Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 29 Ağustos'ta yani kasım celbinin son gün tecil bozdurdum.

Yeni verilen askerlik durum belgemde 

Grup Numarasına Göre Celp Dönemi: Ağustos 2014 yazıyor. 

Bu ne manaya geliyor arkadaşlar? Beni acaba Ağustos celbine mi dahil ettiler? Bakaya kalmayalım durduk yere kafam karıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mythralioz kullanıcısına yanıt
    Bendede oyle, bi sikinti yok merak etme hocam. Kasimda gideceksin Allah nasip ederse.

• 351. dönem dedenizden öncelikle hepinize selam ve saygılar.

Sizler gibi bizde askere gitmeden önce heyecan ve farklı duygular içerisindeydik. Askerlikle ilgili hep bilgi almaya çalışıyorduk. Bu bilgilerden en doğrusu askerliğin nasıl geçeceği tamamıyla düşeceğin yere bağlıdır. Çok kötü bir il dersin gittiğin yere ama belki de oranın en iyi birliğidir askerlik yapacağın yer. Merak edenler için ben acemi birliğini Ankara / Mamak usta birliğini Ankara / Çankaya Oran lojmanlarında inzibat karakolunda nizamiye görevlisi olarak yaptım. Askerliğimin en güzel günlerini acemi birliğinde geçirdiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Oradaki tertiplerimin hepsi önce insandı. Fakat usta birliği için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Dediğim gibi askerlik gittiğin yere, asker arkadaşlarına, komutanlarına vs herşeye göre değişir.

Sadece bu forumda bile ne mühendisler, ekonomistler, maliyeciler, öğretmenler, edebiyatçılar, hukukçular ve daha aklıma gelmeyen birçok bölümü bitirmiş ileride ülkemize bu bilgi donanımlarıyla beraber katkı sağlayacak insanlar var.

Emin olun o 6 ay'da bile anlatacak çok anınız birikecek. Hiç merak etmeyin o 6 ay çabuk geçiyor geçmiyor gibi gelse de şafağı durduramazsın

Ben askere gidecek bütün kardeşlerime şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Allah utandırmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shaunx

Bendede oyle, bi sikinti yok merak etme hocam. Kasimda gideceksin Allah nasip ederse.

Allah razı olsun hocam sıkıntı yok demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: yalcin25

quote:

Orijinalden alıntı: .Hector.

Benim anlamadığım bazılarına eylül ayında tekrar gel demişler bana demediler, hatta üstüne basa basa sordum bir daha şubeye gelmeme gerek varmı diye yok dedi, silüsü internetten alırsın ayın 27'sinde belli olur gideceğin yer filan dedi görevli memur. Ayrıca verdiği kağıtta 27.10.2014'e kadar yoklama sıkıntısı yoktur gibilerinden bişey yazıyor bilen biri anlatabilir mi gidenler neden gidiyor.

kardeşim gitmene gerek yok bende gittim gerek yok dediler eger eksik evrakın warsa yada herhangi bir bilgi degişmiş ve güncellemek istiyorsan gidersin onun haricinde gerek yok kimisi transkript vermemiştir mesala onun için gidiyordurlar.

Bende de benzer durum var.

İşlemleri yaptırırken transktirpt yanımda olmasına rağmen gerek yok dedi ve almadı. Geçici mezuniyet ile işlemleri yaptı. Bunun üzerine bende üstüne basa basa sordum tekrar gelmeli miyim diye, hayır dedi. Fakat durum belgesinin altına bir kağıt daha iliştirmiş, "Sevk öncesi işlem formu" . Transkript ile 1-30 Eylül arası şubeye gel diyor. Gelmezsen Kasım celbinde sınıflandırma işlemi yapılmaz diyor kağıtta.

Bu durumda olanlar nasıl bir yol izledi ? Şubeye gidip transkript vererek "sevk öncesi işlem formu" işlemini yapan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yalcin25

quote:

Orijinalden alıntı: .Hector.

