Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.280
Cevap
109
Favori
573.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Orijinalden alıntı: ax

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Neden Note 3 den şikayetçisiniz? Neyi eksik yaptı bu güne kadar?

şikayetçi değil aksine memnunum. Samsung, işlemci kazık attıgı için memnum degilim

Tamamda sen telefonu alırken bilmiyormuydun.senin problemin samsungu suçlaman mantıksız.note 3 almasaydın hak verirdim ama aldıktan sonra bunu söylemeden garip...

Samsungun da n9005le n900u ayirmasi garip. Kusura bakmayin iki cihazini performans olarak dengelemeli samsung. Hicbir n9000q kullanicisi hatali degil almakla. Musteri Telefonu alir istedigi gibi de elestirir

Müşteri alırken kabulleniyordur bazı şeyleri.zorla satmadılar size cihazı.exynos ve snap800 farkı biliniyordu bunu bilerek aldıktan sonra eleştirmek kadar saçma bir şey olamaz.sonradan çıkan bir sorun değil bu cihaz alınırken donanımı belli zaten.neyin şikayeti derler adama...

Zorla satmadilar ama almadan once ben böyle bir ayrımın olduğunu bilmiyordum. Bilmek de zorunda degilim

zorundasın kusura bakma teknolojik alet alıyorsun.özelliklerini bilmeden telefon alıyorsan sonuçlarına katlanırsın...

Tamam suc biz kullanicilarin samsungun degil.samsungu savunmaya devam et.bu kafayla devam et

Şakamısın arkadaşım sen.samsungu savunduğum yok.yukarıda yazmışım iki işlemcili telefonda gelmeliydi demişim.senin söylediğin şeyde suç senin samsungun değil.her yerde yazıyor 2 farklı işlemcinin olduğu.sen telefon alırken demek ki bakmıyorsun özelliklere.Son olarak tartışmayı laf atıp kaçarak bitirmekten vazgeçin.forumdaki seviyeyi düşürüyorsunuz bu hareketlerle...

• quote:

Bir haftalık bir güncelleme erken alma durumu söz konusu 4.4 de. Pil olarak kaç kere kullandınız bilmiyorum ama rootsuz olarak 30 dk lık fazla ekran süresi elde edersiniz. T628 çok güçlü bir gpu ve cpu anlamında zaten A15 önde. Ben G2 ve Note 3 kullanıyorum. 9005i de uzun süre deneyimledim.

Elbette mali t628 çok güçlü ama adreno 330la arasinda yaklasik 20 gflopsluk fark var. Adreno 330 120 gflops civari gucte, mali t628 ise 100 civarinda. Guncelleme konusuna gelirsek , 1 haftalik fark var dogru bence size gore esdeger iki cihazin ayni gun hatta saatte guncellenmesi beklenir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gflop değerleri ne kadar bize yansır bilmiyorum. Ancak pek çok oyunda T628 daha başarılı. 4.3 hata güncellemeleri ise exynos a bir hafta önce geldi. Bunu kasten yapmıyorlar. Iki sürüm de gelmiş olsaydı yine exynosu alırdım. G2 ile s800 ü deneyimledim ve saat hızının büyük bir eksik olduğunu gördüm. 2.4 atmosferik motor ile 2.0 turbo motor gibi bir fark var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şikayetçi değil aksine memnunum. Samsung, işlemci kazık attıgı için memnum degilim

Tamamda sen telefonu alırken bilmiyormuydun.senin problemin samsungu suçlaman mantıksız.note 3 almasaydın hak verirdim ama aldıktan sonra bunu söylemeden garip...

Samsungun da n9005le n900u ayirmasi garip. Kusura bakmayin iki cihazini performans olarak dengelemeli samsung. Hicbir n9000q kullanicisi hatali degil almakla. Musteri Telefonu alir istedigi gibi de elestirir

Müşteri alırken kabulleniyordur bazı şeyleri.zorla satmadılar size cihazı.exynos ve snap800 farkı biliniyordu bunu bilerek aldıktan sonra eleştirmek kadar saçma bir şey olamaz.sonradan çıkan bir sorun değil bu cihaz alınırken donanımı belli zaten.neyin şikayeti derler adama...

