Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yatay çözünürlüğü baz alıp 4K diyorlar aslında 2K :)...

Ayrıca ekranın verdiği değerden fazlasını alamazsınız adamın ekranı 1080P veriyor ise
    siz orada 2160P gösteremezsiniz çünkü o ekran o kadar pixel üretemez. Sadece bitrate değeri yüksek olduğunu için daha dolğun bir görünt görürsünüz çünkü ekranın maksimum pixel değerini fazlasıyla doldurmuş olursunuz..

1920x1080 = 2,07MP
    3840x2160 = 8,29MP Dijital 4K
    4090*4096 = 16.77MP Doğal 4K

Bu pixel yoğunluk farkı 4 kat olduğu için de al sana 4K

asıl 4K dikey'de 1080x4'tür yani 4320P Full Frame oda UHD-2 olarak geçer
    zaten ki bunada 8K diyecekler ^^ yatayda çözünürlük hesapladıkları için

7680x4320 = 33,17MP Dijital 8K
    8192x8192 = 67,10MP Doğal 8K

özete gelir isek 4K 4096x4096 // 8K ise 8192x8192'dir, bunu kare orantılara getirdinmi saçma sapan değerleri millete orjinali gibi geçiyorlar ...

neden böyle dersek dijital sinema ortamının şartlarından dolayı ... şuan tamamen doğal değil dijital çözünürlükleri tartışıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

yatay çözünürlüğü baz alıp 4K diyorlar aslında 2K :)...

Ayrıca ekranın verdiği değerden fazlasını alamazsınız adamın ekranı 1080P veriyor ise
    siz orada 2160P gösteremezsiniz çünkü o ekran o kadar pixel üretemez. Sadece bitrate değeri yüksek olduğunu için daha dolğun bir görünt görürsünüz çünkü ekranın maksimum pixel değerini fazlasıyla doldurmuş olursunuz..

1920x1080 = 2,07MP
    3840x2160 = 8,29MP Dijital 4K
    4090*4096 = 16.77MP Doğal 4K

Bu pixel yoğunluk farkı 4 kat olduğu için de al sana 4K

asıl 4K dikey'de 1080x4'tür yani 4320P Full Frame oda UHD-2 olarak geçer
    zaten ki bunada 8K diyecekler ^^ yatayda çözünürlük hesapladıkları için

7680x4320 = 33,17MP Dijital 8K
    8192x8192 = 67,10MP Doğal 8K

özete gelir isek 4K 4096x4096 // 8K ise 8192x8192'dir, bunu kare orantılara getirdinmi saçma sapan değerleri millete orjinali gibi geçiyorlar ...

neden böyle dersek dijital sinema ortamının şartlarından dolayı ... şuan tamamen doğal değil dijital çözünürlükleri tartışıyorsunuz.

Konu zaten çözünürlüğün değişiminde değil.Benim belirtmek isteğim 4k içeriklerin daha düşük çözünürlüklü ekranlarda mesela fullhd'de farkını gösterdiği.artık bitrate'i mi yüksek orasını tam bilemiyorum.tam olarak araştırmak lazım sebebini.

http://teknoseyir.com/4k-teknolojisi-neler-getiriyor

Bu videonun 8. dakikasından sonrada benim bahsettiğim konu geçiyor.sürekli video işleriyle uğraşan birisi yorumu yapan.örnek youtube videolarını fullhd laptopumda izlediğimdede 4k daha iyi görüntü veriyor.

• badcrow B kullanıcısına yanıt
    Ürünler eline geçince bize de bilgi verirsen sevinirim. Nasıl rahat kullanılıyor mu diye
  • ax kullanıcısına yanıt
    yinede 1080p görüyorsun ama dediğim gibi aşırı derece yoğun pixel olduğu için fazlasıyla dolduruyor görüntüyü ve daha kaliteli görüntü alıyorsun hissiyatı veriyor...

sana iki resim atsam 1080p ve 4K hangisi 4K çözünürlüğe bakmadan görüntü ile anlayamazsın 1080p mönitöründe orantı doğrusallığı var...

