Şimdi Ara

FX 6300 Darboğaz [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
1
Favori
4.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

amd nin giriş-orta seviye için olan işlemcisidir.orta seviye işlemcisi ise 8320-8350 dir.Yüksek seviye işlemcisi yoktur.fx 9590 falan fail bir işlemcidir.işlemci olarak bile saymıyorum.parası olmayan orta seviye kart kullananlar alabilir.bf3-bf4 multi tabanlı oyunlarda hüsranla karşılandıklarında üzülmesinler.amd işlemcileri işlemciye abanmayan single oyunlarda idare eder.multi tabanlı oyunlarda yerlerde sürünüyor.geçmiş zamanda yaptığım detaylı testte gözüküyordu.orda yaptığım testte bf3 vardı.bf4 bf3 e göre daha çok işlemciye gömüyor.

evet senin çok ayrıntılı testlerin vardı bu konuda
    fx 6300 ile r9 280x,gtx 770,gtx 780 sıkıntı yapmaz diyenler var peki ne düşünüyorsun

Onları İnsan gözü 23 fps üzerini algılamaz oyunlarda 30 fps üzeri boşunadır veya ekran kartını gb büyüklüğüne göre sıralayanlar veya 60 hz üzeri monitörlerin işe yaramadığı söyleyenler gibi topluluğa katarsak salla gitsin.Kendi hallerine bırakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cobi C kullanıcısına yanıt
    Her gün yeni bir konu açılıyor nedir bu yahu
    Şu yazıyı gören herkese sesleniyorum.Bende fx6300 ile i7 4770K var.Ekran kartı olarak 780.İki sistemdede test edeceğim.6300 780İ zaten besleyemez bun hep birlikte görücez.İşlemcinin gidebildiği yere kadar overclolck yapacağım.Sonuçları konu açarak paylaşacağım.Şuan işlemci arkadaşımda ondan gelmesini bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Her gün yeni bir konu açılıyor nedir bu yahu
    Şu yazıyı gören herkese sesleniyorum.Bende fx6300 ile i7 4770K var.Ekran kartı olarak 780.İki sistemdede test edeceğim.6300 780İ zaten besleyemez bun hep birlikte görücez.İşlemcinin gidebildiği yere kadar overclolck yapacağım.Sonuçları konu açarak paylaşacağım.Şuan işlemci arkadaşımda ondan gelmesini bekliyorum...

fx 6300 için stok fan ile gittiği yere kadar oc yap bence zira özel soğutucuyla yaparsan işlemcinin fiyatı 100-150 tl artmış oluyor o zamanda
    fx 6300'ün f-p anlamı kalmıyor.
    Yaktıracakmısın bana kutsal işlemciyi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

amd nin giriş-orta seviye için olan işlemcisidir.orta seviye işlemcisi ise 8320-8350 dir.Yüksek seviye işlemcisi yoktur.fx 9590 falan fail bir işlemcidir.işlemci olarak bile saymıyorum.parası olmayan orta seviye kart kullananlar alabilir.bf3-bf4 multi tabanlı oyunlarda hüsranla karşılandıklarında üzülmesinler.amd işlemcileri işlemciye abanmayan single oyunlarda idare eder.multi tabanlı oyunlarda yerlerde sürünüyor.geçmiş zamanda yaptığım detaylı testte gözüküyordu.orda yaptığım testte bf3 vardı.bf4 bf3 e göre daha çok işlemciye gömüyor.

evet senin çok ayrıntılı testlerin vardı bu konuda
    fx 6300 ile r9 280x,gtx 770,gtx 780 sıkıntı yapmaz diyenler var peki ne düşünüyorsun

Onları İnsan gözü 23 fps üzerini algılamaz oyunlarda 30 fps üzeri boşunadır veya ekran kartını gb büyüklüğüne göre sıralayanlar veya 60 hz üzeri monitörlerin işe yaramadığı söyleyenler gibi topluluğa katarsak salla gitsin.Kendi hallerine bırakalım.

aynen öyle aslında yazmamak lazım da işte ;
    o tavsiyeler ile başkalarının fx 6300 alıp pişman olmamaları için yazdım.

