Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: valval

z3 alanlara yazık olucak uçabilen z4 gelicek . en iyisi z5 i beklemek

Bana kalırsa Z20 beklemek
  • terran48 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım s4 ile aralarındaki hissiyat ve kullanım farklarını yazarmısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z6 5Ghz işlemci, 8K ekran, 1 TB ram, IMAX kamera, Titan mobil GPU ile gelecekmiş. Z2 ile zamanınızı harcamayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Z2 alanlara şimdiden geçmiş olsun, S805+FHd ekranlı Z3 birkaç aya geliyor.
    http://m.shiftdelete.net/sony-xperia-z3-nasil-olacak-52587.html

bu tur haberlerı kendınız yorumlayın bıraz. z2 cıkarı 1 ay bıle olmadı 2 3 ay sonra z3 cıkarmı sence? akıl var mantık var. yok z2 alanlara gecmıs olsun falan fılan bu nedir arkadas z3 un tanıtımı mwc2015 ocak ayı olur. mayısa 6 ay eklesen zaten kasım oluyor nereye 2 3 ay yani?

Geldiğinde görürsün.

• Hocam 2. veya 3. parti ürünler ne zaman gelir sizce? Ya da bilen varsa söyleyebilir mi? Ona göre alacağım da. Telefon nasıl gidiyor bir de?

Bu arada yeni video:
  • quote:

quote:

quote:

bu tur haberlerı kendınız yorumlayın bıraz. z2 cıkarı 1 ay bıle olmadı 2 3 ay sonra z3 cıkarmı sence? akıl var mantık var. yok z2 alanlara gecmıs olsun falan fılan bu nedir arkadas z3 un tanıtımı mwc2015 ocak ayı olur. mayısa 6 ay eklesen zaten kasım oluyor nereye 2 3 ay yani?

Geldiğinde görürsün.

yani diyorsunki temmuz yada agustosta z3 tanıtılacak? o zaman agustosta bı daha yazacam sana. şu ulkede okudugunuz seylerı sorgulamayı mantık suzgecınızden gecırmeye calısın biraz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Geldiğinde görürsün.

yani diyorsunki temmuz yada agustosta z3 tanıtılacak? o zaman agustosta bı daha yazacam sana. şu ulkede okudugunuz seylerı sorgulamayı mantık suzgecınızden gecırmeye calısın biraz.

En geç Eylül'de çıkış yapacaktır.

• Arkadaşlar gerçeği görmek lâzım. Yok z5 çıkacak vs saçma yorumlarla anca kendinizi avutuyorsunuz. Ben de z2yi çok beğendim tüm sorunlarına rağmen ve alıcam istediğim fiyata bir bulabilsem ama gerçek şu ki en geç Eylül'de tanıtılır. Ekim gibi satılır. Sony Türkiye şebeklik yapabilir. Siz gelmişsiniz türkiyeye gelme tarihine göre konuşuyorsunuz. 2015de tanıtılırmış sallamanın bu kadarı. Adamlar kendi diyor 6 ayda bir amiral çıkarıcaz diye. Şubatta z2 tanıtıldı yani ağustos en geç eylülde de z3 tanıtılır. Buna ben de inanmak istemiyordum ama bu sızıntı resimler ve söylentiler doğruluğunu kanıtladı. Bu haberleri çıkaranlar firmalar pazarlama taktiği bunlar. Her firma yapıyor. Sen mayısta sızan bir telefona sonraki seneki mayısta satışa girer dersen buna kargalar bile girer. Lütfen fanboyluk yapmayın mantık yürütün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 25 Mayıs 2014; 14:43:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleyman.sry

Kendime göre farkları yazayım

1.Öncelikle şarj süresi beni etkiledi. S4 ün suçu değil bence Z2 nin güzelliği. Çünkü 3200 ma batarya kullanıyor.2 günü rahat rahat çıkarıyor. Ben istanbulu çok bilmem. Sürekli navigasyon ile giderim. S4 varken şarj cihazı sürekli yanımda olurdu.1,5 saat navigasyon sonunda şarj biterdi. Z2 de 2,5 saat navigasyon yaptım.

2.Kamerası gerçekten çok iyi. Bazı arkadaşların 20 mp resim çekmiyor dediğine bakma, sadece efektler 20 mb de resim çekmiyor o kadar. Mükemmel resim çekiyor S4 göre. Bir kere z2 dedeklanşör düğmesi var.