Zorla satmadilar ama almadan once ben böyle bir ayrımın olduğunu bilmiyordum. Bilmek de zorunda degilim

zorundasın kusura bakma teknolojik alet alıyorsun.özelliklerini bilmeden telefon alıyorsan sonuçlarına katlanırsın...

Tamam suc biz kullanicilarin samsungun degil.samsungu savunmaya devam et.bu kafayla devam et

Şakamısın arkadaşım sen.samsungu savunduğum yok.yukarıda yazmışım iki işlemcili telefonda gelmeliydi demişim.senin söylediğin şeyde suç senin samsungun değil.her yerde yazıyor 2 farklı işlemcinin olduğu.sen telefon alırken demek ki bakmıyorsun özelliklere.Son olarak tartışmayı laf atıp kaçarak bitirmekten vazgeçin.forumdaki seviyeyi düşürüyorsunuz bu hareketlerle...

Ben de son bir soruyla kapiyorum. Bir daha sana cevap vermeyecegim. Samsung u savunmuyorum diyorsun ama daha iki cihazin eşdeğer olmadığını ve samsungun bu farkları duyurmasi geretigini anlayamadin daha. Madem samsung hakli neden tanitimda exynoslu modelin 4k video cekemedigini belirtmedi. Buna makul bir cevap ver haklisin diyeyim

• quote:

Gflop değerleri ne kadar bize yansır bilmiyorum. Ancak pek çok oyunda T628 daha başarılı. 4.3 hata güncellemeleri ise exynos a bir hafta önce geldi. Bunu kasten yapmıyorlar. Iki sürüm de gelmiş olsaydı yine exynosu alırdım. G2 ile s800 ü deneyimledim ve saat hızının büyük bir eksik olduğunu gördüm. 2.4 atmosferik motor ile 2.0 turbo motor gibi bir fark var.

Exynoslu model hata güncellemelerini önce aldi çünkü bazi sikintilari vardi.(cok yuksek ram kullanimi, cihaz isininca parlaklığin arttirilmamasi vs)

• Klavye değişimini de önce aldı.

• Arkadaşlar bu knox modu S5 te yokmu 1 gündür onu arıyoruz knox 2.0 diyor açıklamalarda ama bulamadik

• quote:

Klavye değişimini de önce aldı.

Onu bilmiyorum tam, olabilir. Neyse s5 konusunu rahat bırakalım, konuda s5 hariç her sey konuşuldu su gune kadar . Note 3 konusunda tartisalim. Hünkar abi mesajlarimi siler misin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 31 Mayıs 2014; 19:43:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IdontKnoWw

Arkadaşlar bu knox modu S5 te yokmu 1 gündür onu arıyoruz knox 2.0 diyor açıklamalarda ama bulamadik

S5de durum nasıl emin değilim ama muhtemelen samsung diye bir klasörün içinde knox simgesi var ve sizin uygulamadan knoxi indirmeniz lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 31 Mayıs 2014; 19:43:36 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de son bir soruyla kapiyorum. Bir daha sana cevap vermeyecegim. Samsung u savunmuyorum diyorsun ama daha iki cihazin eşdeğer olmadığını ve samsungun bu farkları duyurmasi geretigini anlayamadin daha. Madem samsung hakli neden tanitimda exynoslu modelin 4k video cekemedigini belirtmedi. Buna makul bir cevap ver haklisin diyeyim

arkadaşım firmanın avukatı değilim ben.firmalar yanıltıcı bilgiler bile verebiliyor.iphone 5s'de sözde 720p slowmotion çekiyor

http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/iPhone-5S-gercek-720p-cozunurlukte-yavas-cekim-yapmiyor-olabilir.htm

