Şimdi Ara

PRO EVOLUTION SOCCER 2015 [PS4 ANA KONU] NEXT GENERATION (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.461
Cevap
88
Favori
948.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetozkan83

quote:

Orijinalden alıntı: Gogou

Mariio da fifanın preorderı var ancak pesin yok.Fifa sipariş etmek içinde pes 2015i ön siparişe koyarlar diye bekledim.Pes çıkış tarihini bilen var mı?Birde Türkçe dediğimiz Pesin sadece menüsü Türkçe değilmi.

psn de pes 2015 i ön sipariş verebilirsin psn i inceleyebilirsin. Ancak tavsiye etmem çünkü kutulu versiyonu spotçulara resmi çıkış tarihinden önce geliyor. Birçok kişi oyunun kutulu versiyonunu oynamaya başladığında sen resmi çıkış tarhini beklersin. Bakınız Fifa 15, spotçular geçen hafta cumartesi günü satmaya başladı ancak oyunun resmi çıkış tarihi 26.09.2014. Ön sipariş verenler hala bekliyor.
    Pes 2015 in resmi çıkış tarihi 13.11.2014 yani 2 aya yakın bir süre var.
    Pes in menü ve içerikleri türkçe. Yani spiker türkçe değil. Maalesef Jon Champion and Jim Beglin e yine mahkumuz.

Hocam cevap için teşekkür.Kutulu oyun aldım hep psnden alınca sanki oyun benim değilmiş gibi saçma bir hisse kapılıyorum.
    Gittigidiyorda 26 eylülde PESi göndereceğini iddaa edenler var eğer 26 eylülde ellerine geçerse hayatta kasımı beklemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: piocu

Merhaba ilker arkadaşım , şimdi dünyada 10 milyon ps4 kullanıcısı varsa 80 milyon ps3 kullanıcısı vardır. Konami geçen sene satışlarda kötü sonuçlarla karşılaştı. Adamlar bellini doğrultabilmek için bu sene satışlarda yükselmesi gerekiyor. Şimdi 80 milyonluk ps3 kullanıcılarına üvey evlat muamelesi yaparsa kendi bindiği dalı keser. ZAten hepimiz pesi grafik için değil oynanış için oynuyoruz. Elbette ps4 e daha iyi grafikle çıkacaktır ama diğer şeylerde fark beklemeyin.

merhabalar hocam sanirim demek istediklerim yanlis anlasiliyor ben ps4 e yakisir fizikler ve animasyon yumusakligi istiyorum hepsi bu

bunun olmasi ps3 e uvey evlat muamelesi yapilmasi anlamina gelmiyor zaten

ps4 de animasyonlar cok iyi o yuzden ps3 e almayayim diyecek oyuncu yoktur ancak ps4 deki oyun cok iyi diyip ps4 alacak oyuncu coktur

ben su anda oyundan gercekten cok keyif aliyorum ancak tekrarlara girdigimde cidden canim sıkılıyor

bu oyun bana gore efsane potansiyeli tasiyor ps3 te cihazin gucune gore oyunun hakki nasil veriliyorsa ps4 te de hakki verilmelidir diye dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: istanblue001

quote:

Orijinalden alıntı: piocu

quote:

Orijinalden alıntı: istanblue001

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gogou

Mariio da fifanın preorderı var ancak pesin yok.Fifa sipariş etmek içinde pes 2015i ön siparişe koyarlar diye bekledim.Pes çıkış tarihini bilen var mı?Birde Türkçe dediğimiz Pesin sadece menüsü Türkçe değilmi.

psn de pes 2015 i ön sipariş verebilirsin psn i inceleyebilirsin. Ancak tavsiye etmem çünkü kutulu versiyonu spotçulara resmi çıkış tarihinden önce geliyor. Birçok kişi oyunun kutulu versiyonunu oynamaya başladığında sen resmi çıkış tarhini beklersin. Bakınız Fifa 15, spotçular geçen hafta cumartesi günü satmaya başladı ancak oyunun resmi çıkış tarihi 26.09.2014. Ön sipariş verenler hala bekliyor.
    Pes 2015 in resmi çıkış tarihi 13.11.2014 yani 2 aya yakın bir süre var.
    Pes in menü ve içerikleri türkçe. Yani spiker türkçe değil. Maalesef Jon Champion and Jim Beglin e yine mahkumuz.

