Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (605. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
79.383
Cevap
390
Favori
2.804.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. ürünleri alırken kontrol edin sim takmayın. ayrıca peşin görerek alımlarda önce kutuyu açtırın sonra sorun yoksa alım yapın.
    bunları yapmıyorlar ise internetten alın ki istediğiniz şekilde iade şansınız olsun.
    Bazı arkadaşlar Tüketici mahkemesine gideriz diyorlar tamam gidersiniz ama tüketici mahkemeleri şu an banka mağduru (dosya masrafı, kart aidatı vb.) dosyalar ile dolu, yani uzun sürebilir mahkeme işi.
    Lütfen, 2300 veriyorsunuz Samsung un kozmetik kusurlu telefonları türkiye ye itelemesine izin vermeyin.

Not: Note 4 almak isteyen vatandaş.....
  • Bence kasa gayet iyi ve bu açıklık normal..
  • led flip cover'larin harici pili mi var yoksa telefon bataryasindan mi cekiyor?
  • Evet sıfır araba alıyorsunuz. ve arka kapı çizgisi( ön kapıya göre daha fazla yada daha az. Donanımsal değil deyip kullanıyormusunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

Evet sıfır araba alıyorsunuz. ve arka kapı çizgisi( ön kapıya göre daha fazla yada daha az. Donanımsal değil deyip kullanıyormusunuz.

hangi marka hocam araba ?
  • mm.mustafa kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye iteleme gibi bir durum yok hocam. kore de de aynı avrupada da, amerikada da. kozmetik kusurlu olayı saçma sapan konulara takılanların sorunu.bu sorun düzelecek gibi değil sanırım siz en iyisi katlanabilen ve traş yapabilen iphone 6 alın. kolay gelsin... özellikle araba ile telefonu karşılaştırıyorsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdaaktan -- 24 Ekim 2014; 17:21:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seko11

quote:

Evet sıfır araba alıyorsunuz. ve arka kapı çizgisi( ön kapıya göre daha fazla yada daha az. Donanımsal değil deyip kullanıyormusunuz.

hangi marka hocam araba ?

Sanırım Fransız araçları öyle idi. özellikle ön tampon plastikleri eğik ve simetri özürlü dururlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdaaktan

Türkiye'ye iteleme gibi bir durum yok hocam. kore de de aynı avrupada da, amerikada da. kozmetik kusurlu olayı saçma sapan konulara takılanların sorunu.bu sorun düzelecek gibi değil sanırım siz en iyisi katlanabilen ve traş yapabilen iphone 6 alın. kolay gelsin... özellikle araba ile telefonu karşılaştırıyorsanız

kasası olmayan note 4' ü iphone 6' ya tercih ederim
  • "0" araba alın, eğer o arabada en az "10 tane montaj hatası, asimetri, orantısızlık vs..vs. bulmazsam size bir Note 4 hediye...

Şaka bir yana, ama iddiam kesinlikle doğru, gidin bir acentaya alıcı gözle inceleyin, kesinlikle hata bulacaksınız..

Burada elmalarla, armutları da kıyaslasak sonuç değişmez..
  • seko11 S kullanıcısına yanıt
    millet akılları sıra mok atacak ya işte.. amaaann neyse
  • quote:

efendim iphone hiç kullanmadım kullanmamda.
    Bir konuda eleştiri getirince hemen karşı gruptan mı olmak gerekiyor size göre.
    Note 4 ü seviyorum ki eleştiriyorum.
  • mm.mustafa kullanıcısına yanıt
    yooo bende note 4 alıpta canını sıkma diye dedim... iphone al, takılma samsung'un Türkiye'ye kozmetiksiz telefon itelemesine.
  • Güç tasarrufu ile 11 saat bekleme 3 saat ekran kullanımı, hala %50.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar Moskovadan aldigim Note4`te turkce dil secenegi yok,marketten denemedigim locele kalmadi,baska bir cozumunu bilen varmi??
  • Teşekkür ederim dediğim gibi kartvizit girmiyor ama işte buradaki yorumları okuyunca insanın aklına takılıyor. sonuçta 2300 tl para veriyosun cihaza.
  • pons P kullanıcısına yanıt
    zaten olay orda.. telefona simi taktıktan sonra iade almaz. servise gönderelim der. Gold da başıma gelmişti bu olay. Xperia ION telefon alacaktım telefonun kullanılmış olduğunu iddia etmeme rağmen kartı taktı (çünkü jelatin filan vardı telefonun üstünde) sonra eve gittiğimde telefon çaldığında kilitlenmeye başladı filan geri götürdüm, iade alamayız simi takmışsınız deyip 2 hafta uğraştırdılar. sonrasında gönderdikleri teknik servisi aradım imei numarasını sordu söyledim, iki kere daha gelmiş evvelden kapak değişimi olmuş falan birşeyler söyledi. bunları gidip şikayet edince paramı geri alabildim ancak.. kullanılmış telefonu sıfır diye kitliyolardı yani o gün bugündür yurt dışından alırım telefonumu.. yurtdışından gelenler garantisiz eyvallah da burdakiler de garantili değil yani.. en azından 300-400 TL daha ucuza mal ediyorum

