Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba. Ben de iki gündür bu lock screen animasyonlarinin peşindeyim. Şunu öğrendim ki normal güneşli ya da bulutlu havalarda herhangi bir animasyon mevcut degil. Yagmur, kar, firtina gibi durumlarda aktifleşiyor imiş. Ama geçtigimiz haftasonu smart notice bile havayi yagmurlu gösterirken ben hiç animasyon filan görmedim kilit ekraninda.
    Türlü türlü öneriler yapilmiş XDA forumunda temayi sifirlamak, orijinal duvar kağidina dönmek gibi ama ben de işe yaramadilar. Bir de telefonu rootlu olanlar için her türlü hava durumuna ait animasyonu içeren bir anlatim da mevcut yine XDA forumlarinda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı şeyleri söylemişiz zaten hocam

Sadece daha çok uygulama hazırda tutulduğu için pil de farklı bir durum yaşanıyor mu onu tespit etmek gerektiğini bunu merak ettiğimi söyledim.
    Sizin söylediğinize göre kesinlikle fazladan pil gitmiyorsa cevabımı almış oluyorum.

Birde o G3 için olan takılma işleri için 16-32gb olanı fark etmiyor.Görünen şu ki bazı cihazlar sorunlu.
    16gb modeli kullanıyorum sırf onun için root atıp ekran görüntüsünü ekranın menülerin nasıl aktığını göstermek için.
    Her cihazda arada sırada olabilecek durumlar dışında ekstrem bir durum yaşanmıyor ve dediğim gibi ram kendini çok güzel ayarlıyor.
  • Bir de şunu farkettim geçen gün. Uygulamalar arasinda geçiş için kullanilan tuşa basilip ekrana iki parmak ile zoom in/out yapilirsa açik olan pencerelerin görünümü değiştirilebiliyormuş. Tek tek uygulama kaldirmak diger türlü eziyet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spect3r S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum hocam ya

Ayrıca,

Yurtdışı bir forumda yazıldığı üzere kilit ekranında animasyonlu duvar kaağıdı kullanmak mümkün olmuyormuş. Hatta elemanlardan bir tanesi LG'ye mail atmış ve LG'de kullanılamayacağını onaylamış.

Yani RookieCavalry arkadaşımızın söylediği tamamen doğru. Zaten paylaşılan video'da elemanın yağmurlu/fırtınalı havada bir görüntü verdiğini görüyoruz. Bu olay sadece yağmurlu ve fırtınalı havalarda çalışıyormuş. O sebeple endişelenecek bir şey yok bence

Benim takıldığım nokta circle kılıfta ekranda hava göstergeli saatin çalışmamasıydı ama bunu da arkadaşların tavsiyesiyle konumu manuel değil, otomatik girerek çözdük

• Arkadaslar teknosada baktım menü geçişlerinde bariz kasıyor bu telefon neden acaba bilen var mı?

• Isinma sorunu filan giti yok ama sarj cokhizli gidiyor olamaz boyle telfon 1 ay oldu neydeyse gunde 3 defa takiyorum 3g de kapali halde

• quote:

Orijinalden alıntı: sydonia0

Isinma sorunu filan giti yok ama sarj cokhizli gidiyor olamaz boyle telfon 1 ay oldu neydeyse gunde 3 defa takiyorum 3g de kapali halde

Telefonla ne yapiyorsunuz acaba. Bende 4-5 saat arasi ekran kullanimi alıyorum ki bu surelerde ve telefon beklemedeyken cogu zaman 3g ve internet baglantisi acik oluyor. Sabah cikardigim zaman rahatlikla günü tamamliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sydonia0

Isinma sorunu filan giti yok ama sarj cokhizli gidiyor olamaz boyle telfon 1 ay oldu neydeyse gunde 3 defa takiyorum 3g de kapali halde

Pazar gününden beri kullanıyorum telefonu, şu ana kadar şarj ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Gerçi güncellemeyi daha bugün yaptım asıl yarın belli olur ancak, akşama kadar 3G açık, whatsapp, telefon ve internet kullanımı ile akşam döndüğümde %73 civarındaydı. Eve döndükten sonra o bu şu derken çok kurcaladım. Şu an %23'te.

Telefonda pil sorunu olabilir, yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Kullandığınız uygulamalar etkiliyor olabilir. En azından fabrika ayarlarına döndürüp ya da master reset var mıdır bilmem tekrar denemenizde fayda var.

• doncorloene D kullanıcısına yanıt
    Bende merak ediyordum hakikaten varmı bi ayar yada program...

