Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pekala, madem sayfa üzerinden gidilecek bizde beğenelim o vakit :)
  • Durum şöyleki. Yapılan bir kayıt değişikliği, yeni bölüme geçme, okul değiştirme gibi durumlarda okul tecil bildirini keser. Daha sonrasında sen yeni okulundan yada bölümden yada ne değişiklik yaptıysan öğrenci belgesi alarak 1 kereye mahsus herhangi bir askerlik şubesine gönderirsin, götürürsün. Bundan böyle okul ilişiğini kesene kadar tecil işlemlerini yapar. Şu an mezun olduğundan zaten tekrar 2 yıllık tecil hakkın var. Bakaya düştüğünü sanmıyorum farklı bir durum olmadıysa. Sen mümkün olan en yakın zamanda evraklarını götür ve isteğine göre tecil yada erken sevk işlemlerini yaptır.
  • Eyvallah sağol :) Önümüzdeki hafta tecili bozmak için gideceğim. Bu hafta işler baya bir yoğun :/

Bu arada imza resmini güncelledim :)
  • Yeni imzamız güzel olmuş
  • İmzadaki resmi de değiştirdim arkadaşlar. Yeni resimli halini kullanırsanız daha cıks olur
  • Şimdiden hayırlı olsun tertip. Bende imzayı hemen aldım eline,emeğine sağlık. Çok güzel olmuş.
  • diplomayı bugun bende aldım işten çıkma olayını nasıl yapcaz şimdi tazminat yanmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

Yeni imzamız güzel olmuş

Hemen benim imzayı bi köşeye eski mendil gibi atıverdin =) İlk göz ağrısı o. Arkadaşımızın eline sağlık gerçekten güzel oldu.
  • vayy be çoğalıyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuRmert

diplomayı bugun bende aldım işten çıkma olayını nasıl yapcaz şimdi tazminat yanmasın

Yok müdür tazminat yanmaz :) Askerlik dolayısı ile işten çıkarken tazminat verilmesi gerekiyor. Dikkat et vermeme gibi durumları yok. Seni oyalamasınlar
  • quote:

diplomayı bugun bende aldım işten çıkma olayını nasıl yapcaz şimdi tazminat yanmasın

Öncelikle hayırlı olsun.

Bende işten ayrılma safhasındayım. Yapman gereken önce insan kaynakları ile konuşmak. Küçük ölçekli bir şirketse patronla konuşup askerden sonra devam etmeni isteyip istememesi hakkında konuşabilirsin.
    Devam etmeni isterse tazminatını almadan 6 ay falan ücretsiz izin verecektir.

Fakat böyle bir durum yoksa dediğim gibi insan kaynakları ile konuşup duruma bakmalısın. Araştırmalarım sonucu Danıştayın açılan davalarda 5,5 ay önceden işten çıkan askere gidecek olan davacıyı haklı bulduğu görülüyor. Sen İK ya gittiğinde silüsü getir tazminatını al diyecekler %99. Ama silüs işi askere gitmeden 1 hafta öncesinden veriliyor ve kimse işten askere gitmeden 1 hafta önce çıkmayı kabul etmez ve istemez.

Bu durumda tecil bozdururken aldığın askerlik durum belgesini devreye sokman gerek . bununla beraber askere gideceğinden dolayı işten ayrılacağını belirten bir dilekçe dolduracaksın. İş çıkışı verildiğinde de bir belge verilmesi gerekiyormuş. Onu almayı unutma. İşten ayrıldığına dair bir sigorta belgesi.

Daha ayrıntılı bilgi için bir kaç forum gez. Kabaca bu şekilde anlatabilirim. Zira bende şu an aynı durum ve aynı safhadayım. Askerlik durum belgemi kabul ettirerek tazminatı almaya çalışacağım. Yada ücretsiz izinle tekrar devam edeceğim. Karar aşamasındayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: neckermenn

quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

Yeni imzamız güzel olmuş

Hemen benim imzayı bi köşeye eski mendil gibi atıverdin =) İlk göz ağrısı o. Arkadaşımızın eline sağlık gerçekten güzel oldu.

