Şimdi Ara

Captain America: Civil War (06.05.16) l Robert Downey Jr. - Chris Evans VİZYONDA (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.608
Cevap
57
Favori
164.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben yazmadım zaten onu. metroid yazmıştı, ondan alıntı yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metroid

Myronides bunu duyduğuna kesin üzülmüştür. Ne de olsa o çok önemli filmdeki ciddiyet istediği ölçüde olamayacak.

Bence marvela aşırı ciddiyet yakışmazdı.marvelın kendine has bir yönü var , eğlenceli komik film yapmaları daha çok yakışıyor.
    Dc yi aşırı ciddi havasıyla daha çok severim ama marvelı da çok severim inşallah gittikleri çizgiden çıkmazlar.
  • Saçma sapan tartışmayı kesin.Filmden konuşun.Çekimler başlıyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cizgi romandan sooiler icerir.
    Herkese çizgi romandan haberin yok diyosun, milleti aşağlıyosun ama Cap'in çizgi romanda Civil War'da ölüp, Reborn serisiyle dönüp Super Soldier olarak devam ettiğini ya bilmiyorsun, ya da burada milletle takışmak için bilmezden geliyorsun. Marvel isterse Cap'i öldürür, üstünede Infinity War'da geri getirir. Zor bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death52 -- 8 Mayıs 2015; 19:33:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lütfen spoilerlara dikkat edelim.civil warı okumayı düşünüyordum hevesim kırıldı şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wade T. Wilson -- 8 Mayıs 2015; 19:37:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batman The Elite

Lütfen spoilerlara dikkat edelim.civil warı okumayı düşünüyordum hevesim kırıldı şimdi

Death 52'ye duyurulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batman The Elite

Lütfen spoilerlara dikkat edelim.civil warı okumayı düşünüyordum hevesim kırıldı şimdi

Aldım. Ayrıca
    sen ana hikayeyi oku sorun olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • metroid kullanıcısına yanıt
    Infinity war'ın o iki filmi kontrat olarak tek film sayılıyor diye okumuştum Geekyaparda. Ne kadar doğrudur?

Ayrıca Cap konusunda Katılıyorum İnfinity War zaten çok karekter olacağından dolayı yetişmesi zor. Birde geri dirilmekle uğraşmazlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba bir ben miyim bilmiyorum ama ben başından beri Captain America'ya karşı nötr'düm. Ne seviyordum ne de sevmiyordum. Civil War'da genel kitlenin ibresi Captain America'da olsa bile ben bütün filmi Iron man'in tarafını tutarak izleyeceğim.
    Bu kısımdan sonra Age Of Ultronla alakalı birkaç şey yazacağım filmi izlemeyenler okumasın

Bu iki kişi kahraman arasında ileride büyük bir kutuplaşma olacağı daha bu filmden belliydi diye düşünüyorum. Ultron yaratıldıktan sonra ve özellikle de Vision tamamlanırken kutuplaşma hat safhadaydı. Ayrıca bu filmdeki kutuplaşmada sanki yapımcı Tony Stark'ın tarafındaymış gibi hissettim ben. Umarım gelecek Captain America filminde de Tony Stark'ın tarafı mutlak kötülük olarak çıkmaz karşımıza.

En azından Tony'yi direk kötü taraf olarak değil de 2 taraf arasında bizi kararsız bırakacak bir kurgu görürüz diye umut ediyorum hadi bakalım. Tabi yapımcının ibresi Tony Stark'a kayarsa hayır demem, dediğim gibi ben Iron Man'i Captain America'ya kesinlikle tercih ederim. Ayrıca belli bir kitlenin (aynı benim gibi), Iron Man'dan sonra Marvel evrenine ilgisinin geliştiğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Acaba bir ben miyim bilmiyorum ama ben başından beri Captain America'ya karşı nötr'düm. Ne seviyordum ne de sevmiyordum. Civil War'da genel kitlenin ibresi Captain America'da olsa bile ben bütün filmi Iron man'in tarafını tutarak izleyeceğim.
    Bu kısımdan sonra Age Of Ultronla alakalı birkaç şey yazacağım filmi izlemeyenler okumasın

Bu iki kişi kahraman arasında ileride büyük bir kutuplaşma olacağı daha bu filmden belliydi diye düşünüyorum. Ultron yaratıldıktan sonra ve özellikle de Vision tamamlanırken kutuplaşma hat safhadaydı. Ayrıca bu filmdeki kutuplaşmada sanki yapımcı Tony Stark'ın tarafındaymış gibi hissettim ben. Umarım gelecek Captain America filminde de Tony Stark'ın tarafı mutlak kötülük olarak çıkmaz karşımıza.

