Şimdi Ara

355. Dönem (MAYIS 2014) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mehmet747 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.328
Cevap
73
Favori
326.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam benide kaydet oraya bende iki secenegede evet demiştim :))
  • malin biri her seferinde listeyi degistiginden bu liste guvenilir degil arkadaslar. bolum yerlerine kadar degismis office bilmeyen beyin yoksunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yetkilendirmede sorun var konuyu açan arkadaşın onu ayarlaması lazımdı her satırı sutunu herkes değiştirebiliyor..

• arkadaşlar acil cevap. mayısta askere gidecektim acil bir şey oldu kasıma kadar tecilim vardı tekrar tecil ettirebilir miyim. çok acil cevap
  • quote:

Orijinalden alıntı: ggokhangg

quote:

Orijinalden alıntı: conversion34

arkadaşlar yaptığımız excel listede toplam kayıt altına geçen 82 kişiyiz :) yedek subaylık ve komando isteyen toplam 20 kişi, toplamda ise asteğmen olmak isteyen 43 kişiyiz.

Sizce bu rakam çok az değil mi?

Ayrıca bu forum sitesi de en bilindik bir site ve bu kadar az kişinin olmasına inanamıyorum :)

Galiba en az başvuru bu celp dönemi olacak.

25 Nisan'a 30 gün kaldı ama cidden gelsin öğrenelim yerlerimizi. İnşallah herkese istediği gibi çıkar. Yedek subaylık istiyorum bende :)

Valla devreler hakikaten asla gidilmeyecek bir dönem bu daha öncede de saydım

4 yılda bir olan dünya kupasında askerdesin
    2 yılda bir olan kpss b grubunda askerdesin
    2 bayramda askerdesin (Bi kısa dönem olarak bunu başaran ender askerler :))
    baharın en güzel günlerinde askerdesin
    vs vs bunlar ilk akla gelenler tecili olan ve özel bir durumu olmayan hiç bir kimsenin bu dönemde gitmesini tavsiye etmem açıkçası

Birde bizim dönemde alınacak asteğmen sayısı nedir ? Bileniniz var mı ? Bu dönem başvuru az olursa ona göre alınacak sayıda da bir değişiklik yaparlar mı ?

bizim dönemde alınacak asteğmen sayısı konusunda kimsenin bi bilgisi olduğunu sanmıyorum ama geçen düz mantıkla bir hesap yaptık 600 kişi gibi belirledik biz bu durumda biz ihtiyaçlarını bile karşılamıyoruz tsknın.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanalioral

arkadaşlar acil cevap. mayısta askere gidecektim acil bir şey oldu kasıma kadar tecilim vardı tekrar tecil ettirebilir miyim. çok acil cevap

mart 31 tarihine kadar geri aldirabilirsin subeden

• moo_koo_13 kullanıcısına yanıt
    çok tşkler kardeşim.
  • furkan_fa F kullanıcısına yanıt
    ya haklısın bu listeyi baz alırsak karşılamıyoruz ama bu liste ile de çok büyük bir istatistik yapılabilir mi bilemem.

Umarım yedek subay isteyen herkes olur ama ben pek zannetmiyorum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: glumax

quote:

Orijinalden alıntı: parfum86

quote:

Orijinalden alıntı: glumax

quote:

Orijinalden alıntı: Lynx*

devreler benim açıköğretim finalleri acemilik civarına denk geliyor ve final yerlerini değiştirmek için son tarih 13 nisan yani askerde nerde olcağımı bilemediğim bir tarih.. mail attım adamlar benim yazdığımın aynısını söylüyor bu işin çaresini bileniniz var mı?

Ben de aynı durumdayım. Üstelik 8. yarıyıldayım. Bu sene bitirip askerden döndüğümde 2. üniversitemin de bitmiş olarak cv'mde gözükmesini istiyorum. Edindiğim bilgilere göre yemin töreni günüyle çakışmadığı sürece görevlendirme yazısı yazıp sınava gönderiyorlarmış. Örneğin askerdeyken iş güvenliği kursu sınavına giden arkadaşım vardı. Tabi ters bir komutana denk gelip sınava girememek de mümkün ama genelde en üst komutanlar bu konuda çok anlayışlılarmış ve eğitime gönül vermiş gençleri mağdur etmiyorlarmış :)

Siz daha okul bitmeden neden başvurdunuz Bence yanlış yapmışsınız acemilere izin vermezler finallerden çakarsanız okul uzar okul uzarsa askerliği boşuna yapmış olursunuz siz aof bürosuna gidip işin aslını astarını öğrenin yaş tahtaya basmayın kardeşler

Açıkçası zaten 1 üni mezunu olduğum için çok sorun etmedim. Bu dönem harici dersim yok zaten en kötü ihtimalle seneye 1 dönem okuyup bitiririm olan 250 Tl'ye olur :)

Bu arada genel olarak soru sormak istiyorum.