Deme öyle be tertip, senin yaptığın imza gönüllerin imzası
  • Hayırlısıyla bitirip geliriz inşallah
  • şimdi şöyle bi durum var bizim firma kayyumda gecen insan kaynaklarıyla konustum dalga gecer gibi alamassın falan alırsanda çok geç verirler diye konustu çoğu eski çalışanı işten çıkardılar tazminatlarınıda taksitlere bölmüşler onlarıda yatırmıyolarmış
    20 ekimde 3 senem doluyor içerdeki izinlerle falan ekim ayında hepsini kullanıcam 6 kasım gibi son maaşımı alıp çıkmayı planlıyorum yani 3 senelik tazminat 3-4 bin arası falan vermeleri gerekiyor
    dilekçe olaylarını biliyorum baya araştırdım tazminatı yedirmem bana lazım :D
  • SuRmert kullanıcısına yanıt
    Bir dava açmana bakar. Asıl sen geç dalganı. He de geç. Zamanı gelince noterden çek ihbarını ver mahkemeye gitsin. Hiç ezdirme kendini.
  • Merhaba arkadaşlar nasipse bende 357 ile gidiyorum ama daha işlemleri yapmadım . Ağustosun başı gibi işlemleri düşüyüorum zira 15ine kadar zamanımız var zaten. Hakkımızda hayırlısı. Bu arada imza iyi olmuş ekledim bende:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: neckermenn

quote:

Öncelikle hayırlı olsun.

Bende işten ayrılma safhasındayım. Yapman gereken önce insan kaynakları ile konuşmak. Küçük ölçekli bir şirketse patronla konuşup askerden sonra devam etmeni isteyip istememesi hakkında konuşabilirsin.
    Devam etmeni isterse tazminatını almadan 6 ay falan ücretsiz izin verecektir.

Fakat böyle bir durum yoksa dediğim gibi insan kaynakları ile konuşup duruma bakmalısın. Araştırmalarım sonucu Danıştayın açılan davalarda 5,5 ay önceden işten çıkan askere gidecek olan davacıyı haklı bulduğu görülüyor. Sen İK ya gittiğinde silüsü getir tazminatını al diyecekler %99. Ama silüs işi askere gitmeden 1 hafta öncesinden veriliyor ve kimse işten askere gitmeden 1 hafta önce çıkmayı kabul etmez ve istemez.

Bu durumda tecil bozdururken aldığın askerlik durum belgesini devreye sokman gerek . bununla beraber askere gideceğinden dolayı işten ayrılacağını belirten bir dilekçe dolduracaksın. İş çıkışı verildiğinde de bir belge verilmesi gerekiyormuş. Onu almayı unutma. İşten ayrıldığına dair bir sigorta belgesi.

Daha ayrıntılı bilgi için bir kaç forum gez. Kabaca bu şekilde anlatabilirim. Zira bende şu an aynı durum ve aynı safhadayım. Askerlik durum belgemi kabul ettirerek tazminatı almaya çalışacağım. Yada ücretsiz izinle tekrar devam edeceğim. Karar aşamasındayım.

Su is durumlariyla alakali bende takipteyim beyler. Kasim 20'de 1 senem dolacak. O yuzden aralik donemi gidersem cok iyi iolacak. Ayrica ben donuste de devam etmeyi dusunuyorum bakalim nasil yapacaklar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayrica universitede ogrenim ve katki kredisi alip odemesi baslayacak arkadaslar askerlik belgesini kyk'ya faxlarsa odeme oteleniyor diye okumustum. Sanirim 356. Donem basligi icerisinde gozume carpti. Bu durumu da netlestirip ilk mesaja eklemek iyi olacaktir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkes bölümünü komando ve yedek subay evet hayır durumunu yazarsa daha iyi olur gibi sanki
    Öncelik ben başlıyayım
    inşaat mühendisi , komando evet , yedek subay hayır
  • yazılım müh. komando: evet yd. sb: hyr
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.