pes 2014 en az 5 tane değişik spiker var bir tane Türkçe spiker yok ayıp yaa katsan ne olacak sanki zor birşey olmadıgı belli zor olsa 5 tane değişik spiker olmaz

Konami bizim turkcespiker.com sitesinin sahibi hasan mustan ile anlaşsa ortaya güzel şeyler çıkar, zaten hasan mustan bedavaya bu işi yapıyor :))

Spiker olacak ama gerçek maç anlatanlardan bahsediyorum ercan taner ertem şener filan

Valla Konami işini o kadar ağırdan alan bir firma ki hiç umut ışığı göremiyrum türkçe spiker konusunda bence çok çok zor bir iş.
    Tamam türkçe spiker hayal belki ama en azından şu spiker ikilisini değiştirip fifa da kine benzer işinin uzmanı inglizce spikerlerle anlaşsalar hiç fena olmaz. Yıllardır aynı diyaloglar sürüp gidiyor. Mesela fifa 15 demosunu oynarken top Piqe ye geldiğinde spiker bir süre Shakira dan bahsetti. Futbolla alakası yok ama adamlar magazini bile oyuna koymuşlar.

Bu gerçekten harika bir detay olmuş ya..Ben de oynuyorum Fifa'yı arada rastlıyorum spikerin bu tip söylemlerine ama bunu görmemiştim,güzel hareket.

• pes 2015 konusu olarak bugün bir sakinlik var kimse yazmıyor konuda.
    yarın yeni demo çıkınca hareket olur biraz. umarım yeni demo birçok yeni şey getirir. en azından gece maçı gelir ve renk paleti değişir.
  • Psn tr ye geldi mi demo??

• quote:

Orijinalden alıntı: Muratovsky

Psn tr ye geldi mi demo??

Yarın paşam.
  • quote:

pes 2015 konusu olarak bugün bir sakinlik var kimse yazmıyor konuda.
    yarın yeni demo çıkınca hareket olur biraz. umarım yeni demo birçok yeni şey getirir. en azından gece maçı gelir ve renk paleti değişir.

Birçok yeni şey getirmez hocam boşuna umitlenmeyin.

Biraz oyun hızı değişebilir,belki birazda renkler daha canlı olabilir.

• Selam arkadaşlar, herkes demoyu oynadığını söylüyor fakat ben demoyu PS4 için göremedim, nasıl indirdiniz acaba.
  • TAMAM TAMAM KONAMİ SİTESİNDEN BAKTIM TÜRKİYE PES 2015'İ 24'DE İNDİREBİLECEK YANİ YARIN KISMETSE
  • Jon champion da aslında işinin uzmanı bir spikerdir. İş burada konami de bitiyor. Her sene aynı diyaloglar olmasının anlatan adamla ne kadar alakası var. Jon champion a da yazık adam şu oyun sebebiyle ne küfür yemiştir. Fifa ise bu işleri çok iyi kotaran bir firma. Hiç unutmuyorum iki sene önce middlesbrough ile oynarken adamlar oyunda o stad olmamasına rağmen riverside stadı ve önemli bir kaç maç hakkında muhabbet çeviriyordu. O zaman çok şaşırdığım ve o anı yaşadığımdan pique nin muhabbetine şaşırmadım duyduğumda ha bu ne kadar gerekli tartışılır bence bunlar oyunu güzel kılan küçük detaylar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAliTR

quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

quote:

Orijinalden alıntı: Giresunlufuk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas kurtları

quote:

ps3 demoya bakın dostlar

kızmamak elde değil bu ps3 e iyi performanslı oyun çıkarmak değil ps4 ün nimetlerini yok saymak demektir

oyun ne kadar iyi olursa olsun bu yanlıştır

Ps4 e geliyorsan next genin hakkını ver konami

Üstad oyunu ps3emi alsam acaba

Alet duruyo.satmayida düşünmüyorum.

80 lik fat kasa, satsam kaç para eder ki?

Ben ps4 de bi winning demo bi fifa atıyorum.her winning demodan çıkıp fifa ya girdiğimde karabasanlar basıyo artık

Winning demo oynanis olarak öyle böyle değil.cidden çok keyifli.

şimdi ps3 demoyu izliyorum.çözünürlük dışında oyun dinamikleri hemen hemen aynı.yinede oynanmadan kesin bi şey diyemeyiz ama öyle görünüyo.

