Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <=== (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.437
Cevap
135
Favori
467.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Ben radyoyu aktif etmek için ilk mesajda yazdığı gibi şunu yükledim:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=tr

Orada Root Kaldırma seçeneği var.

Ancak LG Türkiye yine Root'u anlar mı?

Yazılımın türkiye yazılımı olduğunu düşünürsek ve radyoda aktif ise root yapıldığını hatta sistem dosyalarına müdahele edildiğini anlar ama root yapıldı diye garantiden düşen telefon duymadım desem yalan olmaz.Çünkü ne kadar çok telefon garantili olursa o kadar çok işleri olacak ve para kazanacaklardır.Teknik servisler üretici firmanın değildir ve anlaşarak ücret karşılığı iş yaparlar,onun için kolay kolay garanti dışı yapmazlar.Tabi düşürüp hasar yapılırsa o zaman başka.

Aslında bu şekilde bakınca haklısın Gürol abi.

Nihayetinde onlarda iş yapıyorlar.

Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Yazılımın türkiye yazılımı olduğunu düşünürsek ve radyoda aktif ise root yapıldığını hatta sistem dosyalarına müdahele edildiğini anlar ama root yapıldı diye garantiden düşen telefon duymadım desem yalan olmaz.Çünkü ne kadar çok telefon garantili olursa o kadar çok işleri olacak ve para kazanacaklardır.Teknik servisler üretici firmanın değildir ve anlaşarak ücret karşılığı iş yaparlar,onun için kolay kolay garanti dışı yapmazlar.Tabi düşürüp hasar yapılırsa o zaman başka.

Aslında bu şekilde bakınca haklısın Gürol abi.

Nihayetinde onlarda iş yapıyorlar.

Teşekkürler.

Ben 1-2 defa telefonu rootlu bile servise verdim hatta birinde unutmuşum custom rom yüklü idi.

Diğer konuda yazınca aklıma geldi.
    Yüklediğimiz uygulamaların çözünürlüğü uymaz ve ekran görüntüsü büyük yada küçük gelirse
    Ayarlar-ekran-görünüm oranı düzeltmesi seçeneklerinden o uygulamayı işaretlersek sorun çözülüyor.Aslında bildiğim kadarıyla bu özellik diğer akıllı telefonlarda yok yada ben farkına varamadım.

• Başka ülkenin romunu yada custom rom yükleyip orijinal roma dönmek isteyenler için türkiye romu.

http://yadi.sk/d/toGA_nj2ByuvQ

Bu linki diğeriyle değiştirebilirsin,yada biri indirip sağlam bir yere upload edip linkini buraya versin.Gerçi yakında güncelleme gelince pek hükmü kalmıyacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 2 Kasım 2013; 0:29:21 >
  • Arkadaşlar Recovery'e giremiyorum.

Tuş kombinasyonu nedir bunun?
  • quote:

Arkadaşlar Recovery'e giremiyorum.

En kolayı quick Boot adlı uygulamayı marketten indir onunla çok kolay.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Recovery'e giremiyorum.

En kolayı quick Boot adlı uygulamayı marketten indir onunla çok kolay.

Yine haklısın abi.

Nexus 7'de vardı. Sen diyene kadar hiç aklıma gelmemişti.

Tekrar teşekkürler.
  • Bu aksam aklima gelen birseyi yaptim ve cok hosuma gitti, belki uzun sure android kullanan arkadaslar zaten kullaniyordur ama illaki bilmeyenler vardir.

Telefonun kablosuz depolama ozelligini aciyoruz, ayni wifiye bagli olan baska bir androide es file explorer kuruyoruz ve LAN bolumune ag gecidini, kullanici adini, sifreyi girip LGG2 mizin dosyalarina ulasiyoruz ve istedigimiz gibi duzenleme yapip istedigimiz dosyalari aliyoruz. Buyuk dosyalar icin cok rahat oluyor. Ben eşimin note2 telefonunda yaptim bu uygulamayi.

Ayni olayi buyuk ihtimalle ayni modeme baglanmadan; ev disindayken internetimizi paylasarak( erisim noktasini acarak ) ve diger cihazdan wifiyle baglanarakta yapabiliriz gibi ama denemedim.

Bir soru
    Uygulamalardaki yada oyunlardaki kucuk veya tam sayfa cikan reklamlari engellemek icin bir program var mi. Bir yerde okumustum ad free diye bir programla reklamlari engelleyin diye ama markette bulamadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fataleagle -- 2 Kasım 2013; 1:05:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fataleagle

Bu aksam aklima gelen birseyi yaptim ve cok hosuma gitti, belki uzun sure android kullanan arkadaslar zaten kullaniyordur ama illaki bilmeyenler vardir.

Telefonun kablosuz depolama ozelligini aciyoruz, ayni wifiye bagli olan baska bir androide es file explorer kuruyoruz ve LAN bolumune ag gecidini, kullanici adini, sifreyi girip LGG2 mizin dosyalarina ulasiyoruz ve istedigimiz gibi duzenleme yapip istedigimiz dosyalari aliyoruz. Buyuk dosyalar icin cok rahat oluyor. Ben eşimin note2 telefonunda yaptim bu uygulamayi.

Ayni olayi buyuk ihtimalle ayni modeme baglanmadan; ev disindayken internetimizi paylasarak( erisim noktasini acarak ) ve diger cihazdan wifiyle baglanarakta yapabiliriz gibi ama denemedim.

Bir soru
    Uygulamalardaki yada oyunlardaki kucuk veya tam sayfa cikan reklamlari engellemek icin bir program var mi. Bir yerde okumustum ad free diye bir programla reklamlari engelleyin diye ama markette bulamadim.

Cihaz Root'luysa AdAway uygulamasını tavsiye ederim.

Bu akşam cihazımı Root'ladığımda ilk yaptığım iş önceki yedeğimden AdAway uygulamasını yüklemek oldu.

• Arkadaşlar bu yüklediğimiz CWM Recovery ile Backup alamıyor muyuz?

Ben denedim ama Not Found External Card gibi bir şeyler yazdı.

Hafızaya baktığımda 3.82 GB yedek dosyası var görünüyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fataleagle

Bu aksam aklima gelen birseyi yaptim ve cok hosuma gitti, belki uzun sure android kullanan arkadaslar zaten kullaniyordur ama illaki bilmeyenler vardir.

Bir soru

Cihaz Root'luysa AdAway uygulamasını tavsiye ederim.

Bu akşam cihazımı Root'ladığımda ilk yaptığım iş önceki yedeğimden AdAway uygulamasını yüklemek oldu.

Maalesef daha cesaret edemedim

• quote:

Arkadaşlar bu yüklediğimiz CWM Recovery ile Backup alamıyor muyuz?

Bu telefonda hafıza kartı olmadığı için external cd cardı bulamaz hatayı onun için vermiştir ilk sıradaki sdkartı seçeceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 2 Kasım 2013; 1:51:53 >
  • quote:

quote:

Bu telefonda hafıza kartı olmadığı için external cd cardı bulamaz hatayı onun için vermiştir ilk sıradaki sdkartı seçeceksin.

Ben de onu seçmiştim abi.