En azından Tony'yi direk kötü taraf olarak değil de 2 taraf arasında bizi kararsız bırakacak bir kurgu görürüz diye umut ediyorum hadi bakalım. Tabi yapımcının ibresi Tony Stark'a kayarsa hayır demem, dediğim gibi ben Iron Man'i Captain America'ya kesinlikle tercih ederim. Ayrıca belli bir kitlenin (aynı benim gibi), Iron Man'dan sonra Marvel evrenine ilgisinin geliştiğini düşünüyorum.

Hocam iki tarafta iyi, düşünce farklılıkları yüzünden oluşuyor kutuplaşma. Yani iyi taraf kötü taraftan çok düşünceler, fikirler ya da yöntemler ön planda tutulacaktır. Böylece karakterlerin hayranları ve seyirciler rahatlıkla sevdikleri karakterlerin tarafını destekleyeceklerdir izlerken. Mutlak kötülük filmin sonunda çıkacaktır
    Thanos olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: burak4242

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

quote:

quote:

Sırf 3 filmlik daha kontratı olduğu için filmde Kaptan Amerika‘nın ölmesinin adeta imkansız olduğunu söyleyenler olmuş.

Çok saçma bir teori. Bu teoriyi ancak Marvel Sinematik Evrene çok çok uzak biri yapabilir. Gerekçesi çok saçma geldi bana. Marvel hayranlarının aslında bu konuya aşina olmaları lazım. Hatırlasanıza daha önce Bucky Barnes trenden düşerek ölmüştü, sonrasında Ajan Phil Coulson ölmüştü (Adamın 3. sezonu onaylanan dizisi var ya) eee birde Nick Fury var Kış Askerinde ölen. Tabi Lokiyi unutmamak lazım, köprüden düşerken ölmüştü ya. Şimdi Asgard‘ı yönetiyor.

Yani kısacası demem o ki Marvel filmlerinde birisi ölse bile kolayca geri getiriyorlar. Hele bu işi Agents of SHIELD dizisinde işlenen T.A.H.I.T.I projesiyle daha basit hale getirdiler. Bu filmdede Kaptan Amerikanın ölmesi olası birşey. Ben şaşırmam artık.

Sana öncelikle ana karakterlerle yan karakterlerin farkını öğrenmeni tavsiye ederi. .Bir ana karakteri öldürmekle yan karakteri öldürmek aynı şey değildir. Özellikle bahsettiğimiz ana karakteri canlandıran aktörün sadece 3 filmlik anlaşması kaldıysa. Kaldı ki daha önceki mesajımda belirttim, bir karakteri öldüreceksen bunun hikaye içinde bir bütünlüğü olmalı . Civil War sonrası Infinity War geleceğini ve işin içinde Cap de dahil olmak üzere tüm kahramanların gireceğini biliyoruz. Şu durumda Cap'i önceki filmde öldürüp sonraki filmde geri getirmenin hiçbir manası yok hikaye açısından. Seyirci de bunu pekala biliyor. Ayrıca Infinity War sonrası Chris Evans'ın rolden ayrılacağını bildiğimiz için karakteri öldürmek için en uygun zaman Infinity War sonu olur. Böylece hem karakteri evren içinde mantıklı bir biçimde sonlandırırlar hem de aktörün rolden ayrılması kılıfına uydurulmuş olur. Diğer türlü karakteri öldürüp geri getirirler üstüne bir daha öldürürlerse bu iş yalama oldu denir. Şimdi verdiğin örneklere bakalım;

Bucky - Yan karakter. Çizgi roman okuyanlar zaten Bucky'nin aslında ölmediğini ve Winter Soldier olarak geri döneceğini bliyordu, kaldı ki ölü olarak kalsa da hikaye açısından sorun olmazdı. Dediğim gibi kontratını da ilk film sonrası yaptılar zaten.

Phil Coulson- Başka bir yan karakter . Aslında bu karakterin ölü olrak bırakılması planlanmıştı ama karakterin popülerliği nedeniyle geri getirdiler.

Loki- Kötü karakter. Kötülerin öldü sanılıp aslında ölmediği ortya çıkması zaten klasik bir çizgi roman klişesi olduğundan ölmemesi pek de bir sürpriz olmadı. Zaten o kadar popüler bir karakteri kolay öldürmezler.

Kısacası hikaye açısından uygun olduğu sürece bir karakter öldürüp geri getirilebilir ama bunun da çeşitli sınırlamaları var ve Marvel da bunun farkında.

Bu konuya ilişkin yazacağım son mesaj da budur. Bunun üstüne isteyen istediği teoriyi üretebilir, beni ilgilendirmiyor.

Emin ol Çizgi Romanını okuyan herkes sonunun öyle bitmesini bekliyor. Ana karakter falan dinlemeden kıyıyorlar çok değerli Captain'ına. Sonra geri canlanmış falan orası benim ilgilendirmiyor.