Şu anki durumda oyunun ps4 le ps3 arasında sadece ince bi çizgi var gibi duruyo.

zaman ne gösterir bilemem ama ınş. Ps4 lehine sevindirici gelişmeler olur.

Bu arada gelecek pes 15 demo da gece maçları veya en azından yağmur olsaydı ne iyi olurdu..

İnşallah ps4 lehine önemli gelişmeler olur hocam

oyunu oynarken çok keyif alsamda özellikle video çekmek için tekrarları izlerken karşılaştığım manzara çok canımı sıktı

bi de üstüne ps3 oynanış videoları gelince tam tuzu biberi oldu

ps4 pc ayrımı bile yapıldığına göre

ps4 ile ps3 arasında çok ciddi farklar olmak zorunda

umarım konami bunun bilincindedir de bizde ps4 de next gen Pes 2015 oynarız

ps3 oynanış videolarını gördükten sonra ps4 te oynadığımız demonun next gen olduğuyla ilgili ciddi şüphelerim var

kutulu versiyon en geç ayın 10 unda elimizde olur son 49 gün

Bırakta bari oynanış aynı olsun.İlla ps4:demi gelişsin?Nolacak?Fark olmasın.İlla senin konsolun mu en iyi olsun?Zaten fark var grafik falan olarak oynanış aynı olsun bari.

madem aynı olacak ps2 den devam edelim olurmu öyle şey ?

benim konsolum senin konsolun diye birşey yok

şu anki zamanın gereği Ps4 tür

ve bu oyun ps4 e geliyorsa ps4 ün hakkını vermeli

yoksa hiç çıkmasın

hocam, haklisiniz. ps4 gore yapilmali ama oyun dinamikleri ps3 ile birebir olabilir. oyle sistem, donanim isteyen bir sey degil bu. ps4 de gerekeni yapmislar zaten. cozunurluk yuksek, fps 60 saniye kare. animasyon cesitliligi daha fazla olabilirdi birde.

ama konami, ne kadar cok akilli bir firma olmamasina ragmen bu konuda akillik etmis. cunku ps4 yaygin degil, ps3 her ailede var neredeyse, oyun satislarini baltalamamak icin uvey evlat muamalesi yapmamislar, cok da iyi yapmislar.

ilk yeni nesil oyun oldugu icin durum boyle, ilerde mutlaka ps4'un gucunu kullanarak daha iyisi yapacaklar, tabii bu zamana kadar da insanlar ps4 alirlar buyuk ihtimalle.

Ya zaten ps3 ve ps4'e çıkan hangi oyunun oynanabilirliğini 2 cihazda farklı yaptılarda şimdi pes için ekstra bi değişiklik yapsınlarki. Ve ps2 ile ps3 arasındaki devrim fark ps3 ve ps4 arasında yok. O yüzden şirket içinde oyuncular içinde böylesi daha mantıklı.

• Oyunu koru korune savunanlarda artik yavas yavas eksikleri farkedip elestirir olmus. Hatta kimisi full oyunda bile duzelecegine umidi yok :)))
  • Bugün baktım güzel bir video yayınlamamış kimse bende güzel bir gol paylaşayım dedim : Carvahal dan müthiş GOL...

https://www.youtube.com/watch?v=LEcwlc266Rk
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOadvance

Bugün baktım güzel bir video yayınlamamış kimse bende güzel bir gol paylaşayım dedim : Carvahal dan müthiş GOL...

https://www.youtube.com/watch?v=LEcwlc266Rk

hocam senden demo gorusleri alamadik ya, yada ben kacirdim :)

nasil begendinmi? tereddutlerin vardi?

bu arada fifayida aldim (her sene alirim)

ne siz sorun ne ben soyleyim, ayni tas ayni hamam..yok atmosfermis, yok cimmis, yok duyguymus..

1-2 ay oynarim, maksat bos kalmamak sonra hemen satisa..allahtan kardeslik var, 100 kusur verseydim su oyuna cok dokunurdu valla...

• 4 saat sonra indirebiliyor muyuz oyunu?
  • 12 den sonra acaba eklerler mi demoyu.