3.82 GB Backup almış ancak ne kadar güvenilirdir ona takıldım.

• VİDEOLU ANLATIMLAR

Öncelikle cihazlarında işlem yaparak Garanti dışı kalmayı, servise göndermek gerektiğinde Unroot yapıp, Rom yükleyip yeniden Garantili yapmayı düşünen arkadaşlar için üzücü bir haberim var.
    Daha önce de bahsi geçmişti ve Unroot yapacak yada Rom yükleyebilecek durumda olmayan telefonlar için risk bulunduğunu belirtmiştim. Eğer Rom yüklemeden cihazı onarabilirlerse yapılan işlemler tesbit edilerek garanti dışı bırakılabileceğini söylemiştim. Ancak Rom yükleyemeden cihazı açamazlarsa garanti dahili işlem yapılabilir diye bağlamıştım. Üzücü haber de burada. Maalesef Rom yüklemeye kalktıkları an telefonun Rootlu olduğunu görebilecekler. Çünkü Download moduna girdiğinizde ROOTED yazısı ile karşılaşıyorsunuz.

Ama bunun da çözümü bulundu. Bir sonraki mesajımda görebilirsiniz.

Root yapmak garantiyi bozarmı sorusunun cevabı, bir arkadaşımız tarafından bana gönderilen bir özel mesajda bulunuyor: Evet garanti dışı bırakıyor ve bir daha garantide işlem yaptıramıyorsunuz
    quote:

szr_trace

merhaba hocam,
    bir konuda yardıma ihtiyacım var pm den sormak istedim. yardım olursanız sevinirim, teknik bir konu
    bende 2 adet g2 32 gb telefon var. biri beyaz diğeri siyah, siyah olanın ekranında sorun çıktı ve servise gönderdim.gönderdiğimde cihaz rootluydu ve servis telefonun ekranının sorunlu olduğu doğruladı fakat tel rootlu olduğu için ( fakat rom vs yüklenmemişti sadece radio acılmıştı) servis garantisini iptal edip cihazı geri gönderdi ve İmei numarasını sisteme kayıt ettiğini söyledi.

şimdi benim sormak istediğim.

1_LG mobile support tool progmamını kullanarak sırası ile aşağıdaki adımları yapsam ve teli orjinal haline çevirsem root kalkar mı
    2_ aşağıaki imei girme basamağında diğer sahip olduğum G2 nin imesini girsem. telefonun imeisini değiştirmiş olur mu. aynı şekilde sorunsuz olanada garantisi iptal edilenin imei ini girsem.

müşteri desteği -acil durum kurtarma modu - recowery mod - imei gir. restart ....

veya ben bu durumdan nasıl kurtulurum, bir tavsiyeniz varmı :(((

teşekkürler

LG FLASH TOOL KULLANARAK ONLINE ROM YÜKLEME

Rom yükleme öncesi her ihtimale karşı yedeklerinizi almanızı tavsiye ederim. Her ne kadar yükleme sonrası herşeyiniz olduğu gibi dursa da işler ters gidebilir ve wipe yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Bilgisayarınıza tüm driverların ve Flash Tools için de B2CAppSetup uygulamasının yüklü olması gerekir. LG'nin sitesinden bunları indirip yükleyebilirsiniz.
    http://www.lg.com/tr/telefon-destegi/lg-D802 adresinden YAZILIM GÜNCELLEŞTİRME sekmesine tıklayarak USB Driver, LG Mobile Support Tool (B2CAppSetup.Exe) dosyalarını indirip kurun. Driver yüklenmez ise bilgisayarınız telefonunuzu göremez, B2CAppSetup yüklenmez ise Flash Tool yüklemesi sırasında bunun yüklenmesi gerektiğine dair uyararak hata verir. Ayrıca PS Senkronizasyonu sekmesinden PC Suite'i indirerek yüklemenizi de tavsiye ederim.

Rom yüklemek için de Flash Tools'a ihtiyacımız var. Aşağıdaki herhangi bir linkteki Flash Tools'u indirerek bilgisayarınızda zip dosyasından çıkartın.
    (Lütfen tek linki indirin. Alternatif olsun diye 3 tane link verdim)
    Link 1 Yandex:http://yadi.sk/d/o-XudlxvFTDZg
    Link 2 Dropbox:https://www.dropbox.com/s/wga5dnqx8b8ozd8/FlashTool.1.0.54.zip
    Link 3 Mega:https://mega.co.nz/#!AIRW2IIK!Wolb5Dke-1ScervOitTgjDC5eo1WRAUn1oTGMqSqdt8

• Telefonu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlayarak Download moduna geçin.
    • İndirdiğiniz ve zip içinden çıkarttığınız Flash Tool 1.0.54 Klasörünü açarak UpTestEX dosyasını çalıştırınız.
    • Burada 3 önemli şeyi seçmemiz gerekiyor. Select Type'ı 3GQCT, Phone Mode'u DIAG yapıyoruz ve KDZ Dosyamızı seçiyoruz.
    • Dosyamızı seçtikten sonra Sağ alt tarafta bulunan Normal Web Upgrade Test'e tıklıyoruz. Gelen ekranda da Upgrade Start butonuna basıyoruz
    • Gelecek ekranda Ülke olarak Kore Cumhuriyeti'ni olduğu gibi bırakıyoruz. Dil seçimini ise Türkçe yada istediğiniz bir dili seçiyoruz.
    • LG Mobile Support Tools uygulaması açılarak yükleme başlıyor. Bu arada telefonda da ilerlemeyi görebilirsiniz. Tabi telefonunuz Root yapıldıysa Download ekranınızda ROOTED yazısı ile bunu görebilirsiniz.
    • Yükleme bittiğinde Telefonumuz restart edecek ve uygulamaları optimize edecek. Bitir ve sonrasında da Close butonlarına basarak programdan çıkıyoruz.
    • Ayrıca Rom yükleme sonrasında yeniden Download moduna alarak görebileceğiniz gibi Root'umuz gidiyor. Yeniden Root yapmak gerekiyor.

Youtube Linki:http://www.youtube.com/watch?v=V3qQcVxBqkM

LG FLASH TOOL KULLANARAK OFFLINE ROM YÜKLEME

Rom yükleme öncesi her ihtimale karşı yedeklerinizi almanızı tavsiye ederim. Her ne kadar yükleme sonrası herşeyiniz olduğu gibi dursa da işler ters gidebilir ve wipe yapmak zorunda kalabilirsiniz.

LG Driver ve uygulamalarını http://www.lg.com/tr/telefon-destegi/lg-LGD802 adresinden indirebilirsiniz.

Offline Rom Yükleme Dosyaları: (Alternatif olarak 3 ayrı link verilmiştir. Bir tanesini indirmek yeterlidir. Ayrıca http.exe dosyası, birçok antivirüsler tarafından virüs gibi algılandığı için rar dosyasını şifrelemek zorunda kaldım. Şifre: androidturkiye dir. Dosyaları çıkarttığınızda http.exe dosyasını göremezseniz antivirüs uygulamanız silmiş olabilir. Bu durumda sisteminizde kurulu olan antivirüs programlarınızı da kapatmanız ve ardından yeniden rar dosyasını çıkartmanız gerekir.

