Şimdi Ara

Captain America: Civil War (06.05.16) l Robert Downey Jr. - Chris Evans VİZYONDA (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.609
Cevap
57
Favori
164.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yakuda

quote:

Orijinalden alıntı: metroid

Çizgi romanı sallamamak bir yana da ortada kontrat denen bir şey var. RDJ duruma göre olabilir Part 2'de ama Evans kesin olarak bıraktığını söyledi kontratı bitince. Hemsworth'ın da kontratı bitiyor herhalde ama o bence anlaşır Marvel'la Part 2 için.

Hocam o kaynak Güvenilir mi? Çünkü ne biliyim İnfinity War part 2 gibi duruma göre Titanic'i bile geçebilecek olan bir filmde belkide en önemli karekter olan Cap'ın olmaması, üstüne üstlük Thor ve Iron-man'in olmama ihtimalinin olması bana mantıksız geliyor Marvel bunu en baştan düşünüp bir filmcik daha kontrat imzalatmamış mı? Iki filmin tek kontrat sayılması biraz daha mantıklı geldi bana sanki umarım öyledir...

Şu anda en önemli karakter hiç şüphesiz Iron Man MCU'da. Cap ve Thor aynı pozisyonda ikincil ana karakterler olarak. Kaynağın yanılması için bir neden ne göremiyorum ben sonuçta kontratlar hakkında kesin bilgileri olmasa böyle bir şey yazmazlardı bence. Cap'in ölmesini zaten bu başlıktan da görülecebiliği gibi bekleyen çok o açıdan Marvel'ın Cap'i Infinity War sırasında öldürmesi makul. Yerine de muhtemelen WS geçecek gibi. Ayrıca AOU'da Avengers kadrosnun değişeceğine dair sinyaller de verildi biraz. Marvel duruma göre nasıl uygunsa yola öyle devam edecek gibi. Guardians of Galaxy'nin de önemli bir rol oynamasını bekliyorum ben Infinity War'da. Şu anda en belirsiz ve belki de en önemli konu Marvel'ın RDJ'le yeni bir anlaşma yapıp yapmayacağı. Bekleyip göreceğiz.

• quote:

quote:

Infinity war'ın o iki filmi kontrat olarak tek film sayılıyor diye okumuştum Geekyaparda. Ne kadar doğrudur?

Ayrıca Cap konusunda Katılıyorum İnfinity War zaten çok karekter olacağından dolayı yetişmesi zor. Birde geri dirilmekle uğraşmazlar

http://www.inquisitr.com/1569354/two-avengers-infinity-war-films-how-will-marvel-juggle-contracts-and-characters/

Burada yazdığına göre Evans'ın kontratı Infinity Part 1'da bitiyor. RDJ için de aynı şey geçerli.

Infinity War Part 1 ve Part 2 yasal olarak tek film şeklinde geçiyor diye hatırlıyorum. Çekimler tek seferde biter post production denilen kısmı farklı zaman dilimlerine yayılır kısıtlı zaman yüzünden.

• quote:

quote:

quote:

Çizgi romanı sallamamak bir yana da ortada kontrat denen bir şey var. RDJ duruma göre olabilir Part 2'de ama Evans kesin olarak bıraktığını söyledi kontratı bitince. Hemsworth'ın da kontratı bitiyor herhalde ama o bence anlaşır Marvel'la Part 2 için.

Hocam o kaynak Güvenilir mi? Çünkü ne biliyim İnfinity War part 2 gibi duruma göre Titanic'i bile geçebilecek olan bir filmde belkide en önemli karekter olan Cap'ın olmaması, üstüne üstlük Thor ve Iron-man'in olmama ihtimalinin olması bana mantıksız geliyor Marvel bunu en baştan düşünüp bir filmcik daha kontrat imzalatmamış mı? Iki filmin tek kontrat sayılması biraz daha mantıklı geldi bana sanki umarım öyledir...

Şu anda en önemli karakter hiç şüphesiz Iron Man MCU'da. Cap ve Thor aynı pozisyonda ikincil ana karakterler olarak. Kaynağın yanılması için bir neden ne göremiyorum ben sonuçta kontratlar hakkında kesin bilgileri olmasa böyle bir şey yazmazlardı bence. Cap'in ölmesini zaten bu başlıktan da görülecebiliği gibi bekleyen çok o açıdan Marvel'ın Cap'i Infinity War sırasında öldürmesi makul. Yerine de muhtemelen WS geçecek gibi. Ayrıca AOU'da Avengers kadrosnun değişeceğine dair sinyaller de verildi biraz. Marvel duruma göre nasıl uygunsa yola öyle devam edecek gibi. Guardians of Galaxy'nin de önemli bir rol oynamasını bekliyorum ben Infinity War'da. Şu anda en belirsiz ve belki de en önemli konu Marvel'ın RDJ'le yeni bir anlaşma yapıp yapmayacağı. Bekleyip göreceğiz.