Acemilik süreleri kaçar gün ? K.D Yedeksubay ve mesleki yedeksubaylar için. Yemin töreni kaç gün sonra olur? Aof final sınavları 7-8 haziran tarihlerinde. Benim bildiğim kadarıyla Aöf er ve erbaşların girmesine izin verdiğinden dolayı onların durumunu da düşünerek belirliyor bu tarihleri.

250 tl değil olan 4-5 ayına olur . Kısa dönem yedek subay sayılmaz acemiliği yoktur poşet oluyorsun :) direk 6 ay yapar gelirsin. yedek subay olursan 2,5 ay acemi eğitimi var

• olası bi savaş durumu için komando seçeneği artırılabilir mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: conversion34

ya haklısın bu listeyi baz alırsak karşılamıyoruz ama bu liste ile de çok büyük bir istatistik yapılabilir mi bilemem.

Umarım yedek subay isteyen herkes olur ama ben pek zannetmiyorum :(

43 kişi istemiş topu topu, bence hepsine çıkacaktır. Hadi talep çok fazla çıkmaz derdik kalabalık olsa ama çıkmaz derdik isteyen herkese hatta kısa isteyenlere bile uzun çıkabilir bu dönem hatta herkes uzun gitmek zorunda kalabilir bence sayımız çok çok az olcaksa böyle. kısa isteyenler kızmasın bana sadece tahmin yürüttüm.

he bu forumlada çok güzel istatistik yapılır yani. herkes burda demiyorum zaten öyle de değil ama istatistik için bilgi veriri bize herşey 24nisan gecesi belli olur zaten az kaldı saberedin rampa aşağı gidiyoruz artık

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_fa -- 25 Mart 2014; 18:52:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanalioral

arkadaşlar acil cevap. mayısta askere gidecektim acil bir şey oldu kasıma kadar tecilim vardı tekrar tecil ettirebilir miyim. çok acil cevap

yarın git tekrar tecil ederler.
  • şu listeyle oynıyana küfür etsek çıkarmı ortaya acaba sağlam böyle topluca küfretsek yok ben zaten içimden baya ettim zaten, gitsin başka yerden eğlensin beyin yoksunu.

forumdaysa şikayet eder şimdi, bu yazdığım mesaj silinirse bilin ki forumdadır kendisi.
  • bence küfür veya hakarete gerek yok yapan kişinin bilerek değil google docs kullanmayı bilmediği için karıştırdığını sonra da ürküp bıraktığını düşünüyorum

• Bu liste her dönem yapılıyor her dönemde birisi illaki bozuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

Bu liste her dönem yapılıyor her dönemde birisi illaki bozuyor

Benim bölümü de astronomi ve uzay yapmışlar
  • Mayıs ayı uzun dönem askerleri için forumda konu var mı ?
  • furkan_fa F kullanıcısına yanıt
    Ins dedigin gibi olur tertip herkes istedigini alsin yeter bu listeyi kim kurcaliyorsa adam benim bolum makine o yapmis ziraat sayiyorum bir makineci eksilmis diyorum meger benmisim

• arkadaşlar metalurji ve malzeme mühendisligi mezunuyum komando ve uzun dönem seceneklerini sectim..maddi olarak uzun istiyorum manevi olarak sıkıntı.. ama olsun istiyorum yani uzun cıkmasını insallah cıkar...cıkarmı ki? :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lynx*

bence küfür veya hakarete gerek yok yapan kişinin bilerek değil google docs kullanmayı bilmediği için karıştırdığını sonra da ürküp bıraktığını düşünüyorum

hiç iyi niyetli düşünemicem valla, bilmeyen adam bir tane iki tane hadi üç tane kurcalar hepsi değişimiş nerdeyse, beni de işletmeci yapmışlar ha
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.