Şimdi Ara

Ölüm Hakkında. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
6
Favori
1.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Divx Planet

Geçmiş olsun :(

Ben hiç acı çekmedim. Kol ve özellikle bacaklarım paramparça olmuş. Etler falan sarkmış.
    Buna rağmen hiç acı çekmedim,çektiysem bile hatırlamıyorum.
    Siz acı çektiniz mi?

Kaza anında hayır sadece arabayı gördüm kalktığım da burnumdan kuılaklarımdan ağzımdan kan geliyordu.. Sonra hastaneye götürdüler sonrası fişi çektiler sanki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

Çok geçmiş olsun.

Kıyamet Gününde ölen son insanın yeniden diriltilmesine kadar geçen süre ile Hz.Adem(a.s) ın yeniden diriltilmesine kadar geçen süre arasında saniye farkı olmıyacağı söylenir.Metafizik alemde zaman mekan sınırlaması yok sanırım bu yüzden gördüğümüz rüyaları sanki saatlerce görüyormuşuz gibi gelmesine rağmen aslında en uzunu 15s bile sürmüyormuş.
    Allah'ın ilmi sonsuzdur

+1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç birinizi tanımıyorum;ama geçmiş olsun dileklerinizi okuyunca ne bileyim böyle boğazım doldu.
    çok teşekkür ederim.
  • Sonsuzluğu kayrayamazsınız boşuna uğraşmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle geçmiş olsun hocam. yukarıdada bahsetmişler uyku yarım ölümdür. uykuda 8-10 saatin nasıl geçtiğini anlayamazsın. aynı olay ölümdede geçerli. öldükten sonra istersen 1000 yıl geçsin yeniden dirilince daha yeni yatmış gibi yada gözünü kapayıp açmış gibi olacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

tutar

• quote:

Orijinalden alıntı: SchmuTzReqaL

quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

tutar

neresi komik
  • Aynı uyku gibi işte, çok geçmiş olsun

• motor kullanıp kaza yapmayan insan yok. insanın kendine kastı olması lazım motor için. ölmese bile sakatlık çıkıyor.

ayrıca evet, öldüğünde bilincin olmayacak, hiç bir şey olmayacak sadece sürekli uyuduğunu düşün.
  • Geçmiş olsun dostum, bende aynen senin gibi düşünüyorum aslında orada ruhun beden ile arasındaki savaşta bedenin yendi ve ruhun göç etmedi, peki bir soru sormak istiyorum uyuduğunda karanlık falan diyorsun hissetmiş miydin o karanlığı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciddi Lama

Aslında düşünen çoğu kişi ölümün dediğin gibi olduğunu biliyor ancak bunu bilmekten korkuyor

edit: Geçmiş olsun

olm yapma lan allasen

• Çok geçmiş olsun kardeşim ..

• geçmiş olsun kardeş de 1 gözünün kısmi kör olması beni çok üzdü
  • Öldükten sonra zaman kavramı ortadan kalkar yani şöyle sen rüya görüyorsun gördüğün rüya 6-7 saniye max 8 saniye ama sen onu dakikalarca anlatabiliyorsun böyle düşün öldüğünde cennet veya cehennem orasını ALLAH bilir.Gittiğin yerde zaman kavramı olmayacak o şekilde.Ve zifiri karanlık yoktur.Herkes ölür ve kıyamete kadar cennete gidecekse cennetteki cehenneme gidecekse cehennemdeki yerleri gösterilir sürekli taa ki kıyamete kadar kıyamet koptuktan sonra herkes gideceği yere zaten gider.Umarım soruna cevap olabilmişimdir

Bu arada çok geçmiş olsun ALLAH acil şifa versin.
  • Gecmis olsun hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senİn kalbin durmadi yada olmedin ki hala hayattaydin haa olseydin sonra seni canlandirsalardi o ayri mesele sen sadece uyuyordun yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Divx Planet

Arkadaşlar geçen sene güzel bir bahar gününde 5 arkadaş ile bisikletlerimizle geziyorduk.
    Her şey olması gerektiği gibiydi.
    Yolda gezerken arkamda kasalı bir motosiklet varmış. Hiç fark etmemişim.
    O an nereye daldım,ne yaptım hatırlamıyorum.
    Öyle ki motosikletin sesini bile duymamıştım.
    Viraja girerken soluma bakmadan diğer şeride geçince o an sollama yapan ve oldukça da hızlanan kasalı motosiklet arkadan çarptı.
    Bundan sonraki hiç bir şeyi hatırlamıyorum.
    Çarpmanın etkisiyle yoldan fırlayıp yolun etrafında bulunan bir ağaca çarpmışım.
    Çarpmanın şiddetiyle asfaltla sürtünen bacaklarımın üstündeki etler parçalanmış, kafamda kırıklar oluşmuş.
    Ağaca da çarpmanın etkisiyle kafamı kırmışım.
    Kafamı ağaca çarpınca bilincimi yitirmişim.
    Beni uyandırdıklarında olaydan yaklaşık olarak 1 gün 17 saat geçmiş.
    5 saate kadar ameliyatta kalmışım.
    Parçalanan diz kapaklarım ve bacaklarımdan değil de kafamdan aldığım darbeden dolayı uzun sürmüş ameliyat.
    Beni uyandırdıklarında sanki daha bir kaç saniye önce olay gerçeklemiş gibiydi.
    Yani olayın üstünden 41 saat geçmesine rağmen şimdi olmuş gibiydi.
    Peki bu 41 saat boyunca neredeydim ben?
    41 saat boyunca sizin için zamanın,mekanın olmadığı sadece zifiri karanlığın olduğu bir yerde oluyorsunuz.
    Ölmek de benim yaşadıklarımın çok daha uzun versiyonu olduğuna göre;
    Acaba öldüğümüzde de böyle mi olur?
    Varsayımda bulunursak böyle olamaz mı?

Not: Bu esnada hiç acı çekmedim.
    Not2: Yazmayı unutmuşum. Kafamı çarptığım için sol gözüm kısmı kör oldu. %80 oranında göremiyorum bir gözümle.

kolunuz bacağınız şuan ne durumda ameliyatla ne kadar düzeldi, ayrıca çok geçmiş olsun

• Bulunsun editlerim
  • Ölüm cidden çok ibret verici bir olay. Bir arkadasım vardı kucağımda vefat etti. O an anladım ki cidden dünya çok bos. Asıl ebedi hayat ahiret. Daha önce dizimin dibinde vefat eden çok insan olmustu. Ama hiç bu kadar etkilememisti beni. Son bir kez Mustafa Allah a emanet ol. İleride ahirette şefaatçi olursun bana inşallah.dedi. Kelime i şehadet bile getiremeden öldü .Son sözü buydu. Bakın işte dünya hayatı gelip geçiyor. Ne idi ne oldu.
  • Çok çok geçmiş olsun. Yaşadığın kazaya rağmen yaşaman büyük bir mucize. Hiç birimizin garantisi yok 2 saniye sonra ne olacağımız belli değil. Allah , hidayet versin hepimize.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.