Öyle diyorsunda hacı diyelimki sen Kevin Feige'sin ve oyuncularla anlaşırken daha en baştan belkide tüm filmlerin en önemlisi olacak olan İnfinity War part 2'de bu en önemli 3 oyuncunun oynayıp oynamama meselesini riske atar mısın? Nasıl olsa bu iki oyuncu istekli ehe ehe bir kontrakt daha uzatırlar ne olacak dermisin? Ayrıca Cap'ın Ölümünün beklenmesinin tek sebebi Civil War onu da Çekirdek okuyucular biliyor sadece ve Çekirdek kitle burada göründüğü kadar fazla değil benim çevremde Avengers filmine giden Bayağı kitle var ve hiçbiri civil war ne ne değil bilmiyor. Çoğu Kişi için şuan Cap grup lideri ve en önemli kişilerden. Öldürmelerinin tek bir makul sebebi olabilir o da biraz ciddiyet kazandırmak istemeleri seriye. Ama Kevin Feige'nin Marvel asla karanlık olmayacak diye açıklaması var. Bu Tür siteler bazen yanlış bilgi verebiliyorlar. O iki filmin tek kontrakt olduğunu iddia edenlerin vardır illa bir dayanakları onlara da sormak Lazım hangisi yanlış hangisi doğru eğer Ingilizcem yeterli olsa kendim araştırırdım ama yeterli değil. Ben bir sorayım öyle iddia edenlere ona göre buraya yazarım bir şeyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mickey Goldmill

quote:

quote:

Infinity war'ın o iki filmi kontrat olarak tek film sayılıyor diye okumuştum Geekyaparda. Ne kadar doğrudur?

Ayrıca Cap konusunda Katılıyorum İnfinity War zaten çok karekter olacağından dolayı yetişmesi zor. Birde geri dirilmekle uğraşmazlar

http://www.inquisitr.com/1569354/two-avengers-infinity-war-films-how-will-marvel-juggle-contracts-and-characters/

Burada yazdığına göre Evans'ın kontratı Infinity Part 1'da bitiyor. RDJ için de aynı şey geçerli.

Infinity War Part 1 ve Part 2 yasal olarak tek film şeklinde geçiyor diye hatırlıyorum. Çekimler tek seferde biter post production denilen kısmı farklı zaman dilimlerine yayılır kısıtlı zaman yüzünden.

Filmler arka arkaya çekilecek ama bu kontratı bitenlerin iki filmde de gözükmesini zorunlu kılmıyor . İlk filmin çekimleri bitince işi biten gidebilir mantıken. New Avengers söylentileri de uzun süredir var zaten yani Part 1'de bildiğimiz Avengers'ın sonu gelebilir. Ondan sonra da eskiyle yeninin bir arada olduğu karma bir Avengers kadrosu da Part 2'de ortaya çıkar. Bu da ihtimal dahilinde.

• quote:

Hocam iki tarafta iyi, düşünce farklılıkları yüzünden oluşuyor kutuplaşma. Yani iyi taraf kötü taraftan çok düşünceler, fikirler ya da yöntemler ön planda tutulacaktır. Böylece karakterlerin hayranları ve seyirciler rahatlıkla sevdikleri karakterlerin tarafını destekleyeceklerdir izlerken. Mutlak kötülük filmin sonunda çıkacaktır
    Thanos olarak

Yanılgıya düşülen yer film boyunca Iron Man vs Captain America teması olmayacak. Kadroya aldıkları Son of Thanos, Crossbones, Baron Zemo gibi yeni düşmanların yarattığı iç karışıklığın üstüne işlenecek film. İkisinin kavgasını ilk yarıda görürüz muhtemelen. Dolayısıyla Civil War yan senaryo konumuna düşürülmüş olunuyor. Şu filmi Captain America: Last War, bilmem ne War yapsalardı bin kat daha iyiydi. Güzelim CW harcanıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Filmler arka arkaya çekilecek ama bu kontratı bitenlerin iki filmde de gözükmesini zorunlu kılmıyor . İlk filmin çekimleri bitince işi biten gidebilir mantıken. New Avengers söylentileri de uzun süredir var zaten yani Part 1'de bildiğimiz Avengers'ın sonu gelebilir. Ondan sonra da eskiyle yeninin bir arada olduğu karma bir Avengers kadrosu da Part 2'de ortaya çıkar. Bu da ihtimal dahilinde.

