Şimdi Ara

iOS 9 [ANA KONU] (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.667
Cevap
120
Favori
882.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • link yok mu??????????????????????????????????????????????????????????????

türkiye apple store dan alınma 5s
    iphone6.1 mi 6.2 mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 18 Eylül 2014; 0:56:59 >
  • 4saat oldu inmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

link yok mu??????????????????????????????????????????????????????????????

iphone6.1 mi 6.2 mi

6,2 ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: rubenmartin

Yahu yine siyah klavyeyi koymamışlar. Hayret yani.

Aynen ya. Acayip tav oldum.
  • Arkadaşlar yükledim ben telefonu kapatıp açınca tüm menülerin yerleri falan değişti bazı uygulamalar gitti sorun nedir?
  • 3g kapatma olmaz ise işimiz iş.. hücresel veri kapalı gezicezz 3g bataryayı vantuzluyor yavv
  • 5 çeken vodafone 4 çekmeye başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: from_anatolia

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

link yok mu??????????????????????????????????????????????????????????????

iphone6.1 mi 6.2 mi

6,2 ;)

sağol
    iniyo şuan 2 dk sı kaldı

gsm(6.1) yazmışlardı 2 sayfa önce boşuna 2 gb indirdik
  • quote:

Orijinalden alıntı: nouma16

Arkadaşlar ipad 2'me yükledim ios8'i ve beğenmedim. tekrar 7.1.2'ye nasıl dönebilirim?

ne gibi yönlerini beğenmedin hocam?
    bende de ipad 2 var.
  • 5s'de bir sorun yok.
    Operatörden sürekli mesaj geliyorsa imessage'yi kapatın, sonra telefona res atın..

• Nasıl ipad 2'de ağırlaşma, kasılma vs var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım kelime tahminine Türkçe'nin eklenmesi için baya beklememiz gerekecek. Yazım denetimi yapabiliyor ama kelime tahmini olsa tadından yenmeyecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albus Dumbledore

Nasıl ipad 2'de ağırlaşma, kasılma vs var mı?

Hafif kasılmalar başladı bende hocam o yüzden eski sürüme dönmek istiyorum.@| OMG! |
  • özellikle 4s'lerde hafif yavaşlama başlarda normaldir, spotlight ve kullanım detayları için telefonun veri deposu yeniden işlenip kaydediliyor, bir süre sonra cihazlarınız çok daha rahat ve stabil çalışmaya devam edecekler meraklanmayın :)

• Merak edenler için iOS 8 yenilikler videomuz yayında arkadaslar :=
  • İpad 3 kapalıyken düğmeye basıp kilit ekranının gelmesi için resmen 2 saniye bekliyorsun. Ancak kullanımda sıkıntı yok. İlginç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

quote:

Orijinalden alıntı: action4ever

nasıl ya gsm değil miydi bizim telefonlar :D

şimdi hacı nasıl diyeyimki

eğer siz telefonunuzu gsm model sanıp gsm sürüm indirdiyseniz ve itunes kabul etmediyse demekki gsm model değilmiş :)

bilgi olsun diye söyliyeyim.. Türkiye de Yerli olarak satınal cihazların hiçbiri GSM serisi değildir yani Cdma ile aynı anlama gelen Global seridir..

eğer cihazınızı Türkiye de ki herhangi bir elektronik market den mağazan Türkcell den veyahut herhangi bir operatör aracılığı ile aldıysanız Global/Cdma sürüm yazılımı kullanmanız gereklidir.

GSM serisi bazı Abd,Canada ve bazı güney amerika ülkelerinde satılan serilerdir, nadir olarak çin de de satılır belki birde avusturya da...

umarım cevabunızı bu yazdıklarımda çıkarabilirsiniz.. kolay gelsin..

en net olarak anlamak içinse cihazınızın arkasındaki model kodundan hangi seri olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

aksine, cdma dediğiniz gibi kısıtlı bölgelerde çalışır ve sim kartsız kullanıma destek sunar. türkiye'de gsm kullanılıyor. bu yüzden yanılmış olabilirim. ayrıca iphone 4 e de gsm indiriyordum zamanında gayet çalışıyordu.
  • 5s'e yükledim de şarj patır patır düşüyor geldi bana psikolojik mi ne bu ya ? Hiç kasma yok çok memnunum ama şarj..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

quote:

nasıl ya gsm değil miydi bizim telefonlar :D

şimdi hacı nasıl diyeyimki

eğer siz telefonunuzu gsm model sanıp gsm sürüm indirdiyseniz ve itunes kabul etmediyse demekki gsm model değilmiş :)

bilgi olsun diye söyliyeyim.. Türkiye de Yerli olarak satınal cihazların hiçbiri GSM serisi değildir yani Cdma ile aynı anlama gelen Global seridir..

eğer cihazınızı Türkiye de ki herhangi bir elektronik market den mağazan Türkcell den veyahut herhangi bir operatör aracılığı ile aldıysanız Global/Cdma sürüm yazılımı kullanmanız gereklidir.

GSM serisi bazı Abd,Canada ve bazı güney amerika ülkelerinde satılan serilerdir, nadir olarak çin de de satılır belki birde avusturya da...

umarım cevabunızı bu yazdıklarımda çıkarabilirsiniz.. kolay gelsin..

en net olarak anlamak içinse cihazınızın arkasındaki model kodundan hangi seri olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

aksine, cdma dediğiniz gibi kısıtlı bölgelerde çalışır ve sim kartsız kullanıma destek sunar. türkiye'de gsm kullanılıyor. bu yüzden yanılmış olabilirim. ayrıca iphone 4 e de gsm indiriyordum zamanında gayet çalışıyordu.

arkadaşım beni anlamadınız herhalde,

CDMA evet dünya üzerinde kısıtlı bölgelerde kullanılan bir şebekedir.

ve yine evet biz Türkiye de gsm şebekesi kullanmaktayız.

fakat bilmediğiniz gerçek şu ki bu cihazlar abd menşe i li olduğundan orada iki ayrım var GSM ve CDMA

CDMA serisi aynı zamanda Global diyede adlandırılmaktadır.

yani amerikadaki gsm şebekelerinin bant genişlikleri Türkiye ile avrupa ülkelerinden çok farklıdır. dolayısıyla örnek vermem gerekirse abd deki GSM serisi diye diye tabir edilen iPhone 5 5S 6 ve 6+ modelleri

Türkiye deki olası bir 4G şebekesini desteklemezler. yani yarın türkiyede 4G aktif olsa siz GSM diye yazılım indirdiğiniz cihazlar 4G çalışmaz. 2+204 kadar net bir durumdur bu.

nedeniyse ordaki GSM baz istasyonlarının Türkiyedeki Baz istasyonlarından farklı olmasıdır.

burdan anlayacağınız üzere Türkiye de avrupada ve bazı asya ülkelerindeki Resmi iphone modelleri sizin anlayacağınız dil ile CDMA modelleri ile aynı yazılımı kullanırlar ve yazılımdaki kodu ile

iPhone 5 için iPhone 5.2
    iphone 5s için 6.2 olan sürümü indirmeleri gerekir.

eğer sizin tabirinizle türkiyede satılan cihazlar için gsm indirecek olursan 5.1 ve 6.1 serisini indirmek gerekecek.. buda tamamen bir uyum sorunu yaratacak.

umarım derdimi anlatabilmişimdir.

iyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakarboy -- 18 Eylül 2014; 2:07:52 >
  • "Yayınlanmak" diye bir şey yoktur. O "yayımlamak" olacak. Lütfen önce bunun farkında olup daha sonra üstüne bir şeylere kafa yoralım
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.