bunun gibi bir çok örnek veririm sana.cihazlar oparatöre göre bile farklı özelliklere sahip olabiliyor.sen 2 gpu arasındaki gflops farkını bile düşünen biri olarak samsungun yıllardır uyguladığı 2 işlemci stratejisini bilmemen garip.samsung orda 4k çekebilen snap800 versiyonunu tanıttı.exynos ile çıkacak modelinde 4g altyapısı olmayan yerlerde sunulacağıda açıklandı.firmanın stratejisi bu yapacak bir şey yok.samsung kullanıcıları dolandırmıyor sonuçta tanıtımı yaptığı cihazı satışa sundu.senin ülkende 4g altyapısı yok diye exynos gönderdi.sen kullanıcı olarak bunu bilmek zorundasın.her firmanın bu tür hamleleri var.exynoslu modeli sana 4k çekiyor diye satıyorlarsa işte o zaman salla istediğin kadar samsunga.son olarak ben firmaların hamlelerine göre ihtiyaçlarımı belirlemem.benim için hangisi iyiyse onu alırım banane samsungdan veya diğer firmalardan.hepsi aynı yolun yolcusu...

• Siyah 16 Gb ile aranıza katıldım bugün.
  • Gflops birşey ifade etmiyor farklı mimariler arasında.3Dmark da adreno 330 önde çıkıyor,antutu 3d ranking testinde mali t628.Gfx benchmark 2.7 de eşit çıkıyorlar.
    Fpsmeter lı karşılaştırma var real racing 3 de n9005 47 fps alırken,n900q 46 fps alıyor aynı pistte.Gta san andreas da ezici farkla mali daha iyi.Ben snapdragon 800 lü note 3 de kullandım 2 gün performanslarında en ufak bir fark görmedim gta san andreas dışında.Exynos biraz daha fazla ısınıyor ve pili biraz daha az gidiyor. Exynos 5420 yada exynos 5422 snapdragon 800-801 in tam olarak karşılığıdır.
  • Bende amerikadan g900h modeli aldim octa versiyonu

Soyle bir karşılaştırma var burda günlük kullanima daha yakin bir karşılaştırma videoda octa daha hizli

http://www.youtube.com/watch?v=ufktIrMo9cM&feature=youtu.be

Xda da sarj sureleri hemen hemen ayni 6 saat Ekran suresi birgunu aşkın bekleme, sentetik testlerde antutu gibi octanin bariz üstünlüğü var, 4k video cekimi ikisinde de var ayrica octa chipleri samsung urettigi icin 900h daha ucuz
    Bence tr icin octa ya da s800 farketmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkie -- 31 Mayıs 2014; 20:25:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizce prime versiyonu cikacakmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alioztrk20 -- 31 Mayıs 2014; 21:15:48 >
  • Arkadaşlar samsung note 2 kullanicisiyim. 4.4.2 gelince emoji klavyede geldi ancak emoji klavyeyi kullaninca bir simge bile koysam sms, multi mesaja dönüştürüluyor siz zaten 4.4.2 kullaniyorsunuz bunu nasil cozucez? Yardim edebilirseniz cok sevinirim.

• Teşekkürler indirdim exynos modeliymiş .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IdontKnoWw

Arkadaşlar bu knox modu S5 te yokmu 1 gündür onu arıyoruz knox 2.0 diyor açıklamalarda ama bulamadik

S5de durum nasıl emin değilim ama muhtemelen samsung diye bir klasörün içinde knox simgesi var ve sizin uygulamadan knoxi indirmeniz lazım

Hocam note3 te öyle ama s5 te yok ilginç bir durum netten bu konuda bilgi bulamadım. . Çocuk modu özel mod var ama aynı şey degil

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklabel1907

Teşekkürler indirdim exynos modeliymiş .

S5 mi? Eğer öyleyse nerden aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklabel1907

Teşekkürler indirdim exynos modeliymiş .

Rica ederim. Bakar misiniz rica etsem. Exynos 5422 mi diye. Ayrıca maksimum 2.1 ghze mi çıkıyor işlemci

• Artık bu operatörlere baskı yapmak şart oldu 5g konuşulurken bizim ülkemize hala 4g gelmedi ve bunlar yüzünden snapdragon'lu telefonları kullanamıyoruz varmı böyle bir saçmalık çağ dışı kaldık reklam yapmayı iyi biliyrlar yurt dışında operatörler özel firmware yaparken bizimkiler anca mesajlaşma konuşma reklamları yapsın :D bu arada s5 exynos'lu versiyonunu kullananlar durum nedir memnunmusunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.