• kendim amd tabanlı bir sistem kullanıyorum çokta memnunum

ama şu konuya da her zaman katılırım intel işlemci fiyatları her zaman yüksektir performansı da öyle amd ise ucuza iyi bir performans vermenin peşinde bunun artıları olduğu kadar eksileri de mevcut her ne kadar single player oyunlar da farklar az olsa da

bf3 - bf 4 - crysis 3 multilerinde sıkıntı yaşayanlar oldu konular hep vardı

ama bence her zaman yanlış olan sistemlerini dengeli bir şekilde planlamayan kişilerde

fx 6300 278 tl

gtx 770 1000 tl

bence hiç bir mantığı yok bu işin amd zaten orta seviye çalışıyor genel olarak önerilen ve her konu da fx den daha iyi olduğu söylenen ve kabul gören işlemci ise i5 4670k i5 3570k 600 tl dolaylarında

zaten aslında sorun işin en başında yapılmış şahsen fx 8320 kullanıyorum yanında hd 7870 kullanıyorum bana ikisinin maliyeti 680 tl gibi bir rakam olmuştu aldığımda böyle bir fiyata bu ikili çok iyi gidiyor

ekran kartına 1000 tl yatıracak adam işlemciye verilen paraya da acımasın bir zahmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlueN -- 16 Nisan 2014; 16:43:00 >

• quote:

Yaktıracakmısın bana kutsal işlemciyi

bir şey olmaz titan kaldıran işlemci 3-5 derece ısıda mı yanacak sende
    Hastalık kafama vurdu.Oda sıcaklığı 20 derece iken boşta 8 derecede çalışan işlemci stok fanda bile sorun yapmaz :)
  • quote:

Hastalık kafama vurdu.Oda sıcaklığı 20 derece iken boşta 8 derecede çalışan işlemci stok fanda bile sorun yapmaz :)

boşuna kutsal işlemci demiyolar fx 6300 için.
  • İmzamdaki sisteme sahibim. Orijinal olarak Battlefield 4, FarCry 3, DayZ, SleepingDogs oyunlarına sahibim. İsterseniz Cuma günü testleri yapıp buraya atabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a7v8x

İmzamdaki sisteme sahibim. Orijinal olarak Battlefield 4, FarCry 3, DayZ, SleepingDogs oyunlarına sahibim. İsterseniz Cuma günü testleri yapıp buraya atabilirim.

dostum gtx 660 da fx 6300 çok sıkıntı yapmayabilir ;
    @trktlh gtx 780 ile test yaparsa işlemcinin gücü hakkında net bilgimiz olabilir.
    ama fazla test göz çıkarmaz bende sizdeki kartlardan biri olsaydı işlemciyi test için bende i7 2600K ile test alırdım.
  • gene mi dar boğaz konusu birader işlemcilerin oyunlarda verebileceği performans bellidir. ekran kartı bu sınıra takılabilir. bu oyundan oyuna değişir, seçimini buna göre yapmalısın. konuyu açan ve yorum yazan arkadaşlar objektif olmadıkları sürece bu konu fener-galatasaray tartışmasından öteye gidemez, kimseye de bir yararı dokunmaz. işlemcilerin oyunlardaki performansını karşılaştırmak için forum takipçileri oyunlardaki cpu kullanımlarını ve diğer bilgilerini paylaştıkları bir başlık altında çok daha sağlıklı bir karşılaştırma yapılabilir. özellikle oc suz karşılaştırmalar gerekli. oc yapabilen var yapamayan var yada stabilite ve ısı sorunları vs. konuyu çok bulanmasına neden olur. geçmişte böyle bir konu açılmışsa da ne kadar günceldir bilemem.
    Elbette GTX780 ile test alması daha iyi olur. Ben 20'' monitörüme bağlayıp testleri 1600x900 çözünürlüğünde yapacaktım. Düşük çözünürlükte işlemciye yüksek çözünürlüğe nazaran daha fazla yüklenildiği için. Birde forumda GTX660 darboğaz yaparmı vs. konularına cevap olabilir.

Yalnız oyunda bilgileri playclaw ile görüyorum fakat fraps ile ekran görüntüsü aldığımda bilgiler gözükmüyor. Hangi program ile ekran görüntüsü almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: a7v8x

Elbette GTX780 ile test alması daha iyi olur. Ben 20'' monitörüme bağlayıp testleri 1600x900 çözünürlüğünde yapacaktım. Düşük çözünürlükte işlemciye yüksek çözünürlüğe nazaran daha fazla yüklenildiği için. Birde forumda GTX660 darboğaz yaparmı vs. konularına cevap olabilir.

