Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <=== (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.438
Cevap
135
Favori
467.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bazı teknik sorularım olacak alıntılayarak cevap verirseniz sevinirim bu konuda cahilim
    1. Root yapmak için bellli bir versiyon mu gerekli yoksa her versiyona root yapılıyor mu yani ios gibi o sürüm için root çıkması mı bekleniyor açık bulmak için ?
    2. Stock rom belli bir versiyon mu ve lg nin biligisayar programından normal bir şekilde yükleme yolu yok mu ?
    3.recovery menüsünden atıyorum bir mod yükledim yüklemeden önce backup aldım bu backup neyi yedekliyor ve boyutu nekadar Ve atıyorum bu modun güncellemesi çıktı bunu direk üstüne mi kurmam gerekiyor ?
    4.yurtdışı cihazlarla türkiye cihazının ne gibi farkları var root etmekte ne gibi farklılıklar yaşanır ?
    5. Root yapmak gerçekten riskli mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu güncellemeyi LG PC Suite ile kuracağız değil mi?

Telefondaki uygulamalarımız, oyunlarımız,müziklerimiz, fotoğraflarımız, ayarlarımız vs. herhangi bir şey de değişiklik sıfırlanma falan olacak mı yeni ios yükler gibi? Sadece versiyon yükselip herşey yerli yerinde kalacak mı yoksa?
  • CommandPrompt kullanıcısına yanıt
    Ben de bir keresinde müzik widget ını devre dışı bırakmıştım ayarlardan.Qw kılıf ta widget yüklenemiyor yazıyordu. Belki yanlışlıkla böyle bir şey yapmış olabilirsiniz. Ama şu alarm ve saat uygulamalarının yok olması gerçekten çok ilginç. Telefona sıfırdan stok rom yüklediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canciger

quote:

Orijinalden alıntı: canciger

acil yardım cvp verirseniz sevinirim.

internetimi paylaşmak için erişim noktasını açıyorum arkadaşım bağlantı kuruyor fakat hiçbir sayfaya bağlanamıyor veri alışverişi yapılmaıyor şifre doğru bğlabtı tama bişeyleri eksik mi yapıyorum yardımcı olurmusunuz ?

yardım edecek kimse yok mu elimde 3 tane telefon var hepsinde aynı sorun var daha önce bu özelliği kimse kullanmadı mı ?

Kullanmaya kullanıyoruz. Özellikle de ben Tabletimi bunun üzerinden kullanıyorum. Ama hiçbir problem yaşamıyorum. Bildirim ekranını aşağıya indirip HotSpot'a tıklıyorum o kadar. Ayarlarından da başkası bağlanmasın diye şifre vermiştim. Bunun haricinde hiçbirşey yapmanız gerekmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Litheart

Arkadaşlar bazı teknik sorularım olacak alıntılayarak cevap verirseniz sevinirim bu konuda cahilim
    1. Root yapmak için bellli bir versiyon mu gerekli yoksa her versiyona root yapılıyor mu yani ios gibi o sürüm için root çıkması mı bekleniyor açık bulmak için ?
    2. Stock rom belli bir versiyon mu ve lg nin biligisayar programından normal bir şekilde yükleme yolu yok mu ?
    3.recovery menüsünden atıyorum bir mod yükledim yüklemeden önce backup aldım bu backup neyi yedekliyor ve boyutu nekadar Ve atıyorum bu modun güncellemesi çıktı bunu direk üstüne mi kurmam gerekiyor ?
    4.yurtdışı cihazlarla türkiye cihazının ne gibi farkları var root etmekte ne gibi farklılıklar yaşanır ?
    5. Root yapmak gerçekten riskli mi ?

