Şimdi Ara

‖‖ Piranha ZEN - ANA KONU ‖‖ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.900
Cevap
42
Favori
290.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tel çok iyi ama bence ram yetersiz :\ 1gb
    592.37 TL + KDV
    KDV Dahil :699.00 TL

http://store.piranha.com.tr/Cep-Telefonu-62

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgahan29 -- 16 Ocak 2014; 15:04:00 >
  • bence bu ürünü almayın arkadalar. piranha urunlerını birçok kez kullandım. Cihazlar hep sorunlu tam olarak hazır omadan piyasaya sürüyorlar ve sorun yaayıp sonradan düzeltiyolar. Piranha beatbox ve navigasyonum var o sektörde ses ve navi de iyiler ama tablet ve cep telleri konusunda alcaksanız 1000 defa düşünün derim. Hereyden önce şirket politikaları kurumsaıkları ile benim beğenmediğim bi firma. Teknik servisi istabul avrupa yaksında ve cok amatör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxpoe

bence bu ürünü almayın arkadalar. piranha urunlerını birçok kez kullandım. Cihazlar hep sorunlu tam olarak hazır omadan piyasaya sürüyorlar ve sorun yaayıp sonradan düzeltiyolar. Piranha beatbox ve navigasyonum var o sektörde ses ve navi de iyiler ama tablet ve cep telleri konusunda alcaksanız 1000 defa düşünün derim. Hereyden önce şirket politikaları kurumsaıkları ile benim beğenmediğim bi firma. Teknik servisi istabul avrupa yaksında ve cok amatör.

Tabletleri de gayet iyi, piranha quattro tab kullanıyorum gayet güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu teli bekliyom inşallah kofti çıkmaz.

• Konuyu guncelledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5AF373BF5 -- 16 Ocak 2014; 18:43:51 >
  • Atı alan aldı.Ne piranha nın ne de dark ın yeni telefonları çok satmaz.Hala geçen senenin işlemcisi ile telefon çıkarıyorlar.Hadi Piranhanın discovery den farkı var alüminyum kasa 450 mhz ye hızaşırtılmış gpu su gibi de darkın telefonları ve fiyatı tam komedi.Piranha ve discovery arasında kalanların çoğu da discovery alacaktır.
  • servis desteği sorunlu bir firma.. almadan iyi düşümek lazım. tecrübeyle sabittir.
  • dark ve piranha dan sonra next'ten meizu atağı bekliyorum.
  • Yani birisi de dememiş ki : Neden bir video bulamıyoruz ?
    Hayret birşey !
  • garantisine güvenilmeyen firma ,uzak durun başınıza gelince anlarsınız .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler dark evo x5 felan da gördüm gmd sonra milletin gözü açıldı yalnız hd ekran ise olur bu iş evo 5x full hd demişler salaklar full hd dee adreno 320 bile olmadı pover vr ne yapacak

• quote:

Orijinalden alıntı: thebancally

Atı alan aldı.Ne piranha nın ne de dark ın yeni telefonları çok satmaz.Hala geçen senenin işlemcisi ile telefon çıkarıyorlar.Hadi Piranhanın discovery den farkı var alüminyum kasa 450 mhz ye hızaşırtılmış gpu su gibi de darkın telefonları ve fiyatı tam komedi.Piranha ve discovery arasında kalanların çoğu da discovery alacaktır.

Hocam dark full hd ve MTK6589T bu işlemci ile gelirse komedi 800 tl diyorlar dalga geçiyorlar

• Ahmtcnars A kullanıcısına yanıt
    Bunun aslı da Micromax Canvas Magnus'muş. Blu da onlardan alıyor herhalde. Blu Life da Play'i General Mobile'ın Discovery'si gibi Gionee Elife E3'tü.

Hindistan fiyatı 244$'mış. 700TL normal, hatta iyi denebilir.

Discovery 2'den ile Discovery 1'in arasında bir yerde. 1'i yer, 2'nin fiyatına göre değişir gibi.