Benim anlamadığım bazılarına eylül ayında tekrar gel demişler bana demediler, hatta üstüne basa basa sordum bir daha şubeye gelmeme gerek varmı diye yok dedi, silüsü internetten alırsın ayın 27'sinde belli olur gideceğin yer filan dedi görevli memur. Ayrıca verdiği kağıtta 27.10.2014'e kadar yoklama sıkıntısı yoktur gibilerinden bişey yazıyor bilen biri anlatabilir mi gidenler neden gidiyor.

kardeşim gitmene gerek yok bende gittim gerek yok dediler eger eksik evrakın warsa yada herhangi bir bilgi degişmiş ve güncellemek istiyorsan gidersin onun haricinde gerek yok kimisi transkript vermemiştir mesala onun için gidiyordurlar.

Anladım çok teşekkürler, peki e devletten herhangi bir hareketlilik varmı sizde? Ben nereye tıklasam ya bulunamamaktadır ya da askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor uyarıları geliyor sizde de aynımı?

• vlkn0888 kullanıcısına yanıt
    Sen git kardeşim şubeye de ki transkriptim alınmadı not ortalamamın girilmesi için geldim de her türlü işlemini yapacaklardır. Unutma traskript vermezsen not ortalaman 0 gözükür işleme alınmaz bence git şubeyle görüş derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merlin0755

quote:

Orijinalden alıntı: cnr22

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba ;

Bende kasım celbinde gidiyorum kısmet ise benim sorum sülüş belgesini en erken nasıl alabilirim şuan çalıştığım yerden çıkış almak için gerekli.

27 ekimde e-devlet şifren ile sülüs belgeni internet üzerinden alıp iş yerine götürebilirsin.27 ekimden önce alma gibi bi şansın yok maalesef

Peki ayın kaçında teslim olurum kasım ayının ilk haftasımı teslim oluyoruz?
    Eğer öyle ise benim hiç vaktim yok işten ayrıldığım gibi askere gidiyorum

Bazı arkadaşlar ekim ayının ortasında e devlette çıkar son haftası şubeden alabilirsin demişti bana

kasımda yada aralıkta gideceğini ayın 27'sinden önce öğrenme şansın yok hocam.eğer 1.gruptan askere gidersen 4 kasım 7 kasım arasında birliğine teslim olmak zorundasın.eğer 2.gruba düşersen yanlış hatırlamıyorsam 19 aralıkta teslim oluyorsun. dediğin gibi hangi gruba düşeceğini 27 sinden önce öğrenemezsin.yerinde olsam kasımda gidecekmiş gibi hazırlığımı yapardım hocam :(( inşalaah 2.gruba düşersinizde rahat rahat hazırlığınızı yaparsınız.

Hocam cevabın için teşekkürler şubede 3 kasımda yola çıkarsın ona göre hazırlan dedi bana

Grup olayını bilmiyorum ben 2. grupa düşersem sülüşü alıyorum dimi yine ve ben tecil bozdurdum 1.grupta alırlar beni büyük ihtimal ben ayın 27 sine kadar e-devletten de öğrenemem dimi nereye gidiceğimi hangi grupta olucağımı

+ olarak 89 doğumluyum beni hemen alırlarmı acaba bilgi için teşekkür ederim

hocam 27 ekimde nereye hangi tarihte gideceğini öğreneceksin.grup olayı ise tamamen şans meselesi neye göre grupları belirliyorlar nasıl atama yapıyorlar bu konuda bilgim yok.mantıklı olan yaşa göre grup belirlemeleri ama nasıl yapıldığını bilmiyorum.bende 85 doğumluyum biran önce açıklansa gitsekte gelsek ne bedelli yolu gözleriz nede sıkıntı yaratırız kendimize.sıkıldık artık askerlik muhabbettinden yaptın mı yapmadın mı ne zaman yapacan yok bekle savaş çıkacak yok bekle bedelli çıkacak.bekleye bekleye yaşı 30 ettik anasını satayım.. en iyisi en kısa zamanda gidip bitirip önüne bakmak.farz etki 5 ay kampa çekildin kpss çalışıyorsun :))) ömrümüz böyle geçmedi mi zaten

Çok haklısın hocam
    Bu zamana kadar boşuna vakit geçirmişim ben kendimi kastım 5 ay kısa dönem gidicem diye yine gitme ihtimalim var yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim ama riske atamıcam artık.