1. Link Yandex: http://yadi.sk/d/L4idezkoQdtPJ
    2. Link Dropbox: https://www.dropbox.com/s/0n5pgnd443ebnn3/OfflineFlash.rar
    3. Link Mega: https://mega.co.nz/#!cUZwgZzT!yRA-lKo3WvbSKAhANnllNjlYgJg6Yw7HH6PLbaiGmsk

Youtube Linki: LG Optimus G2 (D802) Flash Tools ile OFFLINE Rom yükleme - YouTube

FLASH TOOL 2014 KULLANARAK ROM YÜKLEME

Flash Tool 2014 ile rom yükleme olayını hazır Optimus G3'ten tekrar stok roma dönerken videoya çektim.
    Aşağıdaki linkin sonundaki soru işaretlerini silerek kendi IMEI numaranızı yazarsanız kendi orjinal romunuzun son versiyonunu indireceğiniz link gelecektir. Bir sonraki resimli anlatımlar mesajımda bundan da uzunca bahsetmiştim. Bu adam ne diyor diyenler bir sonraki mesajı okusunlar lütfen.

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=????

FlashTool 2014'ü şu linklerden herhangi birisinden indirebilirsiniz:

http://www.mediafire.com/download/71l7msfungj89mk/LG_Flash_Tool_2014_md5_c5e759b6b5f575756d55b7b86d2b2a09.zip
    https://mega.co.nz/#!xMgDQKZT!3YN9uwMeddtT1ztHGVT-FEFXTr2ji4cb5yVN8NPVK4s

Youtube'tan tam ekran ve yüksek çözünürlükle izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=fjyVaAxZ82g

LG Optimus G2 (D802) JB Root Yapma

• Öncelikle bilgisayarımızın, telefonumuzu sorunsuz bir şekilde görüyor olması gerekir. Yani driver yükleme hatası olmamalı.
  • İlk olarak telefonumuzun tüm driver’larını yüklüyoruz. Bunun için LG'nin destek sitesinden ( LG LGD802 Destek: Garanti Şartları, Klavuzlar | LG Electronics Türkiye ), Yazılım Güncelleştirme sekmesine tıklayarak buradaki USB DRIVER (LGUnitedMobileDriver), LG MOBILE SUPPORT TOOL (B2CAppSetup) ve PC Senkronizasyonu sekmesinden de LG PC SUITE'i indirip yükleyebilirsiniz.
  • Programlarını yükledikten sonra, telefonumuzda;
    Menü->System Settings->General->PC Connection->Select USB Connection Method->LG Software
    (Menü->Sistem ayarları->Genel->PC Bağlantısı->USB Bağlantı yöntemi->LG Yazılımı)
    seçeneğini seçerek, telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz.
  • Driverlar otomatik olarak yüklenecektir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, her bağlantı şeklinin (sadece şarj, MTP, Tethering, LG Yazılımı, PTP) farklı driverları olması. Biz genelde MTP ve LG Yazılımını kullandığımız için bunları işaretleyerek tüm driverların yüklenmesini sağlamamız iyi olur. İşlem yapılırken, telefonu çıkartıp takmamız gerektiğinden, driver yüklenmesini bekleme yüzünden zaman aşımı tehlikesini bertaraf etmiş oluruz.
  • Driverların ardından, Telefonumuzda USB Hata ayıklamayı aktif etmemiz gerekiyor. Bunun için de Geliştirici Seçenekleri menümüzün açık olması gerekiyor. Bunu açmak için,
    Menu->System settings->General->About phone->Software Information->Build Number
    (Menü->Sistem ayarları->Genel->Telefon hakkında->Yazılım bilgileri->Yapım numarası)
    seçeneğinin üzerine 7 defa tıklıyoruz. Zaten ekranda "Siz artık geliştiricisiniz" benzeri bir mesaj gelecektir. O mesaj gelene kadar tıklayın.
  • Hazırlığımızı tamamladıktan sonra USB hata ayıklamayı aktif etmemiz gerekiyor. Bunun için;
    Menu->System settings->General->Developer options->USB Debugging
    (Menü->Sistem Ayarları->Genel->Geliştirici Ayarları->USB Hata Ayıklama)
    yolunu takip ederek kutuyu işaretliyoruz.
  • Telefonu bilgisayarımıza bağlayarak driverların tam olarak yüklenmesini bekliyoruz. MTP bağlantısı seçiliyken PC'de Aygıt Yöneticimizde, Android Interface ve Portable Device şeklinde, hatasız olarak görülmesi gerekiyor.
  • Root dosyasıXDA Directory list adresinden indirip bir klasöre çıkarıyoruz. Daha sonra bu klasörü açıyoruz ve Win7 ve üzeri işletim sistemi kullanıyorsak Shift+SağTık ile Open Command Window Here (Komut satırını burada aç) seçeneği ile Dos ekranına düşüyoruz. Eğer Win XP kullanıyorsak Start->Run->CMD (Başlat->Çalıştır->CMD) ile Dos ekranına düşüyoruz ve CD komutları ile Root dosyalarımızın olduğu klasöre geçiyoruz.
  • Root yazarak Enter'a basıyoruz.
  • Ön bir bilgilendirmeden sonra işleme başlaması için herhangi bir tuşa basmamız gerekiyor. Bir tuşa basıyoruz ve Telefon ile ADB arasında bağlantının sağlanabilmesi için telefonumuza gelen RSA key fingerprint için izin veriyoruz.
  • Bazı işlemler yaptıktan sonra bizden yeniden bir tuşa basmamızı istiyor. Ama hemen basmıyoruz. Önce kablomuzu çıkarıyor ve USB hata ayıklamayı iptal edip yeniden aktif ediyoruz. Tekrar bilgisayara bağlıyoruz ve 5-10sn bekledikten sonra bir tuşa basıyoruz.
  • Yine bazı işlemler yapıyor ve bize bu adımdan sonra Superuser yada SU uygulamasının yükleneceği ve garantimizin sona erebileceği ile ilgili bir uyarı yaparak vazgeçmek için CTRL+C ile bu adımdan sonrasını iptal edebileceğimizi söylüyor. Bu adım iptal edilirse ADB üzerinden Root gerektiren işlemleri yapabiliriz (tabi bunun için iyi bir Android bilgisi gerekiyor) ama normal olarak uygulamalara root yetkisi veremeyiz. Biz iptal etmeyip bir tuşa basarak devam ediyoruz.
  • Superuser uygulamasını da yüklüyor ve işlemin bittiğini belirtiyor. Done yazısını görünce yeniden bir tuşa basarak işlemi bitiriyoruz. Penceremizi kapatıp Root'umuzun keyfini çıkartıyoruz.
  • Uygulamalar menüsüne Superuser yada SuperSU isimlerinde bir uygulama geldiyse root yapılmış demektir. Ayrıca telefona Root Checker ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck ) programını yükleyerek onunla da Root yapıp yapmadığımızı anlayabiliriz.

Youtube Linki: LG Optimus G2 (D802) Root Yapma

Videonun bu kadar uzun olması ve aralarda çok fazla bilgilerin verilmesi sanırım okuyan ve izleyen kişilerin gözlerini korkutuyor. Aslında Root işlemi bu kadar da karışık değil. Bu kadar karışık göründüğüne bakmayın. Yapacağınız adımları nasıl yapacağınız da anlatıldığı için hem konu dallanıp budaklanıyor hem de videoda okunabilmesi v.s. açısından çok fazla beklemeler var. İşlem aslında çok basit ve süresi 1 dakikayı bile geçmeyecektir.