3.Malzeme kalitesi harbiden çok iyi. Eline aldığında kaliteyi hissediyorsun. Ne yazıkki samsung bu konuda çok eleştiriliyor. Ama şuda var S4 daha hafif. Tabi plastik malzemeden kaynaklanıyor.

4.sony de biraz root ve rom işleri sıkıntılı. İyi araştırmanın lazım. Samsung piyasaya hakim olduğundan çok fazla kaynak bulabiliyorsun. Ama sony çok fazla yaygın olmadığından, kaynak konusunda eğer root ve rom işleriyle uğraşıyorsan biraz sıkıntı yaşarsın.

5. Z2 de ekranın alt tarafındaki boşluğa kapasitif tuşları koysalardıda şu navigasyon tuşlarını ekrandan kısıp koymasalardı süper olurdu.

6. S4 ve diğer samsunglardaki rehberin geç açılması ve tochwizin sürekli şişmesi kesinlikle z2 yok. Z2 yağ gibi kayıyor. Arayüzünü çok beğendim.

7. Toz ve özellikle suya karşı dayanıklı olması benim için çok iyi. Malum iki küçük kızım olunca zırt pırt yıkama ve temizlik İşleri yapıyorlar.

8. Belki çoğu insan için önemli değildir belki ama z2 nin sağ alt köşesindeki ip takma yeri benim için önemli.

9. S4 göre z2 ele biraz büyük. Benim ellerim zaten büyük olduğundan çok sorun olmuyor. Ama S4 Ele daha iyi oturuyor

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.
    Sonuç itibariyle ben kesinlikle alın derim, öneririm.

Aklına gelen, sormak istediğin bir şey olursa sorabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

Arkadaşlar gerçeği görmek lâzım. Yok z5 çıkacak vs saçma yorumlarla anca kendinizi avutuyorsunuz. Ben de z2yi çok beğendim tüm sorunlarına rağmen ve alıcam istediğim fiyata bir bulabilsem ama gerçek şu ki en geç Eylül'de tanıtılır. Ekim gibi satılır. Sony Türkiye şebeklik yapabilir. Siz gelmişsiniz türkiyeye gelme tarihine göre konuşuyorsunuz. 2015de tanıtılırmış sallamanın bu kadarı. Adamlar kendi diyor 6 ayda bir amiral çıkarıcaz diye. Şubatta z2 tanıtıldı yani ağustos en geç eylülde de z3 tanıtılır. Buna ben de inanmak istemiyordum ama bu sızıntı resimler ve söylentiler doğruluğunu kanıtladı. Bu haberleri çıkaranlar firmalar pazarlama taktiği bunlar. Her firma yapıyor. Sen mayısta sızan bir telefona sonraki seneki mayısta satışa girer dersen buna kargalar bile girer. Lütfen fanboyluk yapmayın mantık yürütün.

mantık dıyorsunda yazdıgında ufacık mantık yok. z2 z1 den 6 ay sonra tanıtıldı cunku z1 eylulde tanıtılıp ekımde pıyasadaydı adamlar satıslarını yaptılar. z2 martta pıyasada olsaydı o zaman z3 eylulde gelecek derdık. ama adamlar z2 nın ekmegını yemeden z3 cıkartmazlar. eylulde z3 gelmez. ha gelır dıyorsanızda sızın beklemenıze karısan yok

• quote:

Orijinalden alıntı: terran48

quote:

1.Öncelikle şarj süresi beni etkiledi. S4 ün suçu değil bence Z2 nin güzelliği. Çünkü 3200 ma batarya kullanıyor.2 günü rahat rahat çıkarıyor. Ben istanbulu çok bilmem. Sürekli navigasyon ile giderim. S4 varken şarj cihazı sürekli yanımda olurdu.1,5 saat navigasyon sonunda şarj biterdi. Z2 de 2,5 saat navigasyon yaptım.

2.Kamerası gerçekten çok iyi. Bazı arkadaşların 20 mp resim çekmiyor dediğine bakma, sadece efektler 20 mb de resim çekmiyor o kadar. Mükemmel resim çekiyor S4 göre. Bir kere z2 dedeklanşör düğmesi var.

3.Malzeme kalitesi harbiden çok iyi. Eline aldığında kaliteyi hissediyorsun. Ne yazıkki samsung bu konuda çok eleştiriliyor. Ama şuda var S4 daha hafif. Tabi plastik malzemeden kaynaklanıyor.

