Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.281
Cevap
109
Favori
573.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu saatten sonra android telefon almayı düşünmüyorum ama bekleyelim bakalım:Hem bu tarz konular güzel oluyor hem de çevremde almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim bu sayede belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

Bu saatten sonra android telefon almayı düşünmüyorum ama bekleyelim bakalım:Hem bu tarz konular güzel oluyor hem de çevremde almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim bu sayede belki

Android benim babamın malı değil ama gün geçtikçe yani yeni sürümler çıktıkça akıcılık artıyor. Yeni kitkat'a 512 ramli telefonlarda bile çalışabilir deniyor. Belki ios gibi akmaz şuan ama 5.0 limepie ve sonrasında Android inşallah bizi utandırır. En azından ios gibi tek düze değil ve telefonu kısıtlı kullanım yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: daimbey

quote:

Bu saatten sonra android telefon almayı düşünmüyorum ama bekleyelim bakalım:Hem bu tarz konular güzel oluyor hem de çevremde almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim bu sayede belki

Android benim babamın malı değil ama gün geçtikçe yani yeni sürümler çıktıkça akıcılık artıyor. Yeni kitkat'a 512 ramli telefonlarda bile çalışabilir deniyor. Belki ios gibi akmaz şuan ama 5.0 limepie ve sonrasında Android inşallah bizi utandırır. En azından ios gibi tek düze değil ve telefonu kısıtlı kullanım yok...

Hocam şu an için apple dan çok ama çok memnunum önümüzdeki 1-2 yıl telefon değiştirmeyi düşünmüyorum ancak apple takas olayı ülkemize gelir de cazip bir teklif yaparlarsa olabilir.Ama android de güzel,telefonu kurcalamayı onunla uzun süre haşır neşir olmayı seven insanlar için ideal ama şimdilik bana hitap etmiyor ama büyük konuşmıyım daha önce ios kullanmam dedim şimdi ios kullanıyorum ama mutluyum

Edit:Amma çok ama demişim Kötü Türkçe için şimdiden özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk-bjk -- 24 Kasım 2013; 0:01:17 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daimbey

quote:

Hocam şu an için apple dan çok ama çok memnunum önümüzdeki 1-2 yıl telefon değiştirmeyi düşünmüyorum ancak apple takas olayı ülkemize gelir de cazip bir teklif yaparlarsa olabilir.Ama android de güzel,telefonu kurcalamayı onunla uzun süre haşır neşir olmayı seven insanlar için ideal ama şimdilik bana hitap etmiyor ama büyük konuşmıyım daha önce ios kullanmam dedim şimdi ios kullanıyorum ama mutluyum

Edit:Amma çok ama demişim Kötü Türkçe için şimdiden özür dilerim

Apple biraz daha premium duruyor ama ekran küçük be kardeşim. Bir launcher bile atamıyon. Yakında biz izin vermeden mesaj dahi çekemeyeceksiniz diyecekler nerdeyse. Androidin bazı özelliklerini bile ios 7 de arak yaptılar... Android yetişiyor ve geçecek sanırım....

• daimbey kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok abartmışsınız,Tamam Apple kişiselleştirmeye fazla izin vermeyen bir firma ama dediğiniz kadar da problem yaşamıyoruz telefonda doğrusu.Bu engellemelerin nedeni de ios ekosistemi oluşturmak ve dışardan gelecek her türlü müdahaleye karşı bu ekosistemi korumak.Mesela ben bu telefonu kullanmadan önce internet üzerinden bankacılık işlemlerimi gerçekleştirmeye çekiniyordum doğrusu fakat şimdi apple sayesinde her türlü bankacılık işlemimi gözüm kapalı telefon üzerinden gerçekleştiriyorum istediğim alış-verişi yapıyorum vs.Çünkü apple bana bu güveni verdi.Ayrıca AppStore daki uygulama kalitesi ile Google Playstore daki kalite farkı ortada bunun nedeni ise Playstore un açık kaynak kullanımı.Ne üdüğü belirsiz bir sürü uygulama var virüslü mü virüssüz mü anlamıyorsunuz bile.Bunu önlemeye çalışmak için antivirüs kuruyorsunuz bir sürü ram götürüyor arka planda telefonu gereksiz yoruyor.Bunun dışında hayatımda hiç launcher yükleme gereği duymamıştım taa ki eski android samsung um deli gibi kasmaya başlayana dek en sonunda dayanamadım bir shell programı yükledim telefon biraz nefes aldı sonra attım gitti İos da ise bir widget eklemek vs gereği gerçekten hissetmiyor insan o kadar pratik ki 2-3 ekrandan istediğinizi yapıyorsunuz hava durumu ise hava durumu haberse haber her şey iki tap inize bakar.Bunları ana ekrana koyup da gereksiz ram kullanıp rehberi 10s de açağıma tek bir menüde her istediğinizi görebilir ve her uygulamayı bekletmeksizin açabilmeyi tercih ederim diyor apple.Neyse efendim bu farklar uzar gider,yeni android alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun

