Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: merlin0755

quote:

Orijinalden alıntı: cnr22

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba ;

Bende kasım celbinde gidiyorum kısmet ise benim sorum sülüş belgesini en erken nasıl alabilirim şuan çalıştığım yerden çıkış almak için gerekli.

27 ekimde e-devlet şifren ile sülüs belgeni internet üzerinden alıp iş yerine götürebilirsin.27 ekimden önce alma gibi bi şansın yok maalesef

Peki ayın kaçında teslim olurum kasım ayının ilk haftasımı teslim oluyoruz?
    Eğer öyle ise benim hiç vaktim yok işten ayrıldığım gibi askere gidiyorum

Bazı arkadaşlar ekim ayının ortasında e devlette çıkar son haftası şubeden alabilirsin demişti bana

kasımda yada aralıkta gideceğini ayın 27'sinden önce öğrenme şansın yok hocam.eğer 1.gruptan askere gidersen 4 kasım 7 kasım arasında birliğine teslim olmak zorundasın.eğer 2.gruba düşersen yanlış hatırlamıyorsam 19 aralıkta teslim oluyorsun. dediğin gibi hangi gruba düşeceğini 27 sinden önce öğrenemezsin.yerinde olsam kasımda gidecekmiş gibi hazırlığımı yapardım hocam :(( inşalaah 2.gruba düşersinizde rahat rahat hazırlığınızı yaparsınız.

Hocam cevabın için teşekkürler şubede 3 kasımda yola çıkarsın ona göre hazırlan dedi bana

Grup olayını bilmiyorum ben 2. grupa düşersem sülüşü alıyorum dimi yine ve ben tecil bozdurdum 1.grupta alırlar beni büyük ihtimal ben ayın 27 sine kadar e-devletten de öğrenemem dimi nereye gidiceğimi hangi grupta olucağımı

+ olarak 89 doğumluyum beni hemen alırlarmı acaba bilgi için teşekkür ederim

hocam 27 ekimde nereye hangi tarihte gideceğini öğreneceksin.grup olayı ise tamamen şans meselesi neye göre grupları belirliyorlar nasıl atama yapıyorlar bu konuda bilgim yok.mantıklı olan yaşa göre grup belirlemeleri ama nasıl yapıldığını bilmiyorum.bende 85 doğumluyum biran önce açıklansa gitsekte gelsek ne bedelli yolu gözleriz nede sıkıntı yaratırız kendimize.sıkıldık artık askerlik muhabbettinden yaptın mı yapmadın mı ne zaman yapacan yok bekle savaş çıkacak yok bekle bedelli çıkacak.bekleye bekleye yaşı 30 ettik anasını satayım.. en iyisi en kısa zamanda gidip bitirip önüne bakmak.farz etki 5 ay kampa çekildin kpss çalışıyorsun :))) ömrümüz böyle geçmedi mi zaten

Çok haklısın hocam
    Bu zamana kadar boşuna vakit geçirmişim ben kendimi kastım 5 ay kısa dönem gidicem diye yine gitme ihtimalim var yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim ama riske atamıcam artık.

Aynen bende öyle gittin mi yok gidicekmisin muhabetti benimde canımı sıktı artık gidiyorum

Hocam büyük konuşmayım yine ama 11 ayda gelirim ben izin falan kullanmam diye düşünüyorum gidince bakıcam yine

Hocam ekim ayının 2. haftasından sonra ben hergün e-devlete bakıcam yeni askerden gelen arkadaşlarım var onlar 20 gün önce çıkıyor dedi e-devlette ekimin ortasında çıkmıştı dedi o yüzden sordum hocam
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba ;

Bende kasım celbinde gidiyorum kısmet ise benim sorum sülüş belgesini en erken nasıl alabilirim şuan çalıştığım yerden çıkış almak için gerekli.

27 ekimde e-devlet şifren ile sülüs belgeni internet üzerinden alıp iş yerine götürebilirsin.27 ekimden önce alma gibi bi şansın yok maalesef

Peki ayın kaçında teslim olurum kasım ayının ilk haftasımı teslim oluyoruz?
    Eğer öyle ise benim hiç vaktim yok işten ayrıldığım gibi askere gidiyorum

Bazı arkadaşlar ekim ayının ortasında e devlette çıkar son haftası şubeden alabilirsin demişti bana

kasımda yada aralıkta gideceğini ayın 27'sinden önce öğrenme şansın yok hocam.eğer 1.gruptan askere gidersen 4 kasım 7 kasım arasında birliğine teslim olmak zorundasın.eğer 2.gruba düşersen yanlış hatırlamıyorsam 19 aralıkta teslim oluyorsun. dediğin gibi hangi gruba düşeceğini 27 sinden önce öğrenemezsin.yerinde olsam kasımda gidecekmiş gibi hazırlığımı yapardım hocam :(( inşalaah 2.gruba düşersinizde rahat rahat hazırlığınızı yaparsınız.

