Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim ekran %80 onu nasıl %49a getirdiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickituttuk

Benim ekran %80 onu nasıl %49a getirdiniz ?

Hocam o ekran kullanımının pil kullanımına yansıyan yüzdesidir o ekranı ne kadar yoğun kullandığına bağlı

• nickituttuk N kullanıcısına yanıt
    Akıllı çağrıyı kullanmak için telin dilini ingilizce yap çalışıyor sonra türkçeye dön sorun yok. Yazılımsal ama ekran baktığında sürede açık kalma özelliği çalışmadı. Update bekliyorum :-)
  • Oldu teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: 8Billyopg

quote:

Hocam o ekran kullanımının pil kullanımına yansıyan yüzdesidir o ekranı ne kadar yoğun kullandığına bağlı

Hocam biliyorum bu yüzdeliği düşürmek için ne yaptınız onu soruyorum ben ciddi anlamda memnun değilim pil performansından

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 8Billyopg

quote:

Hocam biliyorum bu yüzdeliği düşürmek için ne yaptınız onu soruyorum ben ciddi anlamda memnun değilim pil performansından

Telefonunuzun şebeke çekim sinyali çok düşük, bu şarjınızın daha çabuk bitmesine yol açacak.....

Ekran parlaklığını otomatiğe alın, o şekilde yaptığınız zaman ekran tarafından kullanılan pil yüzdesi düşer....

• Micro SD Card satın almayı düşünenlere; Bugün A 101'de Toshiba Class 10, 16 GB(19.95 Tl) ve Class 4, 8 GB(9.95 Tl).
  • quote:

Orijinalden alıntı: tikka

Micro SD Card satın almayı düşünenlere; Bugün A 101'de Toshiba Class 10, 16 GB(19.95 Tl) ve Class 4, 8 GB(9.95 Tl).

Sağ ol hocam kaptım 2 tane

• Z2 de yeni güncelleme çıkmış, bendeki üründe
    Ayarlar / Telefon hakkında / bölümünde derleme numarası 17.1.A.2.55
    Sony Bridge for Mac ile bağlayarak güncelleme yapmak istedim ürün güncel yazıyor bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

quote:

Orijinalden alıntı: afd92

Arkadaşlar 1500 liraya telefonum satılıktır. İlgilenenler mesaj atabilir. Kısaca; 1 haftalık,kutulu,faturalı+garantili,kayıtsız,beyaz,nc kulaklıklı ve çok küçük bir çiziğe sahip..

niye satıyorsunuz?

Mor rengini denemek istiyorum bir de :)

Bu arada kutudan çıkan gürültü önleyici kulaklık ayrı olarak da satılık. Hiç kullanılmadı, beyaz renk. 2.el bölümünde ilanım mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afd92 -- 5 Haziran 2014; 12:55:41 >
  • afd92 kullanıcısına yanıt
    mor rengi türkiye de satılıor mu şuan? bende mor düşünüyorum :)
  • Auglia A kullanıcısına yanıt
    Hiç bilgim yok hocam malesef, ben yurtdışında yaşıyorum :)
  • Akıllı çağrı özelliğini kullandım sonra tekrar çalışmamaya başladı çok saçma bir olay

• quote:

Orijinalden alıntı: InDark

quote:

Şu facebook bildirimlerinin telefon beklemedeyken gelmemesi sizde de oluyor mu önceki telefonum s4te de aynı sorun vardı

arkadaşlar aynısı bana da oluyor bunu nasıl düzelteceğimizi bilen var mı

Yok mu şu işi bilen
  • quote:

Orijinalden alıntı: terran48

Herkese merhaba

Üstatlardan, Z2 ye root atanlardan bir ricam var.

Benim gibi ingilizcesi kıt olanlar için detaylı bir root atma rehberi hazırlanabilirmi? Tabi Türkçe olması özellikle ricamdır.

Deneyip cihazı kilitlemek yerine bilen abilerimiz nasıl yapıldığını adım adım yazarsa , özellikle benim gibi uzun süre samsung kullanıpta Sonye geçen arkadaşlar için çok faydalı bir rehber olur.

Benim cihazım yurtdışı olduğundan garanti olayı benim için önemli değil. Ancak root olayı önemli. Özellikle titanyum backup kurmak istiyorum. Valla kitlendim kaldım rootsuz.

