Şimdi Ara

355. Dönem (MAYIS 2014) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.328
Cevap
73
Favori
326.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şöyle bi durum var ..gecen sene 3 celp dönemi vardı nisan agustos kasım.. 2013 nisanda astegmen olanlar 2014 nisan ayında görevlerini tamamlamıs olacaklar haliyle tsk da bi asteğmen açığı olacaktır bu açığıda 2014 mayıs celbi ile kapatırlar diye düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramazan Kayım

şöyle bi durum var ..gecen sene 3 celp dönemi vardı nisan agustos kasım.. 2013 nisanda astegmen olanlar 2014 nisan ayında görevlerini tamamlamıs olacaklar haliyle tsk da bi asteğmen açığı olacaktır bu açığıda 2014 mayıs celbi ile kapatırlar diye düşünüyorum..

ama o açık bizimle değil bizden önceki dönemle kapatılır, çünkü acemiliğini bitiren adamlar asteğmen oluyor biz gittiğimiz gün asteğmen olmıcaz sonuçta biz ağustos celbinin açığını kapatırız gibi düşün he meslekçilerin açığı bizle kapatılabilir nispeten çünkü acemiliğimiz kısa yani meslekçi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan_fa

quote:

şöyle bi durum var ..gecen sene 3 celp dönemi vardı nisan agustos kasım.. 2013 nisanda astegmen olanlar 2014 nisan ayında görevlerini tamamlamıs olacaklar haliyle tsk da bi asteğmen açığı olacaktır bu açığıda 2014 mayıs celbi ile kapatırlar diye düşünüyorum..

ama o açık bizimle değil bizden önceki dönemle kapatılır, çünkü acemiliğini bitiren adamlar asteğmen oluyor biz gittiğimiz gün asteğmen olmıcaz sonuçta biz ağustos celbinin açığını kapatırız gibi düşün he meslekçilerin açığı bizle kapatılabilir nispeten çünkü acemiliğimiz kısa yani meslekçi için

evet senin dediğin doğru kardesm nisan degilde ağustos celbinin açığı bizle kapatılır..
  • Ramazan Kayım kullanıcısına yanıt
    o zaman uzun dönem ve komando işaretleyen herkes üniv ve bölüm ayırtmaksızın astek dostum :)

şaka bir yana umarım hayırlısı ise olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: conversion34

o zaman uzun dönem ve komando işaretleyen herkes üniv ve bölüm ayırtmaksızın astek dostum :)

ben uzun dönem isteyen herkese çıkcak diye tahmin ediyorum hatta bir çoğumuza meslekçi bile çıkabilir sayımız böyle seyrederse tamam iki haneli sayıları görebiliriz ama öyle 500e - 1000e yaklaşacak bi sayımızın olacağını düşünmüyorum.

herkese istediği çıksın İNŞALLAH
  • quote:

Orijinalden alıntı: conversion34

inşallah herkesin gönlüne göre olur..))
  • Ramazan Kayım kullanıcısına yanıt
    ramazan kardeşim vallaha bende senin gibiyim yedek çıksa zil takıp oynucam nerdese.düşün o derece vahim halim halimiz..
    bu arada bende komando evet dedim sırf uzun döneme faydası olur mantığı ile
  • quote:

quote:

Ama geçen sene nisanda gidenler de gittikleri gibi asteğmen olmamışlardı, onların da eğitimi vardı ve temmuz - ağustos gibi kurs sonu asteğmen oldular :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: glumax

quote:

quote:

Ama geçen sene nisanda gidenler de gittikleri gibi asteğmen olmamışlardı, onların da eğitimi vardı ve temmuz - ağustos gibi kurs sonu asteğmen oldular :)

nisan bitirenlerin ve 2013 nisanda asteğmen olanların yerine geleceğiz dedi arkadaş ona cevaben yazdım. hoş 2013 nisanda asteğmen olanlar 2014 nisanda bitirmiyor ki biz ne 2014nisanda bitirenlerin ne de 2013nisanda asteğmen olanların yerine gelmiyeceğiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: glumax

quote:

quote:

nisan bitirenlerin ve 2013 nisanda asteğmen olanların yerine geleceğiz dedi arkadaş ona cevaben yazdım. hoş 2013 nisanda asteğmen olanlar 2014 nisanda bitirmiyor ki biz ne 2014nisanda bitirenlerin ne de 2013nisanda asteğmen olanların yerine gelmiyeceğiniz.

