Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu bedelli olayı bir an önce belli olsada insanlar ona göre yollarını çizse... Kimileri çıkacak diyor kimileri çıkmayacak.Kime inanacağız acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalcin25

kardeşim ben kasım için başvurdum 1-30 eylül arası yapılan sevk öncesi işlemler formu warya ondan bahsediyorum

Anladım kardeşim onun 1-30 eylülde gidecekler sorulara verilen yanıtları değiştirmek isteyenler ve belgesinde eksik bulunanlar ( Diploma-transkript vb. ) işlemleri tamamlananların gitmesine gerek yok açıklanmasını bekliyecekler diye biliyorum.
    Mesela benim diplomam yoktu başvurumda getirirsin dediler eylül sonuna kadar her hangi bi şubeyede götürebilirsin dediler bende 21 ağustosta aldım diplomamı onaylattım işlemim bitmiş oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

Orijinalden alıntı: Archtct

quote:

Orijinalden alıntı: seanone07

1 aylık aradan sonra tekrar selamlar gençler. Bugün sabah Ankara Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığında 356.Dönem meslek kurasına tabi asteğmen olarak and içtik ve yaklaşık 1 ay boyunca hiç çarşı izni olmaksızın acemiliğimizi (temel askerlik eğitimimizi) tamamlayarak özgürlüğümüze büyük ölçüde kavuştuk diyebilirim.

Aranızdan Ankara-Polatlı çıkacak meslekçi asteğmen adayları olacaktır tüm sorularınıza detaylı bir şekilde (askeriyenin sır saklama prensipleri çerçevesinde =)) cevap verebilirim.

Usta birliğimi %10 luk dereceye girdiğim için ben kendim seçtim bundan sonraki kalan 11 ayımı da Ankara Kara Harp Okulu'nda tamamlayacağım. Şuan mehil iznindeyim ve vaktim oldukça forumu kontrol ettikçe merakınızı gidermeye çalışacağım.

Kardeşim bir sorum daha olacak sana izninle , Mimarların çıkabilceği belirli şehirler var diye duydum doğrumudur ? inşaat emlak daire başk. olduğu illere gönderiliyoruz diye duydum sizin kuralar sonucu gidenlerden bilgin varmı nerelere gönderiliyor meslekçi mimarlar ? çok sağol kardeşim

O dedigin yerlere insaatcilari gonderiyorlar diye biiyorum ben. Ama illa dedigin bolumun olmasi gerekmiyor. Birligin ihtiyacina kalmis. Bu donem karacilardan birisi izmir e gitti digerini hatirlamiyorum. Havacilar ise eskisehir, merzifon ve istanbul a.

Meslekçi yedek subay olarak Ankara Kara Harp okulunda kalan arkadaş 6 kişi saymıştı acaba diğerleri nereye gitti neyse çok sağol kardeşim kısmet artık kısa dönem olsun bitsin geçsin :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seanone07

1 aylık aradan sonra tekrar selamlar gençler. Bugün sabah Ankara Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığında 356.Dönem meslek kurasına tabi asteğmen olarak and içtik ve yaklaşık 1 ay boyunca hiç çarşı izni olmaksızın acemiliğimizi (temel askerlik eğitimimizi) tamamlayarak özgürlüğümüze büyük ölçüde kavuştuk diyebilirim.

Aranızdan Ankara-Polatlı çıkacak meslekçi asteğmen adayları olacaktır tüm sorularınıza detaylı bir şekilde (askeriyenin sır saklama prensipleri çerçevesinde =)) cevap verebilirim.

Usta birliğimi %10 luk dereceye girdiğim için ben kendim seçtim bundan sonraki kalan 11 ayımı da Ankara Kara Harp Okulu'nda tamamlayacağım. Şuan mehil iznindeyim ve vaktim oldukça forumu kontrol ettikçe merakınızı gidermeye çalışacağım.

Kardeşim bir sorum daha olacak sana izninle , Mimarların çıkabilceği belirli şehirler var diye duydum doğrumudur ? inşaat emlak daire başk. olduğu illere gönderiliyoruz diye duydum sizin kuralar sonucu gidenlerden bilgin varmı nerelere gönderiliyor meslekçi mimarlar ? çok sağol kardeşim

O dedigin yerlere insaatcilari gonderiyorlar diye biiyorum ben. Ama illa dedigin bolumun olmasi gerekmiyor. Birligin ihtiyacina kalmis. Bu donem karacilardan birisi izmir e gitti digerini hatirlamiyorum. Havacilar ise eskisehir, merzifon ve istanbul a.