Hocam cevabın için teşekkürler şubede 3 kasımda yola çıkarsın ona göre hazırlan dedi bana

Grup olayını bilmiyorum ben 2. grupa düşersem sülüşü alıyorum dimi yine ve ben tecil bozdurdum 1.grupta alırlar beni büyük ihtimal ben ayın 27 sine kadar e-devletten de öğrenemem dimi nereye gidiceğimi hangi grupta olucağımı

+ olarak 89 doğumluyum beni hemen alırlarmı acaba bilgi için teşekkür ederim

hocam 27 ekimde nereye hangi tarihte gideceğini öğreneceksin.grup olayı ise tamamen şans meselesi neye göre grupları belirliyorlar nasıl atama yapıyorlar bu konuda bilgim yok.mantıklı olan yaşa göre grup belirlemeleri ama nasıl yapıldığını bilmiyorum.bende 85 doğumluyum biran önce açıklansa gitsekte gelsek ne bedelli yolu gözleriz nede sıkıntı yaratırız kendimize.sıkıldık artık askerlik muhabbettinden yaptın mı yapmadın mı ne zaman yapacan yok bekle savaş çıkacak yok bekle bedelli çıkacak.bekleye bekleye yaşı 30 ettik anasını satayım.. en iyisi en kısa zamanda gidip bitirip önüne bakmak.farz etki 5 ay kampa çekildin kpss çalışıyorsun :))) ömrümüz böyle geçmedi mi zaten

Çok haklısın hocam
    Bu zamana kadar boşuna vakit geçirmişim ben kendimi kastım 5 ay kısa dönem gidicem diye yine gitme ihtimalim var yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim ama riske atamıcam artık.

Aynen bende öyle gittin mi yok gidicekmisin muhabetti benimde canımı sıktı artık gidiyorum

Hocam büyük konuşmayım yine ama 11 ayda gelirim ben izin falan kullanmam diye düşünüyorum gidince bakıcam yine

Hocam ekim ayının 2. haftasından sonra ben hergün e-devlete bakıcam yeni askerden gelen arkadaşlarım var onlar 20 gün önce çıkıyor dedi e-devlette ekimin ortasında çıkmıştı dedi o yüzden sordum hocam

Anladığım kadarı ile aöf son sınıf okuyorsun.eğer öyle bi durumun varsa askerde iken sınavlara girip okulu bitirirsen 6 ay sonunda tezkereni alırsın benım arkadasım oyle bitirdi.askere uzun dönem olarak gitti askerde sınavlara girdi aöf yi bitirdi mezuniyet belgesini askerlik şubesine verdi tezkeresini aldı çıktı :)))

hocam herkes izin kullanmam gelirim diyor ama orası çok ayrı bi dünya gitmedim ama arkadaşlar sayesine gitmiş kadar oldum :) gelip 3 4 günde olsa aileni eşini dostunu görsen havan değişir kendine gelirsin diğer türlü 11 ay askerliğin bitmesi çok zor helede geride bekleyen varsa :((

bencede ekimin 15'inden sonra her gün akşam e-devletten kontrol etmekte fayda var. ne diyelim hakkımızda hayırlısı olsun..
  • Bugün şubeme gittim sevk öncesi için gelmene gerek yok dedi B'nde yds ewet komando ewet olarak değiştirmek istiyorum dedim.memur la olum zaten 100 kişiden biri yds oluyor dedi. Ben uzun dönem istiyorum ama hayırlısı artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar kasım 2014 son yoklamamdı.

01.09.2014/30.09.2014 arasında gel diyorlardı.

Gittim ve bana bir askerlik durum belgesi daha verdiler. Ben bu işten zaten bişey anlamadım. Sanrıım boşuna gittim.

İkincisi kpss üds sınav sonucu sordular. ve transkript istediler. Eğer transkript yoksa not sıfır giriyor. Haliyle uzun dönem çıkma şansı sıfır gibi.

Ayrıca A ve B grubu gidecekmiş. Yani Kasım 2 dönem gidecek biri diğerinden 1 ay sonra yani haberiniz olsun.
  • 27 Ekim çok heyecanlı olacak ya =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslanozan

arkadaşlar ben de başvurumu yaptım Kasım da askerim inşallah. Başvurudan sonra e-devlette herhangi bir yerde bilgilerimizin görünmesi gerekiyor mu ? sevk kağıdında 1 gün içerisinde güncellenir gibi bir şey yazıyor yanlış hatırlamıyorsam.