1. Hayır gerekmiyor. Her versiyonda aynı şeyler yapılıyor.
    2. Yasal olan yöntem PC Suite ile güncelleme. Yine telefonunuzun üretilmiş olduğu ülkeye ait orjinal Rom dosyasını kullanmak şartıyla Flash Tools, Mobile Support Tools yada Kdz Updater yardımlarıyla da yüklemeniz mümkün. Ancak farklı bir ülkenin Rom'unu yüklerseniz garantiye gönderebilmeniz için orjinal romu yeniden yüklemeniz gerekir.
    3. Recovery'den (daha doğrusu orjinalinde backup yoktur, Custom Recovery'de vardır) Backup aldığınızda tüm sistemin backup'ını alırsınız. Buna Nandroid Backup denir. Windows'ta diskinizin imajını almak gibi düşünebilirsiniz. Boyutu her cihazda değişir. Çünkü yüklü olan uygulamalar herkeste aynı değildir. Sizde 3GB tutar bende 13GB. Modlama ile de bunun ilgisi yok. Bu tüm sistemi yedekler, modlanan şeyi değil.
    4. Garanti hariicnde bir fark yok. Tabi bazı özel üretimler konumuz dışında. Kore'deki gibi antenli, sdcard'lı, pili değişen modeller de vardır, Amerika'daki gibi farklı buton ve çerçeve tasarımlarına sahip telefonlar da. Ben D802 modeller açısından bir fark yok demek istedim.
    5. Riskiniz şu olur. Cihazı eski haline alamama yani Orjinal Rom'unuzu yükleyememe durumunda, Serviste müdahale olduğu belirlenirse garanti dışı kalabilirsiniz.
  • Çok yararli bir aciklama olmus teskkur ederim. Aklima ufak bir sey takildi custom recovery menusunden atiyorum zip halinde bir kamera modu yukledim bunu nasil geri alabilirim veya guncelleyebilirim ? Tekrar teşekkürler...
    @chatin_62

• Arkadaslar merhaba bende bir kac haftadir g2 kullaniyorum. Bugun farkettigim birsey var aklima takilan hemen sorayim. Alt tarafinda iki hoperlör var fakat ben sag taraftakini kapattigimda ses komple kesiliyor yani soldan hic ses cikmiyor acaba bu normal mi:yoksa benim telde mi bir sıkıntı var acaba bi bakiverseniz cok memnun olurum :) stereo ses alabilcegim oyun video felan actim ama nafile yardimci:olabilirseniz sevinirim

• arkadaşlar bu türkiye güncellemesini yapan varmıdır nasıldır bir değişiklik var mı yapmaya değermi yoksa ARAP romunumu yükleyelim daha henüz lg software da türkiyeye 10b gözüküyor bu 10c kdz dosyasını nerden bulucaz türkiyenin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaca3444

Arkadaslar merhaba bende bir kac haftadir g2 kullaniyorum. Bugun farkettigim birsey var aklima takilan hemen sorayim. Alt tarafinda iki hoperlör var fakat ben sag taraftakini kapattigimda ses komple kesiliyor yani soldan hic ses cikmiyor acaba bu normal mi:yoksa benim telde mi bir sıkıntı var acaba bi bakiverseniz cok memnun olurum :) stereo ses alabilcegim oyun video felan actim ama nafile yardimci:olabilirseniz sevinirim

Sağ taraf hoparlör, sol taraf mikrofon ondandır. Sanıldığı gibi stereo ses çıkışı yok G2 de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BASKANCIHAN

arkadaşlar bu türkiye güncellemesini yapan varmıdır nasıldır bir değişiklik var mı yapmaya değermi yoksa ARAP romunumu yükleyelim daha henüz lg software da türkiyeye 10b gözüküyor bu 10c kdz dosyasını nerden bulucaz türkiyenin...

Daha çıkmadı,
    Dün Hong Kong, bu gün India çıktı, harf sırasıyla gidiyorlar demek isterdim ama Taiwan daha önce çıktı Her an sürpriz olabilir.
  • Selam;

Twitter ve Facebook ayarlarımda bildirimler aktif olmasına rağmen sadece FB'dan Candy Crudh bildirimleri alıyorum. Beğenmeler, yorumlar, RT'ler veya bahsedenler ile ilgili hiç bir bildirim almıyorum..

Android'e has bir özellik mi yoksa birşeyleri yanlış mı yapıyorum?..

Bir de en sade, mümkünse renkli ikon kullanmayan ve akıcı launcher hangisini tavsiye edersiniz?.. Ben Go launcher kullanıyorum, ana sayfada ki beyaz ikonları ve sadeliği hoşuma gidiyor ama menü'de gezerken hafif takılmalar hissediyorum.. Apex ve Nova'da kurdum ve kullandım ama onlarında arayüzleri hoşuma gitmedi..

Cevaplar için teşekkürler...

