Şimdi Ara

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦ (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.108
Cevap
63
Favori
476.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WindowsPhone

1820 diye bir model tanıtılmayacak. şu an böyle bir proje yok. nereden mi biliyorum, daniel rubino wpcentral'in baş editörü bu iddiayı yalanlamıştı. Ayrıca model numarası olarak 1820 olması ekran boyutu olarak da ekranın daha da büyümesi demek olur ki şu an birçok kişinin de ortak kanaatidir 6 inç'in phablet olarak bile olsa maksimum boyut olması gerektiği.

ikincisi şu an kimseye sıfırlama tavsiye etmeyin. Çünkü whatsapp uygulamasını kuramazlar.

Bir başka bakış açısı olarak nokia dan sızan her telefon haberi zamanla doğrulanıp açıklandı fakat zamanını kestiremeyiz...

İkinci olarak 1820 olunca neden ekran büyüsünkü özellikler gelişir olur biter...

Sıfırlama konusunda ise okadar mail adresi ve belgelerimin silinmesini istemem açıkcası...

• quote:

Orijinalden alıntı: LoungeST

quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

quote:

quote:

Acaba bu ölü piksel durumundan sonra Lumia 1520 ısrarından vazgeçip, Lumia 930'u mu beklesem?

Ölü pikseller hep aynı yerdemiydi, yani hangi kısımlarda dikkatini çekti ?

Yok hayır, hepsi aynı yerde değildi. Bazılarında bir tane vardı bazılarında iki tane. Ama belirli bir yeri yoktu.

Ekranda algılama için sıralı noktalar var (aşağıdaki gibi) özellikle ışıkta belli oluyor bunları ölü nokta sanma ihtimalin olabilir mi, nadiren de olsa farklı ışık şartında belli olabiliyor. Baktığın her cihazda olması ilginç belkide büyük bir üretim hatası vardır. Sonuçta garantiden değiştiriyorlar eğer çok istiyorsan alıp garantiye gönderebilirsin veya cihaz değişimi yaparlar. Bulunduğun yerden farklı seride üretim garantiden gelirse problem olmayabilir.

.  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .

Bahsettiğin durum değil sanırım. Çünkü her biri başka yerlerdeydi ve mesela benim telefonda alt kısımda ki siyah nokta daha büyüktü muhtemelen yanyana 2 pixel ölüydü, üstte de bir tane vardı. Benim baktığım şuydu; telefonun arkasını beyaz fona geçirip, yazı ve görsel olmayan kısma gelip inceledim ve siyah noktalar gördüm. Cihazı zaten iade ettim, şu an naapsam kararsızım.

Bir de şöyle bir durum var, bundan 1-2 ay önce tam hatırlamıyorum ben de ekranın alt kısmında ölü nokta görmüştüm ve sonra bunun toz mu yoksa gerçekten ölü noktamı olduğunu anlayamamıştım. Daha sonra aklıma 1920x1080 boyutunda png (png de sıkıştırma olmadığı için koyduğunuz nokta tam bir nokta boyutunda oluyor) resimle tam ölü noktanın olduğu yere bir nokta boyutunda siyah nokta koydum geri kalan yerleri beyaz bıraktım ve bir kaç denemeyle ekranda ölü nokta sandığım noktanın tam yerini tutturdum. Benim koyduğum nokta ekrandakinden fiziksel olarak daha altta kalıyordu buradan da bunun bir toz parçası olduğunu anladım. Bunu bu şekilde denemeseydim kesinlikle ölü nokta sanardıım.

Bu mesajda 12 kere nokta kelimesini kullanmışım

• Arkadaşlar benim ekran yan dönme olayı bazen çalışıyor bazen çalışmıyor kilit olmadığı halde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s3rs3ri1907

Arkadaşlar benim ekran yan dönme olayı bazen çalışıyor bazen çalışmıyor kilit olmadığı halde

Ana ekran ve bazı uygulamalar hariç her yerde çalışması lazım. Sıfırla diyeceğim ama 8.1 i bekle daha iyi, sıfırladığına değmeyecek. Hardware Tests uygulamasına girip Accelerometer kısmından algılayıcıyı (sensörü) test edebilirsin. Böyle bir takılma hiç yaşamadım.