Ne kadar basit olduğunu görmeniz için bunu yazmayı gerekli gördüm. Root işleminin aslı şudur:

• USB hata ayıklamayı aktif edin.
  • Bilgisayara bağlayın.
  • Root dosyasını çalıştırın.
  • Sizden istendiğinde kabloyu çıkartıp, USB hata ayıklamayı iptal edip yeniden aktif edin.
  • Bilgisayara bağlayın.
  • Bir tuşa basın.
  • Success ve Done yazılarını gördükten sonra işlem tamamlanmıştır.

Asıl yapılan işlem sadece yukardaki 7 satırlık işlemdir. Ama her işlemin nasıl yapılacağını da anlatmak gerektiği için mecburen 40-50 satırlık birşeye dönüşüyor.

LG Optimus G2 (D802) KITKAT Root Yapma

KitKat Root dosyaları: (Alternatif olarak 3 ayrı link verilmiştir. Bir tanesini indirmek yeterlidir)

1. Link Yandex: http://yadi.sk/d/0xL5571oQdsNC
    2. Link Dropbox: https://www.dropbox.com/s/zisihldqw8dfab8/ioroot25.rar
    3. Link Mega: https://mega.co.nz/#!tBQDXQLC!ZWosDOXjLa5chZNUAGaDNDKySw4UOz5TnCcxfvD1DY8

Youtube Linki: LG Optimus G2 (D802) KitKat Root Yapma - YouTube

LG Optimus G2 (D802) Rom Yüklemeden, Root Kaldırma (Unroot)

Maalesef bu işlem sadece root yetkilerini telefondan kaldırıyor. Bu mesajın ilk anlatımında da belirttiğim gibi Download moduna girdiğinizde ROOTED yazısı ile şimdi yapılmasa bile daha önce root yapıldığı görülebiliyor. Çözümü bir alttaki mesajımda.

LG Optimus G2 (D802) FM Radyo'yu İsim değiştirerek aktifleştirme

Aşağıdaki gibi isim değiştirerek radyoyu aktif edebileceğimiz gibi, adenz arkadaşımızın söylediği gibi Custom Apk Listesi dosyası içerisinden de yasaklanmış FM Radyo adının yasağını kaldırarak ta radyoyu aktif edebiliriz. Bunun için yine Root Explorer uygulamasını kullanacağız.
    Root Explorer Uygulamasını açıyoruz.
    cust dizinine giriyoruz.
    config dizinine giriyoruz.
    Üst orta tarafta bulunan ve yazma hakkını alacağımız Mount R/W yazan butona basarak Mount R/O haline getiriyoruz. Aksi halde yazma yetkisi olmadığı için değişiklik yapamayız.
    custom_apk_list.cfg adlı dosyaya uzun basarak menüyü açıyoruz.
    Open in Text Editör seçeneği ile dosyayı açıyoruz.
    -/system/app/LGFmRadio.apk yazan satırın başındaki - işaretini + olarak değiştirerek satırı +/system/app/LGFmRadio.apk haline getiriyoruz.
    Geri butonuna basıp dosyayı kaydetme sorusuna evet diyoruz.
    Telefonu yeniden başlatıyoruz.
    Radyonuz hayırlı olsun. Güle Güle kullanın.

LG Optimus G2 (D802) FM Radyo'yu yasaklı uygulamalar listesinden çıkartarak aktifleştirme

Youtube Linki: http://www.youtube.com/watch?v=4S8ujQXFyGk

LG Optimus G2 (D802) Wireless Storage ile Ağ Sürücüsüne Bağlanma

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 28 Aralık 2014; 16:36:57 >

• ---İlk mesajın devamı niteliğindedir.---

RESİMLİ ve DİĞER ANLATIMLAR

Telefonumuz için çıkarılmış olan en son Rom'un, LG'nin serverlarından indirilmesi
    Telefonun ülke kodunun öğrenilmesi:

Bilindiği üzere bölgeye ve operatöre özel LG G2 modelleri vardır. Mesela Türkiye ve Avrupa için üretilen telefonlar D802 koduna sahiptir. Her farklı kod için farklı Rom'lar çıkartıldığı gibi farklı ülkeler ve aynı ülkedeki farklı operatörler için de farklı Rom'lar çıkarılmaktadır. Samsung telefonlarda Product Code denen bu kodlar çok basit bir şekilde öğrenilebiliyor ve ona göre internetten Rom'lar bulunup indirilerek telefonlara yüklenebiliyordu. Ancak LG'lerde bunu öğrenmenin yolunu ben henüz bulamadım. Ancak LG Update Server'ları içinde IMEI numaramız ile bir sorgu yaparak bu telefon için çıkarılmış son Rom'un ne olduğunu öğrenmek ve indirmek mümkün. LG'nin Server'larında her ülkeye ve operatöre ait özel klasörler bulunduğu için, bu klasörlerin kodlarından, kullandığımız telefonun hangi ülke için üretilmiş olduğunu da öğrenmemiz mümkün. Aşağıdaki linki kopyalayıp Browser'ın adres çubuğuna yapıştırın ve sonundaki soru işaretleri olan bölüme IMEI numaranızı yazarak Enter tuşuna basın. Telefonunuz ve mevcut en son Rom'unuz ile ilgili bilgilerin olduğu bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki Rom linkine tıklayarak ta bu Rom'u indirebilirsiniz.

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=?????

Şöyle bir ekran gelecektir. Önemli satırların yanında kalın ve kırmızı yazıyla açıklamaları yazdım.

<response req_cmd="auth_model_check" status="OK">
    <auth_model_check>
    <result>OK</result>
    <esn>xxxxxxxxxxxxxxxx</esn> 'burada xxx yerinde IMEI numaranız yazıyor
    <model>LGD802</model>
    <suffix>A6URBK</suffix> ' işte benim telefonun ülke kodu
    <msn>xxxxxxxxxxxxx</msn>
    <esn_date/>
    <sw_version>D80210B_00</sw_version> ' son rom versiyonu
    <sw_url>http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW577986573210987654321/D80210B_00.kdz ' telefonumuza ait olan en son Rom dosyasının linki
    </sw_url>
    <sw_locale_url/>
    <sw_recommand_uri/>
    <app_version/>
    <app_url/>
    <cs_em_flag>N</cs_em_flag>
    <cs_em_uri>N</cs_em_uri>
    <chip_type>EG</chip_type>
    <prod_type>GSM</prod_type>
    </auth_model_check>
    </response>

Ayrıca aşağıdaki linki tıklayıp açarak gelen ekrana IMEI numaranızı yazıp sorgulama yaparsanız o da size ülke kodunuzu verecektir.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1&check=1

================== OTA HAKKINDA ===================

OTA güncellemesi şu şekilde yapılır. Güncelleme dosyası telefona iner. Sonrasında da yüklenebilmesi için telefon kendisini Recovery modunda açar. Recovery'den güncelleme dosyası yüklenir ve telefon yine kendisini restart ederek açar. Bu yükleme sırasında Dalvik Cache te silindiği için, açılırken uygulamaların optimizasyonunu yapar. Optimize sonrası da cihaz kullanımınıza sunulur.

