Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizinki iyi o zaman ben de 450-500mb civarı fazla var hep.
    O yüzden 3gb ramli sandım.
    Arta mı geçtiniz sizde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spect3r -- 4 Ağustos 2014; 20:27:16 >
  • Geçen haftaki güncellemeye kadar sıfır hata ile çalışan bir telefonum vardı.Güncelleme sonrası kamerayla çekim yaptıktan sonra menüye dönünce simgeler devasa büyüklükte oluyor ve donuyor.
    Az önce yeni güncellemeyi kurdum inşallah yaşamam daha bu sorunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: likapa_53

Geçen haftaki güncellemeye kadar sıfır hata ile çalışan bir telefonum vardı.Güncelleme sonrası kamerayla çekim yaptıktan sonra menüye dönünce simgeler devasa büyüklükte oluyor ve donuyor.
    Az önce yeni güncellemeyi kurdum inşallah yaşamam daha bu sorunu.

Fabrika ayarına alın hocam.
    Temiz kurulum her zaman iyidir.
  • Hocam teşekkür ediyorum. Gerçekten işe yaradı. Ben manuel girmiştim ama otoya alınca konumla kendine geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ya bişey sorucam ama,
    Lg health uygulaması yüklü ama menüde çıkmıyor. Widget vs. bulamadım. Bilgisi olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

Arkadaşlar ya bişey sorucam ama,
    Lg health uygulaması yüklü ama menüde çıkmıyor. Widget vs. bulamadım. Bilgisi olan var mı

Fazla kurcalıyon sonra bozacan
    Ana Ekran ayarlarından Smart Bulletin açıver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spect3r

Sizinki iyi o zaman ben de 450-500mb civarı fazla var hep.
    O yüzden 3gb ramli sandım.
    Arta mı geçtiniz sizde?

Yok hocam ART bence yeni bir sistem. Birçok uygulama ART ile uyumlu değil. ART ın faydasını görmek istiyorsak Android L sürümünü beklemeliyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

Hocam teşekkür ediyorum. Gerçekten işe yaradı. Ben manuel girmiştim ama otoya alınca konumla kendine geldi

Ya bende oto yaptım ama halen sonuç aynı arkadaş neden olmuyor bende bu hava animasyonları arkadaş ya. G2 de en fazla hoşuma giden özelliği o idi kaç ay oldu alalı ama 1 defa bile hava animasyonu çalışmadı
  • sanırım bende de alışmıyor. g2 den örnek çekebilecek birisi varmı? nasıl bişey olduğunu bilmediğim için bende varmı yokmu onu bile bilmiyorumm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexus7

sanırım bende de alışmıyor. g2 den örnek çekebilecek birisi varmı? nasıl bişey olduğunu bilmediğim için bende varmı yokmu onu bile bilmiyorumm :)

Hocam kilit ekranı varya o ekranda hava durumuna göre animasyon çıkıyor mesela hava yağmurlu ise ekrana yağmur damlıyor gibi su animasyonu çıkıyor aşağıda linkte çok belli olmuyor ama yinede belli hava yağmurlu ve Yıldırım var animasyon da o şekilde
    LGG3 lock screen weather:http://youtu.be/PpqEvWamYFc

• Telefonun sarji oldu iyice ya biguncelleme getirseler sabah aliyorum bitiyo bida takiyorum bitiyo ucuncuye takiyorum bitiyo sabaha kadar takili kaliyo full whatsapp

• quote:

Orijinalden alıntı: CROSSHAIR

quote:

sanırım bende de alışmıyor. g2 den örnek çekebilecek birisi varmı? nasıl bişey olduğunu bilmediğim için bende varmı yokmu onu bile bilmiyorumm :)

Hocam kilit ekranı varya o ekranda hava durumuna göre animasyon çıkıyor mesela hava yağmurlu ise ekrana yağmur damlıyor gibi su animasyonu çıkıyor aşağıda linkte çok belli olmuyor ama yinede belli hava yağmurlu ve Yıldırım var animasyon da o şekilde

Sadece yağmur vs animasyonu mu çıkıyor yoksa güneş olduğunda güneş falan da çıkıyor mu acaba? Bizim memlekette henüz yağmur yağmıyorda :)

• Merhaba ben yeni katıldım.benim telefonda yazılım bilgilerinde v10g-eur-xx yaziyo güncel midir?güncelleme yok çünkü bir de bende neden eur yaziyor bilen varsa soyleyebilir mi?

