Şimdi Ara

Windows Phone 8.1 Hakkında Her Şey. (İnceleme ve SSS için 1. mesajı okuyun) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.774
Cevap
71
Favori
411.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cortana ne oluyor?Daha doğrusu ne işimize yarayacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cortana, ios platformunda ki siri olarak nitelendirebiliriz. Sesli konutlar ile kolayca işlem yapabilmeyi amaçlıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saolun cevap için.Umarım Mart sonuna beta gelir Mayısa'da final sürüm yayınlanır.Çok güzel olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Unshaken Darkness

Cortana ne oluyor?Daha doğrusu ne işimize yarayacak?

i Phone de ki siri gibi..

Edit:Cevaplanmış zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 15 gün sonra -- 2 Şubat 2014; 17:49:44 >
  • Siri hakkında bilgim olmadığı için soruyorum. Bu tarz programlar sadece belli uygulamaları mı çalıştırıyor yoksa genel olarak kullanılabiliyor mu?

Mesela "call Ahmet" dersek Ahmet adlı kişiyi arama gibi şeyler yapabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkeynes

Siri hakkında bilgim olmadığı için soruyorum. Bu tarz programlar sadece belli uygulamaları mı çalıştırıyor yoksa genel olarak kullanılabiliyor mu?

aynen dediğin gibi yapıyor istersen kamerayı açar takvimi açar sesli giriş yapar nerdeyse cihazınıza dokunmadan çoğu işlevi yapabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkeynes

Siri hakkında bilgim olmadığı için soruyorum. Bu tarz programlar sadece belli uygulamaları mı çalıştırıyor yoksa genel olarak kullanılabiliyor mu?

Call Ahmet olayı zaten şuanda var ? Windows logosuna basılı tutun çıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mkeynes M kullanıcısına yanıt
    Zaten mevcut haliyle Windows tuşuna basılı tutunca sesli komut veriliyor ancak ingilizce olduğundan rehberdeki isimleri telaffuz etmekte genelde sorun oluyor.

cortana ile muhtemelen; alarmı x saate kur, bana x kişiyi aramamı şu saatte hatırlat gibi kompleks talimatlar verilebilecek.

• Korialstrasz kullanıcısına yanıt
    Bende bildirim geldiği zaman anında Live Tile üzerinde belli oluyor. Mesela mesaj falan düşünce anında belli oluyor. Bazı uygulamalar yarım saatte bir kontrol ediyor Instagram gibi. O yapımcıya kalmış. Beğeniler bende normal bildirim olarak geldiği için sıkıntı yaşamıyorum. Ama batarya uygulamaları gibi uygulamalar yarım saatte bir güncelleniyor sanırım Live Tile kısmında.

Kullandınız mı bilmiyorum ancak Live Tile sabit durmuyor, sürekli dinamik bir halde.
  • Şu videoları gördükten sonra 8.1'i dört gözle bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Harley Quinn

Zaten mevcut haliyle Windows tuşuna basılı tutunca sesli komut veriliyor ancak ingilizce olduğundan rehberdeki isimleri telaffuz etmekte genelde sorun oluyor.

cortana ile muhtemelen; alarmı x saate kur, bana x kişiyi aramamı şu saatte hatırlat gibi kompleks talimatlar verilebilecek.

Sirinin ufak gelişmişi olacak gibi duruyor.Önemli olan adam akıllı bir bildirim merkezi gelsin.
  • Cevaplar için teşekkkürler arkadaşlar. Son bir soru olarak bu programlar genelde app şeklinde mi yoksa yazılım özelliği şeklinde mi geliyor? Yani Cortana'yı kullanmak için uygulamasını mı çalıştıracağız yoksa belli tuş kombinasyonlarını kullanarak mı aktif edeceğiz?
    Menu tuşuna basılı tutarak aktif ediliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: StealheX