Şimdiden teşekkür ederim......

benden once birisi yayınlamazsa akşam turkçe anlatımı yayılarım
  • Ana ekranda uygulama sütünlarını ayarlamak mümkün mü?
    LG G2'de 5 sütündu, Z2 'de 4 sütün
  • quote:

quote:

quote:

Şu facebook bildirimlerinin telefon beklemedeyken gelmemesi sizde de oluyor mu önceki telefonum s4te de aynı sorun vardı

arkadaşlar aynısı bana da oluyor bunu nasıl düzelteceğimizi bilen var mı

Yok mu şu işi bilen

stamina mod ayarlarından Facebook seçmeniz lazım ki bildirim gelsin

• BEYLER HAZIRLAMIŞ OLDUĞUM ROOT ANLATIMINI SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.

XPERİA Z2 ROOT YAPILIŞI TÜRKÇE ANLATIM.

ARKADAŞLAR ROOTSUZ GEZMEM , Z2 KULLANIYORUM AMA STREO SES ALMAK İSTİYORUM,TELEFONUMDA ÖZGÜR ÖZGÜR REKLAMSIZ DOLAŞMAK İSTİYORUM DİYORSANIZ BUYRUN;

İŞLEM SIRASINDA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE CİHAZLARINA ZARAR VERENLER YADA VERECEKLER İÇİN SÖYLÜYORUM. SORUMLULUK KABUL ETMEM. BEN DENEDİM VE SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE KULLANIYORUM.

CİHAZINIZIN ÖNCELİKLE BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMALISINIZ BUNUN İÇİN ADIM ADIM ANLATACAĞIM;

1- *#06# YAPARAK CİHAZINIZIN İMEİ SİNİ BİR YERE NOT EDİN. ÇOK DİKKAT ETMENİZ GEREKİYOR
    2-http://doomlord.xperia-files.com/download.php?dlid=YWRiX2Zhc3Rib290 ADRESİNDEKİ DOSYAYI İNDİRİNİZ.
    3- SONRASINDA BU DOSYAYI İNDİRİN VE KURUNUZ.http://doomlord.xperia-files.com/download.php?dlid=Rmxhc2h0b29sLWRyaXZlcnMtMS41LTIwMTQwMzE4
    4- DİKKAT ETMENİZ GEREKEN WİNDOWS 7 İŞLETİM SİSTEMİ KULLANMANIZ
    5- 3. ADIMDAKİ YAZILIMI KURDUKTAN SONRA TELEFONUNUZU KAPATIN.
    6- TELEFON KAPANINCA BİLGİSAYARA BAĞLAYIN VE CİHAZI AÇARKEN AYNI ANDA SES AÇMA TUŞUNA BASIP BASIP ÇEKİN.
    7- BU İŞLEM GEREKLİ YAZILIMLARIN YÜKLENMESİNİ SAĞLAYACAK
    8- YAZILIM YÜKLEMESİ BİTİNCE CİHAZINIZIN BAĞLANTISINI KESİN VE CİHAZINIZI AÇINIZ.
    BU İŞLEMLER GEREKLİ DRİVERLARI YÜKLEMEK İÇİNDİ.

ŞİMDİ SIRA BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMAKTA. UNUTMAYIN BU İŞLEM GARANTİ DIŞI BIRAKIR CİHAZINIZI. MAKALENİN SONUNDA CİHAZINIZI TEKRARDAN KİLİTMEK İSTERSENİZ NASIL YAPILACAĞINI ANLATACAĞIM.