Neyse zaten bu işin bir mantığı yok. Düşünüp taşınmak boş yere olur, askeriyede mantık aranmaz derler. Herkese istediği çıkar inşallah :)
  • beyler listeye isim ve bilgilerinizi yazın, isimlere bakıp geçin bence. doldurulmuş satırlara tıklama yada sütun sıralamalarına tıklama gereği yok. karışıp duruyo herşey :/
  • kamuda çalışıyorum arkadaşlar şimdi nasıl olacak bu ilişik kesme falan?

25 inde sonuçlar belli olacak sonrasında neler oluyor. şöyle bir toparlayacak biri var mı 25 nisandan sonrasını acaba?
  • Listede benim bölüm felan karısmıs iktisatdı sıyaset bılımı olmus. Belkı sızınde karısmıstır Nasıl basarıyorlar karıstırmayı anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MARV_ONUR

ramazan kardeşim vallaha bende senin gibiyim yedek çıksa zil takıp oynucam nerdese.düşün o derece vahim halim halimiz..
    bu arada bende komando evet dedim sırf uzun döneme faydası olur mantığı ile

hayırlısı ise olur insallah..:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

kamuda çalışıyorum arkadaşlar şimdi nasıl olacak bu ilişik kesme falan?

25 inde sonuçlar belli olacak sonrasında neler oluyor. şöyle bir toparlayacak biri var mı 25 nisandan sonrasını acaba?

25 nisanda yerler açıklanıyo en erken de 28 nisanda şubeye gidebilirisn araya haftasonu giriyo çünkü pazartesi şubeden sülüsü alıp çalıştığın kuruma gösterip çıkışını istiyorsun vermek zorunda zaten sülüsü gördükten sonra ama teslim ediyomuyuz adama yoksa fotokopi mi alıyolar orasını bilmiyorum ben de görücem yapınca :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycem1

quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

kamuda çalışıyorum arkadaşlar şimdi nasıl olacak bu ilişik kesme falan?

25 nisanda yerler açıklanıyo en erken de 28 nisanda şubeye gidebilirisn araya haftasonu giriyo çünkü pazartesi şubeden sülüsü alıp çalıştığın kuruma gösterip çıkışını istiyorsun vermek zorunda zaten sülüsü gördükten sonra ama teslim ediyomuyuz adama yoksa fotokopi mi alıyolar orasını bilmiyorum ben de görücem yapınca :)

Sonuçlar açıklandıktan sonra sülüsü alıp iş yerine verirsin verdikten sonra birimin atama yetkilisi kim ise ilçe de kaymakam ilde vali merkezde bakan dan olur alınacak bir olur ile ücretsiz izine ayrılacaksın terhis olduktan sonra bir ay içerisinde de kurumuna dilekçe ile başvurup iş başı yapacaksın. Nisan 15 deki maaş Mayıs ayı için olduğundan bir kısmını iade etmek zorunda olacağız eğer ilk dönem gidersek 2 mayıs da ayrılış yaparsın (1 mayıs resmi tatil) 14 günlük bir meblağ muhasebe birimine iade edilir bunu onlar hesaplarlar... Şöyle bir durum da var maaşlar yapılmadan muhasebe birimini haberdar edip yarım maaş yapmalarını isteyebilirsin ancak ikinci grup çıkma ihtimali olduğu için bunu tavsiye etmem)

Eğer ikinci grup çıkarsa aynı mantıkla daha sonra ayrılış yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggokhangg -- 26 Mart 2014; 14:07:31 >
  • Teşekkürler. @ggokhangg @bycem1
  • Listede yer alıyorum. Bölümüm değiştirilmeseydi iyiydi
    neyse hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isat -- 26 Mart 2014; 15:51:31 >
  • Arkadaşlar selam,

Bir sorum var.
    Bizim nerelere düştüğümüz 25 Nisan'da belli olacak ya, ilk posta ile Mayıs'ta da gitsek, 2. posta ile Haziran'da da gitsek, 25 Nisan'dan sonra gidip sevk belgesini alabiliyoruz değil mi? İş yerine vereceğim için merak ediyorum.
    Teşekkürler.
  • ,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizikchi -- 24 Ocak 2015; 8:55:49 >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.