• CROSSHAIR kullanıcısına yanıt
    hocam bu bende olmadı ya nasıl yaptınız?
  • blackcurse B kullanıcısına yanıt
    hocam muhtemelen tanıtım videosu açıktır. sabah bi açıyorlar akşama kadar full hd video oynuyor ekranda buda aşırı ısınmasına sebep oluyor ve cihazı yavaşlatıyor. aynı durum samsung s5 te de denk geldi bana..
  • İşin açığı CROSSHAIR hocam mesajda adı geçen ve nickini yazmadığım arkadaşlarla bu animasyon konusunda seni takipteyiz.
    Kaçarın yok yani.

Yani ben de her şey açık ve ayarlı animasyon-konum-güncelleme filan.
    Akşam üzeri yağmur da yağdı ama göremedim öyle bir efekt.
    Yağmur yağdığı sürede hava durumunu güncelleme bile yaptım yine tık yok.
    Bu arada ben de sizin gibi Adana'dayım ve sizin animasyondaki aynı yağmurdan söz ediyorum

HTCde yağmurlu günlerde animasyon ekran camına yağmur düşer ve silecekler çalışırdı ve silecek-yağmur sesini filan duyardınız ayrıca.Diğer hava durumlarını da gösterirdi.

Önceden duyuyorduk ki yağmurlu fırtınalı havalarda çalışıyor sadece yağmur da yağdı yine çalışmadı.
    Hatta smarttan bildirimler de aldım "Akşam yağmurlu şemsiyesiz çıkma.Yarın öğlene kadar yağışlı." gibi.
    Yani birçok kişi bu sorunu yaşıyor ve siz de animasyon çalışıyor.
    Bir yerde bir şey var ama çözemedik işin aslı.

Bakalım nasıl olacak.
    Başka bu yağmur efektini gören arkadaşlar da varsa bildirirse iyi olur bir çözüm bulmaya çalışalım.Çünkü birkaç gündür yurdun büyük kesiminde yağmurlar yağdı seller bastı.

Sizin ss güzel görünüyor bu arada sadece görüntü mü var ses de var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spect3r -- 5 Ağustos 2014; 2:43:59 >

• Eversilent E kullanıcısına yanıt
    Kardeş dikkat ettiysen bahsettiğin bütün kelimelerde "i" harfi "f" harfinden sonra geliyor.yani anlayacağın "f" harfinin üst kıvrımı "i" harfinin noktasına doğru gittiği için "i" harfi değil de,"ı" harfi gibi görüyoruz biz bunu :) ben de en başta baya bi şaşırmıştım buna.başka kelimeler ile dene bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigboss_3x

hocam bu bende olmadı ya nasıl yaptınız?

arkadaşların dediği gibi hava durumu widgetine girdim konum bilgilerini sildim otomatik konum seçtim şuan yağmurlu havada çalıştı, gök gürültülü havada çalıştı inşallah diğerlerinde de çalışır

@Spect3r

hocam sadece animasyon var ses çıkmıyor
  • Arkadaşlar daha önceden sözü edildimi bilmiyorum ama nettehttp://www.youtube.com/watch?v=y4AMJD6HU8g bu videoya rastladım. SU GEÇİRME TESTİ yapılmış fakat özelliklerde böyle bi ayrıntıdan söz edilmiyordu. Telefona farklı bi işlem mi uygulanmış yoksa gerçekten su ve toz geçirmeme özelliği var mı. denemeye korkuyorumda. deneyen var mı diye bii sorayım dedim :)
  • 403k şu an alınır mı?
  • cglrkznr kullanıcısına yanıt
    Genellikle her telefonda bu testler yapılır. O ürünler zaten bu testlerden geçmek için gonderirler.

Ama genellikle siz bunu denemeyin telefonda su geçirme özelliği var dikkatli kulllanın bazı durumlarda yağmurlu havalarda telefona yağmur damlaları geldimi genellikle bir şey olmaz. Bir videoda bunun için çok aşırır testler uygulanıyormuş.

• teşekkür ederim bilgilendirme için. böyle bi özellik var ama alıpta su altı kamerası olarak kullanmak saçma olucaktır diyosunuz. :D
  • arkadaslar hava durumunu illa konum olarak mi yapabiliriz istanbul yapiyorum gormuyor sadece oanki konumumu kabul ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cglrkznr

teşekkür ederim bilgilendirme için. böyle bi özellik var ama alıpta su altı kamerası olarak kullanmak saçma olucaktır diyosunuz. :D

hocam bu telefonun böyle bir özelliği yok sakın su altına tutmayın. onda bir numara vardır sakın siz su altına tutmayın aman diyim
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.