Aynen bende öyle gittin mi yok gidicekmisin muhabetti benimde canımı sıktı artık gidiyorum

Hocam büyük konuşmayım yine ama 11 ayda gelirim ben izin falan kullanmam diye düşünüyorum gidince bakıcam yine

Hocam ekim ayının 2. haftasından sonra ben hergün e-devlete bakıcam yeni askerden gelen arkadaşlarım var onlar 20 gün önce çıkıyor dedi e-devlette ekimin ortasında çıkmıştı dedi o yüzden sordum hocam

Anladığım kadarı ile aöf son sınıf okuyorsun.eğer öyle bi durumun varsa askerde iken sınavlara girip okulu bitirirsen 6 ay sonunda tezkereni alırsın benım arkadasım oyle bitirdi.askere uzun dönem olarak gitti askerde sınavlara girdi aöf yi bitirdi mezuniyet belgesini askerlik şubesine verdi tezkeresini aldı çıktı :)))

hocam herkes izin kullanmam gelirim diyor ama orası çok ayrı bi dünya gitmedim ama arkadaşlar sayesine gitmiş kadar oldum :) gelip 3 4 günde olsa aileni eşini dostunu görsen havan değişir kendine gelirsin diğer türlü 11 ay askerliğin bitmesi çok zor helede geride bekleyen varsa :((

bencede ekimin 15'inden sonra her gün akşam e-devletten kontrol etmekte fayda var. ne diyelim hakkımızda hayırlısı olsun..

Aynen dediğin gibi dostum aöf son sınıf ama sıkıldım bekleyemicem artık

Bende senin gibi askerden yeni gelmiş arkadaşlar ile konuştum çok izin olayı ben yıllardır dışarıda olduğumdan sorun etmem izin kullanmam diyorum ama büyük konuşmayım askersin sonuçta hiç yaşamadığım bir psikoloji bakıcaz artık

İş dolayısı ile aynen celp kağıdına ihtiyacım var ekim 15 ten sonra her gün kontrol edicem

Ayrıca şu senin bahsettin a-b grup olayı vardı ya aralık ayında da gidebilirsin demiştin onu arkadaşıma sordum piyade olursan grup grup alırlar jandarma vs. başka birşey olursan celp i aldığın gibi bir hafta içerisinde gidersin dedi

• Arkadaşlar Şuan Tertip Bilgilendirme Listemizde 315 Kişiyiz Eksik Olan Arkadaşlar Buradan Bilgi Girişi Yaparsa Seviniriz;;

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QJsEa-_1dwhgDoUPsicXHwfMF-XzFvsuQb_co0c3RUw/edit#gid=583199411
  • Arkadaşlar bugüne kadar sorulmamış bir soru soracağım

Bu yeni silahlardan bize verecekler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aquilifer

Arkadaşlar bugüne kadar sorulmamış bir soru soracağım

Bu yeni silahlardan bize verecekler mi?

75 model g3'lere mahkumsunuz.
  • e-devlet yedek subay sevk öncesi hazırlıkta sizdede böylemi yazıyor ' Bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz. '
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKo41

e-devlet yedek subay sevk öncesi hazırlıkta sizdede böylemi yazıyor ' Bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz. '

evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert__simpsons

Arkadaslar size askerlikle ilgili babamin anlattigi bi olayi anlatacağim;

Birligin birinde, birlik komutaninin da odasinin bulundugu bi binanin onundeki merdivenlerin basinda nobet tutuluyormus. Ama kimse niye orada nobet tutuldugunu bilmiyormus. her asker eli mahkum nobetini tutuyomus. en son bi komutan merak etmis ve "yahu bu cocuklar burada ne nobeti tutuyolar?" diye sormus ve arastirmis. ogrenmisler ki yaklasik 30 yil once o merdivenler yapildigi sirada oraya beton atilmis ve betona sertlesene kadar basmasinlar diye (yani sadece 1 seferlige mahsus) nobetci asker dikmisler. Tabi bu nobet de deftere nobet diye islemis. Ondan sonra kimse sorgu sual etmeden bu nobeti tutturmuslar. Yani 30 yil boyunca bosa nobet tutulmus. O komutan sayesinde bi daha orada nobet tutulmamis.

