Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (306. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Hocam m8 kullanıp lg g3 anakonusunda m8 anlatmak nedir ? bu marka fanatikliği değilde nedir ? sizin yüzünüzden konunun içine edildi ya...
    Senin dışında çok fazla m8 kullanıcısı gelip burada hava atmaya çalıştı. Arkadaş orada m8 konusu var ? burada lg g3 bu ayrımı yapamıyor mu insanlar ?

Şu arayüz takılmaları olmasa telefona laf edecek bir şey bulamayacaksınız, hocam telefon lg g3 ile yeni arayüz ve 2k ekrana geçiş yaptı. Bu avantajları olmasıyla birlikte dezavantajlar getirdi.

Sonuç olarak yazılımsal bir durum ve bunu güncellemelerle toparlıyorlar, htc övüyorsun ancak ne zamandır aynı arayüzü kullandığını sende biliyorsun ? Bu kadar bilgisin ya bunları bildiğin halde akıllılık yapıp konuyu buralara getirip arayüzde arayüz diyorsunuz....

Herkesin telefonu kendine güzeldir bak ben m8 çamur atarak yorum yapmıyorum lütfen foruma daha fazla m8 m8 yazmayın arkadaş, çok canını yaktıysa aç bir konu orada yaz. Şurada telefonu alıp bilgi almak isteyenlerin hevesinin içine ettiniz helal olsun

Hocam bakın gerçekten iyi niyetli birisiyim amacım kesinlikle böyle birşey değil. Bu konuda bir arkadaş M8 ile G3'ü kıyaslamamı istedi ben de iki telefonu kullanmış biri olarak kıyasladım. Ondan sonra bir arkadaş cevap verince ben de ona karşı cevap vermek durumunda kaldım ben hava atmaya falan çalışmıyorum yanlış anlaşılmak istemem.

Hocam arayüz diyoruz yeni arayüze geçti diyorsunuz 2k ekran diyorsunuz çok gerekli miydi sizce? Ben LG G2 yi 3 ay kullanmış biri olarak söylüyorum gayet stabil ve hızlı çalışan güzel bir arayüzü varken neden G3'te arayüz değişikliği yapıldı buna gerek var mıydı sizce? Bence bu takılmaların, lagların en büyük sebebi arayüz ve ekran çözünürlük uyumsuzluğudur. İnşallah LG'nin güncelleme ekibi sağlamdır da bir an önce bu sorunu çözer de siz de güzelce kullanırsınız telefonu. Bana kalırsa LG global anlamda sırf ilk ben çıkarmış olayım, sükse yapayım diye 2k ekranı çıkardı ama şu anda pek faydasını göremedi olay bundan ibaret.

Bir dip not ekleyeyim yeni telefon almak isteyen arkadaşlar forumdaki bu sayfalara bilgilenmek için giriyorlar yalan yanlış birşey söylemedim siz de söylemediniz neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz onu anlamadım? HTC sayfasında da sayfalarca Galaxy S5, Z2 yorumları yapıldı ne var bunda? Adam akıllı tartışabildikten, düzgün argümanlar ortaya koyabildikten sonra sorun nerede?

• quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

quote:

Orijinalden alıntı: gkn.gogo

Karnel nedir diye sorsan bilmez belki hee bide htc ler hep bootloader kilitli gelir s-on olarak bu bebe m8 in bootloader kilidini açabilir mi acaba yakmasa bari telefonu babası çok döver valla ergen okuyosan gel abi böyle böyle de root atayım telefonuna senin yaşına yakın htc eskittim :) alayini rootlayip rom flashladim yardımcı olurum kardeşime :)) BABANDAN IZNI BEN ALCAM LAN IYISIN HEE :)))

Karnel nedir kardeş? Hani iyi biliyorsun ya bu işleri bi tarif etsene yeni mi çıktı?

şimdi güzel dostum anladık siz 2 telefonu da kullanmışşınız .. bende m7 den g3 e geçiyorum.. öncelikle bunu söylemek isterim ki yanlış anlama.. şimdi sen kendi verdiğin pil testlerinin ortalamasına baktın mı ? neden dersen genele baktığınız zaman biri 69 saat diğeri 71 saat ortalama puanlar almış .. bu ne demek kimse bir telefonu alıp durmadan 9 saat nette gezinmez konuşmaz yada oyun oynamaz.. yapanda varsa zaten şarj aleti muhtemelen yanındadır.. yani 2 telefon arasında senin verdiğin test sonuçlarına göre arada bir fark yok.. 2. olarak 2k ekranda siz benim göremediğim ne görüyorsun gibi saçma bir mantık söylemişsiniz o zaman size göre hd hatta daha azı bile görmek istediklerin için yeterli olacaktır.. aslında demek isteğin belli insan gözünün belli bir algısı var ve bu boyutlar bunlar üstünde bunda haklısın yanlız o zaman m8 in ekranı da pek gerekli değil .. umarım anlatabildim... dış ses ve kulaklık zaten onlarda da ortalama dinleyiciler çok büyük farklar yok ... şimdi gelelim takılma konusuna.. arkadaş telefonumda takılma yok diyor sen benim telefonumda var diyorsun.. benim çevremde kullananlarda ve test ettiğim cihazlarda kendi m7 imde oldukça akıcı bir telefondur takdir edersiniz , rahatsız edecek bir yavaşlık yada takılma bende görmedim.. m8 sahiplerininde ne kadar gereksiz sorunlarla uğraştığını sizde biliyorsunuz.. daha öncede bir arkadaşla ben aynı şekilde konuştuğum için bunları tekrar hatırlatmak ve 2 cihazında hatta iphone ve samsungunda amiral gemilerinin insanları üzmeyeceğini yeterki tercih yaparken kendi öncelik ve kullanım pratiklerini belirleyip ona göre bir cihaz almalarını tekrar tavsiye ediyorum.. bütün telefonların kendince sorunları ve artıları mevcut ..

