Şimdi Ara

PRO EVOLUTION SOCCER 2015 [PS4 ANA KONU] NEXT GENERATION (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.462
Cevap
88
Favori
948.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eylül de çıkacak zaten oyun millet burda 2 aydır kavga ediyor tartışıyor yok kasım da çıkacak mı diye anlamak mümkün değil bu insanları adamın biri bilmem ne nokta com dan ön sipariş açmış kasım da çıkacak diye herkes kasım kasım futbol oyunu o kadar bekler mi ya üstelik resmi çıkış tarihi yetkili ağızdan verilmemiş hala millet kasımda mı çıkıyor diyor... Satış yapılan site amazon.com filan olsa tamam olabilir diyeceğim ilk defa duyduğum bir site yani...
  • Eylülde çıkar oyun. Shopto kasım dedi diye kasımda çıkmaz.
  • oyun büyük ihtimalle kasımda çıkacak. resmi sitesinde bile autumn/winter diyor.
  • kendi düşüncem şu '' Pes kasımda çıkarmaz niye ? Çünkü fifa 15, 27 eylülde satışta . Adamların satış stratejisi bu kadar eşşekçe olamaz herhalde . Eğer öyle bişey olursa yine devam eder oyuncu kaybı iyi bi oyun olsa bile . kasım çok geç . hadi en fazla ekim diyelim . ''
  • 25-26 Eylül 2014 günü oyun çıkar. Konuşmanın gereği bile yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS4 aldık ve beklemeye başladım umarım kaliteli bir yapım gelir.
  • Arkadaşlar öncelikle shopto.com konamiyle ilişkide olan bir satış firması ondan dolayı ordaki kasım diye gösterilmiş olan satışlar şu an için moral bozucu ancak konuştuğum birkaç kişiden aldığım bilgilere göre oyun ps4e eylül sonu gibi gelicek ancak kesin bir bilgilendirme değil bu anladığım kadarıyla ps3 ve pc ye oyunu kırpıcakları için ve çabaladıkları şeylerin karşılığını alamayacakları için ( görüntü , animasyonlar v.s) oyunu kasım ortasında çıkarıcaklar öncelikli hedefleri next-gen olduğu için ben oyunu ekim ortasına kadar en geç çıkartıcaklarını düşünüyorum.

Farklı bir konuya değinirsem yıllardır iyi bir pes oyuncusu olduğum için fifaya yeterli zamanı ayırmadım her sene denedim ancak üstüne gitmedim ps4 de son 1 aydır fifa14 oynuyorum amacım pes2015 oyununu oynadığımda gördüğüm değişimler üzerine fifaya da şans vermekti . Öncelikle fifa serverleri çok kötü belki sene sonu olduğu için bu şekilde ancak haftada 4-5 kere ea server çöküyor umarım bu sene içinde de böyle değildir bu sürede sürekli ultimate team oynadım şunu söylemeliyim ki sistemi gayet güzel ve ufak değişimlerle çözülebilcek hatalar dışında oyuncuları tatmin edebilcek bir sistem oyuna gelirsem oyun kesinlikle çok kendini tekrarlıyor yani nasıl anlatsam bilemiyorum ama genel olarak hep aynı tarz oynayan oyuncular karşıma geldi defanstan çaprazlama 50 metre uzun pas atıp gole gidenler ve orta kafa gol oynayanlar yada l2 tuşuyla kaleye çaprazdan yan ağlara gol atanlar bunları çözdükten sonra kısa bir sürede div10 dan div1 e kadar yükseldim ve şu anda orta karar bir fifa oyuncusuyum diyebilirim oyun içi hareketlere gelirsek bence pes14 ün çalım sistemi daha güzel fifadaki çeşitlilik güzel ama çalım sistemini çok beğenmedim ama çeşitlilik özellikle top sektirme ronaldo ve neymar gibi oyuncularda topu sektirip göğüste döndürme gibi free style hareketlerin bile oyunda olması çok ama çok keyifli ...