Menu tuşuna basılı tutarak aktif ediliyor
    Teşekkürler. Epey kullanışlı olacak gibi gözüküyor, inşallah Türkçe desteğiyle gelir.
    Türkçe desteği ilk etapta bulunmayacak fakat yıl sonu destek gelebileceği konuşuluyordu. Beklemek gerekli

• insunwetrust kullanıcısına yanıt
    1 ay önce Lumia 925 alacaktım, forumda baya bir arkadaştan telefonun özelliklerini de öğrenmiştim. Ancak araya başka harcamalarım girince kaldı telefon da.
    İzlediğim videolardan ve bir arkadaşımda (lumia 820 idi sanırım) gördüğüm kadarıyla kutucuklar devamlı hareket halinde, değişiyorlar. Ama o 30 dakikada bir güncelleme sorununu geçenlerde kullanan bazı arkadaşlar dile getirmişti forumda. Canımı sıktı biraz o.

512MB Ram kullanan Lumia 520'de dediğiniz gibi uygulamalar izin vermeyebilir sürekli güncellemeye ama bir Lumia 1520, 1520V 2GB Ram kullanıyor. Bunlara göre ayarlanması lazım uygulamaların. En basitinden batarya durumunu veya bir döviz kuru takip edecek olsak (bunun için uygulama varmı bilmiyorum:) devamlı güncellenmesini isterim.

Zil sesi ile bildirim sesini ayrı yapamamak, müzik sesini kısınca zil sesinin kısılması (bundan tam emin değilim ama 2-3 kullanıcıdan duymuştum) en basit temel eksiklikler.

Kamera kalitesi ve yazılımı hakkında gözüm kapalı güveniyorum Nokia'ya ama bu ufak tefek eksikleri hallettimi gönül rahatlığıyla alacağım telefonu. :)

Döviz kuru, hava durumu uygulamaları sanırım 30 dakikada bir güncelleniyor evet. İzin verilen limit bu. Ama çok sıkıntı çıkardığını düşünmüyorum, kullandığınız zaman anlayacaksınız. Yine de 30 dakika çok. En azından 10-15 dakika olmalıydı. Can sıkıcı tarafı o. Sürekli güncellenmesi RAM'den çok bataryaya sıkıntı çıkarıyor.

Ve dediğiniz gibi çok temel eksikleri var. Zil sesi ile bildirim sesi aynı. Ya da diğer can sıkan türlü türlü eksikler. 8.1'in tüm detaylarını beklemenizi öneririm. Nisan ayında açıklanır diye düşünüyoruz. Ben Betası da Nisan başlarında yayınlanır diye düşünüyorum. 2 ay var daha, bekle babam bekle. Kamerası iyi ancak gündüz çekimlerinde Iphone 5s 925'den daha iyi çekiyor. Bir arkadaş karşılaştırmıştı. Ben 8.1'den sonra WP'nin daha cazip ve kullanışlı olacağını düşünüyorum, çok umutluyum. Cortana'da çok çekici duruyor zaten, lanet olsun.

Ama yine de biraz bekleyin.

• insunwetrust kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Güncellemenin detaylarının çıkmasını bekleyeceğim. Eğer fiyatı uygun olursa Lumia 1520 almayı planlıyorum. İşim gereği büyük ekranlı bir telefona da ihtiyacım var. İhtiyacım olan tüm özellikler Lumia 1520'de mevcut. Özellikle nokiaların navigasyonu çok iyi. Ekstra tablet ihtiyacımı da karşılıyor.

Bir android telefon güncellemelerden, kasmalardan dolayı 2 yıl sonra çok performanslı kullanılmaz ama Lumia 1520'nin 3-4 yıl bile rahat bir şekilde götürebileceğini düşünüyorum.
    2K ekranlara Snapdragon 810'lara gerek yok o kadar. Sonuçta telefonda Battlefield 4 oynamayacağım. :)
  • Beyler heyecanlanmayı video sahte çıktı Ben zaten ms nin bu derece atılım yapacağını zannetmiyordum.

Ben 1820'yi merak ettim. 5.2, s805 falan diyorlar. 6 çok büyük benim ellere :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.