• bu kadar saçma test görmedim ya :) tamamen kişisel görüş testi bu kardeşim.
  • Hocam arkadaş kernele karnel demenize tepki göstermiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Karnel nedir diye sorsan bilmez belki hee bide htc ler hep bootloader kilitli gelir s-on olarak bu bebe m8 in bootloader kilidini açabilir mi acaba yakmasa bari telefonu babası çok döver valla ergen okuyosan gel abi böyle böyle de root atayım telefonuna senin yaşına yakın htc eskittim :) alayini rootlayip rom flashladim yardımcı olurum kardeşime :)) BABANDAN IZNI BEN ALCAM LAN IYISIN HEE :)))

Karnel nedir kardeş? Hani iyi biliyorsun ya bu işleri bi tarif etsene yeni mi çıktı?

Sistem cekirdegine denir karnel kardeş belli kodlarla yazılmıştır ama gelistiriciler tarafından hazırlanan karnellerde vardır ben onlara kabak çekirdeği diyorum optimize olarak daha iyilerdir çalışma frekansı batarya durumu teee şebeke gücüne kadar hee bide romlarin içine kurulu gelen karneller var onlar tamamen rom uyumlu yada gelistiricinin uygun görüp yazdığı karneller varsa başka sorun sor KARDEŞ çekinme forum burası yardımcı olmak güzel bişey m8 karnel lazım olursa çekinmeden sorabilirsin yer imine kaydet linkimi :)

Kernel olmasın o? O kadar şey anlatıyorsun ama daha anlattığın, bilgi sahibi olduğunu iddia ettiğin şeyi doğru düzgün yazamıyorsun yazık

• chevanton kullanıcısına yanıt
    Hee sende şu de ayrı olacak diyen tiplerdensin eyvallah

• quote:

Hee sende şu de ayrı olacak diyen tiplerdensin eyvallah

Bildiğini iddia ettiğin şeyi, insanlarla dalga geçer bir edayla söylemeye çalışırsan böyle saçma sapan durumlarla karşılaşabilirsin arkadaşım. Lütfen biraz daha dikkat
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sistem cekirdegine denir karnel kardeş belli kodlarla yazılmıştır ama gelistiriciler tarafından hazırlanan karnellerde vardır ben onlara kabak çekirdeği diyorum optimize olarak daha iyilerdir çalışma frekansı batarya durumu teee şebeke gücüne kadar hee bide romlarin içine kurulu gelen karneller var onlar tamamen rom uyumlu yada gelistiricinin uygun görüp yazdığı karneller varsa başka sorun sor KARDEŞ çekinme forum burası yardımcı olmak güzel bişey m8 karnel lazım olursa çekinmeden sorabilirsin yer imine kaydet linkimi :)

Kernel olmasın o? O kadar şey anlatıyorsun ama daha anlattığın, bilgi sahibi olduğunu iddia ettiğin şeyi doğru düzgün yazamıyorsun yazık

Küçük hesaplar bunlar. Sen de Türkçe konuşuyorsun ama cümle sonuna nokta koyamıyorsun.

• chevanton kullanıcısına yanıt
    E yerine a yazmak mi saçma sapan bileyd8m elimle yazıp fax cekerdim daha düzgün olurdu ( bileydim yazamadim orda i yerine 8 e bastım bununla da bi 15 dakika eglen sen )

• quote:

Orijinalden alıntı: Magilum

quote:

quote:

quote:

quote:

Küçük hesaplar bunlar. Sen de Türkçe konuşuyorsun ama cümle sonuna nokta koyamıyorsun.

Haklısın hocam kusura bakma.

• quote:

Orijinalden alıntı: altunkeser

Dropboxa attigim videoyu izleyemiyorum internet uzerinden bu video oynatilamaz diyor varmi cozumu?