Gelelim oyunun en büyük problemine hani şu momentum dedikleri olay var ya iliklerinize kadar hissediyorsunuz bunu oyun resmen canı ne istiyorsa siz ağzınızla kuş tutsanızda birşey değişmiyor saçma goller yiyip takımınızın hiç istemediğiniz şekilde taktiğininin kitlendiğini ve defanstan bile çıkamadığınızı hatta taktiğinizi tamamen değiştirseniz de hiçbirşey değişmediğini görmek iğrenç bir durum bide üstüne dk 45 ve 90 da sürekli olan goller gelince sinir bozucu olabiliyor

Ama şunu söylemeliyim ki bir pes sever olarak fifa15 e de şans tanımam gerekiyor pesin geride olduğunu kabul etmemiz gerekiyo

• trustburak T kullanıcısına yanıt
    Yazını okudum hocam çok güzel yazmışsın yine. FİFA yı bende oynuyorum PS4 de. FİFA 14 dediğin gibi eksikleri var sanki normal PS3 e çok az bir ekleme yapmışlar. FİFA 15 gözüme güzel göründü bende oynayacağım kesinlikle. PES 15 in ön siparişleri için şunu diyebilirim. PES 14 den sonra kimse PES 15 e çoğunluğun sipariş vereceğini sanmam. Ne oyun içi video var ne teaser var ne de bir bilgi var. Ayrıca geçen seneki fiyasko hala ortada. O yüzden şu anki durum çok normal...
  • fifa momentumu kaldırmadıkça yaptığı geliştirmelerin hiç anlamı yok oyuncular duygusal olcakmış reaksiyon vercekmiş 45 ve 90 da momentum senden yana değilse her türlü yiyosun zaten o yüzden.Pes'e gelirsek 14 fiyaskosunu unutturmaları lazım ama bunu kasıma bırakırlarsa ne kadar iyi yapsalarda satmaz oyun ayrıca fifadaki mod zenginliği peste yok ultimate team benzeri yapmaları şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryzone

fifa momentumu kaldırmadıkça yaptığı geliştirmelerin hiç anlamı yok oyuncular duygusal olcakmış reaksiyon vercekmiş 45 ve 90 da momentum senden yana değilse her türlü yiyosun zaten o yüzden.Pes'e gelirsek 14 fiyaskosunu unutturmaları lazım ama bunu kasıma bırakırlarsa ne kadar iyi yapsalarda satmaz oyun ayrıca fifadaki mod zenginliği peste yok ultimate team benzeri yapmaları şart.

Zaten bu sene çıkıcak mlo modu ultimate teamin çok benzeri olucak

Dostum sonuçta sen pes 2015'i eksik kodla da olsa deneyen birisin, fifa 14 ve pes 14'e göre karşılaştırabilirsin?

Fifa 15'e şans tanımak istiyorum derken de pes 15'i pek beğenmemen de dolayı mı acaba?
  • Fazla konuşmayı hele ki boş konuşmayı hiç sevmem.ama bakıyorum konuda o kadar boş mesaj varki tonla birader.konuyu açan arkadaş zaten baştan sacmalamis.balık baştan kokar misali konu devam edegelmiş.yılların pescisiyim 17 yılımı doldurdum,winning serisinin hayatımda çok önemli bi yeri vardır özellikle winning 7,8,9..
    şimdi sadede gelelim.pes 2014 mundar edilene kadar offline olarak bana hep yukarda saydığım winning serilerini hatırlattı.2015 de bu oyun üzerinden geliştiriliyor kimse kendini kandirmasin.öyle 2014 hayal kırıklığıydı,fiyaskoydu diyenler eminim oyunu oynamayanlar rüzgara konusanlardir.

PS3'ü anlarim da PC versiyonu neden kirpiliyor? Bu bir tahmin mi yoksa duyum mu acaba?