1.http://unlockbootloader.sonymobile.com/ SİTESİNE GİRİN.
    2. EN ALTTA START UNLOCKİNG BOOTLOADER DİYİN
    3. DEVAM ETMEDEN ÖNCE CİHAZINIZDA *#*#7378423#*#* YAPARAK SERVİCE MENUSUNE GİRİN VE Service info > Configuration > Rooting Status DA EĞER Bootloader unlock allowed YES DİYORSA SORUN OLMAYACAKTIR.
    4. SAYFADA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ VE Continue DİYORUZ.
    5. YES I M SURE DİYORUZ
    6. SARTLARI KABUL EDİYORUZ
    7. KARŞINIZA CIKAN FORMU DOLDURUN. İMEİ ADRESİNİZİ SAKIN YANLIŞ YAZMAYIN.
    8. SİZE MAİL GELECEKTİR.
    9. İNDİRDİĞİNİZ FASBOOT ADB PROGRAMINI C:/FASTBOOT OLARAK WİNZİP YADA WİNRAR İLE ÇIKARTIN ( C NİN İÇİNE FASTBOOT KLASÖRÜ OLUŞTURUN )
    10. BAŞLATTAN CMD YAZIP DOS PENCERESİNİ AÇINIZ
    11. cd.. yazın
    12. cd..yazın
    13. cd fastboot yazın
    14. BU KOMUTU YAZIN fastboot.exe -i 0x0fce getvar version
    15. SONRASINDA BUNU YAZIN fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0Xkey ( SİZE MAİL YOLU İLE KODU OXKEY YAZAN YERDEKİ KEY KISMINA YAZIN. )
    BÜTÜN VERİLERİNİZ SİLİNECEK VE CİHAZINIZ UNLOCK OLACAKTIR.

ŞİMDİ GELDİK CWM YÜKLEMEYE

CİHAZINIZIN SÜRÜMÜNE GÖRE AŞAĞIDAKİ DOSYALARI İNDİRİNİZ.

(FW:17.1.1.A.0.402}
    http://doomlord.xperia-files.com/download.php?dlid=WjJfRG9vTUxvUkRfQWR2U3RrS2VybmVsX0ZXLTQwMi12MDQ=

(FW:17.1.A.2.69}
    http://doomlord.xperia-files.com/download.php?dlid=WjJfRG9vTUxvUkRfQWR2U3RrS2VybmVsX0ZXLTY5LXYwMw==

(FW:17.1.A.2.55}
    http://doomlord.xperia-files.com/download.php?dlid=WjJfRG9vTUxvUkRfQWR2U3RrS2VybmVsX0ZXLTQuNC4yXzE3LjEuQS4yLjU1LXYwMg==

(FW:17.1.A.2.36}
    http://doomlord.xperia-files.com/download.php?dlid=WjJfRG9vTUxvUkRfQWR2U3RrS2VybmVsX0ZXLTQuNC4yXzE3LjEuQS4yLjM2

YUKARIDAKİ DOSYALARDAN SİZE UYGUN OLANINI İNDİRİN VE C DE AÇMIŞ OLDUĞUMUZ FASTBOOT KLASÖRÜNÜN İÇİNE ATINIZ

CİHAZINIZI FASTBOOT MODA ALINIZ ( CİHAZI BİLGİSAYARA BAĞLI İKEN KAPATIN VE AÇARKEN SES AÇMA TUŞUNA BASIP BASIP ÇEKİN )

SONRASINDA BU KOMUTU DOS EKRANINDA YAZIN. fastboot flash boot boot.img
    Sonrasında fastboot reboot yazın.

Cihaza cwm yüklemiş olduk.
    Şimdi root zamanı : bunun için buraya girin :http://download.chainfire.eu/446/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v1.99r3.zip

Dosyayı zipli bir şekilde sd kartınıza kopyalayın ve cwm da girip oradan flashlayın
    Root tamamdır.

Busybox içinhttps://play.google.com/store/apps/details?id=stericson.busybox yükleyin ve çalıştırın.

Eğer zil sesinin streo olarak çıkmasını istiyorsanız bunu indirin ve cwm dan flashlayınhttp://d-h.st/pcg

UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR. SORULARINIZ YADA TAKILDIĞINIZ YERDE SEVE SEVE YARDIMCI OLURUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1906nedir -- 5 Haziran 2014; 14:55:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: izzetsucu

Akıllı çağrıyı kullanmak için telin dilini ingilizce yap çalışıyor sonra türkçeye dön sorun yok. Yazılımsal ama ekran baktığında sürede açık kalma özelliği çalışmadı. Update bekliyorum :-)

hocam ingilizce yapıyorum çalışıyor, fakat tekrar türkçeye çevirdiğimde çalışmıyor... nasıl çalışıyor sende acaba.....
  • 1906nedir 1 kullanıcısına yanıt
    Deneyimsiz arkadaşlar için böyle bir rehber lazımdı. Bende z2 alınca hazırladığınız bilgilerden faydalanacağım. Teşekkürler, emeğinize sağlık hocam.

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.