Demek istediğim o değildi. Şuan tam hatırlayamadığım için kesin konuşamıyorum ama Infinity War Part 1 ve Part 2 yasal olarak tek film olarak geçiyor diye kalmış aklımda. Yani Part 2 kısmı da oyuncuların sözleşmesi dahilinde oluyor. Infinity War tek film olarak çekilir ama post production ve filmin süresini çok uzun tutmamak gibi sebeplerden iki bölüme ayrılır.

Zaten Tony Stark, Captain America ve Thor gibi karakterlerin Part 2 kısmında olmaması da filmi baltalayacaktır. Bence Part 2 kısmında da bir şekilde yer alırlar ve karakterler destansı bir şekilde ölerek Marvel Sinematik Evrenine veda ederler. New Avengers olayı Part 2 kısmında biraz sırıtabilir çünkü bu dediğimiz 3 karakter olmadan Falcon ile Bucky ile Infinity Gauntlet'e sahip Thanos'u durdurmak abes kaçacaktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Part 1 ve part 2 tek film olarak sayılıyor.Cap iron man ve thor un olmaması gibi bir durum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Souvrock

quote:

Hocam iki tarafta iyi, düşünce farklılıkları yüzünden oluşuyor kutuplaşma. Yani iyi taraf kötü taraftan çok düşünceler, fikirler ya da yöntemler ön planda tutulacaktır. Böylece karakterlerin hayranları ve seyirciler rahatlıkla sevdikleri karakterlerin tarafını destekleyeceklerdir izlerken. Mutlak kötülük filmin sonunda çıkacaktır
    Thanos olarak

Yanılgıya düşülen yer film boyunca Iron Man vs Captain America teması olmayacak. Kadroya aldıkları Son of Thanos, Crossbones, Baron Zemo gibi yeni düşmanların yarattığı iç karışıklığın üstüne işlenecek film. İkisinin kavgasını ilk yarıda görürüz muhtemelen. Dolayısıyla Civil War yan senaryo konumuna düşürülmüş olunuyor. Şu filmi Captain America: Last War, bilmem ne War yapsalardı bin kat daha iyiydi. Güzelim CW harcanıyor.

Yanlış anlaşılma olmuş galiba ben burada Captain America veya Iron Man'in kötü bir rol almayacağından bahsetmek istedim. Çünkü bu cevabı verdiğim yazı da özellikle Cap veya Iron Man'in kötü tarafta olup olmayacağından bahsedilmiş Tabi ki kötü karakterler üzerinden filmin akışı değiştirilecektir. Bunda hem fikiriz. Ve evet bu filmde Age of Ultron gibi zaman yetersizliğinden dolayı patlayabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Demek istediğim o değildi. Şuan tam hatırlayamadığım için kesin konuşamıyorum ama Infinity War Part 1 ve Part 2 yasal olarak tek film olarak geçiyor diye kalmış aklımda. Yani Part 2 kısmı da oyuncuların sözleşmesi dahilinde oluyor. Infinity War tek film olarak çekilir ama post production ve filmin süresini çok uzun tutmamak gibi sebeplerden iki bölüme ayrılır.

Zaten Tony Stark, Captain America ve Thor gibi karakterlerin Part 2 kısmında olmaması da filmi baltalayacaktır. Bence Part 2 kısmında da bir şekilde yer alırlar ve karakterler destansı bir şekilde ölerek Marvel Sinematik Evrenine veda ederler. New Avengers olayı Part 2 kısmında biraz sırıtabilir çünkü bu dediğimiz 3 karakter olmadan Falcon ile Bucky ile Infinity Gauntlet'e sahip Thanos'u durdurmak abes kaçacaktır.

