Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.302
Cevap
25
Favori
86.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu nasıl bir işlemci ki boşta ve yük de 50c bir fark oluşuyor ve voltajlar default gerçi indirebilseniz de sanırım 1.236 dan 1.2 civarına inecektir 4.4 ghz için bu voltaj rakamları geyet normal gibi sadece ısı farkı çok yüksek gibi
    overclock ile e5 1650 bile custom su soğutma ile 6core 12 thread render yaparken dahi 70'i görmedim bu işelmciye gaz soğutma lazım ancak o paklar

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 11 Temmuz 2014; 16:13:35 >

• nete baktım özellikle review değilde kullanıcı testleride onlarında problemde aynı , pek iç açıcı değil gibi , tamam şuanda tek çekirdek performansında en iyi işlemci ama custom sıvı soğutmadan başkasıda bunu kesmez gibi görünüyor :)
    ve o masrafa değer mi oda var yoksa sabah çayı bununla demlersin

Hi,

Yesterday I bought a new processor, motherboard and memory sticks, and while I've been burning it in, I've run to problems.

I have an i7 4790K @ stock, ASUS Z97-Pro, 16 gb 2400MHz memory, Antec Kühler 1220 closed loop water cooler. Thermal paste I'm using is Arctic Cooling MX-4

While running AIDA64 at system stability test, the temps are around 80-90C.
    With Prime95 blend, after 10 minutes or so, the temps skyrocket to 90-100C.
    With Prime95 Small FFTs, the temps reach 100C and the CPU starts throttling immediately.

According to CPU-Z, the core voltages fluctuate around 1.28 as standard, which feels weird.

Is it a problem in thermal paste, motherboard settings or a faulty processor, or something else? This can't be normal, can it?

i picked up 4790k and asus maximus vii gene from microcenter over the weekend. after setting it up and get it to run at close to 4.5Ghz turbo, my idle temperature is around 43c and running prime95 small FFTs instantly kick the temp to 100+c. aida64 do a bit better at 85c~94c. after doing some research online i took the chip back and got it exchanged and picked up a brand new arctic silver 5 ( my old one is a bit dry). after setting it up i was able to bring down the idle temp to around 39c. but load is still well over 100+c when running prime95. i'm using hyper212evo with push and pull also the voltage is set to below 1.2v. one thing i did notice is that both chips are from the same batch. are those chips suppose to go that high? Am I doing something wrong? should i go back and try to find one that's form a different batch? i only got about 5 days to return it...

• Forumdan @codre nin test değerleri. Soğutma olarak H100i kullanmış. Kendisini de davet edelim.

• Sistem kurulumu bitsin bende birkac test yapip atarim buraya . 7 saat sistem kurdum . Kafayi yedim bu sicakta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 11 Temmuz 2014; 16:46:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trumpet kullanıcısına yanıt
    7 saattemi kurdun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

7 saattemi kurdun?

Custom kuruyodur.

• Öncelikle @DH | equ* arkadaşımıza teşekkür ediyorum hayırlı olsun.bu sizdeki işlemcini menşeyi nedir?

• Hayirili olsun sicakliklar banada biraz fazla geldi.

• callofdutyf kullanıcısına yanıt
    Malezya
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Forumdan @codre nin test değerleri. Soğutma olarak H100i kullanmış. Kendisini de davet edelim.

Hocam voltaj 1.2v oda etki etmiş olabilir.Akşam bende voltajı düşürücem el ile bir fark yaratmasını bekliyorum.Default ayarlarda bir testi var mı ?

@codre Hocam hayırlı olsun tekrardan, işlemcinin default voltajı mı 1.2v sen manuel mi atadın? default haliyle bir yükte sıcaklık görebilirmiyiz? Konfigürasyonumuz aynı seninle zaten.Hocam birde h100i nin kendi macunumu üstündeki yoksa başka macun mu var? Ben h100i nin orjinal macunu değilde noctua nth1 kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 11 Temmuz 2014; 17:29:49 >

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Bir bu eklediğim, bir de boştaki değerler vardı. Kendisi detaylı bilgi verecektir :)
  • İngilizce forumlardan araştırdım. %100 bir sonuca varamadım ama şu çıkarımı yaptım en son. Büyük ihtimalle intel ilk hacimli üretimletden birinde büyük bir fark edemedi büyük bir parti dünyaya yollandı. Bazı insanlarınki 70 e bile gelmezken, bazı insanlarınki sizinki gibi 100 derecekerde. Bir kişi geri götürmüş işlemci hatalı demişler en kısa sürede sağlamını elime ulaştıracağız denmiş. Biri çok ısınıyor diye geri götürmüş yenisini almış yine çok ısınmış fark etmişki ikiside aynı üretimden gelen ürün. Durum bu sanırım işlemcilerde sıkıntı var.

saol voltaj default kendim ayarlamadım voltajı bu değerler zaten yükte testtede görüldüğü gibi termal macun seninkisi ile aynı noctua nth 1 benimkiside işlemci ile beraber aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: codre

saol voltaj default kendim ayarlamadım voltajı bu değerler zaten yükte testtede görüldüğü gibi termal macun seninkisi ile aynı noctua nth 1 benimkiside işlemci ile beraber aldım

Hmm Benimkinin default voltajı yüksek,seninki 1.20 de çalışıyor benimki 1.23 de. Akşam bende 1.2 ye çekiyim bir bakalım.Geri kalan herşeyimiz aynı aynı soğutucu aynı macun aynı anakart.Olmazsa geri yolluycam inventusa.
  • Dampierre kullanıcısına yanıt
    @DH | equ* ile, kodlarını paylaşan diğer üç kişiye de gelen işlemci L420B758 kodlu.

@Trumpet de bunların içinde, o da paylaşacaktı ama, o'nda Costum Sıvı SOğutma var. Değerleri farklı çıkacaktır.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    sanırım bu işlemcilerin hepsi L420B758 kodu ile geldi :)
    Aynı konfigürasyona sahip birinin olması güzel, yine düzelmezse değişim talep edersin. Zaten yasal olarak hakkın bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 11 Temmuz 2014; 17:45:02 >
  • codre kullanıcısına yanıt
    Evet, bana da öyle geliyor. Bize gelen parti kodu bu :)

Diğer arkadaşların testlerini de görürsek iyi olur. Seidon 120V sahibi bir arkadaş da test yapacaktı.
  • quote:

Aynı konfigürasyona sahip birinin olması güzel, yine düzelmezse değişim talep edersin. Zaten, yasal olarak hakkın bu.

Evet hocam o açıdan şanslıyım ki mukayese edebilceğim birisi var aynı şartlar altında benimkinin böyle abes sıcaklıkları olması garip.Akşam 1.2ye çekerim sıcaklıklar düzelir ve stabilse ne ala geri yollamam kullanırım zaten :)
  • quote:

Malezya

Teşekkür ederim.bu işlemciler artık aadece malezyada mı üretiliyor? Kosta Rica üretimi cıkmıyormu yokse bizim ülkeyemi ugramıyor?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.