Bir de şöyle birşey var, herhangi bir beklenmedik durum yaşarsanız telefonu kapatıp açmayın. Ses kısma ve güç tuşuna telefon titreyene kadar aynı anda basılı tutun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 18 Mayıs 2014; 23:13:21 >

• ölü pixelci arkadaşlara çok teşekkür ederim. sayenizde 1530'u snap 805 ve 3gb ram ve 2k'lı ekran olarak beklemeye başladım. bu gidişle 1540ı bile beklemeye başlayabilirim.
  • O değilde şimdi hardware testinde ekrana baktım en alt sağ köşede iki tane rahmetli piksel varmış. Neyseki normal kullanımda gozukmuyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O değilde şimdi hardware testinde ekrana baktım en alt sağ köşede iki tane rahmetli piksel varmış. Neyseki normal kullanımda gozukmuyor :)

Yukarıda anlattığım gibi toz olabilir mi ? Ekran beyazken tam ölü noktanın olduğu yerden koyu renk yazı gibi bi'şey kaydırın belki yazı benim yaptığım testteki gibi altta kalabilir.
  • quote:

ölü pixelci arkadaşlara çok teşekkür ederim. sayenizde 1530'u snap 805 ve 3gb ram ve 2k'lı ekran olarak beklemeye başladım. bu gidişle 1540ı bile beklemeye başlayabilirim.

Buyrun 1530 :)

Late last year Nokia finally joined the phablet smartphone market with a handset that was well received by users, but the Nokia Lumia 1530 design we have for you today would be a good Lumia 1520 replacement.

We often bring our readers concept phone ideas which can sometimes be a little farfetched or more realistic looking like today’s offering, which comes courtesy of Shaik Imaduddin who earlier this year provided us with a convincing iPhone 6 design.

Today’s creation of the Nokia Lumia 1530 features a device with a 6-inch Full HD IPS touchscreen display powered by the Qualcomm quad core Snapdragon 805 processor, which is coupled with a tasty 3GB of RAM.

There is also some dust and waterproofing added to the handset while on the rear is a 20-megapixel camera equipped with OIS, while the handset would be running the Windows Phone 8.1 operating system.

Do you like this design?
    ♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦

• quote:

quote:

O değilde şimdi hardware testinde ekrana baktım en alt sağ köşede iki tane rahmetli piksel varmış. Neyseki normal kullanımda gozukmuyor :)

Yukarıda anlattığım gibi toz olabilir mi ? Ekran beyazken tam ölü noktanın olduğu yerden koyu renk yazı gibi bi'şey kaydırın belki yazı benim yaptığım testteki gibi altta kalabilir.

ben de bulamadım gibi ölu pixel yada farkedemedim..

• SERKNRN kullanıcısına yanıt
    evet bu telefonu görmüştüm. tabi bu bir konsept tasarım çalışması, resmi değil 3. parti olan bir kişi tarafından yapılmış. köşeleri biraz daha yuvarlatsalar daha iyi olur diye düşünüyorum, cepten çıkarması daha rahat olur.

wp8.1 hala en yüksek çözünürlük olarak 1080p full hd destekliyor ve snapdragon 800den yüksek bir işlemci desteklemiyor. wp8.1'in gdr2 ile birlikte bu yıl sonuna doğru çıkması bekleniyor ki bu güncelleme ile birlikte gelecek en önemli özellik snapdragon 805 ve 2k işlemci desteği olacak. Bakalım bekleyip hep birlikte göreceğiz.
  • Sadece kırmızı ve yeşil renkte belli oluyor. Siyah ve beyazda farkedemedim. Dediğim gibi ibde çok aşağı sağ köşede. Normal kullanımda farkedilmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERKNRN

quote:

quote:

ben de bulamadım gibi ölu pixel yada farkedemedim..

Yanlış anlamışsınız, ekranda gördüğünüz siyah noktayı bir internet sitesi açıp ekranı kaydırarak o noktanın olduğu yere bakın, ölü nokta üstte kalırsa toz demektir ancak sizin geçirdiğiniz sayfada tam aynı yere denk geliyorsa ölü nokta var demektir. Bunu çok dikkatli yapmak gerekir.

• quote:

evet bu telefonu görmüştüm. tabi bu bir konsept tasarım çalışması, resmi değil 3. parti olan bir kişi tarafından yapılmış. köşeleri biraz daha yuvarlatsalar daha iyi olur diye düşünüyorum, cepten çıkarması daha rahat olur.

wp8.1 hala en yüksek çözünürlük olarak 1080p full hd destekliyor ve snapdragon 800den yüksek bir işlemci desteklemiyor. wp8.1'in gdr2 ile birlikte bu yıl sonuna doğru çıkması bekleniyor ki bu güncelleme ile birlikte gelecek en önemli özellik snapdragon 805 ve 2k işlemci desteği olacak. Bakalım bekleyip hep birlikte göreceğiz.

2K işlemci nedir ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Acaba bu ölü piksel durumundan sonra Lumia 1520 ısrarından vazgeçip, Lumia 930'u mu beklesem?

Ölü pikseller hep aynı yerdemiydi, yani hangi kısımlarda dikkatini çekti ?

Yok hayır, hepsi aynı yerde değildi. Bazılarında bir tane vardı bazılarında iki tane. Ama belirli bir yeri yoktu.

