Şimdi Ara

TÜRKSAT 3A/4A ESKİ ANA KONUDUR VE KİTLENMİŞTİR (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.975
Cevap
244
Favori
785.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elmariacci

boşuna taratma.

geçilmedimi
  • tomysawyer T kullanıcısına yanıt
    yok ertediler taratma boşuna 6 aydır uydu boş yere yörüngede dönüyor.Tamam bizde biliyoruz polarizasyon ayarları falan olurda ortalama 15 yıl ömrü olan bir uydunun 6 ay ömründen çalınmaz.

• Arkadaşlar e2 sizde çekiyor mu? Bizim diğer odadaki sd cihazda yayın yok e2 de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatkrky

samsung led tv mde anten ayarlarına falan giremiyorum tv nin kendi hd uydyu alıcısı mı olmakzorunda onun için

Kendi HD uydu alıcısı yoksa harici cihaz bağlamanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinikYas

Şu an eski haliyle kanallar gösteriyor, bu yayınlar gidecek mi? Hiç ellemezsek ne olur?

Geçiş ertelendi. Geçiş olduğunda mevcut kanalların büyük kısmı gideceği için mecburen ellemek zorunda kalacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlucan96

quote:

Orijinalden alıntı: msahin55

quote:

Orijinalden alıntı: magrofon

Japonya fln 4K yayınlarına başladı hemde ücretsiz bizdekilerde ülke gelişti tayiip sayesinde kanallar hd oldu diye havaya girmişler he he ülke eyiyye gidiyor 20 yıl geriden geliyoz haberiniz yok

http://www.webtekno.com/multimedya/japonya-da-4k-televizyon-yayini-basladi.html

Ülkenin 20 yıl geriden gitmesi suçu mevcut hükümetin değil bu zamana kadar heykelden başka icraatı olmayan eski yönetimlerin suçu.

Gelişmiş ülkelerle de gelişmekte olan ülkeler karşlaştırılmasa bir de.

Ama şu türksatın açıklaması gerçekten komik :)

AKP den önce 90 larda uydumuz vardı zaten Türksat 1 A b c fln uydu alıcısından sd yayın izliyorduk aradan 25 yıl gecmis bir sürü uydu yapılmış hala sd yayın cogu AKP döneminde 4 tane uydu fırlatıldı ama hiçbir gelişme göremedik Eski yönetim zamanında HD bile yaygın degildi dünyada sd vardı Türkiye'deki sd vardi ama AKP ile birlikte turkiye sd de kaldi elaler 4k ya gecti..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiçbişey bulamadı son dakka yapılır mı bu be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

yoğun talepten dolayı erteleme yaptık demişler,doğrudur böyle toplu güncellemeyi istemeyenler başvurmuşlardır
    yeni frekansların acilen gelmesini isteyenler de başvursunlar o halde.
    ayrıca şu anda dizi tekrarlarının ve en berbat programların olduğu dönemde 2-3 kanalı HD izlemeseniz ne çıkar?
    şu olayı bile devlet meselesi yapanların neyi kafasını yaşıyor, sanki starı showu hd izlemeyince komaya gireceğiz.

Mesele hd yayın izlemek değil. Mesele Verilen sözlerin tutulmaması. Tutamayacağın sozu vermeyeceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperFrog

quote:

Orijinalden alıntı: MinikYas

Şu an eski haliyle kanallar gösteriyor, bu yayınlar gidecek mi? Hiç ellemezsek ne olur?

Geçiş ertelendi. Geçiş olduğunda mevcut kanalların büyük kısmı gideceği için mecburen ellemek zorunda kalacaksınız.

Ne zamana ertelendi?

• YAKINDA KESİNLEŞİR ÖYLE BİR MEVZU VAR MI O AKLIMA GELDİ :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: derniere

quote:

Orijinalden alıntı: eurowision

Bu kararlı alan koyunun Allah cezasını versin. 14 temmuz diye davul zurnayla duyurdular değişime 6 saat kala ramazandayız deyip iptal ettik diyorlar. Bugün mü öğrenmişler ramazanda olduğumuzu? Resmen milletle dalga geçiyorlar, iyice azıttılar ortada mahkeme kararı yok birşey yok keyfi iptal ediyorlar. Turksat müdürü ve ulaştırma bakanı istifa etmelidir bu olay yılın fiyaskosudur.

Bu ülkede neler oldu kimse yerinden olmadı bu basit olay için mi( benim için fiyasko) istifa edecekler. Bir ramazan olduğu bugün akıllarına geldi her olayda halkı uyutmaya o kadar çok seviyoruz ki, şimdi bu karardan sonra bak ne güzel halkı düşündüler o yüzden ertelendi diyenler bile çıkacaktır. Benim güzel ülkemde bir kere yaptığı yanlışı çıkıp delikanlı gibi söyleyen olmadığı için bunlar normal.

Malesef dediğiniz gibi bak ne güzel halkı düşündüler diyenler olacaktır ancak gördüğüm kadarıyla şaşırtıcı derecede ilk defa bu kadar az kişi var bu konuda. Gördüğüm kadarıylada herkesimden çoğu platformdan eleştiri alıyor şuan turksat. Ezanlar bu ülkede boşuna mı okunuyor? Gerçekten Turksat herkesi aptal yerine koydu. Teknik bir hata varsa sorun varsa adam gibi çıkın açıklayın, sen davul zurnayla duyur Turksat 4A şöyle böyle 1000 kanal kapasiteli, 14 temmuzda da devreye girecek de, Ulusal kanallar frekansları bas bas duyursun, 20 milyon hanedeki uydu kullanan insanı beklentiye sok sonrada ramazan yüzünden ileri tarihe erteledik de. İnsanın aklının ucundan geçmez bugün böyle bir gece yaşayacağımızı hiç tahmin etmiyordum. Bunlar bu gidişle uyduyu uzay'ada kaçırır, güneş sisteminde de kaybeder, dünyaya da düşürürler bu beceriksizlerden herşey beklenir.

