Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kilo sorunu olanlara 1 yıl erteleme verirler ..Kırık çıkık görmemek falan gibi bir şey değil bu kilo sorunu ..Halledilir yani düzelir .O yüzden süre veriyorlar.
  • arkadaşlar 2 yillik mezunuyum aöf kamu yönetimine 3. siniftan geçiş yapmiştim 4.yılıma devam edecegim ama tecili bozdurmak istiyorum 27 yaşina doğru gidiyoruz okulda uzayacak gibi şimdi sormak istediklerim aöf bölümünü birakmammi gerek yada askerde devam edebilirmiyim okudugu okul bölümüne 2 yillik okulumu yoksa ikisini birmi yazmam yada hem diplomayi hemde kamu yönetimi 4. sinif ögrenci belgesi felan diye 2 sini birmi götürmem gerek bide şöyle birşey var 2 yilliği bitirdikten sonra aöf yazilmayi düşünmediğim için gittim kendim 2 yıl tecil ettirdim ama aöf ye yazilmaya karar verdim tekrar şimdi benmi tecil ettirdim görünüyordur yoksa okulmu tecil ettirdi görünüyordur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undis06 -- 9 Ağustos 2014; 19:08:40 >
  • Valla güzel kardeşim doktor sen gidemezsin dedi heyete çıkıcaksın dedi 22 Ağustos'da görücez inşallah dediğin gibi değildir ben erteleme falan bekleyemem...
  • Kızılelma91 kullanıcısına yanıt
    Tanıdığım biride erteleme aldı bu sene kilodan dolayı. Bilmiyorum açıkçası sana ne derler. Hayırlısı diyelim...
  • Sevgili devrelerim, selamlar öncelikle :)

Kasım'da gidiyorum 4 yıllık fakülte mezunu olarak. 2 (hatta 2.5) yabancı dilim var. Yedek subay'a da komandoya da evet dedim (Eğirdir'i istiyorum deli gibi ). Yedek subay alımları ne durumda, sizce şansım nedir? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wulfgarra -- 9 Ağustos 2014; 19:26:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, kısmet olursa pazartesi yoklama işlemim için askerlik şubesine gideceğim. Elimde 4 geçici mezuniyet belgesi ( aslı gibidir ) ve 3 transkript var ( Transkript alırken fakülte sekterimiz birini imzalamadı askerlik için imzasız istiyorlar dedi. ) Acaba bu belgeler yeterli midir ? Ayrıca yanımda 5 tane vesikalık fotoğrafımı götüreceğim. Acaba başka bir ihtiyacım olacak mı. Ayrıca dilekçe yazıyor askeri sitede acaba dilekçeyi orda mı yazacaz yoksa yazıp mı gideyim ? Teşekkürler şimdiden arkadaşlar.
  • 1 vesikalık fotoğraf, 1 geçici mezuniyet belgesi (fotokopi), 1 transkript (fotokopi), 2 nüfus cüzdanı fotokopisi.

Fakat orijinalleri de yanında olsun, onlara bakarak imzalayacaklar fotokopileri. Şimdiden hayırlı olsun kardeşim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wulfgarra -- 9 Ağustos 2014; 19:54:12 >
  • Çok teşekkür ederim @Wulfgarra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wulfgarra

Sevgili devrelerim, selamlar öncelikle :)

Kasım'da gidiyorum 4 yıllık fakülte mezunu olarak. 2 (hatta 2.5) yabancı dilim var. Yedek subay'a da komandoya da evet dedim (Eğirdir'i istiyorum deli gibi ). Yedek subay alımları ne durumda, sizce şansım nedir? :)

Yabancı dilini belgelemediğin sürece fayda etmez. Yedek subay olup komando istemek kafasını ben de yaşamak istiyorum. Şansın not ortalamana ve bölümüne bağlı.
  • Rica ederim kardeşim, uzun dönem ve komando yazma da benim şansımı azaltma

• Derin Mavi kullanıcısına yanıt
    Kalkmış belgeleme gerekliliği, şubedeki binbaşıya sordum, eğitime gidince mülakatta bakacaklar ona dedi.

Yedek subay komando seçmenin nesi garip, komando asteğmenler yerden mi bitiyor hocam? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Wulfgarra

Kalkmış belgeleme gerekliliği, şubedeki binbaşıya sordum, eğitime gidince mülakatta bakacaklar ona dedi.

Yedek subay komando seçmenin nesi garip, komando asteğmenler yerden mi bitiyor hocam? :)

Enteresan... Nasıl ölçmeyi planlıyorlarsa artık benim dil bilgimi, neyse.

Komando konusuna gelince, okuyup okuyup da komando olup kendini heba etmenin manası yok demek istediğim o... Keşke senin kadar saf düşünceli olup ben de komando olmak isteyebilsem diyorum sözün özü. Daha fazla açmayayım anlamak isteyen ne demek istediğimi açıkca anlayacaktır.
  • Anlıyorum hocam, sağolasın düşünceliliğin için :) Başıma geleceklerin hepsinin farkındayım da, özellikle eğitimi için istiyorum ben.

• Arkadaşlar ben makine mühedisliği bitirdim ve ortalamam epey yüksek. Yedek subaylık gelme ihtimali nedir acaba. Ortalamaya mı bakıyorlar genel olarak.
  • Ya muhakkak öylede kısa dönemin erteleme alması bence çok saçma yani seneyede aynı kiloda kalırsam bir daha mı erteleme vericekler ömrümden gidiyor 5 ay için yazık günah değil mi..bence direk elverişsizdir raporu verip gönderebilirler...
    İşte olması gereken o ama senceyle benceyle olmuyor abi. Askeriye mantık çok aramayacan. Onların umurunda değil ki bu adam 1 sene ne yapar, iş bulabilir mi ? Bildiğim benim 3 kere erteleme verdiklerinde muaf oluyordun. Sen hastaneye gittiğinde doktora söyle ya muaf edin ya da gönderin diye.
    Şubede ki çocuk 1 sene beklemişti yeniden hastaneye sevk edilmek gelmişti. Beni konuşturmadı bile doktor dedi, 1 sene erteleme verdi dedi.
  • Abi sıçtık o zaman öyle şey olurmu benim imza verip her türlü sorumluluğu üstüme alıp gitme şansım varsa onu kullanayım bari yoksa aksi takdir böyle hayatımız boyunca askeriyeye git gel yapıcaz..
    Bunlar benim duyduklarım, senin hastanede nelerle karşılaşacağını bilemem. Sen doktora kontrole gittiğinde anlat derdini. Bende Hastaneye sevkimi istedim geçen hafta 1 eylülde gel dediler anca o zaman gönderebiliriz dediler. Mantık falan yok bunlarda.
  • Onu bunu bilmemde kardeşim gitmek gerek yoksa aksi takdirde bunlardan kurtuluş yok ben söyleyip gidicem böyle her sene uğraşılmaz..
    ya muaf et ya da elverişli raporu ver
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.