Ekranda algılama için sıralı noktalar var (aşağıdaki gibi) özellikle ışıkta belli oluyor bunları ölü nokta sanma ihtimalin olabilir mi, nadiren de olsa farklı ışık şartında belli olabiliyor. Baktığın her cihazda olması ilginç belkide büyük bir üretim hatası vardır. Sonuçta garantiden değiştiriyorlar eğer çok istiyorsan alıp garantiye gönderebilirsin veya cihaz değişimi yaparlar. Bulunduğun yerden farklı seride üretim garantiden gelirse problem olmayabilir.

.  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .
    .  .  .  .  .

Bahsettiğin durum değil sanırım. Çünkü her biri başka yerlerdeydi ve mesela benim telefonda alt kısımda ki siyah nokta daha büyüktü muhtemelen yanyana 2 pixel ölüydü, üstte de bir tane vardı. Benim baktığım şuydu; telefonun arkasını beyaz fona geçirip, yazı ve görsel olmayan kısma gelip inceledim ve siyah noktalar gördüm. Cihazı zaten iade ettim, şu an naapsam kararsızım.

Bir de şöyle bir durum var, bundan 1-2 ay önce tam hatırlamıyorum ben de ekranın alt kısmında ölü nokta görmüştüm ve sonra bunun toz mu yoksa gerçekten ölü noktamı olduğunu anlayamamıştım. Daha sonra aklıma 1920x1080 boyutunda png (png de sıkıştırma olmadığı için koyduğunuz nokta tam bir nokta boyutunda oluyor) resimle tam ölü noktanın olduğu yere bir nokta boyutunda siyah nokta koydum geri kalan yerleri beyaz bıraktım ve bir kaç denemeyle ekranda ölü nokta sandığım noktanın tam yerini tutturdum. Benim koyduğum nokta ekrandakinden fiziksel olarak daha altta kalıyordu buradan da bunun bir toz parçası olduğunu anladım. Bunu bu şekilde denemeseydim kesinlikle ölü nokta sanardıım.

Bu mesajda 12 kere nokta kelimesini kullanmışım

Toz bile olsa içinden çıkartabilme şansın yok ki, sıfır kutusu açılan telefonda toz olması daha beter yahu :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

930u bekle bence eğerki 900 serisindeki isinma,hafıza slotunun olmaması ve bataryanın mAh duşuk olması sorun olmayacaksa onu al dizaynı çok hoşuma giden bir cihaz açıkçasi..

32 Gb benim için yeterli açıkçası, ekstra hafızaya ihtiyaç duymam, şu an iphone 5 16 gb var ben de ve yetiyor hafızası. 1520'yi dün aldım, bugün iade ettim malum durumdan çok kullanamadığımdan bilemiyorum ama ısınma sorunu bizim cihazlarda da var anladığım kadarı ile. Batarya konusuna gelince 5" ekrana yetmez mi acaba 2420 mAh? yani 1 günü çıkartmaz mı acaba?

ıphone kullanıcısıysan lumia 930 ve iphone 6 aynı tahmin ediyorum aynı zamanlarda veya ay farkı ile çıkacak..O arada güneş enerjisi ile şarj olacak,2k çözunurluklu ekrana sahip canavar bir telefon olacağını tahmin ettiğim 1820 tanıtılacak..Benim sana tavsiyem bu verdiğim seçenekleri değerlendir..

Diğer yandan ;

930 için 32 gb windows phonede pek yeterli olmuyo 8.1 sürekli güncelleme alıyor ve büyüt boyutlarda..Ben ucuzladiği zaman 64 gb kart düşünüyorum açıkcası..

5" ekrana 2420 mAh tartışılır..Arkadaşımda samsung s4 var 2600 mAh batarya 5" ekran şarj aleti cebinde geziyor..Bataryasıda yeni şişme sorunundan değiştirmişlerdi..

1520 de 3400 mah 930 2400 desek 1000 mah yaparki bu nerden baksan yarım gün fazla şarj demek ...

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦

iPhone'u sırf Android denen rezalete karşı kullanıyordum, başka da isletim sistemi yoktu haliyle. iPhone 6 almak istemiyorum ama dediğin gibi 930 da pek mantıklı değil. 1520 de aklım hala ama ölü piksel olmayanını bulamadım ki alayım. Yani 1520 alamazsam ve büyük ekranlı iPhone 6 çıkarsa başka çarem olmadığı için iPhone 6 alabilirim :(

• quote:

Toz bile olsa içinden çıkartabilme şansın yok ki, sıfır kutusu açılan telefonda toz olması daha beter yahu :)

Kesinlikle haklısın sıfır cihazda olmaması gereken bir şey ama toz olduğunda normal kullanımda belli olmuyor, psikolojik rahatsızlık vermiyor birde farklı açılardan görünmüyor

Arkadaşla bu konu hakkındaki yazışmamızı buldum sonrasında da deneyerek toz olduğunu anlamıştım.

