Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
79.383
Cevap
390
Favori
2.804.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Niye herkes hemen bir kavga bir tartışma çıkartma eyleminde ? Benim öyle birisi olduğumu nereden tahmin ediyorsun ki ? ben Apple cihazları daha iyidir gibi bir cümle kurduğum yer göremiyorum yada Samsung cihazları daha kötüdür gibi bir cümle de kullanmıyorum

Diyorum ki Apple cihazlar şu yüzden tercih edilebilir yani bana göre daha iyidir ;

Kaç yıl güncelleme alır ?

Apple cihazlar donanım desteklediği yere kadar güncelleme alır,bunu 3GS ve 4'te gördük & görüyoruz.
    Samsung ne yapıyor ?,Samsung ilk yıl güzelce 1 ay içinde bazı ülkelere 2 ay içinde güncellemeyi dağıtıyor 2.yıl ise o cihaz için güncelleme desteği yarıya düşüyor diyorlar ki biz şu şu modellere güncelleme vereceğiz ama ne zaman vereceğimizi bilmiyoruz diyor bu bir gerçek ki o modelin yeni bir versiyonu çıkıyor diyelim ki note 2'den bahsediyoruz note 3 çıkıyor aradan aylar geçiyor o telefona son bir kez güncelleme veriliyor dahası verilmiyor bu bir gerçek kimse inkar edemez Note 1,Note2,S,S1,S2,S3 ortada aynı şey şimdi Note 3 ve S4'e de olacak görürsünüz.Bence siz anlamıyorsunuz !

Diğer Android cihazlar da farklı değil tabi ki hatta daha berbatlar(Nexus cihazları dahil etmez isek)

Özellik ;

Bu açıdan haklı olduğunu bir önceki mesajda da söylemiştim hatta Samsung cihazların daha iyi olduklarını da söylemiştim sanırım tamamen okumamışsın ?

Donanımdan anlamadığımı nereden biliyorsun ki ? bu kadar atıp tutmak ta pes doğrusu...

2.el piyasası ;

şimdi gidip bir gittigidiyor,sanalpazar gibi siteleri gezseniz hatta daha yakın bir adres forumda baksanız bile piyasayı görürsünüz.Bundan sonra Samsung alacak kadar zengin değilim ben hiçbir Apple cihazının fiyatının ertesi yıla 1.000 TL kaybettiğini görmedim (Bu durum ülkemize özel bir durum sanırım ama) asıl sizin o bahsettiğiniz şahısların yüzüne bu piyasa böyle...

Malzeme kalitesi ;

Benim kullandığım cihazların içinde s2'de bir sıkıntı yaşamadım note 1'de de sorun yoktu ama s3'e geçtim arka kapak soyuldu yandaki metal görünümlü plastik kısmın boyası attı zaten telefon plastikti(leğen diye de geçer forumda),Note 3'e geçtim ardından bu sefer de S-Pen'in kenarı soyuldu nasıl olduysa ortalamaya vursam ayda 2-3 kez
    çıkartmamışımdır bile sonra arka kapakta da soyulmalar oldu kenarları nasıl olduysa soyuldu ve Samsung yazısı paslandı yahu ele alsan plastiğin plastiği diyebileceğin cihazlardı hepsi benim gözümde forumda bu açıdan da çok eleştirilir.

Ha Apple cihazları sorunsuz mu ? değil tabi ki de onda da boya atmaları mevcut ama plastik değil en azından kaliteyi hissedebiliyorsunuz(3GS'i saymayalım,oda kaliteli plastik)

Notuna cevap ;