O iş kesin değil işte. Infinity Part 1 ve 2 arka arkaya çekilecek ama bu filmlerin kontrat açısından tek film sayılmasını gerektirmiyor. İnternette bunun tartışması birkaç yerde dönüyor ama kesin bir sonuç yok ortada. Bence iki filmin iki ayrı kontrat dahilinde olması daha mantıklı. BU arada ana karakterlerin hepsini birden öldürmek çok mantıksız bir hareket olur bu kadar zaman geliştirilip belli bir popülerliğe ulaştıktan sonra .Karakterlerin Avengers sonrası geleceği konusunda Kevin Feige de bunu destekleyen şu açıklamayı yaptı: "Feige said that characters will continue, but that it's unknown whether they will continue with the current actors. The report states that "absolutely nothing set in stone." Yani karakterler evrende var olmaya devam edecek fakat hangi aktörlerle devam edecekleri duruma göre değişebilir.
    Bir de Quicksilver'ı geri getirmeyi planlamadıklarını söyledi.
    Ayrıca Feige, Marvel filmlerinin hiç bir zaman çok karanlık ve ciddi olmayacağını, hep bir espritüel tarafı olacağına da söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metroid -- 8 Mayıs 2015; 22:38:24 >

• Mickey Goldmill kullanıcısına yanıt
    Yok hocam biliyorum konuyu daha önce birçok yerden okudum. Benim kastettiğim filmin yönetmen ve senaristlerinin tutumunun ne olacağı. İki taraf da iyi olabilir ancak bu taraflar düşman olacaklar. Eğer konu Captain America'nın açısıyla ele alınırsa Tony Stark'ı bariz kötü taraf olarak göstermiş olurlar. Ancak bu kadar sevilen bir karakteri böyle bir açıyla vereceklerini sanmıyorum. Burada tek kafamı kurcalayan, filmin Captain America serisinin devamı olması. Sadece Civil War ismiyle gelse bu önyargılarımı ve korkularımı taşımazdım.
    Gerçi Age of ultron'da bütün senaryonun merkezinde Tony Stark var, adam filmdeki sorunun hem sebebi hem çözümü konumunda. Diğerleri yardımcı karaktermiş gibi arkaplana atılmıyor ama Stark'ın pozisyonu birazcık daha ön planda

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞevketMarco

quote:

quote:

quote:

quote:

Part 1 ve part 2 tek film olarak sayılıyor.Cap iron man ve thor un olmaması gibi bir durum yok.

Öyle olduğu kesin değil işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Yok hocam biliyorum konuyu daha önce birçok yerden okudum. Benim kastettiğim filmin yönetmen ve senaristlerinin tutumunun ne olacağı. İki taraf da iyi olabilir ancak bu taraflar düşman olacaklar. Eğer konu Captain America'nın açısıyla ele alınırsa Tony Stark'ı bariz kötü taraf olarak göstermiş olurlar. Ancak bu kadar sevilen bir karakteri böyle bir açıyla vereceklerini sanmıyorum. Burada tek kafamı kurcalayan, filmin Captain America serisinin devamı olması. Sadece Civil War ismiyle gelse bu önyargılarımı ve korkularımı taşımazdım.
    Gerçi Age of ultron'da bütün senaryonun merkezinde Tony Stark var, adam filmdeki sorunun hem sebebi hem çözümü konumunda. Diğerleri yardımcı karaktermiş gibi arkaplana atılmıyor ama Stark'ın pozisyonu birazcık daha ön planda

Anladım hocam demek istediklerinizi

Civil War hikayesine böyle bir aralıkta girmelerinin 2 sebebi var benim gözümde.

1. sebep Batman V Superman filminin karşısına konumlandıracak bir film yapmak.

2 sebebi ise Thanos'un gelmesiyle ekibimizin tekrar bir araya gelmesi yani nasıl desem Infinity War filmindeki kötü adamımızın ne kadar ciddi ve güçlü olduğuna dair vurgu yapmak olabilir diye düşünüyorum.

Age of Ultron filmine keşke Iron Man: Age of Ultron deseler dedim filmden sonra. Bende sizin gibi düşünüyorum bu konuda.

Avengers'dan daha kapsamlı bir film olacak gibi geliyor bana. Whedon'un yapmak zorunda kaldığı gibi Russolarda filmi uzun çekip ciddi bir bölümünü kırparsa Infinity War filmine geçiş filmi olmuş demekten korkuyorum. Civil War gibi bir konu en azından Part 1 ve Part 2 hak ediyor...

Konuşulacak çok şey var, gelen haberlerle aklımızdaki boşlukları doldurur daha sağlam varsayımlarda bulunuruz hocam ilerleyen zamanlarda

• Beklediğim filmlerden biri. Avengers serisine nasıl yansıyacak merak ediyorum. Çünkü yeni çıkacak olan avengers filminin çizgi romanında captain america var ancak civil war evreninde ölüyor. Ne yapacaklar merak ediyorum.

