc potansiyeli konusunda dev bir karşılaştırma yaparız artık :)
  • Bana fazla geldi anlamadim bende 4770k var.fan olarakta 212x var hava sogutuculu yukte 70 gormedim daha ben watchdog da bakmistim bidaha bakicam bi m.ettim simdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun sıcaklıkları güzel, mühim olan da oyunlardaki değerler zaten :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: codre

az önce denemdim 1.2 voltta 4.5 ghz rahatlıkla çalışıyor işlemci ama sen yinede kendince bi ayar cek yine makineneye 4.8 ghz de bi test yaptım fazlada yukarlara cıkmadım sanırım 4.8 yeterli bence yabancı forumlarda 5.0 ghz cıkanlar var

Şu aida testini birde sadece fpu seçerek sokarmısınız teste. Merak ettim

• Aynen oyunlarda sıkıntı yok,bakıyorum 60 70W güç tüketiyor oyunda,Stres testini açıyorum 110 120W a kadar çıkıyor.O sıcaklıkları pek takmamak lazım render filan hariç hiçbir oyun stres testi kadar kastırmıyor oyunda stabilse ve sıcaklıklar normalse bence stres testindeki sıcaklığı pek kaale almamak lazım :)

@Emey Emsal
    93C ü gördü onunla.
  • 4690K'nın içini açmışlar, çeşitli macunlarla test etmişler.

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..  ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..  ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..  ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 11 Temmuz 2014; 22:03:46 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.