Herkes senin gibi burada "Ama o oyuncu çok önemli ölemezzz" diye fikir yürütmüyor.

Marvel'de ayrıca bu filmi Civil War yaptı neden? Chris Evans geçen senelerde sürekli olarak oyunculuğu bırakıp yönetmenlik yapmak istediğini belirtip duruyordu. Sonunu nasıl yaparlar bilmem ama Captain komaya falan girecektir en kötüsü. Lay lay lom bitirirlerse etkisi Ultron'dan çok daha büyük olur buna emin ol.

Marvel'de kimse ölmüyor zaten... Ölüyor gibi gösterirler olur biter.

Ayrıca 74 senelik Bucky Barnes karakteri nasıl yan karakter oluyor bir anlatsana. Robin ne kadar yan karakterse Bucky Barnes'da öyle.

Bucky Barnes için yan karakter dedi.

Arkadaşa bir adet origin sin eventi yazıyorum sabah akşam tok karnına okusun

• quote:

Orijinalden alıntı: alfamanager

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

quote:

quote:

Sırf 3 filmlik daha kontratı olduğu için filmde Kaptan Amerika‘nın ölmesinin adeta imkansız olduğunu söyleyenler olmuş.

Çok saçma bir teori. Bu teoriyi ancak Marvel Sinematik Evrene çok çok uzak biri yapabilir. Gerekçesi çok saçma geldi bana. Marvel hayranlarının aslında bu konuya aşina olmaları lazım. Hatırlasanıza daha önce Bucky Barnes trenden düşerek ölmüştü, sonrasında Ajan Phil Coulson ölmüştü (Adamın 3. sezonu onaylanan dizisi var ya) eee birde Nick Fury var Kış Askerinde ölen. Tabi Lokiyi unutmamak lazım, köprüden düşerken ölmüştü ya. Şimdi Asgard‘ı yönetiyor.

Yani kısacası demem o ki Marvel filmlerinde birisi ölse bile kolayca geri getiriyorlar. Hele bu işi Agents of SHIELD dizisinde işlenen T.A.H.I.T.I projesiyle daha basit hale getirdiler. Bu filmdede Kaptan Amerikanın ölmesi olası birşey. Ben şaşırmam artık.

Sana öncelikle ana karakterlerle yan karakterlerin farkını öğrenmeni tavsiye ederi. .Bir ana karakteri öldürmekle yan karakteri öldürmek aynı şey değildir. Özellikle bahsettiğimiz ana karakteri canlandıran aktörün sadece 3 filmlik anlaşması kaldıysa. Kaldı ki daha önceki mesajımda belirttim, bir karakteri öldüreceksen bunun hikaye içinde bir bütünlüğü olmalı . Civil War sonrası Infinity War geleceğini ve işin içinde Cap de dahil olmak üzere tüm kahramanların gireceğini biliyoruz. Şu durumda Cap'i önceki filmde öldürüp sonraki filmde geri getirmenin hiçbir manası yok hikaye açısından. Seyirci de bunu pekala biliyor. Ayrıca Infinity War sonrası Chris Evans'ın rolden ayrılacağını bildiğimiz için karakteri öldürmek için en uygun zaman Infinity War sonu olur. Böylece hem karakteri evren içinde mantıklı bir biçimde sonlandırırlar hem de aktörün rolden ayrılması kılıfına uydurulmuş olur. Diğer türlü karakteri öldürüp geri getirirler üstüne bir daha öldürürlerse bu iş yalama oldu denir. Şimdi verdiğin örneklere bakalım;

Bucky - Yan karakter. Çizgi roman okuyanlar zaten Bucky'nin aslında ölmediğini ve Winter Soldier olarak geri döneceğini bliyordu, kaldı ki ölü olarak kalsa da hikaye açısından sorun olmazdı. Dediğim gibi kontratını da ilk film sonrası yaptılar zaten.

Phil Coulson- Başka bir yan karakter . Aslında bu karakterin ölü olrak bırakılması planlanmıştı ama karakterin popülerliği nedeniyle geri getirdiler.

Loki- Kötü karakter. Kötülerin öldü sanılıp aslında ölmediği ortya çıkması zaten klasik bir çizgi roman klişesi olduğundan ölmemesi pek de bir sürpriz olmadı. Zaten o kadar popüler bir karakteri kolay öldürmezler.

Kısacası hikaye açısından uygun olduğu sürece bir karakter öldürüp geri getirilebilir ama bunun da çeşitli sınırlamaları var ve Marvel da bunun farkında.

Bu konuya ilişkin yazacağım son mesaj da budur. Bunun üstüne isteyen istediği teoriyi üretebilir, beni ilgilendirmiyor.

Emin ol Çizgi Romanını okuyan herkes sonunun öyle bitmesini bekliyor. Ana karakter falan dinlemeden kıyıyorlar çok değerli Captain'ına. Sonra geri canlanmış falan orası benim ilgilendirmiyor.