Iron Man i severiz ancak kötü adam olması kaçınılmaz. Genelde stark derim ama sanırsam captain şuan daha fazla destekçiye sahip.

Bir farklı konu ise aynı supermanın yeni filmindeki gibi,en çok batman konuşuldu ancak film supermanindi. Bu filmde captain americanın arka planda kalacağı çok belli.

Bir farklı değer olarak tam emin değilim ama stark yaptıklarından sonra sanırsam bir vicdan yaparak Shield in başına geçiyor. Filmde nasıl olacak merak ediyorum.

Çizgi romanı bilenlere bir sorum olacak : sonunda kazanan kim oluyor merak ediyorum biri çok ufak bir özetle beni aydınlatırsa sevinirim

• Açıklanan isimlerle ile şimdilik elimizde 16 karakter var. Hepsine tek tek nasıl zaman ayıracaklar, konusunu işleyecekler tereddütte kaldım açıkçası. Ikıncı bir Age of Ultron vakası olsun istemiyorum (film çok uzundu bizde kırptık gibisinden).

Filmi Russo kardeşlerin yönetecek olması beklentiyi yukseltirken bu kadar karaktere nasıl zaman ayiracaklarini düşünmek bi anda beklentinin düşmesine neden oluyor. Ya filmin başında çok kayıplar olacak ya da film 3 saate çıkacak (Bence)

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmtMlh

Beklediğim filmlerden biri. Avengers serisine nasıl yansıyacak merak ediyorum. Çünkü yeni çıkacak olan avengers filminin çizgi romanında captain america var ancak civil war evreninde ölüyor. Ne yapacaklar merak ediyorum.

Iron Man i severiz ancak kötü adam olması kaçınılmaz. Genelde stark derim ama sanırsam captain şuan daha fazla destekçiye sahip.

Bir farklı konu ise aynı supermanın yeni filmindeki gibi,en çok batman konuşuldu ancak film supermanindi. Bu filmde captain americanın arka planda kalacağı çok belli.

Bir farklı değer olarak tam emin değilim ama stark yaptıklarından sonra sanırsam bir vicdan yaparak Shield in başına geçiyor. Filmde nasıl olacak merak ediyorum.

Çizgi romanı bilenlere bir sorum olacak : sonunda kazanan kim oluyor merak ediyorum biri çok ufak bir özetle beni aydınlatırsa sevinirim

aslında kazanan hükümet oluyor çünkü kahramanlar üstünde rahatça borusunu öttürebiliyor olaylardan sonra Tony shield ın başına geçiyor ancak avengers için gerileme ve çöküş yolu başlıyor (world war hulk, kree ve skrull savaşları sağolsun tony ve arkadaşlarının itibarını yerin dibine sokup osborn ve adamlarını yüceltiyor) taa ki 2012 ye kadar steve rodgers ın doğuşu kahramanlara bi umut veriyor ve osbornun dark avengers ına karşı mücadele etme fırsatı doğuruyor(bu mücadele gizli den gizliye yapılıyor çünkü halk osbornu çok seviyor taa ki siege e kadar) yani anlayacağın civil war süper kahramanlar için bir yıkım sürecinin başlangıcı olarak kabul ediliyor [spoiler]

• Biri bana kronolojik sırayla Civil War'dan itibaren Marvel çizgi romanlarını sıralayabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowz61

Biri bana kronolojik sırayla Civil War'dan itibaren Marvel çizgi romanlarını sıralayabilir mi?

Eventlerden bahsediyorsunuz sanırım. Yalnız baya bir event var. Civil War'dan sonra gelen World War Hulk ve Secret Invasion var.

• şöyle bi durum var ironman-hulk-thor-cap bu dörtlünün dönemi bittiği zaman marvel çok ciddi izleyici kaybedecek bence.

herkes bizim gibi diğer karakterleri tanımıyor, bilmiyor, sevmiyor. bir çok arkadaşımın marvel evrenine ait bilgisi filmde izlediğinden ibaret, hatta çoğu kişi ironman ile girdi bu dünyaya.

4-5 sene sonra çekilecek filmler bugünküler kadar gişe başarısı elde etmez bence
  • uA_OzaN kullanıcısına yanıt
    zaten nereye kadar gittçekler ki infinite war a kadar bunlar var infiniti wardan sonra bir phase daha yaparlar sonrası reset
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf81

Tam 1 sene kaldı filme 06.05.2015

362 post daha kasmak ister misin? @Batman The Elite
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.