ama 1440x900 monitörde bu farkı yakalarsın en boy orantı farkından kötü görünür. vs vs

takmayın kafanızı :) her zaman yüksek çözünürlük iyidir.
  • Şimdi evde biraz daha Kernel ayarlarıyla oynadım ve stabil şekilde aldıgım değerler

★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: badcrow

Hocam bu 2 urunu sipariş. Verdim spigen. Kendi Sayfasından

Her ne kadar bu telefona kılıf yakıştıramasamda seninki hoş duruyor. Ekran koruyucu ben de almışken seninki gibi bir şey alırım herhalde. Ama mat değildir inşallah bu çünkü ekran ışığını kesiyor. Gerçi şeffaf olunca da yağ kir birikiyor. Bunda 2si de yok sanki özelliklere öyle yazmış

Bu kılıf çok güzel ama manyetik port yeri açık değil.Dikkat et.

• insom kullanıcısına yanıt
    Hocam kargo cıktı 4-5 hafta içinde teslim olacakmış manyetik port tam olarak ne işe. Yarıyor hocam

teste başlamadan önce buzluğa at bari :-D. yakacaksın cihazı. ehehe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 14 Mayıs 2014; 1:35:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

hocam alabilecegim bir link varmı online

Site guvenilirdir. Daha once alisveris yapmistim.

http://www.novabazar.com/SANDISK-SDSDQUA-064G-U46A-64GB-Android-Ultra-Micro-SD-SDHC-Kart-Class-10-30mb-sn-yazma-ADAPToRLu_149697.html#0?ref=akakce&v=1.91,7

Müdür ben de sipariş verecektim ama şu ürün de dikkatimi çekti:

http://www.novabazar.com/64GB-SDHC-Class-10-UHS-I-Ultimate-Flash-Card_245389.html#0

Sence nasıldır? Sanki biraz daha hızlı gibi geldi bana ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: eehbee

quote:

quote:

hocam alabilecegim bir link varmı online

Site guvenilirdir. Daha once alisveris yapmistim.

http://www.novabazar.com/SANDISK-SDSDQUA-064G-U46A-64GB-Android-Ultra-Micro-SD-SDHC-Kart-Class-10-30mb-sn-yazma-ADAPToRLu_149697.html#0?ref=akakce&v=1.91,7

Müdür ben de sipariş verecektim ama şu ürün de dikkatimi çekti:

http://www.novabazar.com/64GB-SDHC-Class-10-UHS-I-Ultimate-Flash-Card_245389.html#0

Sence nasıldır? Sanki biraz daha hızlı gibi geldi bana ama.

Micro sd degil bu hocam. Uymaz yani.

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Altta açıklamada microsd yazdığı için sordum ama ben de şüphelendim zaten resmindeki şeklinden. Peki bu nasıldır:

http://www.kliksa.com/urun/kingston-sdcx10-64gb-class10-microsd-hafiza-karti-/900378191?ref=akakce&v=1.50.2

Yanlış link ve ürün, düzelttim =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eehbee -- 14 Mayıs 2014; 2:38:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eehbee

Altta açıklamada microsd yazdığı için sordum ama ben de şüphelendim zaten resmindeki şeklinden. Peki bu nasıldır:

http://www.kliksa.com/urun/kingston-sdcx10-64gb-class10-microsd-hafiza-karti-/900378191?ref=akakce&v=1.50.2

Yanlış link ve ürün, düzelttim =)

Yanlis yazmislar hocam. Bu linkteki de micro degil bu arada. Turkiye'de micro sd 64 gb bi sandisk bir de kingston var diye biliyorum.

Bu da var daha ucuz ama sandisk den daha iyi degil.

http://www.novabazar.com/Kingston-64GB-Micro-SD-Class-10_293385.html

Edit: ben de editledim. Evet ayni kartdan bahsetmisiz tesaduf. Bizim sandisk daha iyi gibi duruyor hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 14 Mayıs 2014; 2:42:27 >

• quote:

Katılıyorum. Biraz psikolojik aslında. Bu arada 4K esnasında ısınma sorunu olanlar kafaya takmasın. Zaten S5'de 5 dakika ile sınırlı bu 4K çekme olayı. Yani 4K video çekiminin telefonu aşırı ısındırdığı bir gerçek. Z2 de de sınır olmadığı için uzun sürelerde hata verip kapanıyor. Yani belki Sony 5 dakika ile sınırlandırsaydı bu kadar çok şikayet gelmeyecekti. Ama bir iki dakikada hata vermesi normal değil tabi ki.

