Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ocakta bitiyor benimki :) Rahat olun zaman geçiyor. 100e yaklaştığım için kasıyor biraz ama atlatacaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaslar ,

Sinavin kalkmasindan oturu askerlik suremizin daha cok (izinler haric 180 gun) olacagini soylene bir kac arkadasim var. Kisa donem er olarak kac gun askerlik yapacagiz. Kasim4' unde teslim oldugumuzu dusunursek ne zaman askerden donmus oluruz hayirlisiyla...
  • Sınav kalktığı için ne yazık ki 12 gün fazla askerlik yapacağız.
  • Beyler 2007-2012 arası üni okudum ve bu Ekim itibariyle KYK Kredi geri ödemelerim başlıyor. Şimdi yağtığım görüşme sonucunda aldığım bilgiyi sizlerle paylaşayım; Ekim taksidini faiz yememek adına mecbur ödüyoruz. Sonraki taksitler için de Askerlik dururumuzu gösteren dilekçe ile erteleme yaptırıyoruz. Bilginize.

https://eyurtkur.kyk.gov.tr/tr/BORC-ERTELEME-DUYURUSU/Haber/12
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekadamm

Sınav kalktığı için ne yazık ki 12 gün fazla askerlik yapacağız.

Merhaba tekadamm,

Peki diger sorularima karsilik bir bilgin var mi?
  • Olum yazdıklarınızı okudum moralim bozuldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 30 Eylül 2014; 11:05:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkatomant

quote:

Orijinalden alıntı: tekadamm

Sınav kalktığı için ne yazık ki 12 gün fazla askerlik yapacağız.

Merhaba tekadamm,

Peki diger sorularima karsilik bir bilgin var mi?

Evet askerlik 6 ay yani 180 gün. İzin kullanmazsan 168 gün. -12
  • 180 gunu sulusu aldigimiz gunden itibaren mi sayiyoruz yoksa teslim olduktan sonra mi???

• onurturk kullanıcısına yanıt
    Tamam içi taş gibi ama,ayağın alışık olmadığı için ilk giydiğinde çok acayip geliyor.Sonrasında alışıyor.Ayağın da taş gibi oluyor.Farketmiyor.Normal tabanlıklar ne kadar esnetir,ne kadar rahat tutar bilemem tabi.Ama şöyleki bu botları tüm personele veriyorlar.Yani uzman çavuşlar,astsubaylar da bunu giyiyor.Ben 1 sene giymişim çok mu.Tabi ben rahatıma bakarım dersen malzemeciden yds(botun markası) yumuşak tabanlı bot var,alabilirsiniz.geçen sene 100 lira civarıydı.Ben gerek duymadım almadım.Tabi bu botu ancak yedek subay olursanız alın derim.
  • losttime35 kullanıcısına yanıt
    Katılışınızı yapacağınız sevk tarihinin üzerine 6 ay koy. Her 1 ay için 2 günlük izin olduğu için 2x6=12 gün izin hakkı.Kullanmayacaksan baştaki bulduğumuz 6 ay koyduktan sonraki tarihten 12 gün çıkar.İşte teskere günü ;)
  • askere gitsekte bitsede gelsek
  • bu sayfada yazılanlar moral bozdu. ne pis biyere gideceğiz. görünüşe göre donumuzu bile çalacaklar o olasılıkta var yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalearicVision -- 30 Eylül 2014; 13:18:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stekk

Arkadaş geçen ay kime sorsam git askerliği aradan çıkar dedi, gittim başvuru yaptım. Ondan sonra kimi görsem gitme diyor, deli ettiler beni

Aynı şekilde bana da oldu. Tayyip baba bizi savaşa sokucak sanırım ailem çok tedirgin oldu beni gazlıyan git çıkar aradan diyen çevrem şimdi gitme diyor ama gelse de gitsek modundayım. Biran önce bitsin bu çile...))

• http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27300790.asp

Bakanlar kurulu toplantısına Komutanlarda katılmış. Bugün de son gün tecil ettirmek için. İşi biliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archtct

Vay arkadaş sorma ya aynı durum ... agustosta Git git çıksın aradan diyenler... bugün yav gitmeeeee ne işin var 2 sene tecilini kullan diyor .. gidecez artık inş kısa çıkar

quote:

Orijinalden alıntı: NEVERseeYOU

quote:

Orijinalden alıntı: stekk

Arkadaş geçen ay kime sorsam git askerliği aradan çıkar dedi, gittim başvuru yaptım. Ondan sonra kimi görsem gitme diyor, deli ettiler beni

Aynı şekilde bana da oldu. Tayyip baba bizi savaşa sokucak sanırım ailem çok tedirgin oldu beni gazlıyan git çıkar aradan diyen çevrem şimdi gitme diyor ama gelse de gitsek modundayım. Biran önce bitsin bu çile...))

quote:

Orijinalden alıntı: hkncn6

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27300790.asp

Bakanlar kurulu toplantısına Komutanlarda katılmış. Bugün de son gün tecil ettirmek için. İşi biliyorlar.

Arkadaşlar bizim acemiliğimizin bitmesine bile 2 ay gibi bir süre var daha. O zamana kadar operasyon çoktan yapılmış olur diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar şimdi 24 ekim mi 27 ekim mi sonuç açıklama? Trt duyurusunda 24 ekim yazıyor, şube 27 diyor ben anlamadım.

• Birincisi bu operasyon kısa süreli olmaz coğrafya zaten karışık -daha önce girenlerin akıbeti ortada- bunun yanında zaten bizimkilerin girmek için 2 tane ana motivasyonu var Esad'a karşı olmaları ve o bölgedeki PYD güçlerinin fazla hakimiyet kurmasını engellemek yani burada işid falan geri planda dolayısıyla ortaya bi tehdit atıldı bir çok ülke şimdi mücadeleye girmemiz gerekiyor diye cengaverliğe soyundu kolay kolay tamam bitti işimiz çıkalım mevzusu da olmayabilir.

İkincisi de evet bizim gibileri orada "hadi koçum yürü be" diye salmazlar korkmak ya da endişelenmek boşuna. Yine de oraya asker yığını yapılacağı için geri hizmet için de görevlendirilmeler artacaktır. En nihayetinde o kadar adamın patatesini de soymak çamaşırını da yıkamak yerlerini de süpürmek birine düşecek..yani oralara düşme ihtimalimiz bu gelişmeler ışığında artmış oldu çünkü orada asker ihtiyacı artmış oldu ama dediğim gibi tüfeği elimize tutuşturup yürü bakalım demezler o konuda içiniz rahat olsun. Benim aklımdan en çok geçen şey Arapça-İngilizce-Kürtçe üçlüsünden en az ikisini bilenleri tampon bölgede ya da mülteci kamplarında görevlendirirler. Bir de bilgisayar bilenleri milletin kaydı kuydu için kullanabilirler.

• Bu olaylardan dolayı tecil ettiren var mı arkadaşlar? Bugün son gündü sanırsam.
  • 20 ekim gibi son degil miydi ?

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.