Meslekçi yedek subay olarak Ankara Kara Harp okulunda kalan arkadaş 6 kişi saymıştı acaba diğerleri nereye gitti neyse çok sağol kardeşim kısmet artık kısa dönem olsun bitsin geçsin :)

2 tane eskisehir vardi diger karaci arkadas da sirnak a gitti sanirim. Ama bunun bir gecerliligi yok artik suan. Bir sene sonra bosalacak bu kadrolar. Her donem farkli yerler kadro aciyor yani. Hatta uzun bir sure alim yapmamis yerlere de gidilebilir. Mesela benim gidecegim yere son 4 donemdir alim yapilmamis benm meslegimden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNYZ -- 3 Eylül 2014; 0:14:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Archtct kullanıcısına yanıt
    Benim trankriptim yanımda olmasına rağmen almadılar Eylül'de getir dediler bide ben kısa dönem istemiştim komando hayır demiştim onuda değiştirilen ikisinede evet Dicem yarın Gidicem bakalım şubeye

• kasım celbı yazmasına ragmen sevk tarıhlerı 1-30 eylül yazıyor o nedemek oluyor arkadaslar cvb beklıyorum tesekkurler :)
  • Shaunx kullanıcısına yanıt
    tecil meselesiyse sorun, tecil bozduranlar yeniden tecilini yaptırabiliyor..
  • master589 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam tecil değil, yaşta problem var, 23

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr22

quote:

Orijinalden alıntı: merlin0755

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: merlin0755

quote:

Arkadaşlar merhaba ;

Bende kasım celbinde gidiyorum kısmet ise benim sorum sülüş belgesini en erken nasıl alabilirim şuan çalıştığım yerden çıkış almak için gerekli.

27 ekimde e-devlet şifren ile sülüs belgeni internet üzerinden alıp iş yerine götürebilirsin.27 ekimden önce alma gibi bi şansın yok maalesef

Peki ayın kaçında teslim olurum kasım ayının ilk haftasımı teslim oluyoruz?
    Eğer öyle ise benim hiç vaktim yok işten ayrıldığım gibi askere gidiyorum

Bazı arkadaşlar ekim ayının ortasında e devlette çıkar son haftası şubeden alabilirsin demişti bana

kasımda yada aralıkta gideceğini ayın 27'sinden önce öğrenme şansın yok hocam.eğer 1.gruptan askere gidersen 4 kasım 7 kasım arasında birliğine teslim olmak zorundasın.eğer 2.gruba düşersen yanlış hatırlamıyorsam 19 aralıkta teslim oluyorsun. dediğin gibi hangi gruba düşeceğini 27 sinden önce öğrenemezsin.yerinde olsam kasımda gidecekmiş gibi hazırlığımı yapardım hocam :(( inşalaah 2.gruba düşersinizde rahat rahat hazırlığınızı yaparsınız.

Hocam cevabın için teşekkürler şubede 3 kasımda yola çıkarsın ona göre hazırlan dedi bana

Grup olayını bilmiyorum ben 2. grupa düşersem sülüşü alıyorum dimi yine ve ben tecil bozdurdum 1.grupta alırlar beni büyük ihtimal ben ayın 27 sine kadar e-devletten de öğrenemem dimi nereye gidiceğimi hangi grupta olucağımı

+ olarak 89 doğumluyum beni hemen alırlarmı acaba bilgi için teşekkür ederim

hocam 27 ekimde nereye hangi tarihte gideceğini öğreneceksin.grup olayı ise tamamen şans meselesi neye göre grupları belirliyorlar nasıl atama yapıyorlar bu konuda bilgim yok.mantıklı olan yaşa göre grup belirlemeleri ama nasıl yapıldığını bilmiyorum.bende 85 doğumluyum biran önce açıklansa gitsekte gelsek ne bedelli yolu gözleriz nede sıkıntı yaratırız kendimize.sıkıldık artık askerlik muhabbettinden yaptın mı yapmadın mı ne zaman yapacan yok bekle savaş çıkacak yok bekle bedelli çıkacak.bekleye bekleye yaşı 30 ettik anasını satayım.. en iyisi en kısa zamanda gidip bitirip önüne bakmak.farz etki 5 ay kampa çekildin kpss çalışıyorsun :))) ömrümüz böyle geçmedi mi zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Shaunx

Yok hocam tecil değil, yaşta problem var, 23

bence yaş küçükken git gel dostum emin ol yaş büyüyünce daha zor oluyor
  • Umarım ben 2. gruba düşmem. İşlemlerimi de 15 Haziran tarihinde yaptırmıştım. Bu tarihte işlemlerimi tamamlayıp da en son gruba düşmem gerçekten şans olur artık..