Bana sadece tek kağıt verildi BELGE yazıyo askerlik bilgileri diyor sınıflandırma tarihi 27.10.2014 yazıyor bunun dışında kağıt vermediler . Sevk kağıdı nedir ?
  • yalcin25 Y kullanıcısına yanıt
    Bana çıkarsa yds kağıtları değişiriz kardeşim
  • yds ne kadar etki eder acaba bende c seviye yds verdim ama bilmiyorum ne olur ne olmaz. var mı dedi var dedim verdim
  • ben mi gideyim
  • yalcin25 Y kullanıcısına yanıt
    değiştirdin mi tercihleri hocam, değiştirdi demi?
  • Herkese selam arkadaşlar, Kasım ayında askere gitmek için tecilimi bozdurdum. 4 yıllık fakülte mezunuyum 1-30 Eylül arasında sevk öncesi işlemler için çağırmışlardı
    ben de bugün gidip hallettim fakat orada ki görevli uzun dönemde gitme ihtimaliniz var dedi nasıl oluyor bu? ayrıca bize verdikleri kağıtta yedek subay olma ve komando olma seçeneğine hayır işaretlemiştim yedek subay olma isteğine hayır dediğim için mi uzun dönem gitme ihtimali var? Verdikleri kağıt aynen şöyle;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skaninei -- 3 Eylül 2014; 17:05:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çhela

Herkese selam arkadaşlar, Kasım ayında askere gitmek için tecilimi bozdurdum. 4 yıllık fakülte mezunuyum 1-30 Eylül arasında sevk öncesi işlemler için çağırmışlardı
    ben de bugün gidip hallettim fakat orada ki görevli uzun dönemde gitme ihtimaliniz var dedi nasıl oluyor bu? ayrıca bize verdikleri kağıtta yedek subay olma ve komando olma seçeneğine hayır işaretlemiştim yedek subay olma isteğine hayır dediğim için mi uzun dönem gitme ihtimali var? Verdikleri kağıt aynen şöyle;

ihtiyaca göre alınıyor tüm 4 yıllıklara uzun dönem çıkma ihtimali var.
  • felipemassa F kullanıcısına yanıt
    evet degiştirdiler hocam 30 eylüle kadar degiştirebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: çhela

Herkese selam arkadaşlar, Kasım ayında askere gitmek için tecilimi bozdurdum. 4 yıllık fakülte mezunuyum 1-30 Eylül arasında sevk öncesi işlemler için çağırmışlardı

sizin uzun döneme veya komanda olmaya ''evet'' yada ''hayır'' demenizin pek bi esprisi yok hocam.ihtiyaca ve boşluğa göre komanda ve yedek subay alımı yapılıyor. işiniz tamamen şans işi yani bekleyip göreceksiniz...
  • Anladım teşekkürler
    @Canis_Majoris_Vy @merlin0755
  • Benim anlamadığım bazılarına eylül ayında tekrar gel demişler bana demediler, hatta üstüne basa basa sordum bir daha şubeye gelmeme gerek varmı diye yok dedi, silüsü internetten alırsın ayın 27'sinde belli olur gideceğin yer filan dedi görevli memur. Ayrıca verdiği kağıtta 27.10.2014'e kadar yoklama sıkıntısı yoktur gibilerinden bişey yazıyor bilen biri anlatabilir mi gidenler neden gidiyor.
  • Bedelli cikarsa krediler icin faiz oranlari nirmal oranlar gibi mi olur yoksa ayni mi olur

• Yaa tam da note 4 cikacak ve windows 9 beta surum halka acilacak :/ ben gitmiyorum abi savas mavas olsa amenna gozumu kirpmam ama mintika temizle temizle nereye kadar :(

• quote:

Orijinalden alıntı: .Hector.

Benim anlamadığım bazılarına eylül ayında tekrar gel demişler bana demediler, hatta üstüne basa basa sordum bir daha şubeye gelmeme gerek varmı diye yok dedi, silüsü internetten alırsın ayın 27'sinde belli olur gideceğin yer filan dedi görevli memur. Ayrıca verdiği kağıtta 27.10.2014'e kadar yoklama sıkıntısı yoktur gibilerinden bişey yazıyor bilen biri anlatabilir mi gidenler neden gidiyor.

kardeşim gitmene gerek yok bende gittim gerek yok dediler eger eksik evrakın warsa yada herhangi bir bilgi degişmiş ve güncellemek istiyorsan gidersin onun haricinde gerek yok kimisi transkript vermemiştir mesala onun için gidiyordurlar.
  • Merhabalar,

Ben kısa dönem gitmek için askerlik tecilimi bozdurdum.Aşağıdaki gibi bana verilen kağıtda bilgiler var.Ben Kasım 2014'de kesin askerim dimi?Buradaki yazıları okuyunca kafam çok karıştı arkadaşlar.Ayrıca işten ayrılmam gereken tarih sanırım 10.ayın 27.sinde sülüsü e-devlet üzerinden aldığım zaman.

Celp Dönemi : KASIM 2014
    Sınıflandırma Tarihi : 27.10.2014
    Statüsü : YD.SB.ADAYI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umit98 -- 3 Eylül 2014; 23:22:58 >
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.