şu bir gerçek ki evet s2 ile son bulmuştur ama tamamen değil artık Apple Samsung'un kendine ciddi bir rakip olduğunu biliyor.Bak ben halan daha Apple cihazları daha iyidir demiyorum.Evet Apple kasaya dolduruyor ama yinede tamamını kasaya doldurmuyor yine kendilerince AR-GE çalışmaları yapıyorlar her yıl bütün modellerine yeni IOS yazıyorlar&optimize ediyorlar.Zaten Steve Jobs'un bir sözü var biz Donanım şirketi değil Yazılım şirketiyiz.Samsung'un yazılım olayına hiç girmiyorum bile ne kadar iyi olduğu kullanıcıları tarafından bilinir.Evet Apple toplama pc misali parçaları sağdan soldan geliyor ama sonuç olarak ortaya sorunsuz bir cihaz çıkartabiliyorlar gerisi beni ilgilendirmez daha doğrusu telefondan başka neler ürettiği de beni ilgilendirmez ben saygı duymadığımı da söylemedim elbette saygı duyuyorum ama bu onların işine yarıyor benim işime yaramıyor.iPhone'dakileri ezbere bilmiyorum aksine hiçbir şeyini bilmiyorum nasıl kullanıldığı da dahil tam olarak bilmiyorum!

Acaba siz ne üretiyorsunuz sormak istedim ? AA doğru sizin çakma ayfon fabrikanız vardı dimi...

Benim imkanım olsa üretebilirim,imkanım + param yok sorun burada yoksa aklımda çok parlak fikirler var bugüne kadar üretilmemiş bu fikirler bana kalsın tabi ki !

• quote:

Orijinalden alıntı: ErtugDark

bu arada bana biri note 3 ile note 4 ü yanyana koyup farkını göstersin :)

Önden bulamadım ama arkadan buyrun
    http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/samsung-ifa-2014/phone/gsmarena_017.jpg&idReview=1126&idPage=2

Edit: Önden de buldum buyrun.
    http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/samsung-ifa-2014/phone/gsmarena_014.jpg&idReview=1126&idPage=2
    Tasarımlar çok benziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 3 Eylül 2014; 17:29:50 >

• S5 teki parmak izi okuyucuyu tanıtmayı unuttular mı yoksa ben mi görmedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: #ŞARBAY#

Ultra tasarruf modu felan diyoralardı 15.2 gün felan yazıyordu şimdi şarjı 15 gün mü gidecek anlayamadım doğrusu...

bu kullanım süresi değil acil durumda bekleme süresi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu fotografta enteresan. arka bölüm tam düz değil

• quote:

Orijinalden alıntı: GORKY34

UFAK Bİ İNCELEME
    http://www.youtube.com/watch?v=pv2xZ4A8fmA

Beyaz çok yakışmış...
  • Tanıtımın başından beri telefonun özelliklerini değil de yazılımlarını tanıttılar.çünki telefonda tanıtacak metal çerçeve ve kameradan başka birşey yokki. tanıtılan yazılımların yaptığını yapan özellikte ki yazılımlar play store de dolu zaten. Yani kısacası koca bir hayal kırıklığı........
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih54102

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih54102

quote:

O değilde kadın kolları tüylü tüylü çıkmış insan bir ağda yapar

1. O tüy değil kıl.
    2. İnsan hariç hiçbir hayvanın o dediğin şeyi yaptığını gördün mü?
    3. Dediğin şeyi yapmak zararlıdır.
    4. "O değilde" de ayrı yazılır.

Kıl dediğin siyah siyah olur tüy ile kılı ayırt edemeyecek kadar "kör" değilim.

İnsan kelimesini orada ne anlamda kullanmadığımı anlayamayacak bir zeka seviyesi ile bana ders vermeye çalışıyorsun.

Ağda yapmak zararlı demek ilk kez senden duyuyorum.

O değilde'yi zaten ayrı yazmışım neyin peşindesin anlamadım.

Neden böyle atağa geçtin anlayamadım doğrusu yazdıklarım zoruna gitti sanırım.

Daha fazla alıntılayıp kendini küçük düşürmezsen sevinirim.

Cevap yazarak son dediğin şeyi yapmışsın kendin için.
    İnsan bir hayvan türüdür ve tüy büyüyemez. Memeli hayvanlarda kıl olur. Tüy için en iyi örnek kuşlardır.
    Atağa geçmedim.
    Değilde -> Değil de
    Kılların insana yararı vardır.