• Ha bu arada ölü piksel screenshotlar da gözükmüyor, screenshot alıp bakıyorsanız yanılırsınız :) Ben dün denedim ve screenshot da ölü pikseller gözükmüyor :)

• quote:

quote:

Kesinlikle haklısın sıfır cihazda olmaması gereken bir şey ama toz olduğunda normal kullanımda belli olmuyor, psikolojik rahatsızlık vermiyor birde farklı açılardan görünmüyor

Arkadaşla bu konu hakkındaki yazışmamızı buldum sonrasında da deneyerek toz olduğunu anlamıştım.

Yani aslında baktığında ölü piksel de toz da aynı ızdırabı yaşatıyor :) Siyah ekranda ve koyu renk üstünde belli olmuyor ama beyaz arka planda Outlook, Instagram, Facebook vs göz sürekli oraya takılıyor :(

• quote:

Ha bu arada ölü piksel screenshotlar da gözükmüyor, screenshot alıp bakıyorsanız yanılırsınız :) Ben dün denedim ve screenshot da ölü pikseller gözükmüyor :)

Ölü nokta veya tozlar kesinlikle görünmez çünkü donanımsal bir şey, ne yani ekran kırık olsa SS alınca çatlak izi mi çıkacak
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

930u bekle bence eğerki 900 serisindeki isinma,hafıza slotunun olmaması ve bataryanın mAh duşuk olması sorun olmayacaksa onu al dizaynı çok hoşuma giden bir cihaz açıkçasi..

32 Gb benim için yeterli açıkçası, ekstra hafızaya ihtiyaç duymam, şu an iphone 5 16 gb var ben de ve yetiyor hafızası. 1520'yi dün aldım, bugün iade ettim malum durumdan çok kullanamadığımdan bilemiyorum ama ısınma sorunu bizim cihazlarda da var anladığım kadarı ile. Batarya konusuna gelince 5" ekrana yetmez mi acaba 2420 mAh? yani 1 günü çıkartmaz mı acaba?

ıphone kullanıcısıysan lumia 930 ve iphone 6 aynı tahmin ediyorum aynı zamanlarda veya ay farkı ile çıkacak..O arada güneş enerjisi ile şarj olacak,2k çözunurluklu ekrana sahip canavar bir telefon olacağını tahmin ettiğim 1820 tanıtılacak..Benim sana tavsiyem bu verdiğim seçenekleri değerlendir..

Diğer yandan ;

930 için 32 gb windows phonede pek yeterli olmuyo 8.1 sürekli güncelleme alıyor ve büyüt boyutlarda..Ben ucuzladiği zaman 64 gb kart düşünüyorum açıkcası..

5" ekrana 2420 mAh tartışılır..Arkadaşımda samsung s4 var 2600 mAh batarya 5" ekran şarj aleti cebinde geziyor..Bataryasıda yeni şişme sorunundan değiştirmişlerdi..

1520 de 3400 mah 930 2400 desek 1000 mah yaparki bu nerden baksan yarım gün fazla şarj demek ...

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦

iPhone'u sırf Android denen rezalete karşı kullanıyordum, başka da isletim sistemi yoktu haliyle. iPhone 6 almak istemiyorum ama dediğin gibi 930 da pek mantıklı değil. 1520 de aklım hala ama ölü piksel olmayanını bulamadım ki alayım. Yani 1520 alamazsam ve büyük ekranlı iPhone 6 çıkarsa başka çarem olmadığı için iPhone 6 alabilirim :(

Lumia 1520 yi batarya olarak tek geçerim şuan için...

Akşama kadar oynuyorum telefonla konuşma,galeri,foto,facebook,mail okuma,mesaj,vatsaap bunlar akşama kadar elimin altında açık gece 12 de bakıyorum % 50 seviyesinde..2 gunluk işini görur..Ama sen dersenki ben herdakika oyun oynayıp film izliycem..10.000 mAh de olsa yetmez...

ıphone 6 yı bir görup karar vermek lazım ...batarya olayında ne gibi değişiklikleri olacak acaba...kamerayı aynı bırakıp odaklama üzerine gideceklermiş.Bilindiği gibi birde ekran boyutu artacak..İki versiyon çıkacakmış.Biri 4.7" ikincisi 5.5" karar senin...

930 un görselinde farkettiysen ıphone a benziyor..Şıklık için yapılmış havası var..900 serisi hep kalın ama...

Benim beyaz ekranı yukledim varsa banada sölermisin ölü pixel varmı anlayamadımda...İstersen diğer renklerdende yuklerim

• 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.