• quote:

quote:

quote:

Sadece yağmur vs animasyonu mu çıkıyor yoksa güneş olduğunda güneş falan da çıkıyor mu acaba? Bizim memlekette henüz yağmur yağmıyorda :)

Tabi ki hepsi çıkıyor yani hepsi derken güneşli olduğu zaman ışık parlıyor. Bulutlu olduğu zaman bulut çıkıyor, yağmur olunca yağmur oluyor hatta benimki sonunda çalıştı kaç defa animasyonu açtım kapattım hava durumunu güncelledim felan ilk defa şimdi çalıştı Adana da hava kapalı ve Yıldırım çıkıyor ve Animasyon çıktı telefonumda ohh bee

• Güncellemeden önce ram de 300-350 civarı boşluk vardı. Simdi 700-800 civarı boşluk var. 2gb lık model. Bu telefon her geçen gün iyiye gidiyor :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tabi ki hepsi çıkıyor yani hepsi derken güneşli olduğu zaman ışık parlıyor. Bulutlu olduğu zaman bulut çıkıyor, yağmur olunca yağmur oluyor hatta benimki sonunda çalıştı kaç defa animasyonu açtım kapattım hava durumunu güncelledim felan ilk defa şimdi çalıştı Adana da hava kapalı ve Yıldırım çıkıyor ve Animasyon çıktı telefonumda ohh bee

o kadar çok bu sorunu okudumki normalde umursamıyordum artık bende takıntı yaptım benimki neden çalışmıyor acabaaaa

hocam resim paylaşırmısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexus7 -- 4 Ağustos 2014; 22:11:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Spect3r

quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

3G olayı nedir hocam?
    Sizinki 3gb sizde ram sıkıntısı olmaz, 2gb olanları merak ediyorum ben.

1gb fazla ram almıyorsunuz 400-450mb filan fazla ram alıyorsunuz.
    2gb ramli modelde 450mb ram boş 3gb ramli modelde 800-900mb ram boş kalıyor.3gb ramde daha fazla uygulama çalıştırmak için hazırda bekler.Yukarıdaki sste gördüğünüz gibi 3gb ramden 709mb boş var mesela.
    Fazla ram gittiği için fazla uygulama açık acaba bunun pilden götürüsü ne aklıma hep bu takılıyor.

G3 Romu çok güzel yani ne açarsan aç duruma göre arkadaki uygulamaları kapatıp yeterli ram miktarını kullanıcıya veriyor.O yüzden de önceki cihazlarında verdiği ram temizleme gibi bir araç G3te koymamışlar.
    2gb ram var ne zaman baksma 450mn-500mb ram boş duruyor.

Çok yanlış bir yorum olmuş. Android çalışma mantığı nekadar ram varsa okadar ram kullanır. Yani birde 4gb ramli bir model daha olsa o 1gb ram extra boş ram hiçbir zaman görülmez . Yine görülecek boş ram 3gb modele göre 500 600 mb artar.

Bu demek değildirki arkada daha fazla uygulama çalışır ve daha çok pil harcar. Hayır tam tersi arkada bazı uygulamalar açık olarak uykuda bekler ve ilk ulaşım süresi düşürüldüğü gibi dalvik sistemi nedeniyle her açtıgınızda uygulamanın tekrar decode edilmesi gerekmez ve pil tüketimi de düşmüş olur. Tabi bunlar çok küçük farklar olduğu için normal kullanımda pil tüketimi farkı pek farkedilmezken herkezin takılma takılma diye bahsettiği uygulamalar arası geçişlerdeki yavaşlıklar 2gb modelde kat kat fazla görülür. Neden mi ?