Android güncellemesi için Mediatek'in kaynak kodlarını açması değil, güncellenecek çipset için sürücülerini hazırlaması lazım. Kaynak kodlarını açmadan da bunu yapabilir, ama bunu yapmıyor demek ki. Maliyetten kaçıyor.

HTC'nin Android güncellemelerinin nasıl olduğuna dair paylaştığı bilgi bunu gösteriyor.

‖‖ Piranha ZEN - ANA KONU ‖‖

Yanılıyorsam düzeltin, kaynak kodlarını açması 3. parti ROM'lar için gerekli. Örneğin Cyanogenmod için.

Bu durumda General Mobile'ın genel müdürü Muzaffer Gölcü'nün söylediği Discovery için Kitkat çıkabilmesi için Mediatek'in MTK6589 için Android 4.4 Kitkat sürücülerini hazırlaması lazım. Hazırlanıyorsa Mediatek sürücüleri çıkarmış demektir. Çıkarmamışsa insanlara yanlış bilgi verilmiş demektir.

Mediatek twitter hesabında Kitkat geleceği hakkında bir gönderi var, ama eskileri için olup olmadığı belli değil. 6589 sorulmuş.

Çeşitli haberlerde MTK6592 için 2014 başlarında 4.4 Kitkat geleceği bildirilmiş:

http://www.digitaltrends.com/mobile/mediatek-launches-mt6952-eight-core-mobile-processor/
    http://www.techradar.com/news/computing-components/processors/mediatek-ratchets-up-with-world-s-first-8-core-mobile-platform-1201162

Tabi Mediatek sürücüleri çıkarsa bile ondan sonra telefon üreticilerine gelir sıra. O da bir garanti değil.
  • Hocam bildiğim kadarıyla dediğim gibi kernel source code lara sahip olmaları lazımki böyle birşey yapabilsinler internette o kadar aradım taradım XDA da şöyle bir konu var, MT6589T ve MT6589 a 4.4 kitkat portlanması hakkında konuşulmuş;

Porting Android 4.4 from MTK6589T to MTK6589

Ayrıca MT6589 için de kernel source code şeklinde arama yaptığımda şöyle bir şeye ulaştım,gerçek midir değilmidir,bilgim yok fakat,eğer GMD ye 4.4 kitkat gelirse dünyanın ilk kitkat alan MTK cihazı olacağı kesin

https://github.com/varunchitre15/MT6589_kernel_source

MT6592 ve 4.4 kitkat lı note 3 replikası satmaya başlamışlar,türkiyeye gelen ilk mt6592 demek bir replika olarak gelecekmiş,bu muydu bizim hayalimiz

‖‖ Piranha ZEN - ANA KONU ‖‖

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmtcnars -- 16 Ocak 2014; 22:11:15 >
  • Ahmtcnars A kullanıcısına yanıt
    İlk linke göre MTK6589 ve MTK6589T'ler için Kitkat hayırlı olsun diyorum

İki tane firma MTK6589T için Kitkat güncellemesini duyurmuş. Bunlardan birisi de Micromax. Yani bu ürünün orjinali Micromax olduğuna göre Piranha Zen'e de gelebilir. Muzaffer Gölcü'nün GM Discovery için Kitkat gelecek sözü doğru o zaman. Büyük ihtimalle zaten bunu da Gionee hazırlıyordur. (HTC'nin grafiğinde 4 numaraya bakarsak.)

Fotodaki de Jelly Bean kılığında Kitkat mi acaba
  • telefon iyi bir cihaza benziyor
  • Piranha'dan uzak durun dandik ötesi bir firmadır.Paranızı çöpe atmış olursunuz.

• Iş yapmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Piranha'dan uzak durun dandik ötesi bir firmadır.Paranızı çöpe atmış olursunuz.

Göreceğiz bu lafları

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Piranha'dan uzak durun dandik ötesi bir firmadır.Paranızı çöpe atmış olursunuz.

Göreceğiz bu lafları

Ne oldu Windows Phone fanıydın şimdide Androidçi mi oldun ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.