İşten bu ay sonu çıkacağım. Ekim ayında da 1 hafta memleket yapmayı düşünüyorum. 3-4 gün de alışveriş v.s biraz da orada burada sürtme :) Şimdi 2. gruba düşersek cidden benim için kötü olur. 2 ay boşta ne yaparım :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aquilifer

Umarım ben 2. gruba düşmem. İşlemlerimi de 15 Haziran tarihinde yaptırmıştım. Bu tarihte işlemlerimi tamamlayıp da en son gruba düşmem gerçekten şans olur artık..

İşten bu ay sonu çıkacağım. Ekim ayında da 1 hafta memleket yapmayı düşünüyorum. 3-4 gün de alışveriş v.s biraz da orada burada sürtme :) Şimdi 2. gruba düşersek cidden benim için kötü olur. 2 ay boşta ne yaparım :/

aynen dostum :( bende planları ve geri dönüş tarihini 7 kasıma göre yaptım. inş. 1.grup ile biran önce gider geliriz. ama sen iyi zaman ayırmışsın kendine bol bol gez tadını çıkar.. ben 27 ekimden önce çıkamayacam galiba şimdi işten çıkarız 2.gruba düşeriz sonra bankalarla uğraş babam uğraş

• arkadaşlar ben de başvurumu yaptım Kasım da askerim inşallah. Başvurudan sonra e-devlette herhangi bir yerde bilgilerimizin görünmesi gerekiyor mu ? sevk kağıdında 1 gün içerisinde güncellenir gibi bir şey yazıyor yanlış hatırlamıyorsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslanozan

arkadaşlar ben de başvurumu yaptım Kasım da askerim inşallah. Başvurudan sonra e-devlette herhangi bir yerde bilgilerimizin görünmesi gerekiyor mu ? sevk kağıdında 1 gün içerisinde güncellenir gibi bir şey yazıyor yanlış hatırlamıyorsam.

evet bende öyle birşey gördüm 24 saat içinde e-devlette görüntülenir fln yazıyordu. ama şimdi baktım gözükmüyor.
  • quote:

arkadaşlar ben de başvurumu yaptım Kasım da askerim inşallah. Başvurudan sonra e-devlette herhangi bir yerde bilgilerimizin görünmesi gerekiyor mu ? sevk kağıdında 1 gün içerisinde güncellenir gibi bir şey yazıyor yanlış hatırlamıyorsam.

bu edevlet olayına açıklık getirmek lazım ben ta temmuzda başvurmuştum hala e devlette bilgilerim çıkmıyor milli savunmanın tüm linklerine baktım hiçbir bilgi gözükmuyor. ne biçim iş anlamadım
  • Bir aksilik çıkmazsa bu ay tüm banka borçlarımı sıfırlıyorum =)

Aslında aklımda bayrama kadar çalışıp hem ikramiye hem tazminatı almak var ama bakalım...

Max. Ekim'in 2. haftasına kadar çalışırım sonra biraz dinleneyelim
  • Telas yapmayin e devlette sadece siniflandirma tarhinde nereye gideceginizi goreceksiniz. Onun haricinde islenen birsey vardiysa da benim haberim olmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

bu edevlet olayına açıklık getirmek lazım ben ta temmuzda başvurmuştum hala e devlette bilgilerim çıkmıyor milli savunmanın tüm linklerine baktım hiçbir bilgi gözükmuyor. ne biçim iş anlamadım

her alanına tıkladım hiçbir bilgimiz çıkmıyor heralde 27 Ekim de yerimiz belli olacak okadar. Benim kafamı o kağıttaki yazı karıştırdı neden öyle bir not düşssünlerki

• quote:

Orijinalden alıntı: Aquilifer

Bir aksilik çıkmazsa bu ay tüm banka borçlarımı sıfırlıyorum =)

Aslında aklımda bayrama kadar çalışıp hem ikramiye hem tazminatı almak var ama bakalım...

Max. Ekim'in 2. haftasına kadar çalışırım sonra biraz dinleneyelim

valla hocam bende tüm kredi kartlarını sağa sola olan borçları kapattım ama son bi kredi ödemem var onu kapatamadım. 6 ay o kredinin bi şekilde ödenmesi gerek ama bakalım nasıl bi yol izleyeceğiz.bankanın 6 ay ertelemeyi kabul edeceğini zannetmıyorum onun için de onlarla konuşup moralimi hiç bozmicam.olmadı arabayı satarız artık ne yapalım

bence bayramı bekle o kadar çalışmış emek vermişsin al adamlardan söke söke tazminatını

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

her alanına tıkladım hiçbir bilgimiz çıkmıyor heralde 27 Ekim de yerimiz belli olacak okadar. Benim kafamı o kağıttaki yazı karıştırdı neden öyle bir not düşssünlerki

internette böyle birşey buldum sanıırm herşeyi açıklıyor

https://www.facebook.com/357ksd/posts/616239538493481

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.