• quote:

Gerçekten çok abartmışsınız,Tamam Apple kişiselleştirmeye fazla izin vermeyen bir firma ama dediğiniz kadar da problem yaşamıyoruz telefonda doğrusu.Bu engellemelerin nedeni de ios ekosistemi oluşturmak ve dışardan gelecek her türlü müdahaleye karşı bu ekosistemi korumak.Mesela ben bu telefonu kullanmadan önce internet üzerinden bankacılık işlemlerimi gerçekleştirmeye çekiniyordum doğrusu fakat şimdi apple sayesinde her türlü bankacılık işlemimi gözüm kapalı telefon üzerinden gerçekleştiriyorum istediğim alış-verişi yapıyorum vs.Çünkü apple bana bu güveni verdi.Ayrıca AppStore daki uygulama kalitesi ile Google Playstore daki kalite farkı ortada bunun nedeni ise Playstore un açık kaynak kullanımı.Ne üdüğü belirsiz bir sürü uygulama var virüslü mü virüssüz mü anlamıyorsunuz bile.Bunu önlemeye çalışmak için antivirüs kuruyorsunuz bir sürü ram götürüyor arka planda telefonu gereksiz yoruyor.Bunun dışında hayatımda hiç launcher yükleme gereği duymamıştım taa ki eski android samsung um deli gibi kasmaya başlayana dek en sonunda dayanamadım bir shell programı yükledim telefon biraz nefes aldı sonra attım gitti İos da ise bir widget eklemek vs gereği gerçekten hissetmiyor insan o kadar pratik ki 2-3 ekrandan istediğinizi yapıyorsunuz hava durumu ise hava durumu haberse haber her şey iki tap inize bakar.Bunları ana ekrana koyup da gereksiz ram kullanıp rehberi 10s de açağıma tek bir menüde her istediğinizi görebilir ve her uygulamayı bekletmeksizin açabilmeyi tercih ederim diyor apple.Neyse efendim bu farklar uzar gider,yeni android alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun

Sende büyük ekranda oyun oynayabilsen bu kadar stres yapmazsın. Okurken kapıya baktım acaba geliyor musun diye...

Şaka şaka insanlar nasıl rahat hissediyorsa tabiki o şekilde yaşarlar. Bende apple kullanamam herhalde diyorum başta ekran boyutu.....

Oyunlarla fazla aram yok ya 1-2 tane beğendiğim oyun var onları tabletten oynuyorum telefonda oyun ihtiyacı çok görmüyorum aslında.Genelde hep 3g açık internetteyim biraz daha gitse şarjı iyi olacak ama

Aynen ya kim neyle mutluysa onu kullanmalı

• Peki s5, s4 ün üzerine ne koyabilir? Özellik açısından veya yazılım açısından.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimbey -- 25 Kasım 2013; 16:40:20 >
    64bit exynos işlemci olur heralde en büyük fark birde plastik kasayı değiştirirler diğer özelliklerin öyle büyük fark yaratacağını sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: atp96

64bit exynos işlemci olur heralde en büyük fark birde plastik kasayı değiştirirler diğer özelliklerin öyle büyük fark yaratacağını sanmıyorum

