Şimdi Ara

Asus X550LN Serisi Notebook İncelemesi ve Kullanıcılar Kulübü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.747
Cevap
17
Favori
72.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar dün itibariyle i5 le versiyonunu freedos versiyonunu aldım gayet güzel makine işletim sistemini yükledim hızlı açılışı ve rahat kullanımı var
    elimde ddr3 ram var bir ikigb ve birde 4gb ram var açıp onları 4gb olanını taktım bilgisayarı çalıştırdım ama ram görmedi sonra onu çıkardım 2gb olanını taktım on0-ch9unda görmedi bios tada 4gb olarak görüyor bir ayarımı var bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevininirim
    saygılarımla
    not:elimdeki ramlerde şunlar yazıyor
    4gb 2rx8pc3 1600s 09-10-f2
    m471b5273ch9
  • finitura F kullanıcısına yanıt
    CPU-Z kurup oradan SPD sekmesinden bilgisayarın üzerindeki RAM'ın PC3-12800 mu PC3 1600 mu olduğunu kontrol edin. Hızları tutmuyorsa görmemesi normal

Örnek görüntüler( X550LB)

Asus X550LN Serisi Notebook İncelemesi ve Kullanıcılar Kulübü

• quote:

Orijinalden alıntı: messevim

Bahsettiğiniz laptop Asus X550LN-XO007D dan daha düşük olmasına rağmen içinde windows yüklü olduğu için daha pahalı. Asus X550LN-XO007D den düşük yanı ise az bir farkla ekran kartı.

Valla arada baya fiyat olarak fark varmış aradim baktim ama Teknosa vatan bimekste falan bulamadım sizin dediğiniz modeli internetten hic alisveris yapmadim magazadan almak istiyorum ama bu fiyat fazla degil mi baya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smylmzr kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi fiyatının fazla olması, windows yüklü olduğundandır.

Freedos işletim sistemlerini tercih edin. Ebrar bilgisayar, hızlıal, pcdepo gibi siteler genellikle freeDos satıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: messevim

Dediğim gibi fiyatının fazla olması, windows yüklü olduğundandır.

Freedos işletim sistemlerini tercih edin. Ebrar bilgisayar, hızlıal, pcdepo gibi siteler genellikle freeDos satıyor.

Teşekkürler
  • smylmzr kullanıcısına yanıt
    Rica ederim
  • Şu anda kredi kartına tek çekim fiyatı pcdepoda 1739 tlye düşmüş. Alcak olan kişilere duyrulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

CPU-Z kurup oradan SPD sekmesinden bilgisayarın üzerindeki RAM'ın PC3-12800 mu PC3 1600 mu olduğunu kontrol edin. Hızları tutmuyorsa görmemesi normal

Örnek görüntüler( X550LB)

cevap için teşekkür ederim galiba ram'ler uyumsuz sizce hangi rami almalıyım
    saygılarımla

• finitura F kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim program ile bilgisayarınızda ne varsa onu almalısınız.

• Selamun aleyküm arkadaslar bugunden itibaren bu bilgisayarın i5li modelini 1900tlye vatan bilgisayardan almış bulundum :)
  • ThisIsCotyora kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam . hayırlı olsun :) yalnız bu fiyata i7 li modelini de alabilirdiniz. freeDos olarak
  • Merhaba. Hızlıal sitesine sordum, E3N ile başlıyor dediler seri numarası için..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesekkür ederim.free dos işi beni gıcık ediyor.bu yuzden icinde kurulu win8le beraber aldım.

Arkadaşlar bir sorunum var.
    Masaüstü simgeleri her acılısta kayboluyor.Sağ tıklayıp gorunum ayarlarından masaustu simgeleri goster diyorum simgeler geliyor.fakat kapandıgında veya beklemeye aldıgında direk eski haline dönüyor.

Var mıdır çözümü ?
  • -bugün siparişimi verdim. freedos gelecek notebook için hangi işletim sistemini önerirsiniz acaba?

-işletim sistemi yüklenirken harddiski bölme işlemi yapabiliyor muyuz? (sistem kurulduktan sonra yapılan partition işlemi hdd performansını olumsuz etkiliyor diye biliyorum o yüzden sordum).

-umarım sıkıntısız bir birlikteliğimiz olur :)

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThisIsCotyora

tesekkür ederim.free dos işi beni gıcık ediyor.bu yuzden icinde kurulu win8le beraber aldım.

Arkadaşlar bir sorunum var.
    Masaüstü simgeleri her acılısta kayboluyor.Sağ tıklayıp gorunum ayarlarından masaustu simgeleri goster diyorum simgeler geliyor.fakat kapandıgında veya beklemeye aldıgında direk eski haline dönüyor.