4.sony de biraz root ve rom işleri sıkıntılı. İyi araştırmanın lazım. Samsung piyasaya hakim olduğundan çok fazla kaynak bulabiliyorsun. Ama sony çok fazla yaygın olmadığından, kaynak konusunda eğer root ve rom işleriyle uğraşıyorsan biraz sıkıntı yaşarsın.

5. Z2 de ekranın alt tarafındaki boşluğa kapasitif tuşları koysalardıda şu navigasyon tuşlarını ekrandan kısıp koymasalardı süper olurdu.

6. S4 ve diğer samsunglardaki rehberin geç açılması ve tochwizin sürekli şişmesi kesinlikle z2 yok. Z2 yağ gibi kayıyor. Arayüzünü çok beğendim.

7. Toz ve özellikle suya karşı dayanıklı olması benim için çok iyi. Malum iki küçük kızım olunca zırt pırt yıkama ve temizlik İşleri yapıyorlar.

8. Belki çoğu insan için önemli değildir belki ama z2 nin sağ alt köşesindeki ip takma yeri benim için önemli.

9. S4 göre z2 ele biraz büyük. Benim ellerim zaten büyük olduğundan çok sorun olmuyor. Ama S4 Ele daha iyi oturuyor

Aklına gelen, sormak istediğin bir şey olursa sorabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Hocam s4 e göre kulaklık performansı nasıl? ekolayzer ayarları, ses şiddeti nasıldır? İçinden çıkan kulaklık önemli değil. Sabit bir kulaklık kullandığınızı varsayarak kıyaslar mısnız?

• quote:

quote:

Arkadaşlar gerçeği görmek lâzım. Yok z5 çıkacak vs saçma yorumlarla anca kendinizi avutuyorsunuz. Ben de z2yi çok beğendim tüm sorunlarına rağmen ve alıcam istediğim fiyata bir bulabilsem ama gerçek şu ki en geç Eylül'de tanıtılır. Ekim gibi satılır. Sony Türkiye şebeklik yapabilir. Siz gelmişsiniz türkiyeye gelme tarihine göre konuşuyorsunuz. 2015de tanıtılırmış sallamanın bu kadarı. Adamlar kendi diyor 6 ayda bir amiral çıkarıcaz diye. Şubatta z2 tanıtıldı yani ağustos en geç eylülde de z3 tanıtılır. Buna ben de inanmak istemiyordum ama bu sızıntı resimler ve söylentiler doğruluğunu kanıtladı. Bu haberleri çıkaranlar firmalar pazarlama taktiği bunlar. Her firma yapıyor. Sen mayısta sızan bir telefona sonraki seneki mayısta satışa girer dersen buna kargalar bile girer. Lütfen fanboyluk yapmayın mantık yürütün.

mantık dıyorsunda yazdıgında ufacık mantık yok. z2 z1 den 6 ay sonra tanıtıldı cunku z1 eylulde tanıtılıp ekımde pıyasadaydı adamlar satıslarını yaptılar. z2 martta pıyasada olsaydı o zaman z3 eylulde gelecek derdık. ama adamlar z2 nın ekmegını yemeden z3 cıkartmazlar. eylulde z3 gelmez. ha gelır dıyorsanızda sızın beklemenıze karısan yok

Ben z3ü beklemem ya z2 ya g3 alıcam. Ama sen 2015 mayısta çıkar diyordun bundaki mantığı açıklar mısın? Eylülde telefon piyasaya çıkar demedim ayrıca tanıtılır dedim. Ekimdede satışa çıkar. Ayrıca bu gecikmeler her ülkede bu kadar olmadı özellikle Türkiye kadar olanı çok az. Yani pire için yorgan yakmazlar. He planları biraz geciktirebilirler mi evet geciktirirler. Ama sızıntılar başladığına göre çok da gecikmeyeceği aşikar.

• quote:

Orijinalden alıntı: terran48

quote:

Arkadaşım teşekkür ederim. Çok güzel ve ayrıntılı anlatmışsın. Bu bana kıyaslama açısından çok yardımcı oldu. Ekran parlaklığı s4 e göre nasıl acaba? Daha mat mı yoksa daha parlak ve doğal renkler mi sunuyor? Belirtirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...