Sebeplerini de yazardım da klasik gerikafalı müslüman türk olmandan korkuyorum boşuna parmaklarımı yormamak için.

sidik yarışı yapmayın.

• ilk gördüğümde sövdüm ama fotoğraflara bakınca tasarım güzel geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: GORKY34

UFAK Bİ İNCELEME
    http://www.youtube.com/watch?v=pv2xZ4A8fmA

Beyaz çok yakışmış...
  • Toplasip bi babamla konusun da alsin la

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 3'den fazla bir farkini goremedim.
    Almaya deger mi kararsizim. Pazar gunu IFA'da inceleyip kararimi verecegim.
    Ayrica bir kaynaga gore telefon su gecirmiyormus,fakat telefonun alt kisminda koruma kapagi yok.
    Tanitimda bir cok eksikligin oldugunu dusunuyorum.

Bu arada Edge cok hos duruyor. Edge'de en buyuk sorun muhtemelen duser dusmez kirilan ekranlar olacaktir diye dusunuyorum..
    Bekleyip gormek lazim. Alman kaynaklara gore Avrupa'da cikip cikmayacagi halen belirsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Orijinalden alıntı: ErtugDark

bu arada bana biri note 3 ile note 4 ü yanyana koyup farkını göstersin :)

Önden bulamadım ama arkadan buyrun
    http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/samsung-ifa-2014/phone/gsmarena_017.jpg&idReview=1126&idPage=2

Edit: Önden de buldum buyrun.
    http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/samsung-ifa-2014/phone/gsmarena_014.jpg&idReview=1126&idPage=2
    Tasarımlar çok benziyor

teşekkürler..

bu görüntüler apple'a çok kar yaptırcak...

• o sizin sorununuz 2600 TL verirseniz iPhone 5'e olacağı bu ha kaç GB'tını sattınız bilemiyorum ama 2.000TL'ye 5s 16GB varken kimseden beklemeyin iyi para vermesini :) yeni yasa yüzünden telefon piyasası çok kötü etkilendi.Adama ben benim telefonu sırf taksitli olsun diye Laptop gibi gösterip sattım (SM-N9005)
  • Fatih54102 F kullanıcısına yanıt
    "klasik gerikafalı müslüman türk"

Orada dur işte seni amerikan özentisi ergen seni.Durup dururken insanların ağzının tadını kaçırmak hoşuna gidiyor galiba.Yazdıklarıma karışabilirsin hadi diyelim kendini akıllı zannedip başkalarına ders vermeye de çalışabilirsin ama kimsenin dinini ırkını yargılayamazsın.Bunu yaparak bile seviyeni belli etmiş oldun başka bir şey yazmama gerek yok aslında ama cevap vermek istedim.Daha ne kadar çirkinleşebilir bir insan merak ediyorum sanırım yine alıntılayıp kişiliğime felan da saldıracaksın neyse parmaklarını fazla yorma onlarla yapacağın daha önemli işler vardır.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheWhiteGandalf -- 3 Eylül 2014; 17:53:52 >

• Metal çerçeveyi beğendim, komple bütün cihaz yekpara parçadan oluşsaydı harika olurdu.

Zaten note 3 tasarım olarak iyi bir seviyedeydi, onun üzerine koyabildikleri ancak metal çerçeve olmuş.

Samsung cihaz yapma konusunda zayıf, iyi takipçi ama bir lider değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 3 Eylül 2014; 17:38:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERSOY94

quote:

Ultra tasarruf modu felan diyoralardı 15.2 gün felan yazıyordu şimdi şarjı 15 gün mü gidecek anlayamadım doğrusu...

bu kullanım süresi değil acil durumda bekleme süresi

Bende tam dikkat edememiştim şaşırdım bir an 15 gün görünce konuştuklarını da anlayamadım tam odaklanamamıştım.
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.