• Pes ile fifayi karsilastirmak fifaya hakarettir.
    Ben fifadan sonra pes denedim dayanilmiyor futbolla alakasi yok sanki oyunun.Atari gibi topu alan gidiyor.Ne teknik var ne bir sey.
    Ha fifayi sevmek zorunda mi degil adam pes oynamak ister eyvallah.Cod ile Bf karsilastirmak gibi bir sey bu
    Cod pes oluyo bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: SenyorePirate

Pes ile fifayi karsilastirmak fifaya hakarettir.
    Ben fifadan sonra pes denedim dayanilmiyor futbolla alakasi yok sanki oyunun.Atari gibi topu alan gidiyor.Ne teknik var ne bir sey.
    Ha fifayi sevmek zorunda mi degil adam pes oynamak ister eyvallah.Cod ile Bf karsilastirmak gibi bir sey bu
    Cod pes oluyo bu arada

Konu pes vs fifa ya donmustu simdi bir yanda da bf vs cod olacak heralde Bir demolar ciksin bakalim pesten umudum var bu sene

• ps4 için demo cıkarmı bu sene ?
  • Burakcım Fifa ile Pes arasında online alt yapı olarak dağlar kadar fark var sana denk gelmiş anladigim kadarıyla.Arada her oyunda olan server hataları tabiki mevcut.Yalniz Fifa ya istediğin kadar şans ver sen yine de Pes ci olarak kalıcaksin hadi itiraf edelim :) Iki senedir Fifa oynuyorum ben bile hala Pes atılım yapsa da dönsem diyorum.
    O bahsettiğin momentum ve klişe goller nefret ettiriyor oyundan ama yine de Pes o kadar geride ki uc senedir dönmek çok zor geliyor.Bu senede artık Iki oyunda aynı kafada devam ederse nba 2k15 den başka spor oyunu oynamam :)

• quote:

Cod pes oluyo bu arada

Siz baya farklı bir oyunu oynadınız galiba pes2014 aksine alan adamın gidemediği bir oyundu ve birçok kişi de oyunu bu yüzden oynamadı ayrıca ben fifa14 ü son 1 aydır oynayan biri olarak objektif olarak yorumumu yaptım tek tek karşılaştırsam pesin bir çok özelliği hala fifanın üstünde oyunu 1 ayda tamamen çözdüm fifada sadece bundan sonrası fazla maç yapmaya kaldı ama peste bu süreç daha uzun sürüyor ve oyunda iyiyim demek hiçbir zaman kolay olmuyor pesteki bilek bana göre fifadan çok üstün futbol bilgisi olmayan biri bile fifa14 de orta gol ve defanstan 60-70 m atılan oyun saçması havadan ara pasıyla maç kazanabilir pes13 de defanstan atılan dümdüz üçgenden bir farkı olmayan bir saçmalık oda oyun olarak benim üstün dememde ki sebep genel ayrıntılar ve yapımcıların oyuna verdiği ilgi alakadır rencide edici bir tavır göstermeden yorum yaparsak daha iyi olur kanısındayım tartışırken birşeyin daha iyi olduğunu göstermek için diğer tarafı itin götüne sokmanın bir manası yok iki oyunun da iyi ve kötü yanları vardı geçen sene ama fifanın yapımcılarının genel olarak yatırımı ilgisi alakası çok üst düzeyde ve buda oyunun genel yapısında bir tık öteye taşıyor fifayı ama ben bu oyunu asla ve asla aylarca sıkılmadan oynarım diyemem 2-3 ay sonra o monotonlukla fifayı bırakırdım diye düşünüyorum o yüzünden birkaç kol kırardım heralde ama aynı şekilde pesteki berbat bağlantıyla da birkaç kol kırdım zaten ben iki oyunu da alır denerim ama birşeyleri karşılaştırmak demek birini dibe diğerini zirveye götürmek değildir bana göre ....

@pessi63 hocam oyunu pes14le zaten karşılaştırmıştım fifa14 ile pes15i kıyaslarsam eğer oyun dinamikleri peste daha iyiydi bana göre fifada tek düzelik ve tahmin edilebilirlik daha fazla ama animasyonlar olarak ve genel oyun içi detaylar olarak (hakemler,kaleciler,çimler v.s) fifa14 daha üstündü benim oynadığım pes15ten tabi yarım bir koddu ama gördüğüm şey buydu ...