• Birçok Xperia Z2 İncelemleri Hazır, İzlemel İsteyen Bakabilir. (DNS Değiştirmeyi Unutmayın)
    http://www.xperiaplatform.com/bircok-xperia-z2-incelemeleri-sizinle/
  • quote:

quote:

quote:

Ben z3ü beklemem ya z2 ya g3 alıcam. Ama sen 2015 mayısta çıkar diyordun bundaki mantığı açıklar mısın? Eylülde telefon piyasaya çıkar demedim ayrıca tanıtılır dedim. Ekimdede satışa çıkar. Ayrıca bu gecikmeler her ülkede bu kadar olmadı özellikle Türkiye kadar olanı çok az. Yani pire için yorgan yakmazlar. He planları biraz geciktirebilirler mi evet geciktirirler. Ama sızıntılar başladığına göre çok da gecikmeyeceği aşikar.

mayıs demedım hıcbır cumlemde. z2 mayısa kadar cıkamadı dedim. ben z3 2015 ocak mwc de tanıtılır dıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

mayıs demedım hıcbır cumlemde. z2 mayısa kadar cıkamadı dedim. ben z3 2015 ocak mwc de tanıtılır dıyorum

Bu dediğin mantıklı mı sence 11 ay sonra mı tanıtacak? Şuan sızmaya başlayan telefonu mayıstayız ocağa 7 ay var. 7 ay sonra çıkarsa sony biter zaten. Bu kadar önceden sızdırdığı için

• sony son baharda telefon cikartir , adi z3'mu olur bilmem ama rakiplerden asagi kalmak istemiyor s5 prime ,m8 prime son haftalarda devamli haberi cikiyor o yuzden beklemek istiyorsanız bekleyin ama bu duruma soyle yaklasın bence bu isin sonu yok cunku , benim bu telefona gercekten ne kadar ihtiyacim olacak?
    z2 herseyiyle iyi bir telefon eksikleri yok mu vardir tabi ama neticede alinca sizi tatmin edecek , isinizi gorecek.
    z3 bekleyim derseniz olacaklari soyleyeyim bu telefon buraya ekimden once gelmez ocakta fuarda z4 tanitilir , islemcisi 8 cekirdekli ve 64 bit olan sd810 olacak.ddr4 ramleri olacak.sd805 'e gore ciddi bir kazanım soz konusu.

★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★

+ olarak
    sony bunu soyluyor acik acik , 1 yillik donguler cok fazla yaristan geri kalamayiz diyor , xperia s cikti ilk baharda 6 ay sonra xperia t cikti , 6 ay sonra z cikti 6 ay sonra z1 cikti , 6ay sonra z2 cikti , 6ay sonra z3 cikacak.dahi olmaya gerek yok bunu ongormek icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 25 Mayıs 2014; 22:54:03 >

• M8 ile Z2 arasında kararsızdım. Bu video sayesinde Z2 almaya karar verdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar telefonda su soğutma olacak deniyordu. İsmi tam olarak yanlış olsa da, benim ilk kez gördüğüm bir termal soğutma sistemi olduğu gerçek. Bakınız aşağıdaki resimlerde anakartın bütün bileşenleri termal macun ile metal plakalarla kaplanmış. işlemcinin altında ise bakır bir boruya yer verilmiş. Bu boru, ısıyı başka yere transfer edip yüzeyi arttıyor ve pasif soğutma sağlıyor.

http://cdn5.gizmobolt.com/wp-content/uploads/2014/03/za23.jpg
    http://cdn5.gizmobolt.com/wp-content/uploads/2014/03/za21.jpg
    http://cdn4.gizmobolt.com/wp-content/uploads/2014/03/za20.jpg
    http://cdn6.gizmobolt.com/wp-content/uploads/2014/03/za16.jpg

Cihaz çıktığında ısı problemi yaşanıp satılan cihazlar geri çağrılmıştı. Belki de geri alınan cihazlar modifiye edilip tekrar piyasaya sürüldü. Telefonun içi açıldığı için de gap sorunu denilen ekranın yamuk oturması söz konusu oldu. Tabiki bu sadece benim tahminim ama telefon sorunsuz çalıştıktan sonra bi sorun olacağını sanmıyorum. Neticesinde pasif de olsa soğutma işlemini yapacak bir donanım cihaza dahil. Ben sadece okuduğum ve gördüğüm bilgileri birleştirdim. Kesin bir yargıya varmak imkansız. Keşke resmi olarak çıksa da deneyim etme şansımız olsa. Alan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

Kaynak:http://www.gizmobolt.com/2014/03/29/xperia-z2-disassembly-guide/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kjhg -- 25 Mayıs 2014; 23:04:46 >

• Telefonu alan arkadaşlar hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.