Hayırlı olsun yeni cihazınız. İyi günlerde kullanın.
    Note 3 den geçmeye değermi bu alete?
    2 arkadaşız. Bende Note 3, arkadaş da S4 var.
    Artık Samsung olmasın diyoruz. Bi arayış içindeyiz ama ne? Bu sanal tuşlar, yada herhangi birşey bize rahatsızlık verir mi acaba? Samsung lardan sonra?
    Bi karar versek, yarın alıcaz aslında ama...

• quote:

Orijinalden alıntı: ax

quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

Orijinalden alıntı: ax

quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

Ya çok merak ediyorum 4k video ne işinize yarayacak Allah aşkına. Bildiğim kadarıyla telefon 4k gösteremiyor. 4k şeklinde izleyebilmek için 4k gösteren tv lazım . Kaçınızda var 4k tv. Çok boş bir özellik değil mi 4k. Koymasalardı keşke boşa ısındırıyor.

4k sadece 4k tv'de işe yarar demek doğru olmaz.4k içerik ile fullhd içeriği masüstününde veya laptopunuzda izlerseniz kalite farkını görebilirsiniz...

Kusura bakmayın ama saçmalamışsınız. Mönitörüm 1440x900 nasıl anlayacağım FHD ve 4K videonun kalitesini bu ekrandan ? FHD 1080p , 4K 2160p , ekranım 900p. Doğru düzgün yorumlar yapın.

Öncelikle terbiyeni takın.orda demek istediğim açık.4k çekilen videonun farkını düşük çözünürlüğe sahip monittördede görürsünüz.bunu 4k içerikle fullhd içerik izleyerek farkedebilirsiniz.dene gör arkadaşım bunu sadece ben söylemiyorum....

Mönitörünüz 900p ise FHD'nin çözünürlüğünü zaten anlayamayacaksınız , 2160p izlesenizde yine 900p yansıyacak aradaki farkı nasıl göreceksiniz merak ediyorum. Bende izledim 3 kere fark falan yok mönitör 900p.

• quote:

Orijinalden alıntı: insom

Michael Jackson'ın albümü'de yayınlandı bugun

Sony'de şarkı satın alabileceğiniz bir uygulama var mı? Iphone'daki itunes tarzı bir store?
  • AlpKhanate kullanıcısına yanıt
    Daha önce bi arkadaş da söylemişti ben tekrar edeyim. Bu videoları şimdi izlemek için çekmiyoruz sadece. 5-10-20 yıl sonra izlemek için, anı olsun diye çekiyoruz. Özellikle benim gibi yeni baba olanlar bunu kesin böyle yapıyor :)
    Keşke bu ürünler Türkiye yede gelse. Gerçi ekran koruyucusu biraz pahalıymış. Ama biz herhalde gene gittigidiyordan filan almak zorunda olacaz.
  • ogzsrt O kullanıcısına yanıt
    Sony nin walkman uygulaması var. Şarkı satıyor mu kesin emin değilim ama genel olarak Sony nin şarkı sattığına eminim. Hatta Android telefonlar arasında müzik marketine en yakın şirket Sony zaten. Kesin vardır yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamalyoziee

Daha önce bi arkadaş da söylemişti ben tekrar edeyim. Bu videoları şimdi izlemek için çekmiyoruz sadece. 5-10-20 yıl sonra izlemek için, anı olsun diye çekiyoruz. Özellikle benim gibi yeni baba olanlar bunu kesin böyle yapıyor :)

Guzel bir noktaya parmak bastin gercekten.

Yukarda 4K gereksiz demistim ama haklisin kesinlikle.

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.