• evs4evs kullanıcısına yanıt
    hocam sorma kaç gündür forumda yoktum o arada geldi PES 15. Hong kong hesabı açtım bende herkes gibi indirdim demoyu. İlk başlar çok ön yargılıydım çok üzülmüş ve moralim bozuktu. Fakat forumda trustburak ve lastwarriors abiler indir bence dedi oyunu. Oyunu indirdim hakikaten çok keyifli geldi oyun. Güzel bir değerlendirme yazısı yazacağım hocam güzel goller atmaya başladım. Oyun Gamescom ödülünü haketmiş bence. Oynanabilirlik yüzünden oyuna bayağı sardım. Eksikleri var tabii ki de.

İlk izlenimlerimden Analiz ve notlar aktarmak istiyorum :

(+) ARTILAR

. Oyunu oynaması gerçekten çok ama çok keyifli beklediğimden de zevkli geldi.

. Paslar çok güzel. Paslaşmak çok güzel. Tek paslar çok hoş gerçekten.

. Şutlar fena değil ama daha iyi olabilir. Her yerden vurabiliyorsunuz bu çok güzel . ( Benzemayla ortasahanın biraz ilerisinden vurdum kaleci çıkardı )

. Özellikle harika şutlar atılıyor uzaktan kesinlikle goller oluyor. Hemde harika goller.

. Orta yapmakda çok keyifli çok güzel pozisyonlar oluyor

. Kesinlikle kendini tekrar etmeyen bir oyun. Her maç bambaşka

. Oyuncu yüzleri ve formalar şahane olmuş.

. Taraftarlar daha HD görünür hale getirilmiş

. Oyuncu fizikleri fifadan çok daha iyi. Player ID FİFA yı solda sıfır bırakır.

. Özellikle kornerlerdeki ceza sahası hareketliliğine bayıldım ( Kimse bahsetmemiş. Çünkü 2014 de rezalet durumdaydı ceza sahasında oyuncular mal gibiydi )

. Çimler uzaktan daha iyi duruyor.

. Menü ve müzikler gayet iyi eskisi gibi olmuş müzikler...

(-) EKSİLER

. Çimler yakından çok ama çok kötü geldi bana. Mutlaka düzeltilmeli.

. Atmosfer olarak PES 14 ile aynı seviyede çok daha iyi olmalıydı ( Hala daha olabilir. )

. Animasyonlar çok kısıtlı ve yetersiz

. Bazen doğal hareket etmiyormuş gibi oyuncular

. Gol sevinçleri çok az ve sınırlı

. Topa vururken tak tuk sesleri kötü olmuş sanki

. Kalecilerin animasyonları çok az maalesef. Bazı şutlarda öylesine atlıyorlar sanki. Gol çoktan olmuş oluyor

. Top fiziği genel olarak başarılı fakat daha iyi olmalı. Fifa dan iyi olduğu kesin ama.

. Top çimlere biraz yapışık olduğu için sekmeden gidiyormuş gibi görünüyor bazı paslarda.

. Renkler çok kötü renk paleti berbat

. Manuel şutu kaldırmışlar gibi geldi bana umarım kaldırmamışlardır

. Menü daha gelişmiş olabilirdi ( PES 14 ile hemen hemen aynı )

. PES 14 ile aynı replayler

. Kale fileleri gergin ve duvar gibi daha esnek olmalı...

GENEL OLARAK

. Oyun sanki bir yerden bakıldığında görsel olarak PES 14 ün devamı gibi onu çok andırıyor. Fakat oynanış olarak PES 6 ve PES 13 gibi doğal ve akıcı oynanışı var. Fakat bazı şeyler daha geliştirilebilirdi grafikleri, animasyonlar vs... Ama keyif veriyor mu oynanır mı diye sorarsanız bence durmayın bile derim. Ben çok önyargılı yaklaşmama rağmen başından bende kalkamıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOadvance -- 23 Eylül 2014; 20:59:02 >

• us psn ye ne zaman düşer arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOadvance

hocam sorma kaç gündür forumda yoktum o arada geldi PES 15. Hong kong hesabı açtım bende herkes gibi indirdim demoyu. İlk başlar çok ön yargılıydım çok üzülmüş ve moralim bozuktu. Fakat forumda trustburak ve lastwarriors abiler indir bence dedi oyunu. Oyunu indirdim hakikaten çok keyifli geldi oyun. Güzel bir değerlendirme yazısı yazacağım hocam güzel goller atmaya başladım. Oyun Gamescom ödülünü haketmiş bence. Oynanabilirlik yüzünden oyuna bayağı sardım. Eksikleri var tabii ki de.