Bence bişeyler yapmalılar çünkü karşısında lgnin chocolate serisi yok sonra sony experia yı ilk çıkardığı gibi değil sonra htc artık hem göze hitap eden dizaynlar hemde kullanımı neredeyse herkes tarafından sevilen sense arayüzünü kullanıyor. Samsung ise kasılmayı ram le ve yüksek işlemci gücüyle telafi etmeye çalışıyor. Samsung önce tasarımında sonrada touchwizde köklü değişimler yapmalı örnek olarak novayı örnek almalı bence.....
    Diğer firmalar dünya telefonunu yapsada bizim insanlar yine gidip samsung artık en iyi samsung gibi bir düşünce var sen ben bu forumdakiler neyin ne olduğunu biliyor ama diğer insanlar "anaa galaxy s5 çıkmış vay be telefona bak" diyor samsung un bir imajı var s5 in karşısına çok güzel bir telefon çıksa yine de samsung s5 tercih edilir artık insanlar telefona değil üstünde yazan markaya para veriyor

• 64 bit yapıp 3 gb ram koyarlarsa eleştiriyi hakederler. En az 4gb koymalılar,% 10'luk enerji farkı için 64 bit mimari gerek değil yoksa...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

64 bit yapıp 3 gb ram koyarlarsa eleştiriyi hakederler. En az 4gb koymalılar,% 10'luk enerji farkı için 64 bit mimari gerek değil yoksa...

Haklısın kardeşim ama çıtayı da kontrolsüzce yükseltmiş olurlar. çünkü 3 gb ramle ram barajı aşılalı daha 2-3 ay oldu. Ve dediğin gibi 4 olmalı 64 bitten dolayı ama daha sonra ne koyacak? 5 isterler 6 isterler. bir ihtimal buçuk ramde olabiliir. 3,5 gibi. Vede yine rehber kasarsa vay bu mühendislerin beceriksizliğine.....
  • Yerimizi alalim

• quote:

Orijinalden alıntı: atp96

Diğer firmalar dünya telefonunu yapsada bizim insanlar yine gidip samsung artık en iyi samsung gibi bir düşünce var sen ben bu forumdakiler neyin ne olduğunu biliyor ama diğer insanlar "anaa galaxy s5 çıkmış vay be telefona bak" diyor samsung un bir imajı var s5 in karşısına çok güzel bir telefon çıksa yine de samsung s5 tercih edilir artık insanlar telefona değil üstünde yazan markaya para veriyor

Diğer telefonlar içinde özellik olarak beğendiğim var lakin göz aşinalığı yüzünden yine gidip samsunga çarpılıyoruz çünkü tlfn ucuz bir alet değil herzaman alamıyorsun ve samsungda pazarlamada bir numara bu tartışılmaz....

sorun da bu işte samsung cazip görünüyor kimse cihaz alırken diğer markalara bakmıyo parası olan s4 alıyor iyide olsa kötü de olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: XYAĞMUR

Çoklu konferans görüşme haberi...

http://www.sammobile.com/2013/11/26/galaxy-s5-to-come-with-built-in-multi-party-conference-call-feature/
     ★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★

Bu gerçekten diğer telefon üreticilerinin telefonlarında görmek isteyecekleri bir özellik olur bence. Samsung genelde ilklerin telefonu oluyor lakin lgnin de hakkını yemeyelim........

Yine bu haber ile ilgili türkçe link:

http://www.teknolojioku.com/haber/galaxy-s5-uzerinde-bu-ozellik-yerlesik-olarak-gelecek-15306.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimbey -- 26 Kasım 2013; 16:25:29 >

• Bence ram 3gb olacak. Düz mantık
    Note: 1 GB S3: 1 GB
    Note2: 2 GB S4: 2 GB
    Note3: 3 GB S5: 3 GB

4 GB rami Note4 de getirecekler şahsi fikrim bakalım tutacakmı yazdıklarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onikhee

Bence ram 3gb olacak. Düz mantık
    Note: 1 GB S3: 1 GB
    Note2: 2 GB S4: 2 GB
    Note3: 3 GB S5: 3 GB

4 GB rami Note4 de getirecekler şahsi fikrim bakalım tutacakmı yazdıklarım.

Kitkatla 512 ramli telefonlar bile çalışabilecek deniyor, bakalım görelim bakalım ramler nereye kadar yükselecek. Ama inşallah samsung sistemlerinde optimizasyonu iyi yapar htc gibi , touchwizi bir elden geçirirse bilgisayarlarla yarışan bu ramler gerçek anlamda multitaskingde işe yarar. Ayrıca android telefonu rootlamadan kernel ve rom kurulumuna izin verilse insanlar android kullanırken biraz daha özgür olurlar kanısındayım.....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.