edit: 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun CaymaHakkı başlıklı 18 inci maddesinin 3 üncü fıkrası
    (3) Satıcı cayma süresi içinde malı tüketiciye teslim etmişse tüketici, malı ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir; aksi takdirde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde de tüketici cayma hakkını kullanamaz.

diyor. bunun yorumunu da n11 sitesi (http://www.n11.com/genel/cayma-hakki-65205 )
    Satın alınan cep telefonuna sim kart takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz 2. el statüsüne geçmiş olacaktır.İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir.Bu nedenle de sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.Ayıplı vs. ürün olması halinde mağaza ile irtibata geçilmelidir.Mağaza, teknik servis raporu talep edebilir.

şeklinde yapmış. ki tüm teknoloji mağazaları da bunu söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwert. -- 24 Ekim 2014; 17:48:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lwernull

G2 de kullandığım kablosuz depolama özelliğini hangi programla kullanabilirim acaba, g2 ve pc ortak modeme bağlıyken pc den g2 deki dosyaları görmemi kopyalamamı sağlıyordu.

ben AirDroid kullanıyordum.
  • quote:

quote:

efendim iphone hiç kullanmadım kullanmamda.
    Bir konuda eleştiri getirince hemen karşı gruptan mı olmak gerekiyor size göre.
    Note 4 ü seviyorum ki eleştiriyorum.

Üstadım, fıkra vardır ya cehennemde Türklerin başında zebani yok diye, tam o hesap. Anlatamazsınız, anlamak istemezler. Biz tüü kakayız, elma kullanıcısıyız arkadaşların gözünde. Adama üretim standardı olur diyorsun yok anlamıyor, kasa açıklığı darbe emsin diye konulmuş diyor. E o zaman sorarlar, niye kasa açıklığı olmayan telefon var diye? Muz Cumhuriyetinden bir bakan gibi "Tehnoloci bu kafayı yorarsan fazla, delirirsin!" şeklinde cevapta alırsınız. Bence laf anlatmayın, yorulmayın boşuna, biz ufak bir komün olarak kendi aramızda anlaşırız. Saygılarımla,

• Bu kasa kaçıklığı (gap-gate) olayı, iphone' daki bükülme ( bend-gate ) olayına karşı yapılan bir atak izlenimi uyandırdı bende.. yurtdışı kaynakları okuyunca biraz maniüe edildiğini anladım konunun..

Şimdi işin kötüsü gerçekten ciddi derecede montaj sıkıntısı olan adamın telefonu ile kasa açıklığı old. zanneden adamın telefonunun aynı kefeye koyulması.. Yani Samsung bu dezavantajı avantaja çevirmek isteyebilir ve kasa açıklığı diye gelenlerin hepsini red edin de diyebilir.. Beni üzen bu..
  • Bu kasa açıklığı meselesinde;
    Tüm Note 4lerde aynı kasa açıklığı varsa, arkadaşların dediği gibi bu bir sorun değildir. Ancak bazı arkadaşların telefonlarında kasa açıklığı yok. Hatta mağazadan bir kaç telefonu açtırıp, açıklık olmayan cihazları aldıklarını söylediler. Demek ki bazı telefonlarda bu olay varken bazılarında yok. O zaman bu modelde kasa açıklığı bir sorundur, üretim hatasıdır.

Bende sırf bu olay yüzünden Note 4 almayı erteledim. Belki bir ümitle arkadaşların söylediği gibi ilk partiler bitince sonraki partiler hatasız gelebileceğini düşünerek, bekliyorum. Ama o da garanti değil.

Samsungun "bu bir hata değil tasarım unsurudur" demesi yeterli değil, zira dediğim gibi kasa açığı olmayan telefonlarda var. Samsung yöneticilerinin (Türkiye değil Global yöneticilerinin) dünya medyasına çıkıp bir açıklama yapması gerekir. Bu tüm telefonlarımızda vardır. Bir tasarım unsurudur. Ya da bu bir hatadır, bu cihazları geri çağırıyoruz, hatasızlarla değiştireceğiz diye. Ama nedense bu yolu denemiyorlar.

• 
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.