Eğer cihazınıza Custom Recovery yüklediyseniz, bu güncelleme sırasında Stok Recovery bulunamayacağından güncelleme yapılamayacaktır. Cihaz, güncelleme yapılması için ilk açılışta Recovery'den açılmaya programlandığı için de her açılışta mecburen otomatik olarak Recovery'e girecektir. Buradan çıkılabilmesi için güncellemenin yapılarak açılışta Recovery'e girilmesini sağlayan programlamanın iptal edilmesi gerekir. Güncelleme bu durumda yapılamadığından bu da mümkün olamamakta ve her açılışta Recovery açılmaktadır.

Bu nedenle Custom Recovery kullanan kişilerin ASLA OTA'DAN GÜNCELLEME YAPMAMALARI gerekmektedir. Flash Tool ile yapılabilir.

Bu durumdaki arkadaşlar için bir kurtuluş yolu var. Eğer cihazda TWRP Recovery yüklüyse Güncelleme programını iptal edebilmek için şu işlemleri yapabilirler:

TWRP'de terminal bölümünü açarak;

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota

komutunu veriyoruz.
    XDA'da sadece bu konut yazılı olduğu halde bazı arkadaşlar bu komutun ardından aşağıdaki komutun girilmesi gerektiğini de belirtmektedirler.

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/misc

Bunun ardından telefonu kapatıp yeniden açtığımızda artık Recovery'e girmeden direkt olarak açılacaktır. Tabi güncelleme yapılmamış olacak. PC Suite, Flash Tool v.s. hangi yöntemle isterseniz artık güncellemeyi yapabilirsiniz.

Eğer sadece Root yapılmışsa yine OTA üzerinden güncelleme yapılamıyor. Güncelleme dosyası indirilip telefon yeniden restart oluyor ve güncelleme ekranı açılıyor.

Güncelleme işlemine başladığında err: 0x1111004 hatası vererek telefonu yeniden açıyor. Tabi güncelleme yapılmamış oluyor.

Bu durumda da PCSuite ile yada Flash Tools ile güncelleme yapmak gerekiyor.

Uzun sözün kısası Root yapılan bir cihazın, OTA üzerinden güncelleme yapması mümkün değil.

LG-G2 D802 Download Modundaki ROOTED yazısını UNROOTED hale çevirme

Hepimizin bildiği üzere, KitKat yüklendikten sonra telefonlarımız Download moduna alındığında ROOTED yazısı ile karşılaşıyoruz. JB Romlar yüklenirken bununla karşılaştığımızda, Wipe işlemlerini yapmak yani Hard Reset yapmak yada Fabrika ayarlarına dönmek te diyebilirsiniz, bu yazıyı UNROOTED haline getirebiliyordu. Fakat KitKat'te böyle olmuyor ve yazı ROOTED olarak duruyor.
    Ben de KitKat yükledikten sonra ROOTED yazısını yok edemeyince biraz araştırdım ve XDA'da Drachenminister adlı bir arkadaş sorunun RCT'den kaynaklandığını bulmuş ve çözüm sunmuş olduğunu gördüm. Aslında sorunun kök dizindeki persist klasörü içinde rct ve rct.cfg dosyalarının olmamasından yada içeriğinin değiştiğinden kaynaklandığını söylemiş.
    Aslında daha sonra anlaşıldı ki bu LG'nin bir hatası. Yani JB'den Kitkat'e geçerken oluşan bir bug, telefonu Root'lu olmadığı halde Root'luymuş gibi gösteriyor. Yani garanti için bir engel teşkil etmiyor. JB yüklüyken bilgisayara bağladığımda Kitkat güncellemesi buldu. Ben de güncelledim. Başka bir işlem yapmadım. Root moot anlamam. demeniz kafi. Bu işler nasıl yapılıyor diye bilgileri olsun diye merak edenler okumaya devam edebilirler.

Resimler çıkmadığı için linklerini de veriyorum. Görünmeyen Resimlerin ikonları üzerine tıklayıp resmi görebilirsiniz.

Öncelikle ADB ile yapılan her işlemde olduğu gibi, telefonda USB Hata Ayıklamayı (USB Debugging) aktif etmek gerekiyor. USB Bağlantı türünü de (telefonu bilgisayara bağladığınız an ekrana geliyor zaten, gelmezse ayarlardan Genel ve oradan da PC Bağlantısı'nı seçip USB bağlantı türünü açın) MTP olarak seçmek gerekiyor.

Not: Bu işlemleri yapamıyorsanız daha ileriye gitmeniz cihazlarınızda ciddi sorunlar meydana getirebilir.

Kendisi 2 tane zip dosya vermiş. Ben yazının sonunda göreceğiniz gibi bunları tek linkte birleştirdim. Linkteki dosyayı indirip açtığınızda, backup_rct ve Install_rct diye 2 klasör çıkıyor. backup_rct klasörü içinde bulunan backup_droidth.bat dosyası telefonunuzda şu anda mevcut bulunan rct ve rct.cfg dosyalarınızı bilgisayarınıza bu backup_rct klasörüne kopyalıyor. Bende bu dosyalar olmadığı için herhangi bir işe yaramadı.
    Install_rct klasörü içinde bulunan rct.bat dosyasını çalıştırdığınızda ise buradaki rct ve rct.cfg dosyalarını telefona persist klasörüne kopyalıyor. Bu arada işlemi yaparken telefonda ekrana gelecek olan Root yetkilerini vermeyi unutmayın. Ben bunu yaptım ve ROOTED yazısı kayboldu, UNROOTED
    yazısı geldi. Hatta daha sonra Root yaptığım ve hiçbir sıkıntı yaşamadığım halde Download moduna girdiğimde hala UNROOTED olarak görünüyor.

Resimler çıkmadığı için linklerini de veriyorum. Görünmeyen Resimlerin ikonları üzerine tıklayıp resmi görebilirsiniz.

Burada şöyle bir durum var. Arkadaş video da paylaşmış. Ama videoda benim yapmadığım bir işlemi yapıyor. Ben yapmadım çünkü benim telefonda rct dosyaları yoktu. Eğer sizde backup_rct işleminde dosyalar gelirse, videoda yaptığı işlem şu: Bu telefondan gelen rct.cfg dosyası içindeki [g2:xxxxxxxxxx:4.16](burada xxxxxxxxxx yerine sizde harfler ve rakamlar olacaktır) xxxxxxxxxx yazan yeri kopyalayıp install_rct klasöründeki rct.cfg dosyasındaki [g2:droidth:4.16] yazan yerdeki droidth yazısı ile değiştirmenizdir. Yukarda da dediğim gibi bende gerek olmadı.

Dosya: Alternatif olarak 3 ayrı link verilmiştir. Bir tanesini indirmek yeterlidir.
    1. Link Yandex:http://yadi.sk/d/E1fm7uzTQe6MV
    2. Link Dropbox:https://www.dropbox.com/s/q06ka7gfwencfby/RootStatus.rar
    3. Link Mega:https://mega.co.nz/#!ZV5g1Bob!OCktMWtoTz0rrdh_UuxmTqSXqxahUE_CQPpRAA0Qr1U

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62
    Kişisel bilgiler, yaptığınız ayarlar, rehber, sms, mms, yüklediğiniz uygulamalar v.s. kısaca telefonu ilk açtığınız andan itibaren yaptığınız herşey, telefondaki DATA partisyonunda tutulur. Fabrika ayarlarına dönüşte yapılan işlem zaten bu DATA partisyonun formatlanmasıdır. Bazı cihazlarda mecburen bazılarında isteğe bağlı olarak, bu işlem yapılırken bizim kullandığımız telefon hafızası yani SDCARD partisyonu da formatlanmaktadır.

