Şimdi Ara

TÜRKSAT 3A/4A ESKİ ANA KONUDUR VE KİTLENMİŞTİR (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.974
Cevap
244
Favori
785.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sirf onlar için böyle bi reklam yapmazlar. d smart 4k ya geçiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence 2016 yı bulur geçiş daha hiçbir altyapısı yok 4 k nın

• wakara kullanıcısına yanıt
    Hadi gene iyisiniz 4kya geçerse HD beleş olur

• ne 4k sı ya sahte 4k için gidip 4k tv mi alacanız şimdi Digitürk te yaptı bu işi ama rezil oldu ..sıra bunlarda.

bunların herşeyleri sahte hd-4k-3d bi cacık olmaz bizimkilerden.

herşeyi internetten indirin izleyin daha iyi
  • yaw ne 4k si buyuk ihtimal 4a aktif hale gelicek onu diyodur 4k yayin ne arar turkiyede hd ye gecemiyosun

• quote:

Orijinalden alıntı: vasel

yaw ne 4k si buyuk ihtimal 4a aktif hale gelicek onu diyodur 4k yayin ne arar turkiyede hd ye gecemiyosun

dsmartın çoğu hd kanalı 4 a da zaten....

D-Smart Pazartesi Günü Bünyesi 2 Yeni HD Kanal Katıyor.

-MovieSmart Türk HD
    -MovieSmart Classic HD

Bunun Türksat 4A Tarihiyle Bir İlgisi Yok.
    bu deniyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Eylül 2014; 20:38:10 >
  • Ya ne 4k sı gençler abartmayın hd paket alıyoruz film kanallarından bazıları hd değil komediye bak.işte o hd olmayan kanallar hd olcakmış

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: SuperFrog

Herkese merhaba.

Konuyu açan, içeriği kontrol eden ve yardım ekibini biraraya getiren kişi olarak bu konuyla ilgili sorumluluk hissettiğim için Türksat 4A geçişi ile ilgili birkaç görüşme yaptım. Kesin bilgi olmadan konuşmayı sevmediğim için sadece düz izleyici temsilcilerinin söylediklerini foruma yazmıyordum.

Bu konuyu HD yayına geçeceği söylenen tüm kanallara gönderdim ve halkın konuyla ilgili merakını dilim döndüğünce izah etmeye çalıştım. Sonunda iki kanaldan geçişle ilgili gerçek yetkili kişiler geri dönüş yaptı ve kendilerinin bildiği kadarıyla gerçekleri anlattılar.

Kanaltürk TV ile başlayayım. Kanaltürk TV %100 ücretsiz HD yayın yapmak istiyormuş. Kendileri için uydu fark etmediğini ve Türksat dışında ücretsiz yayın yapabilecekleri alternatif olmadığı için Türksat'dan yayın yapacaklarını söylediler. 4A'da Kanaltürk'e SD ve HD frekanslar tahsis edilmiş ancak Türksat yönetimi 4A uydusuna yeni HD kanalın geçişine onay vermiyormuş. Sadece kanal talep ederse SD yayını taşıyorlarmış bu sebeple Türksat'dan izin bekliyorlarmış. Kısaca geçişin kanal yönetimi ile alakalı olmadığını ve Türksat HD yayınlarına onay vermediği için ücretsiz HD yayın yapamadıklarını söylediler. Türksat onay verdiği anda ücretsiz HD yayına %100 başlayacaklarmış. Herhangi bir platform ile sadece o platform için anlaşmaları yokmuş.

Star TV ile devam edeyim. Star TV'de gayet samimi bir şekilde konudan bahsetti. Platform bağımsız ücretsiz HD yayın yapmak istediklerini ve bu sebeple geçen yıl bir adım atıp sadece DS'da olan HD yayını Türksat platformu olan Teledünya dahil diğer platformlara da yaydıklarından bahsettiler. Türksat 3A'da HD yayınlarının zaten var olduğunu ama şifreli olduğunu sorunca onu şifresiz yapmak için girişimde bulunduklarını ancak Türksat yönetiminin 4A'yı beklemelerini söylediklerini ilettiler. Star TV'de %100 ücretsiz HD yayın yapmak istiyormuş. Kanalın zaten çok uzun süredir HD yayına hazır olduğunu ve Türksat'ın onayını beklediklerini, yaşanan gecikmenin kanalla alakalı olmadığını ve Türksat ne zaman izin verirse o zaman ücretsiz HD yayın yapacaklarını söylediler.