@Yıldırım Demirören abi valla ben oyun hayatıma fifa 96 ile başladığım için biraz da fifacılık vardır içimde sonuçta 96daki indoor konsepti ve milanlı albertiniden buralara geldim ama tabi ki winning eleven serisinden sonra hemen hemen futboldan anlayan yüzde 90 insan gibi pesci olduk inş iki oyunda güzel olur da oyuncular olarak biz kazanırız

• quote:

Orijinalden alıntı: trustburak

quote:

Cod pes oluyo bu arada

Siz baya farklı bir oyunu oynadınız galiba pes2014 aksine alan adamın gidemediği bir oyundu ve birçok kişi de oyunu bu yüzden oynamadı ayrıca ben fifa14 ü son 1 aydır oynayan biri olarak objektif olarak yorumumu yaptım tek tek karşılaştırsam pesin bir çok özelliği hala fifanın üstünde oyunu 1 ayda tamamen çözdüm fifada sadece bundan sonrası fazla maç yapmaya kaldı ama peste bu süreç daha uzun sürüyor ve oyunda iyiyim demek hiçbir zaman kolay olmuyor pesteki bilek bana göre fifadan çok üstün futbol bilgisi olmayan biri bile fifa14 de orta gol ve defanstan 60-70 m atılan oyun saçması havadan ara pasıyla maç kazanabilir pes13 de defanstan atılan dümdüz üçgenden bir farkı olmayan bir saçmalık oda oyun olarak benim üstün dememde ki sebep genel ayrıntılar ve yapımcıların oyuna verdiği ilgi alakadır rencide edici bir tavır göstermeden yorum yaparsak daha iyi olur kanısındayım tartışırken birşeyin daha iyi olduğunu göstermek için diğer tarafı itin götüne sokmanın bir manası yok iki oyunun da iyi ve kötü yanları vardı geçen sene ama fifanın yapımcılarının genel olarak yatırımı ilgisi alakası çok üst düzeyde ve buda oyunun genel yapısında bir tık öteye taşıyor fifayı ama ben bu oyunu asla ve asla aylarca sıkılmadan oynarım diyemem 2-3 ay sonra o monotonlukla fifayı bırakırdım diye düşünüyorum o yüzünden birkaç kol kırardım heralde ama aynı şekilde pesteki berbat bağlantıyla da birkaç kol kırdım zaten ben iki oyunu da alır denerim ama birşeyleri karşılaştırmak demek birini dibe diğerini zirveye götürmek değildir bana göre ....

@pessi63 hocam oyunu pes14le zaten karşılaştırmıştım fifa14 ile pes15i kıyaslarsam eğer oyun dinamikleri peste daha iyiydi bana göre fifada tek düzelik ve tahmin edilebilirlik daha fazla ama animasyonlar olarak ve genel oyun içi detaylar olarak (hakemler,kaleciler,çimler v.s) fifa14 daha üstündü benim oynadığım pes15ten tabi yarım bir koddu ama gördüğüm şey buydu ...

@Yıldırım Demirören abi valla ben oyun hayatıma fifa 96 ile başladığım için biraz da fifacılık vardır içimde sonuçta 96daki indoor konsepti ve milanlı albertiniden buralara geldim ama tabi ki winning eleven serisinden sonra hemen hemen futboldan anlayan yüzde 90 insan gibi pesci olduk inş iki oyunda güzel olur da oyuncular olarak biz kazanırız

Benim demek istedigim pes arcade gibi o yuzden coda benzettim.Bf ise simulasyon gibi gercekcilik oyun dinamigi anlaminda o yuzden fifaya benzettim.Pes bana hitap etmiyor ama fifadan pese gecenlere pes cok sade geliyor cunku cidden teknik icermiyor oynanis

• quote:

Orijinalden alıntı: Yıldırım Demirören

Iki senedir Fifa oynuyorum ben bile hala Pes atılım yapsa da dönsem diyorum.
    O bahsettiğin momentum ve klişe goller nefret ettiriyor oyundan ama yine de Pes o kadar geride ki uc senedir dönmek çok zor geliyor.

doğru tespit bu işte benim de dahil olduğum büyük bir fifa oynayan kitle var pes düzelsede pese geçsek diyen.2014te umduğumu bulamadım hatta 13ün bile gerisindeydi oyun ama o beklenen sene bu sene bence
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.