Rom yüklemelerinde ise genelde SYSTEM partisyonu yeniden yazılır. Ayrıca BOOT, RECOVERY v.b. partisyonların da yeniden yazıldığı Rom'lar bulunmaktadır. Bu partisyonların kullanıcı ile herhangi bir alakaları olmadığı için DATA partisyonunu ellemeden yapılan herşeyde, size ait ne varsa hepsi aynen durmaktadır. DATA partisyonu ellenmeyen durumlarda, SDCARD partisyonuna da dokunulmaz.

Biraz önce bir arkadaş için yazmıştım yeniden yazayım. Her ne kadar DATA ve SDCRAD partisyonlarına dokunulmuyor olsa da mutlaka ama mutlaka yedeklerinizi bir bilgisayara alın. Hatta bu yedekleme işlemini Rom yüklemeseniz de bilgilerinizin önem ve üzerinde yaptığınız çalışma durumuna göre takvimleyin. Mesela her hafta, her 15 günde bir, ayda bir, 3 ayda bir v.s. Siz işinizi sağlama alın.

================== PCSUITE İLE YEDEKLEME HAKKINDA ===================

PCSuite ile yedek alacak arkadaşlar için önemli bir hatırlatma. Alınan yedeklerin yeniden geri yüklenebilmesi için öncelikle telefonda yine aynı gmail hesabının tanımlanması gerekir. Tanımlama sonrasında PCSUite'te yedeklerinizi görebilirsiniz. Farklı bir mail hesabı tanımlanırsa PCSuite'deki yedeklerinizi göremiyorsunuz.

================== HARD RESET EKRANINA YADA CUSTOM RECOVERY'YE GİRMEK ===================

Bunun için QuickBoot gibi pratik uygulamalar kullanmak çok daha güzel. Ancak cihaz açılmıyorsa tabiki bu uygulamaları kullanmak mümkün olmadığı için mecburen tuş kombinasyonları ile Recovery'ye girmek gerekiyor. Artık hepimizin malum olduğu üzere eğer Custom Recovery yani CWM, TWRP yada Philz yüklemediysek, G2'lerde Recovery bulunmuyor. Bunun yerine Hard Reset ekranı gelip 3 kere onaylayınca direkt olarak telefonu sıfırlıyor. Ama Custom Recovery yüklediysek, bu onaylamanın ardından sıfırlanma işlemi yapılmayıp, Recovery ekranı geliyor. Bilgilerimize bu durumda hiçbirşey olmuyor.
    Tuş kombinasyonları telefonda yüklü olan Rom versiyonuna göre değişebiliyor. Daha doğrusu Bootlader versiyonuna göre tuş kombinasyonları da değişebiliyor.
    Öğrendiğim tek şey "Telefonumuzda yüklü olan Bootlader'ın ve Basaband'in hangisi olduğunu nasıl anlarız?" sorusunun cevabı oldu. XDA'da yazanlara göre, Bootloader'ı recovery'ye girmek için kullandığımız tuş kombinasyonları ile anlıyormuşuz. Aslında bir başka deyişle, telefonumuzda yüklü olan Bootloader ve Baseband versiyonlarını da bu yolla öğrenmemiz mümkün.

JB Bootloader ise:
    Ses Kısma+Power
    LG logosu gelince
    Ses Kısma+Power

Kitkat Bootloader ise:
    Ses Kısma+Power
    LG logosu gelince
    Ses Kısma+Ses Açma

Lollipop Bootloader ise:
    Ses Kısma+Power
    LG logosu gelince
    Ses Açma+Power

Baseband içinse hakkında kısmında yazan baseband versiyonuna bakabiliyormuşuz.

10D & 10O (JB) Baseband: M8974A-AAAANAZM-1.0.190034
    Default KK Baseband: M8974A-AAAANAZM-1.0.190082
    D80230b Lolipop Baseband: M8974A-AAAANAZM-1.0.190128

================== PİLLERİN ŞARJ EDİLMESİ ===================

Cihazlar şarj olurlarken öncelikle olabildiğince fazla akım çekerler. Pil doldukça da çekilen bu akım yavaş yavaş azalır. Sonlara doğru iyice düşer. Başlarken 1,6 A - 1,7 A gibi akımlar çekilirken sonlara doğru bu akım 0,1 A yani 100 mA'e kadar düşebiliyor. Bunun nedenini şöyle bir örnek ile açıklayabiliriz.
    Elimizde bir kova var ve bu kovayı suyla dolduracağız. Ama hem çok hızlı doldurmamız hem de dışarıya tek damla bile akıtmamamız gerekiyor. Ne yaparız? Kovayı musluğun altına koyup önce musluğu sonuna kadar açarız. Kova dolmaya ve su yukarıya doğru çıkmaya başladıkça, akan suyun debisinden ötürü kovadaki su büyük çalkantılar oluşturur. Dışarı çıkmaması için musluğu kısmamız gerekir. Başlarız yavaş yavaş musluğu kısmaya. Kova doldukça daha fazla kısarız. Doldukça daha fazla kısarız. En sonunda akan su bir saç tanesi gibi incecik akar duruma ve ardından da damla durumuna gelir. Kovamız, artık tek damla bile almayacak duruma geldiğinde de musluk tamamen kapanır.
    İşte cihazlar da bu şekilde şarj olurlar. Ayrıca ekranda %100 ibaresinin olması demek, %100'lük dilimin dolmaya başladığı manasına gelir. Yani aslında 99'luk dilim dolmuş, son dilim dolmaya başlamıştır. Bu nedenle ekranda %100 yazarken de şarj devam eder. G2'lerde bunu pil simgesi üzerindeki şimşek işaretinin görülmeye devam etmesinden de anlayabiliyoruz. Muhtemelen diğer cihazlarda da şarj olduğunu belirten ibareler devam etmektedir. Bir süre sonra da bu şimşek işareti kaybolur. Yani telefon şarjı keser. İşte bu andan sonra cihazımız tamamen şarj olmuş durumdadır.

LG G2 telefonum ile yaptığım ölçümlerde şunları gördüm:
    %10 şarjı kalmışken şarja koyduğum telefonun, %100'e gelmesi 1,5 saat sürüyor.
    Telefon %100 dedikten sonra da şarj 55dk kadar devam ediyor ve 330mah'lik enerji daha doluyor.

Dolayısıyla buradan çıkacak olan sonuç şudur:
    %100 olduktan sonra da şarjı 1 saat kadar devam ettirilen cihazların en azından 300mah daha ekstradan enerjileri oluyor.

@tr-an©e arkadaşımız da bunu bilimsel olarak açıklamış.

quote:

Orijinalden alıntı: tr-an©e

Li-Ion ve Li-Po piller çok benzer ve iki fazda doldurulur. Constant current ve constant voltage modu deniyor bu olaya. İlk kısımda akım sabit tutulur (bizim cihazda 1600mah standart şarj cihazı ile) ve pil voltajı yavaş yavaş artar, 4.2volta ulaşınca da voltaj sabit tutulur ve pilin aldığı akım düşmeye başlar. Bir noktada 300mah sanırım, pil 100% dolduğunu söylüyor ama arkada devam ediyor dolmaya. 100ma civarına inince de komple bitiyor şarj.