Bu durum bende de var, müzikleri açabiliyorum fakat videolar açılmıyor.
  • klavye konusunda swiftkey ustadır. eskiden ücretli idi artık ücretsiz. bende tavsiye ederim yani
  • bende bugün başarıdan siparişimi geçtim en son kalan iki beyaz 32 gb'ı da aldık ve aranıza katıldık inşallah bi sıkıntıları olmaz.
  • Exxcrea kullanıcısına yanıt
    Uzun uzun cevap vermek istemiyorum artık. Bana göre siz saçma konuşuyorsunuz, size göre de ben. O yüzden daha fazla uzatmayacağım saygılar
  • Babalar çocuklarına iki bin tl lik telefon aldıkça bizim başımız bu forumda çok ağrır. Ulan bir gelişme var mı diye bir bakayım dedim şu ortama seviyeye bir bakın.
  • BD911 kullanıcısına yanıt
    dershaneler başlayınca azalır diyordum hala liseli sayını aynı yapacak bir şey yok
  • 3 sayfadır yeni gelecek güncelleme hakkında bilgi almak için yazıyorum. M8 mevzusundan daha lg g3 paylaşımı yapmaya fırsat kalmıyor.
  • yavaş şarj ediyorsa şimdilik kalabilir , bende kılıf yok . fiyatı da aletin 30 euro ya buldum amazondan, neyse düşünelim sonra artık :) teşekkürler
  • Arkadaşlar selamlar...

Bu aralar yine bol bol mesajlaşmaya başlayınca iPhone 5S'in ekran darlığından dolayı problemler yaşamaya başladım. Bundan dolayı, Galaxy S5, Z2 ve G3'ü yanyana koyarak acaba tekrar Android'e dönmeli miyim diye düşünmeye başladım. Açıkçası iPhone 6 ile ekranın büyüyeceği söylentilerine rağmen bekleyecek pek sabrımda kalmadı. Ancak iPhone 6 lansmanından sonra pişman olmaktanda korkmuyor değilim çünkü hepimiz çalışıyoruz ve yediğimizden içtiğizden kısarak telefonlara büyük paralar veriyoruz.

Android geçmişimde Sony Xperia X10, Z1 ve tüm Samsung Galaxy S ürünleri mevcut. Korkum ise Adroid'in zaman geçtikçe yavaşlaması. Örnek olarak Samsung'ta rehberin geç açılması, albüme girme süresinin her geçen gün artması, kameranın geç alması ve shutterın geç hareket etmesi odaklı, fotoğrafı çekmek için bir süre beklemek. Sony ile pek sorun yaşamamıştım açıkcası ama özellikle Z1 tipi gereği çabuk bıktırmıştı. Ayrıca halihazırda yüklü gelen bir çok uygulamayı silememek sadece etkisizleştirebilmek ise cabası..

iPhone için memnun olduğum noktalar, her uygulamaya hemen girip çıkması, kamera ikonuna tıklayıpta resim çekebilmemin sadece 1 saniye sürmesi ve yandaki sessize alma tuşu.

Eleme sistemin şu şekilde oldu;

Galaxy S5: Kafadan eledim, kurcalamadım bile, bakınca bile dandik duruyor.

Z2: Z1 ile aynı kasa ve bundan çabuk sıkılmış olmam. Ayrıca bir önceki telefonum Z1 olduğundan dolayı, yeni bir telefon almış olma hissi vermeyecekti.

M8: HTC kullanmama rağmen arayüzünden sıkıldım. Ayrıca 5 ekran ve stereo hoparlör olayı gibi basit pazarlama yöntemi. Bu cihazın aslında ne kadar kısıtlı olduğunu gösteriyor.

G3: Her bakışımda zevk alıyorum. Gold rengi özellikle hoşuma gidiyor. Arayüzü zevkli, elime aldığımda verdiği his hoş.

Ancak korkum, Android'in yavaşlaması.. Ayrıca neden bilmiyorum ama sistemin Whats Apptan gelen fotoları ayrı, indirilenlerin ayrı ayrı depolayıp albüm oluşturmasından nefret ediyorum. Bu arada hafıza kartı kullanmam asla çünkü ya bu resim kartta mıydı yoksa telde miydi,bu uygulama neden karta taşınmıyor falan vs gibi ikilemlerden uzak durmayı yeğlerim. Alırsam 32 GB'lık modeli tercih etmemdeki ana neden bu olacaktır.

İlk etapta, bir süre G3 ve iPhone'u beraber kullanayım diye düşündüm. Memnun kalırsam 5S'i satmayı, olmazsa G3'e veda etmeyi planladım.

İthalatçı garantili, internette satış yapan ve dağıtım deposu olsun müşteri hizmetleri olsun, servisi vs gibi birimleri bana sadece 100 metre uzakta. (Bugüne kadar Siemens SX1'den başka hiç bir telefonumun servis ihtiyacı olmadı.)

G3 32GB için aldığım fiyat: 1749₺ (tek çekim - peşin)

Sizce fiyat nasıl ?

Ayrıca özel olarak bilmek istediğim şu ki; duyumlarıma göre yüklü gelen tüm uygulamaları tamamen kaldırabilme imkanımız varmış bu doğru mu ?

Ve iPhone'da klavyede olan ğ ş ç ı gibi harfler stok klavyede mevcut mu ? Asla klavye appsi ya da rom, root vs gibi şeyler yapmam. Orjinal kullanırım.

Sanırım uzun oldu ancak yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum. Teşekkürler, iyi geceler.

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    En iyisi cevap vermemek bunlara. Gelsin kendi kendine konuşsun gitsin. Cevap verince daha da beter saldırıyorlar

• 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.