Herkes senin gibi burada "Ama o oyuncu çok önemli ölemezzz" diye fikir yürütmüyor.

Marvel'de ayrıca bu filmi Civil War yaptı neden? Chris Evans geçen senelerde sürekli olarak oyunculuğu bırakıp yönetmenlik yapmak istediğini belirtip duruyordu. Sonunu nasıl yaparlar bilmem ama Captain komaya falan girecektir en kötüsü. Lay lay lom bitirirlerse etkisi Ultron'dan çok daha büyük olur buna emin ol.

Marvel'de kimse ölmüyor zaten... Ölüyor gibi gösterirler olur biter.

Ayrıca 74 senelik Bucky Barnes karakteri nasıl yan karakter oluyor bir anlatsana. Robin ne kadar yan karakterse Bucky Barnes'da öyle.

Bucky Barnes için yan karakter dedi.

Arkadaşa bir adet origin sin eventi yazıyorum sabah akşam tok karnına okusun

Ben de sana konuyla ilgili yazdığım açıklama mesajını okumanı öneririm. Aç tok fark etmez ama gözlerini kullanman iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metroid -- 8 Mayıs 2015; 20:11:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yakuda

Infinity war'ın o iki filmi kontrat olarak tek film sayılıyor diye okumuştum Geekyaparda. Ne kadar doğrudur?

Ayrıca Cap konusunda Katılıyorum İnfinity War zaten çok karekter olacağından dolayı yetişmesi zor. Birde geri dirilmekle uğraşmazlar

http://www.inquisitr.com/1569354/two-avengers-infinity-war-films-how-will-marvel-juggle-contracts-and-characters/

Burada yazdığına göre Evans'ın kontratı Infinity Part 1'da bitiyor. RDJ için de aynı şey geçerli.

• ya kimse hayal kurmasın burda yine avengers ana kadro Infinity War filmlerinin ikisinde de olacaktır. Süre olarak az olur çok olur onu bilemem çünkü çok karakter olacak. İşin içinde reyting ve hayran isteklerleri olduğu zaman kimse çizgi romanı sallamaz
  • Çizgi romanı sallamamak bir yana da ortada kontrat denen bir şey var. RDJ duruma göre olabilir Part 2'de ama Evans kesin olarak bıraktığını söyledi kontratı bitince. Hemsworth'ın da kontratı bitiyor herhalde ama o bence anlaşır Marvel'la Part 2 için.
  • Ne oldu da bu konu birden Popüler Konular arasına girdi. Fragman mı paylaştılar
  • Civil War'ın sonunda Thanos gelir Rogers' ı öldürür Civil War biter Infinity War başlar at fava bekle Ayrıca Evans'ın 3 filmlik daha anlaşması olması ölmemesini gerektirmez. Gelecek filmlerde flashback olarak gözükebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Petyr Baelish

Civil War'ın sonunda Thanos gelir Rogers' ı öldürür Civil War biter Infinity War başlar at fava bekle Ayrıca Evans'ın 3 filmlik daha anlaşması olması ölmemesini gerektirmez. Gelecek filmlerde flashback olarak gözükebilir.

Eğer sahnelerini önceden çekmemişlerse görünemez. Ayrıca 3 değil 2 filmlik anlaşması kaldı diye düzelttim söylediğimi. Infinity part 1'in sonunda öleceğine katılıyorum ama ondan öncesi hayır. Kaldı ki sonraki filmde olacağı kesin olan bir karakteri neden Thanos gelip de önceki filmde öldürsün, gayet mantıksız konu açısından. Ayrıca Thanos'un Civil War'da gözükeceğinden şüpheliyim, belki after credits'te gözükür. Civil War şu haliyle bile yeterince çok karakter barındırıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metroid -- 8 Mayıs 2015; 23:04:33 >

• Ant-Man'de Civil War'a katılmış dostlar.

• quote:

Çizgi romanı sallamamak bir yana da ortada kontrat denen bir şey var. RDJ duruma göre olabilir Part 2'de ama Evans kesin olarak bıraktığını söyledi kontratı bitince. Hemsworth'ın da kontratı bitiyor herhalde ama o bence anlaşır Marvel'la Part 2 için.

Hocam o kaynak Güvenilir mi? Çünkü ne biliyim İnfinity War part 2 gibi duruma göre Titanic'i bile geçebilecek olan bir filmde belkide en önemli karekter olan Cap'ın olmaması, üstüne üstlük Thor ve Iron-man'in olmama ihtimalinin olması bana mantıksız geliyor Marvel bunu en baştan düşünüp bir filmcik daha kontrat imzalatmamış mı? Iki filmin tek kontrat sayılması biraz daha mantıklı geldi bana sanki umarım öyledir...

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.