/>

Bir fikir versin diye pil kullanımımı ve neyin ne kadar pil kullandığının resimlerini paylaşıyorum.
    Siyah olan resimlerde oldukça ayrıntı var. Ekran ne kadar açık kalmış, Wifi ne kadar açık kalmış, GSM ne kadar açık kalmış, ne kadar data download/upload edilmiş, hangi uygulama ne kadar pil harcamış v.s.

Orijinalden alıntı: boylum

iphone 5 deki rehberi g2 ye nasıl aktarabiliriz?

Şunu yükleyin:https://itunes.apple.com/tr/app/my-contacts-backup/id446784593?l=tr&mt=8

Rehberinizi vCard olarak e-mail adresinize gönderin.

Sonra G2'den gelen e-mail'e girip gelen dosyayı telefonunuza yükleyin.

G2 rehberinin ayarlarından İçe/Dışa aktar yöntemiyle SD karttan içe aktar yöntemiyle gelen dosyayı gösterip aktarın.

Resimli anlatım için:http://www.iphoneturkey.biz/2011/07/my-contacts-backup-ile-adres-defterinizi-kolayca-yedekleyin.html

Bir küçük ipucu vereyim.
    Rehberinizi iphone'dan export ettikten sonra, bu dosyayı bilgisayarınıza kopyalayın. Bilgisayardan Gmail hesabınızı açın (telefonda kullandığınız hesabınızı açmanız gerekiyor) ve rehbere girin. Rehbere girince ayarlardan içe aktar (import) ile bu yedeklediğiniz rehber dosyanızı gösterin. Rehberiniz Gmail rehberinize aktarılmış olacak. Telefonunuzda seknron açıksa (ayarlar hesaplar Google, yoluyla senkronu açabilirsiniz) birkaç dakika içinde rehberiniz telefonunuza gelecektir.
    Rehberi Gmail'de tutmanızın birkaç avantajı var.

1. Telefonunuzun kaybolması, kitlenmesi, fabrika ayarlarına dönmeniz gerekmesi v.b. durumlarda rehberinize hiçbirşey olmaz. Hele de bir zamanlar benim gibi haftada birkaç tane Custom Rom deneyen ve rehberi SIM karta sığmayan birisiyseniz, yedekleme konusu oldukça baş ağrıtır. Ama bu yöntemle Telefonu yeniden aktif edip Google hesabınızı girdiğiniz an rehberiniz önünüze gelir.

2. Şarjınız bitti ve acil olarak birini aramanız gerekiyor. Ama numarayı ezbere bilmiyorsunuz. Herhangi bir cihazdan internete girebilmeniz durumunda rehberinize ulaşarak buradan telefon numarasını öğrenip o kişiyi arayabilirsiniz. Benim birkaç kere başıma geldi ve oldukça önemliydi.

Şunu diyebilirsiniz ki kardeşim iyide ben herşeyimi de Google'a vermek istemiyorum. Evet doğrudur. Ama bundan önce kimbilir nelerinizi verdiniz. Böyle düşündüğüm için ben Gmail rehberimi kullanıyorum.

ALARM, BİLDİRİM ve ZİL SESLERİ:

Birçoğumuz Alarm seslerinin kısık olmasından şikayet eder yada kendi seslerimizi Alarm, Bildirim yada Zil Sesi yapmayı isteriz. Eskiden MP3'ümüzü dinlerken Menü'den Set As (Yap) seçeneği ile bunu çok basitçe yapabiliyorduk. Ancak yeni Rom'larda bu yöntem ile sadece Zil Sesi olarak ayarlayabiliyoruz. Kişilere farklı zil seslerini böyle verebiliriz.
    Her ne kadar 3. parti uygulamalar ile (Zedge gibi) bu sesleri ayarlayabiliyorsak ta hiçbir uygulama olmadan da bunu yapabiliyoruz. Aşağıda sadece Alarm sesleri için bir görsel hazırladım. Ancak bunu Bildirim sesleri ve Zil sesleri için de uygulayabilirsiniz. Değişen şey sadece MP3 dosyamızı koyduğumuz klasör olacaktır.

sdcard bölümünüzde yani dahili hafızada, Alarms, Notifications, Ringtones diye klasörler varsa (yoksa da kendiniz açabilirsiniz) buralara attığınız mp3 dosyaları, Alarm, Bildirim yada Zil Sesi olarak görünürler. Ayarlar yapılırken gelen listeye, buradaki mp3'ler de dahil edilir.

Ayrıca yine sdcard bölümünüzde media adlı bir klasör, bunun altına audio adlı bir klasör ve bunun altına da açacağınız şu klasörler, ilgili uygulamalar tarafından tanınıyor.

Alarm sesi olmasını istediğiniz MP3'lerinizi /media/audio/Alarms klasörüne
    Bildirim sesleri olmasını istediğiniz MP3'lerinizi /media/audio/notifications klasörüne
    Arayüz sesleri olmasını istediğiniz MP3'lerinizi /media/audio/ui klasörüne
    Zil sesleri olmasını istediğiniz MP3'lerinizi /media/audio/Ringtones klasörüne

Eğer telefonun kendi sesleri nerdedir derseniz, onları da system/media/audio klasörü altında bulabilirsiniz. Tabi buraya erişim için Root Explorer, Solid Explorer gibi root yetkisi alabilen dosya yöneticileri kullanmanız gerekiyor.

Ağır çekim (Slow Motion) üzerine bir not:

Orijinalden alıntı: white_power
    Çekip telefonda bakamamak kötü. Ayrıca adı üstünde ağır çekim ben bunu ayrı bir programla açıp oradan yavaşlatacaksam ne anladım bu işten.

Aslında adı üzerinde değil. Asıl adı 120fps. Ama 120fps'den yola çıkıp bununla ağır çekim videolar oluşturulabileceğini normal kullanıcılar bilemeyeceği için ismine Slow Motion diye bir ibare koymuşlar.
    Olayın mantığını bilirseniz zaten taşlar da yerine oturur. Bilindiği gibi insan gözü saniyede 24 kareyi kesintisiz hareket olarak görür. Daha fazla olursa normal izlemede bir anlamı yoktur. Daha az olursa kesintiler-atlamalar başlar. Bu da gözü rahatsız eder. Bu nedenle sinema filmleri 24-30 kare arasında çekilirler.
    24 yada 30 fps'ten daha yüksek olması sadece ağır çekimler için gereklidir. Şöyleki 30fps'te 1 sn'lik bir süre içinde 30 farklı kare gösterilir. 120fps'te ise saniyede 120 ayrı kare vardır. Eğer 30fps'i 4 kat yavaşlatmak istersem bunu 30x4=120 kareye çıkartmam gerekir. Yani araya 90 kare daha eklemem lazım. Peki bu kareleri nereden bulacağım? Her kareden 3'er tane kullanarak tabiki. Yani her kare 3'er kere gösterilecek. Bu da videonun akıcılığını bozacak. Dura dura hareket edecek. Ama 120fps'i 4 katı yavaşlatırsam her saniye için 30 kareyi almam yeterli olacak. Bu sayede hiç aynı kare olmadığından tam bir akışkanlık ile video oynayacak. Buradan yola çıkılarak 60fps videoların 2 kat, 120fps'lerin 4 kat, 240fps'lerin 8 kat, 10 bin fps'lerin 333,33 kat v.b. olarak akışkanlıktan-netlikten ödün verilmeden yavaşlatılabileceği görülecektir. Tabiki bunu böyle istediğimiz şekilde oynatabilecek te player'lara ihtiyacımız var. Ayrıca eğer bu paylaşılacak birşey ise video editörler ile her player'ın oynatabileceği şekilde 30fps olarak render edilip öyle paylaşılması gerekir.
    Günümüzde onbinlerle ifade edilen fps'lerle videolar çekilebiliyor. Araştırma merkezlerinde ise milyonlar konuşuluyor. Işık hızını yakalayan videolar bile bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 9 Temmuz 2015; 22:16:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mak06

quote:

Orjinal romu yuklenirse anlamaz ama diyer kaldirmada ilaki kalıntıları kalabilir

Kalıntı derken, Busybox ve SuperSu yada SU uygulamaları haricinde dosya yüklenmiyor. Bunları kaldırmak yeterli olacaktır. Ancak şöyle de bir durum var. Bu dosyalar sistem dosyaları olduğu için, Root olmadan kaldırılamaz. Bu yüzden Recovery'den yapmak gerekir. Burada da Scriptleri bilmek gerekiyor.
    Eğer SuperSu içinde kalıcı olarak Root kaldırma varsa, sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mak06

quote:

Orijinalden alıntı: cumur

Anladim peki orjinal rom bildigim kadariyla yok yani konuya eklenmemiş diger bir konuda root işlemi serviste dediğiniz yontemle kaldirirsak anlasilirmi yani bi sayaç varmi bunları bilmeden bu işlere girmek istemiyorum samsunglarda bu işlemler cok basitti

Sayaç konusunu bilmiyorum yok diyolar lg lerde samsung da nasıl sayacı sifirliyorsan burdada belki aynı olabilir orjinal romu lg ana konuda bulabilirsin yada acil kurtarma yaparak yukleyebilirsin lg nin sitesinde destek bölümünde lg Mobile Support Tools diye bi uygulama var telefonu bagladikdan sonra acil kurtarma yaparak orjinal romu yükler otomatik Men

Burada bir yanlış anlamayı gidermek gerek. Samsung telefonlarda, Chainfire'ın yazmış olduğu Triangle Away adlı bir uygulama ile bunu kaldırmak evet çok basit. Ancak bu uygulama sadece belli Samsung modellerinde işe yarıyor. Yani Samsung'un belli modellerine özgü bir uygulamadır. Dolayısıyla aynı yöntemi LG'de kullanmanız gibi birşey sözkonusu olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 2 Kasım 2013; 6:14:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: o_safak

Arkadaslar öncelikle yeni konumuz hayırlı olsun. Bu cwm nedir ve ne ise yarar bilen biri anlatabilir mi?
    Tesekkurler.

CWM Recovery, ClockWorkMod 'un kısaltmasıyla yazılan, alternatif bir Recovery uygulamasıdır. Recovery'yi, telefon açıl(a)maden da, birçok güncelleme, yükleme, resetleme v.s. şeyleri yapabileceğimiz bir kurtarma bölümü gibi düşünebiliriz. Ayrıca hemen hemen tüm Custom Rom'lar da buradan yüklenirler. Son zamanlarda ise CWM Recovery'ye alternatif olarak dokunmatik olarak çalışan TWRP Recovery de kullanılmaktadır.

• quote:

quote:

quote:

O dosyaları PC'ye aktarın ve yeniden alın. Elinizde bir de fotoğraf makinesi bulunsun ve ekranların resimlerini çekin.
    Ben sadece Root yaptığım ve CWM Recovery'yi yüklemediğim için henüz Nandroid Backup alma fırsatı bulamadım. Bu yüzden ne olduğunu bilemiyorum. Belki görürsem daha doğru şeyler yazabilirim.
    Normalde Nandroid Backup alınırken, cihazların partisyonlarına göre imaj dosyaları ve md5 hash Kodları oluşturulur. Duruma bağlı olarak, bizde harici kart olmadığı, dolayısıyla ext_sd yada diğer isimlerde partisyonlar olmadığı için bunlara sıra geldiğinde, sdcard bulunamadı hatası verebilir. Diyebilirsiniz ki harici kartın niye yedeğini alıyor? Aslında harici kartın yedeğini almıyor. Karta taşınan uygulama varsa, ismini tam hatırlamıyorum ama içinde secure ibaresi bulunan gizli bir klasör oluşuyor, bunun yedeğini almak istiyor.

Dipnot: Android'te gizli klasör ve dosyaların isimleri . ile başlar. Telefonda böyle klasörler oluşturmak kolaydır ama PC'de oluşturamazsınız. Bunun için en kolay yol Winrar 'dır. Herhangi boş bir klasörü yada içi boş bir metin dosyasını Winrar ile zip'leyin (rar'layın). Zip yada Rar (artık ne yaptıysanız) dosyanızı açın ve içindeki klasör yada dosya adını . ile başlayarak yazın. Daha sonra da Zip yada Rar içinden çıkartın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

O dosyaları PC'ye aktarın ve yeniden alın. Elinizde bir de fotoğraf makinesi bulunsun ve ekranların resimlerini çekin.
    Ben sadece Root yaptığım ve CWM Recovery'yi yüklemediğim için henüz Nandroid Backup alma fırsatı bulamadım. Bu yüzden ne olduğunu bilemiyorum. Belki görürsem daha doğru şeyler yazabilirim.
    Normalde Nandroid Backup alınırken, cihazların partisyonlarına göre imaj dosyaları ve md5 hash Kodları oluşturulur. Duruma bağlı olarak, bizde harici kart olmadığı, dolayısıyla ext_sd yada diğer isimlerde partisyonlar olmadığı için bunlara sıra geldiğinde, sdcard bulunamadı hatası verebilir. Diyebilirsiniz ki harici kartın niye yedeğini alıyor? Aslında harici kartın yedeğini almıyor. Karta taşınan uygulama varsa, ismini tam hatırlamıyorum ama içinde secure ibaresi bulunan gizli bir klasör oluşuyor, bunun yedeğini almak istiyor.

Dipnot: Android'te gizli klasör ve dosyaların isimleri . ile başlar. Telefonda böyle klasörler oluşturmak kolaydır ama PC'de oluşturamazsınız. Bunun için en kolay yol Winrar 'dır. Herhangi boş bir klasörü yada içi boş bir metin dosyasını Winrar ile zip'leyin (rar'layın). Zip yada Rar (artık ne yaptıysanız) dosyanızı açın ve içindeki klasör yada dosya adını . ile başlayarak yazın. Daha sonra da Zip yada Rar içinden çıkartın.

Hocam bu dediğin dün son anda aklıma geldi ancak hem başlıkla hem telefonla hem de başka şeylerle ilgilendiğim ve yorulduğum için tam idrak edip yapamadım.

Şimdi mesajını okuyunca tekrar backup alıp bittikten sonra fotoğrafını çektim.

• Rayglobe rom 2.3 android 4.4 un arayuzu cok iyi ve hizli olmus bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.