İlk izlenimlerimden Analiz ve notlar aktarmak istiyorum :

(+) ARTILAR

. Oyunu oynaması gerçekten çok ama çok keyifli beklediğimden de zevkli geldi.

. Paslar çok güzel. Paslaşmak çok güzel. Tek paslar çok hoş gerçekten.

. Şutlar fena değil ama daha iyi olabilir. Her yerden vurabiliyorsunuz bu çok güzel . ( Benzemayla ortasahanın biraz ilerisinden vurdum kaleci çıkardı )

. Özellikle harika şutlar atılıyor uzaktan kesinlikle goller oluyor. Hemde harika goller.

. Orta yapmakda çok keyifli çok güzel pozisyonlar oluyor

. Kesinlikle kendini tekrar etmeyen bir oyun. Her maç bambaşka

. Oyuncu yüzleri ve formalar şahane olmuş.

. Taraftarlar daha HD görünür hale getirilmiş

. Oyuncu fizikleri fifadan çok daha iyi. Player ID FİFA yı solda sıfır bırakır.

. Özellikle kornerlerdeki ceza sahası hareketliliğine bayıldım ( Kimse bahsetmemiş. Çünkü 2014 de rezalet durumdaydı ceza sahasında oyuncular mal gibiydi )

. Çimler uzaktan daha iyi duruyor.

. Menü ve müzikler gayet iyi eskisi gibi olmuş müzikler...

(-) EKSİLER

. Çimler yakından çok ama çok kötü geldi bana. Mutlaka düzeltilmeli.

. Atmosfer olarak PES 14 ile aynı seviyede çok daha iyi olmalıydı ( Hala daha olabilir. )

. Animasyonlar çok kısıtlı ve yetersiz

. Bazen doğal hareket etmiyormuş gibi oyuncular

. Gol sevinçleri çok az ve sınırlı

. Topa vururken tak tuk sesleri kötü olmuş sanki

. Kalecilerin animasyonları çok az maalesef. Bazı şutlarda öylesine atlıyorlar sanki. Gol çoktan olmuş oluyor

. Top fiziği genel olarak başarılı fakat daha iyi olmalı. Fifa dan iyi olduğu kesin ama.

. Top çimlere biraz yapışık olduğu için sekmeden gidiyormuş gibi görünüyor bazı paslarda.

. Renkler çok kötü renk paleti berbat

. Manuel şutu kaldırmışlar gibi geldi bana umarım kaldırmamışlardır

. Menü daha gelişmiş olabilirdi ( PES 14 ile hemen hemen aynı )

. PES 14 ile aynı replayler

. Kale fileleri gergin ve duvar gibi daha esnek olmalı...

GENEL OLARAK

. Oyun sanki bir yerden bakıldığında PES 14 ün devamı gibi onu çok andırıyor. Biraz daha geliştirilebilirdi grafikleri, animasyonlar vs... Ama keyif veriyor mu oynanır mı diye sorarsanız bence durmayın bile derim. Ben çok önyargılı yaklaşmama rağmen başından bende kalkamıyorum...

Kardeş, yorumlarına katılmakla birlikte oyun, kesinllikle oynanış açısından pes 2014 ün devamı değil..Bazı görsel benzerlikler olsa da bu oyun, oynanış olarak pes6 dan, pes 2013 ten ve pes 2011 den olumlu birçok yönü alarak meydana gelmiş, yepyeni bir oyun..Benim gözüme çarpan tek sıkıntı, demodaki sahadan mı kaynaklanıyor bilmiyorum,kısa paslarda topun, yerden hiç sekmeden gitmesi..Top fiziğini,winning eleven 4 de 700 mgblik cdlere bile kusursuz bir şekilde sığdırabilen Konami,bu basit sorunu inşallah düzeltir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 23 Eylül 2014; 20:37:39 >

• Bence taktik ayarlama menüsü de akıcı değil yani kullanışsız geldi bana.Pes 14'den iyi ama 13'ten kötü taktik ayarlama menüsü.13'de çok rahattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0CCF51958 -- 23 Eylül 2014; 20:43:12 >
  • 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.