İki kanalında yetkilileri biz ücretsiz HD yayın yapmak istiyoruz ve Türksat'dan bunun için onay bekliyoruz diyorlar. Yaşanan bu durumun kendileri ile alakalı olmadığını ve sorumlunun Türksat olduğunu söylüyorlar. Yaptığım görüşmeleri oldukça samimi buldum ve yalan konuştuklarını düşünmüyorum.

Diğer kanallara da ulaşmaya çalıştım ama diğer kanallar ilgi göstermiyor. Birkaç kanal izleyici temsilcisine aktarıyor ama onlar net bilgi vermediği için paylaşmıyorum.

Kanaltürk ve Star TV'ye ayrıntılı bilgilendirmeleri için teşekkür ederim.

Durum bu, görünen o ki geçiş konusunda kanallar masum, en azından benim görüştüklerim masum. Suçlu ise Türksat görünüyor.

açıklama için teşekkürler

az çok tamin ettiğimiz yada beklediğimiz bilgileri paylaşmışsın.. kanal7 de buna benzer sorunla karşı karşıya

Soru şu :
    Turksat 4a da neden ulusal kanalların free HD yayın yapmalarına onay vermiyor? Önündeki engel nedir?
    türk haklı kaliteli tv izleyecek denildi turksat 4a bunun için var denildi ama devamında kaliteli yayına onay çıkmıyor
    çok enteresan değil mi?

Turksat yönetimi platformlardan ya para yiyiyordur ya da para yiyen bir siyasinin baskısına maruz kalıyordur bu kadar basit... 2. seçenek çok daha ağır basıyor doğal olarak...

• Bunlari allah bildiği gibi yapsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: vasel

yaw ne 4k si buyuk ihtimal 4a aktif hale gelicek onu diyodur 4k yayin ne arar turkiyede hd ye gecemiyosun

dsmartın çoğu hd kanalı 4 a da zaten....

D-Smart Pazartesi Günü Bünyesi 2 Yeni HD Kanal Katıyor.

-MovieSmart Türk HD
    -MovieSmart Classic HD

Bunun Türksat 4A Tarihiyle Bir İlgisi Yok.
    bu deniyor..

kaynak ne hocam d smartin bile pzt aciklicaa seyi sen burda kesin dille konusyn

• Deli_Yaban kullanıcısına yanıt
    ben açıklamadım uydu forumlarında dönüyor zaten klasik reklam işte..4 ala ne alaka dsmartın çoğu hd kanalı 4 a da zaten..
  • 29 EKİM 2014 00:00'DA TÜRKSAT 4A'YA GEÇİLECEKTİR.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeytv

29 EKİM 2014 00:00'DA TÜRKSAT 4A'YA GEÇİLECEKTİR.

Kaynak neresi hocam gerçekse sevinelim

• quote:

gözümle görmeden bu türksat'a inanmam....
  • quote:

İnsanlar inancını çoktan kaybetti, ne zaman tvyi açarım kanallarda sinyal olmaz o zaman inanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Super King

quote:

Kaynak başbakanlıktan bir tanıdığım ve tarih bu şekilde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Super King

quote:

Kaynak başbakanlıktan bir tanıdığım ve tarih bu şekilde

İyi bari kaynak sağlammış ama 29 ekim çok uzun

• quote:

Peki HD kanalların akıbeti bellimi ?
  • alpalp84 kullanıcısına yanıt
    alaka yok atıyor geçende 30 ağustos diyordu milli bayramları sallıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Eylül 2014; 0:04:57 >
  • Uydunun ömrü kaç yıl bilen var mı?
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.