Yalnız oyunda bilgileri playclaw ile görüyorum fakat fraps ile ekran görüntüsü aldığımda bilgiler gözükmüyor. Hangi program ile ekran görüntüsü almalıyım?

msi afterburner+aida 64 kullanabilirsin.
    aslında mantıklı olur o çöznürlükte işlemcinin ne yaptığını görebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcrex

gene mi dar boğaz konusu birader işlemcilerin oyunlarda verebileceği performans bellidir. ekran kartı bu sınıra takılabilir. bu oyundan oyuna değişir, seçimini buna göre yapmalısın. konuyu açan ve yorum yazan arkadaşlar objektif olmadıkları sürece bu konu fener-galatasaray tartışmasından öteye gidemez, kimseye de bir yararı dokunmaz. işlemcilerin oyunlardaki performansını karşılaştırmak için forum takipçileri oyunlardaki cpu kullanımlarını ve diğer bilgilerini paylaştıkları bir başlık altında çok daha sağlıklı bir karşılaştırma yapılabilir. özellikle oc suz karşılaştırmalar gerekli. oc yapabilen var yapamayan var yada stabilite ve ısı sorunları vs. konuyu çok bulanmasına neden olur. geçmişte böyle bir konu açılmışsa da ne kadar günceldir bilemem.

fx 6300 ile gtx 780 rahatça kullanılır sıkıntı ,kısıtlama olmaz diyenlerin bence bunu kanıtlaması gerek .

• Arkadaş ne konuymuş yahu,işlemci çıktı çıkalı herhalde üreticiler bile bu kadar derinden savunmamıştır Fx6300 ün efsanevi konumunu.Biri gelir Titan bile darboğaz yapmaz,Gtx 780Ti tak uçurur der.Diğeri işlemciyi alır Intel'in Extreme kategorisindeki işlemciyle karşılaştırır (o da önceki jenerasyonlarla)sonra da hababam temcit pilavı gibi önümüze öyle ya da böyle çıkar bu konu.

Fx6300 f/p bakımından güzel bir işlemci doğru,fiyatı gayet uygun ve bütçesi uygun olmayıp ancak sistemini yükseltmek isteyen arkadaşlar için güzel işlemci.Ancak bu işlemciyi de alıp yere göğe sığdıramayıp,sonra da bunların hepsi yazılımsal,işlemci bunları aşar demek tek taraflı bakıldığının en büyük resmidir.

BF3 zamanında da aynı tartışmalar oldu,o zaman oyunun kendi optimizasyonu zaten mükemmel değil belki BF4 te böyle olur dendi.Neticede BF4 te de çok büyük bir farklılık çıkmadı ortaya.Bir sene önce sırf ben sekiz çekirdekli işlemci aldım,sen dört çekirdekli intelin ile yeri öp,muhahaha vb. yorumlarla birbirine girdi.Millet birbirini kırdı aynı hala devam etmekte olduğu gibi.

Kısacası ortada kabul edilmesi gereken bir gerçek var,her işlemcinin,her üretilen cihazın bir kapasitesi,bir limiti,bir peak noktası vardır.O noktaya erişildikten sonra ne beklersen bekle,o ürün ondan fazlasını sana veremez.Fx 6300 hikayeside aynen öyle oldu,zaten hiçbir zaman en üst işlemci olmayan bir işlemciyi,yukarı kategoriye çekmeye çalışmak hata zaten.O zaman Fx8350 nin ne anlamı kaldı,madem Fx6300 bu kadar güçlü iken ?

Konuyu açan arkadaş zaten üslubuyla niyetini gayet açık ve net belirtmiş,hani ortaya koyduğu örnekler zaten ciddiyetten yoksun.Hani sırf tartışma çıksın diye açtığı belli konuyu.Ortaya koy o zaman darboğaz olmuyor ise delillerini,eğer sende varsa paylaş bizimle görelim hatalı mı doğru mu olduğumuzu ?