@turkeytv
    Bir tane suriyeli çocuk mülteciye acımışlar gel seni turksatın müdürü yapalım demişler sanırım.

@yuxeses
    Malesef dediğiniz gibi Türkiyede cahil çok ancak o cahilleri bile ilgilendiriyordu bu frekans değişimi. Ama Turksat hiçkimseyi ayırt etmeksizin herkesi aptal gerizekalı yerine koyuyor dalga geçiyorlar adeta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mymaxmy -- 15 Temmuz 2014; 0:19:09 >

• Hic acmayin 4a falan biz 240 p de izleriz sıkıntı yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mutlucan96

quote:

Orijinalden alıntı: msahin55

quote:

Japonya fln 4K yayınlarına başladı hemde ücretsiz bizdekilerde ülke gelişti tayiip sayesinde kanallar hd oldu diye havaya girmişler he he ülke eyiyye gidiyor 20 yıl geriden geliyoz haberiniz yok

http://www.webtekno.com/multimedya/japonya-da-4k-televizyon-yayini-basladi.html

Ülkenin 20 yıl geriden gitmesi suçu mevcut hükümetin değil bu zamana kadar heykelden başka icraatı olmayan eski yönetimlerin suçu.

Gelişmiş ülkelerle de gelişmekte olan ülkeler karşlaştırılmasa bir de.

Ama şu türksatın açıklaması gerçekten komik :)

AKP den önce 90 larda uydumuz vardı zaten Türksat 1 A b c fln uydu alıcısından sd yayın izliyorduk aradan 25 yıl gecmis bir sürü uydu yapılmış hala sd yayın cogu AKP döneminde 4 tane uydu fırlatıldı ama hiçbir gelişme göremedik Eski yönetim zamanında HD bile yaygın degildi dünyada sd vardı Türkiye'deki sd vardi ama AKP ile birlikte turkiye sd de kaldi elaler 4k ya gecti..

Hocam akp geldiğinde 2005 te türk telekom özelleştirildikten sonra mühendisleri attılar tt den. kendi adamlarını getirdiler. sonra onları türksata aldılar.

adamları 1b uydusunu kaybetti.

inanmayam itu kayıtlarına bakabilir.

böylesine rezil hükumeti savunmaya utanmayan reziller de var aramızda işte.

hadi banla beni rds.

• quote:

Orijinalden alıntı: general4242

ya sımdı biz teledunya kullanıyoruz hd kutu var. atv hd star hd trt 1 hd falan varda tv8 hd , show hd , fox hd kanal 7 hd , kanal d hd falan yok bunlar otomatık olarak lısteye eklenecekmi ve ne zaman teşekkürler ...

Turksat'ın Teledünya için verdiği tarih aralığı bazı kanallar için 20 temmuz, bazıları için 30 temmuz'du ancak Turksat 4A geçişi ertelendiği için bu tarihlerde doğal olarak ertelendi.
  • ornitolog kullanıcısına yanıt
    üstadım sorun zaten kanald yi starı vs hd izleyip izlememe meselesi değil .

bende sıkıntı yok çok şükür dt ds ve ayrıca bir uydu cihazı sahibiyim 30 derece batıdan 75 derece batıya kadar 1000 e yakım hd yayın alıyorum .stara knald ye gelinceye kadar o kadar kaliteli yayınlar mevcutki dilleri farklı olsalar bile..

kendi açımdan asıl devlet meselesi olan bu umarsamazlık ve karşısındaki insanları kaale almama gibi davranan insan!lara karşı bir şikayettir.bizlerde varız kimse enayi değil kusura bakmasınlar.herkes adam gibi işini yapsa iyi olmaz mı? .patagonyadamı yaşıyoruz .

koysunlar adam gibi bir açıklama bizde bilelim.. teknik bir arıza nedeniyle yayınların aktarımı ileri bir tarihte olacak desinler can gurban .ama baştan faul açıklama bile..

• 40 dk sonra hiçbir cacık olmucak yani

TÜRK İŞİ
  • michael01 kullanıcısına yanıt
    var hocam bjk transfer sayfasına bir gir bolca bulursun
  • Bana en çok koyan o kadar kendimi hazırlamıştımki 120 Ekran Televizyonum var Atv ve TRT harici HD yayın yok Diguturk ve D-smart gibi platformlarada para yedirmek istemediğimden ötürü kanal listemi bile silmiştim az önce tekrar Turksat 3a kanallarına dönüş yaptım tekrar favori listesi oluşturdum ölme eşşeğim ölme.
  • Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti. Digitürkün yeni uydusu 7 derecye vardı.
    Eğer bu gece 4a başlasaydı Türksat öne geçecekti. Hd yayınları Dt sd yayınlamaya devam edecekti.
    Şİmdi ise dt önce başlar,
    ekleme: şimdi dt nin reklamını izledim "Türkiye de HD Dt de izlenir" diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 15 Temmuz 2014; 0:22:35 >
  • Turksat iptal kararını iptal etsin yarın geçilsin.turksatı mail yağmuruna tutalım.ciddiyim yarım saat 3a kanalları tekrarmı dizecem ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 15 Temmuz 2014; 0:24:23 >
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.