Hikayenin özü şu;

"ASKERLİKTE MANTIK ARANMAZ! NE DENİYORSA YAPARSIN VE BİTİRİR DÖNERSİN"

• arkadaşlar hepinize iyi günler. forumu okudum ama anlamadığım bazı noktalar var. ben 2012 haziran mezunuyum. tecil belgemde celp dönemi ağustos 2014 yazıyor ama bu sene şubeyi arayıp sorduğumda benimkinin kasım'a kaydığını söylediler. tecilimi bozmadan bitirip gidiyorum. şubeyi aradığımda transkript'in aslı ve 2 adet fotokopisi ile gel dedi.

1. tecil bozarak kasım döneminde gitmek isteyenlerin 15 ağustos'a kadar şubeye gitmesi gerekirken tecili bitip gidenler 1-30 eylül arası mı şubeye gidiyor? ben böyle biliyorum.
    2. burada konuşulan, normalde ağustosun sonuna kadar süresi olan ama eylülün ilk haftasına kadar uzatıldığı söylenen işlem nedir?
    3. edevlet'ten askerlik sevk başvurusuna girdiğimde "Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz." diyor. bu ne anlama geliyor olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRINCE.77

arkadaşlar hepinize iyi günler. forumu okudum ama anlamadığım bazı noktalar var. ben 2012 haziran mezunuyum. tecil belgemde celp dönemi ağustos 2014 yazıyor ama bu sene şubeyi arayıp sorduğumda benimkinin kasım'a kaydığını söylediler. tecilimi bozmadan bitirip gidiyorum. şubeyi aradığımda transkript'in aslı ve 2 adet fotokopisi ile gel dedi.

1. tecil bozarak kasım döneminde gitmek isteyenlerin 15 ağustos'a kadar şubeye gitmesi gerekirken tecili bitip gidenler 1-30 eylül arası mı şubeye gidiyor? ben böyle biliyorum.
    2. burada konuşulan, normalde ağustosun sonuna kadar süresi olan ama eylülün ilk haftasına kadar uzatıldığı söylenen işlem nedir?
    3. edevlet'ten askerlik sevk başvurusuna girdiğimde "Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz." diyor. bu ne anlama geliyor olabilir?

1-30 agustos arası Erken sevk işlemiydi o bitti. uzatıldıgına dair birşey duymadım.

e devletteki o mesaj bende de görünüyor.daha güncellenmemiş sistem.

1.sorundan emin değilim ama büyük ihtimal öyle olsa gerek.

• Canis_Majoris_Vy C kullanıcısına yanıt
    anladım, cevapladığın için teşekkür ederim :)
  • quote:

Birligin birinde, birlik komutaninin da odasinin bulundugu bi binanin onundeki merdivenlerin basinda nobet tutuluyormus. Ama kimse niye orada nobet tutuldugunu bilmiyormus. her asker eli mahkum nobetini tutuyomus. en son bi komutan merak etmis ve "yahu bu cocuklar burada ne nobeti tutuyolar?" diye sormus ve arastirmis. ogrenmisler ki yaklasik 30 yil once o merdivenler yapildigi sirada oraya beton atilmis ve betona sertlesene kadar basmasinlar diye (yani sadece 1 seferlige mahsus) nobetci asker dikmisler. Tabi bu nobet de deftere nobet diye islemis. Ondan sonra kimse sorgu sual etmeden bu nobeti tutturmuslar. Yani 30 yil boyunca bosa nobet tutulmus. O komutan sayesinde bi daha orada nobet tutulmamis.

Hikayenin özü şu;

ASKERLİK BU KADAR GÜZEL ANLATILAMAZDI HERHALDE

• quote:

quote:

Hikayenin özü şu;

ASKERLİK BU KADAR GÜZEL ANLATILAMAZDI HERHALDE

• BEDELLİ BEKLEYENLER BAŞVURULARI İPTAL ETSİN :)
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.