Chrome da 2-3 sayfa açıp arka planda youtube uygulamasına geçtiğinizde 2gb modele sistem zaten sabit bir yer götürdüğü için geriye kalan ortalama 1.5 gb lik ram dolarsa 2. en son açtığınız uygulamayı kapatır. Oda atıyorum whatssap açmıştınız chrome açmadan önce. Oda yeterli olmazsa chrome kapatılır oda yeterli olmazsa ui ve widgetler kapatılır. Sonra youtube de izlediğiniz video biter chroma bir dönersinizki program baştan açılıyor sekmeler tekrar yükleniyor. Sonra ana ekrana dönersiniz 1 saniyeliğine bomboş bir ekran ve widgetleriniz sonradan geliyor. Sayfa geçersiniz takılmalar olur vs vs. 3gb lık modelde ise size kalan 2.5 gblık harcama alanı vardır böylece bu sorunların büyük bir kısmıyla hiçbir zaman karşılaşmazsınız. Zaten ram yönetimi genelde 3. uygulamadan sonrasını ramdan temizler otomatik olarak. Bu costum romlarla 5 7 10 gibi arttırılıp ram doldukça sil diye de ayarlanabilir ancak zaten 2gb ram modelde hiçbirşey değişmez.

Sonuç olarak extra ram cihaz için oyun performansını gram arttırmayan bir konudur. Ancak normal kullanımdaysa 8 çekirdek işlemciniz bile olsa yeterli ram olmadan herzaman aynı takılmaları yaşarsınız. Zaten bu nedenledir ki s2 s3 gibi cihazlarda olan takılmalar 8 kat güçlü işlemcilerle hala devam ediyor. İşlemci nekadar güçlenirse güçlensin siz ui ve widgetleri kapatmak zorunda kaldıktan sonra onların tekrar yüklenmesi dahili hafıza ve bandwind e kalıyor ki g3 o konularda testlerde 1. çıkıyor olmasına rağmen bu takılmalar söz konusu.

• Arkadaşlar cuma günü lg g3 ile (16gb) aranıza katıldım. Xperia z2 ile g3 arasında kaldım ancak ekran kalitesi ve telefonun genel görünümü sebebi ile g3 ü tercih ettim. Şimdi gelelim soruma

g3 ile çekilen slow motion çekimlerde görüntünün tamamını slow motion izliyoruz yada ayarladığımız hızda. Xperia z2 de ise çekilen görüntü üzerinde oynama yaparak istedğimiz kısımlarını slow motion yapıyoruz böylece çok güzel görüntüler yakalama şansımız oluyor. örnekle açıklarsak: Çocuğun duvar üzerinden atlamasını çekiyoruz, 10 saniyelik çekim izlerken 1/8 hesabı ile 80 sn sürüyor. Z2 de ise çocuğun koşmasını normal hızda izlerken duvarın üzerinden atlama kısmını slow motion yapabiliyoruz. yani görüntü kısmında tam bir hakimiyetimiz var. 10 sn lik videonun istediğimiz yerini normal hızda istediğmiz yerlerini ise slow motion olarak kaydedebiliyoruz.

g3 te ayarlarında araştırdım ancak böle bir şeye rastlamadım. bütün görüntüyü belirlediğimiz hızda izliyoruz yada manuel müdahale ediyoruz. Açıkçası hüsrana uğradım. Bunun telefon üzerinde bir çözümü varmı? Yok ise indirip kullanabileceğim (Z2 deki gibi) bir proğram tavsiye edermisiniz. Sabrınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o kadar çok bu sorunu okudumki normalde umursamıyordum artık bende takıntı yaptım benimki neden çalışmıyor acabaaaa

hocam resim paylaşırmısınız?

hocam ekran görüntüsü koyuyorum ama animasyonlu olduğunu düşün sen ekranın videosunu çekemedim

• Bu yazılım güncel mi?cevap yazar mısınız?

• 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.