Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladim hocam, dedigim gibi biz burda istedigimiz kadar kafa patlatalim, gelen sonuca bir yarari yok. Bekleyip gorecegiz 27 ekimde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kriter ne bilmiyorum kısa dedim bakalım. Uzun çıkarsa da üzülmem ama kısa dediğim için uzun çıkmaz. Ortalamam 3.60 Elektrik elektronik mühendisiyim :S
  • meslekçi asteğmen olmama ihtimali varsa para için canını ve psikolojini riske atmaya değer mi? Açıköğretimlileri anlıyorum belki iş şansları çok düşük ama normal bir üniversite mezununun hudut karakolunda komutan olması garibime gidiyor :)

• katılıyorm ama neye göre olduğunu bilmiyorz meslkci olacağımı bilsem evet derim ama belli olmaz. Üniversite mezunu ya da değil kimse istemez psikolojisinin bozulmasını
  • bu konuda 1 tek bendemi sorun var. cevaplara tıklıyorum sayfanın başına geliyor beğeniyorum yada eksiliyorum yine aynı şey.tıkladığım cevabı göremiyorum.
    kim düzeltebilir bunu.
  • tekadamm Hocam aynı düşüncedeyim. Takım komutanı anlattıklarına göre ızdarap bişeymiş. O işi yapanlar için yer fark etmez diyorlar. Her türlü sıkıntılı işmiş.
  • Arkadaşlar uzun dönem öncelikle istemiyorum dedim ancak düşününce mantıklı geldi tekrardan uzun dönem isteyebilirmiyim çevirebilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ownerplus

Arkadaşlar uzun dönem öncelikle istemiyorum dedim ancak düşününce mantıklı geldi tekrardan uzun dönem isteyebilirmiyim çevirebilirmiyim

30 eylüle kadar tercihlerini değiştirebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sensible1907

quote:

Orijinalden alıntı: ownerplus

Arkadaşlar uzun dönem öncelikle istemiyorum dedim ancak düşününce mantıklı geldi tekrardan uzun dönem isteyebilirmiyim çevirebilirmiyim

30 eylüle kadar tercihlerini değiştirebilirsin.

Sağolasın dostum

• Teletex Duyurusu Yapılmıştır !!

[1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNU’NUN EK-6’NCI MADDESİ
    GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR. ]

Arkadaşlar Merhaba. MSB tarafından TRT nin teletexinde gerekli açıklamalar az önce yapıldı. Linkten kontrol edin lütfen.
    Arzu edenler TRTteletex 631. sayfadan kontrol edebilirler.

http://www.trt.net.tr/telegun/

[Ayrıca aynı sayfanın pdfsi :http://www.asal.msb.gov.tr/esasicerik_dosyalar/KASIM%202014%20TRT%20DUYURUSU.pdf ]

Şu 12 sayfayı okuyanları askerlikle alakalı hiçbir sorusu kalmayacaktır!

https://www.facebook.com/357ksd

• Arkadaşlar hala 27 Ekim diyosunuz. 27 değil 24 Ekim açıklanacak tarih.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oziozmoz

Kriter ne bilmiyorum kısa dedim bakalım. Uzun çıkarsa da üzülmem ama kısa dediğim için uzun çıkmaz. Ortalamam 3.60 Elektrik elektronik mühendisiyim :S

hocam allah gönlünüze göre versin ama uzun dönem gidecek gibi görünüyorsunuz.hem bölüm güzel hemde ortalama tam TSK'nın istediği türden
    kriter olarak tsk'nın o dönemki asker ve yedek subay ihtiyacı hocam. artık şansımıza kaldı hangi rütbe ile askere gideceğimiz.ne diyelim hayırlısı olsun
  • Bugün işlemlerimi hallettim Kasımda askerim. ( tabi 1.grup çıkarsa)

Komando: Hayır

Uzun Dönem: Evet

Hepimiz için rahat ve sorunsuz bir askerlik geçmesi dileğiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlknka

Selamlar herkese,

Bugün sevk öncesi hazırlık işlemlerimi de bitirmiş bulunmaktayım.

Kasımda asker canı neler ister mode on olmuş oldu artık :))

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları

Burada benim dikkatimi çeken bir şey oldu, doğum tarihimi yıl olarak doğru ancak diğer kısmını çözemedim 642 ne demek?

hazırlık işlem formunda şöyle bir ibare kısaltması var "1'inci Derecede Kritik İl Kapsamında Askerlik Yapan Kardeş". Büyük abim ağrıda yapmıştı, küçük abim ise şuan van'da asker ikisi de kritik 13ilden birinde askerlik yaptı, yapıyor, şubeye gidip bunu evet olarak değiştirmek istiyorum. mantıklı mı sizce?

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Hatay, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyn41 -- 10 Eylül 2014; 11:46:11 >

• hsyn41 H kullanıcısına yanıt
    Bende bugün tamamladım o soruyu bana şöyle yönelttiler şu an kritik bir bölgede askerlik yapan kardeşiniz var mı? Yani hali hazırda yapanları soruyor fakat hala bir abiniz kritik bir bölgede askerlik yapıyorsa mutlaka başvurun sizi kritik bölge diye adlandırılan yerlere göndermezler bildiğim kadarıyla.
  • Beyler o kritik denilen 13 ilde de çarşı izni yok mu?

Barış süreci ayağı yapıyorlar çarşı izinsiz memleketler var hala.
  • Beyler bırsey sorucam

Aof mezunuyum ve askerlıgım 1 sene tecıllı.Ben bu tecılı bozdurup kısa donem olarak kasım ayında askere gıdebılırmıyım yoksa subata mı kalır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak81s -- 10 Eylül 2014; 13:20:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak81s

Beyler bırsey sorucam

Aof mezunuyum ve askerlıgım 1 sene tecıllı.Ben bu tecılı bozdurup kısa donem olarak kasım ayında askere gıdebılırmıyım yoksa subata mı kalır?

Şubata kaldın..
  • tekadamm kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler
  • Kısa dönemlerin doğuya düşme ihtimali nedir arkadaşlar? Kütükte doğuda ayrıca

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.