Var mıdır çözümü ?

evet win 8 özelliği bu ayarlarda menü ayarından ayarlaya bilirsin

bu arada gerçekten pahalıya almışsın

u ikisini alsaydın ve kursaydın kurdutsaydın aynı orjinal işletim sistemli i7 aşmış olurdun vatan gerçekten çok pahalıya satıyor o nedir yaa

http://www.pcdepo.com/asus-x550ln-xo007d-notebook

http://www.pcdepo.com/ms-windows-8-1-4hr-00198-sl-64bit-tr-oem

• ceyhunc. kullanıcısına yanıt
    Merbaha. alacağınız laptopun E4N ile başlamasına dikkat edin.
  • zagor6129 kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun :)

İşletim sistemini yüklerken ben bir türlü ayıramadım sürekli hata verdi. Bende tek bir disk oluşturarak , işletim sistmi kurulduktan sonra ayırma işlemini yaptım, yaklaşık bir ay olacak ama ben bir sorun ile karşılaşmamdım.

GÜNCELLENDİ:

X550LN momdelini kullanan kişilerin isimleri konuya eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heamvivna -- 17 Temmuz 2014; 14:30:41 >
  • Öncelikle herkese Selamun Aleyküm...

Dell Inspiron N5110 9621 kullanıcısıyım. Belki bilirsiniz; bu seri bilgisayarların kol dayama panelleri ısınmaktan dolayı yapılan materyali bir süre sonra soyuluyor ve hatta elinizi bile değdiremiyorsunuz. Kaç kere termal macununu değiştirdiysem de fanda aldıysam da bu Dell'den tövbe ettim 3 yıldır. Mühendislik programları ve arada bir keyif amaçlı oyun oynamak için son 3 gündür bilgisayar araştırıyorum hangisini alıyım, nasıl yapayım diye?

Bütçem en fazla 2000 TL sınırı koydum. İki bilgisayar arasında kalmıştım. Asus X550LN-XO007D ve LENOVO Z710 59413153 . Forumda okumadığım konu kalmadı diyebilirim. Lenovo'nun teknik servisi olsun, ürünün klavyesinin içeri çökmeye meyilli olması, ekranın fandan dolayı ısınması vb. gibi problemlerden dolayı soğudum işin açıkcası... Sayın Emin beyinde incelemeleri, testleri, fikirleri, önerileri, centilmenliği ve sıcakkanlılığına güvenerek hizlial.com'dan bir Asus X550LN-XO007D almaya karar kıldım. BKM ilede biraz indirimi varmış onuda kaçırmadım. Bugün öğlen kargoya vermişler. Yarın elime ulaşır büyük ihtimalle. Bende size de katkı sağlamaya çalışacağım ürün hakkında. Umarım iyi bir şekilde eksiksiz ve hatasız bir ürün elime geçer.

Burada yorumda bulunan ve zamanını, bilgilerini paylaşan arkadaşlar; özellikle messevim beye teşekkürlerimi bir borç biliyorum...

Benide listeye yazın...

quote:

messevim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ashlost -- 17 Temmuz 2014; 15:14:29 >

• Merhabalar..
    Asus X550LN serisi diye genel bir başlık olursa daha yoğun katılım ve fayda sağlanabilir başlııktan.

Şöyle bir başlık açtım öneri için ancak bazı sorularımın cevabını burada buldum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_94773427/tm.htm

Asus X550LN-XO069DA modelini düşünüyorum şuan için. U serisi i7 işlemcilerim i5'lerden pek farkı yok biraz frekans artışı ve +1 mb daha önbellek için fiyat farkına değmez diye düşünüyorum. Hdd kapasitesi de çok önemli değil benim için, elimdeki 256 gb ssd'yi takviye edeceğim.
    Ram eklemesi biraz sıkıntılı sanırım Ramlerden biri direkt anakarta yapıştırılmış, diğer 1 slota ekleme yapabiliyoruz ki bence ikisi de çıkabilmeli ve yerine aynı seri ram takılabilmeliydi. Bu yüzden elimdeki ramleri değerlendirmek yerine direkt 8 gb modele yöneldim. 1600 mhz uyumlu ram bulsam bile fiyatlar uçmuş zaten. Zamanında 8 gb ddr3 1333 mhz (2*4 gb) ramler toplamda 82 liraya falan almıştım.

Sormak istediğim;
    HDD ve Ram yuvalarına ulaşmak kolay görünüyor vidyodaki model ise..
    Ancak DVD yuvasına ulaşıp çıkarmak için baya uğraşmak gerekiyor ve bu işlem garantiyi devreden çıkarabilir gibi görünüyor, öyle midir?
    1 vida yüzünden o kadar sökmek saçma olmuş, o vida içeriye değil de aşağıya-dışarıya doğru olsaydı çok kolay olurdu.
    Önemli olan garantinin gitmemesi. Diyelim Ssd ile gönderdik madem garanti gidecek siz takın diye, bundan ücret alıyorlar mı? +Kargosu vs...? Ne kadar?

• X-Kerem kullanıcısına yanıt
    tesekkür ederim cevap icin. ben bunu sabit kalmasını ıstıyorum her acılısta bunla ugrasmak istemiyorum.

lenovo bilgisayarım vardı benim.değişim icin para iadesi gelince mecbur vatandan aldık.üzeri 128 lira verip bu pc yi aldım.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.