Gelip cobi'ye yok 7k postu boşa yapmışsın diyerek zaten post kasmaya çalıştığını kendi ağzınla söylemişsin,hadi onu da bir kenara bırakalım.Fx6300 nerede Gtx770 nerede ? O zaman niye işlemcilerimizi yükseltiyoruz ki biz,bırakalım Core serisi zamanında kalsaydı işlemciler,biz de her yeni nesilde çıkan GPU yu alıp sorunsuzca çalıştırsaydık,ne de olsa sorunun çözümü orjinal windows ile orjinal bf4.

Onu da geçtim zaten BF4 ü orjinal olmayan birisi nereye kadar oynayacak bu oyunu ? Gtx 770'e para veriyor da adam oyuna mı para veremiyor ? Bu mudur sorunun kaynağı ? Yazılımsal olan sorunlar birçok oyunda vardır orası doğru,ancak BF4 oynayanların hepsi,istisnasız biçimde ne donanım olursa olsun biz darboğaz yaşıyoruz diyerek akın etmiyor forumlara,darboğaz sorunu yaşayanların donanımları belli zaten.

BF4 ün kendine has bir sorunu var orası bir gerçek,ancak ortaya birşeyin kanıtı eklenmeden ister Türk ister yabancı olsun (yabancı deyince illa ki akla ne denirse doğrudur hissi geliyor buralarda belli ki)inanmamak lazım.Adam gidip Titan alıp sonra ben nasıl olsa o.c ile bunu kapatırım deyip darboğaz yaşasa ne olacak ? Tavsiye verenler tuzu kuru biçimde otururken,olan vatandaşın parasına olacak bu kadar basit.

Her işlemcinin amacına göre seçilip,iyice araştırılmasında işte bu nedenle fayda var.Sırf browser açıp günlük birkaç şeye bakacağım diyen adama,Xeon işlemci al demek ne kadar hatalıysa,böyle durumlarda da yanlış işlemci önerisinde bulunmak o kadar yanlış.
    Bu hızla birgün birisi gelipte Xeon Phi alırsam,oyun performansım artar mı diye başlık açarsa hiç şaşmam artık.

kardeş darboğaz bu demek değil

burnout paradise oynarken 3dye geçince aynı sorun bende de oluyor ama şöyle

oyunda v-sync kapatılamıyor 60 kare sınırın war ve ekran kartıda bunu %25-50 arası çok rahat weriyor ama 3dye geçince ekran kartını kullanayımda 60 kare alayım demiyor ekran kartı gene 25-50 arası ama fps düşük bunlar yazılımsal kaynaklı problemler

bat 4de tüm çekirdekler etkin kullanılmış demekki asıl performansını göstermesi gerekiyor buda i5 3450 gibi bi yere denk geliyor ama ne hikmetse kimsede 3450 çekmiyor 770i diye bişe duymadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf81

800-900 tl ekran kartı alıyor sonra 300tl fx6300 alınca yok niye darboğaz yapıyor diyor ağlıyor. madem 280x 770 alıcaksın 8320 8350 felan al illede amd istiyorsan yok sonra neden alıyorsun bütçen yoksa 280x felan git 270x fx6300 al paşa paşa kullan sonra konu açılıyor kavga çıkıyor biri diyor intel amd kafa atar biri diyor amd çekirdekleri çıtlamak için intel yahudi firması almayın bu böyle uzar gider....

Bu olayın aslı yakın bir arkadaşımın açmış olduğu 6300 280x darboğaz konusu zaten bileşenlerde duruyor konu bakabilirsiniz. Aslında 7870 için almıştı 6300 ü daha sonra kartı bozulunca 280x aldı almadan önce darboğaz yaşarmıyım diye sormuş ve kafadan yanıtlar gelmeye başlamış tabi ve şu anda darboğaz sıkıntısı var sisteminde. Adam kendi test etmiş darboğaz yaşıyorum demiş hala yok yapmaz sende hata var testlerde hata var diyen arkadaşlar var pes.

• Hatta burada aynı forumun içinde birisi Fx6300 ve Gtx 770 i ile yine darboğaz sorunu yaşadığını belirtmiş ve başlık açmış.
    http://forum.donanimhaber.com/m_89498243/mpage_3/tm.htm
  • Kir$of K kullanıcısına yanıt
    Hocam hatırlar mısınız bilmiyorum ama bir kaç ay önce 8350 yi extreme serisi ile kıyaslayıp 8350 daha iyi diyen ve bizi cahillikle suçlayan bir arkadaş vardı :) Bu konuda oraya gelecek diye korkuyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.