• Bugün telefonuma ne oldu bilmiyorum ama şu an uygulamaların isimlerini göremiyorum. İlk fotoğrafta görüldüğü gibi kaldıramadığım bir google çubuğu var (en üstteki) ekranda. Ekran ayarlarının içinde tema bölümü yok olmuş durumda ayrıca knock off yani ekrana tıklama ile kapanma çalışmıyor. Bilgisi olan var mıdır arkadaşlar? Fabrika ayarlarına mı dönmeliyim acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visceroid -- 11 Aralık 2013; 17:20:32 >
  • quote:

Çok yararli bir aciklama olmus teskkur ederim. Aklima ufak bir sey takildi custom recovery menusunden atiyorum zip halinde bir kamera modu yukledim bunu nasil geri alabilirim veya guncelleyebilirim ? Tekrar teşekkürler...
    @chatin_62

2 yolu var.
    1. Yolu, geri dönüş modunu kullanmak. Tabi bunu yapabilmek için Geri Dönüş Modu'nun da hazırlanmış olması ve diğer mod ile birlikte verilmiş olması gerekir.
    2. Yolu, hangi dosyalarla oynanacağını tespit ederek o dosyaların yedeklerini almanız ve geri dönüş için bu orjinal dosyaları yeniden eski yerlerine kopyalamak. Tabi her mod sadece dosya değiştirerek yapılmıyor. Bazen bazı izinler değişebiliyor, bazı yetkiler istenebiliyor v.s. Bunun için biraz bilgi gerekiyor. Zip dosyasının içindeki scriptleri okuyabilmeli ve anlayabilmelisiniz. Çok basit birşey değil.
  • quote:

Arkadaslar merhaba bende bir kac haftadir g2 kullaniyorum. Bugun farkettigim birsey var aklima takilan hemen sorayim. Alt tarafinda iki hoperlör var fakat ben sag taraftakini kapattigimda ses komple kesiliyor yani soldan hic ses cikmiyor acaba bu normal mi:yoksa benim telde mi bir sıkıntı var acaba bi bakiverseniz cok memnun olurum :) stereo ses alabilcegim oyun video felan actim ama nafile yardimci:olabilirseniz sevinirim

Bir arkadaşımız konu başlığını "Cihazın altında 2 hoparlör yok bir tanesi mikrofondur" diye değiştirme önerisi yapmıştı. Sanırım haklı
  • visceroid V kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgisayarda yedeğiniz varsa onu yükleyin...
    ben öyle çözmüştüm bu sorunu...
    Yalnız nette başka çözüm olarak
    ayarlar genel uygulamalar
    hepsi
    uygulama tercihlerini sıfırla,varsayılan uygulamaları sıfırla deyince çözüldüğü söyleniyordu...
    Bunlar işe yaramaz ise mecburen yedek alıp fabrika ayarınıa dönmeniz gerek...
    Bir daha böyle bişi yaşamak istemiyorsanız telefon düzgün çalışırken yedek alın başınız ağrımasın...
    onu yükler kurtulursunuz

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504512
    burada benzer sorun anlatılmış mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 11 Aralık 2013; 17:31:39 >
  • quote:

ayarlar genel uygulamalar
    hepsi
    uygulama tercihlerini sıfırla deyince çözüldüğü söyleniyordu...

Şu işe yaramadı. Temiz yedeğim yoktu maalesef

Bu yedeği alıp fabrika ayarlarına dönüp yedeği tekrar yükleyince yine aynı durum oluyor. Sanırım sıfırlama yaptıktan sonra cihaza uygulamaları tek tek kurup temiz halini yedeklemem gerekecek
  • visceroid V kullanıcısına yanıt
    Eğer fabrika ayarlarına dönecekseniz
    telefonu pc suite bağladıktan sonra
    telefondaki uygulamalar ekranından uygulamaları yedek alın... Sonra tekrar internetten tekrar indirmeden hızlıca yüklersiniz...
    Böyle yedek alıp factory reset attıktan sonra, normal uygulamalarınızı yine pc suite üzerinden yükleyin...
    düzgün çalışıyorsa telefon, normal yedekleme geri yükleme ekranından yedek alın ki ilerde direk bunu yüklersiniz hem ayarlarınız vs. de silinmez...

edit:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504512

burada denilenleri de yaptınız mı hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 11 Aralık 2013; 17:40:42 >
  • XBlast'ı çalıştırabilen var mı
  • quote:

Çok yararli bir aciklama olmus teskkur ederim. Aklima ufak bir sey takildi custom recovery menusunden atiyorum zip halinde bir kamera modu yukledim bunu nasil geri alabilirim veya guncelleyebilirim ? Tekrar teşekkürler...
    @chatin_62

Yüklediğiniz mod'a göre değişir.

Bazı mod'larda geliştirici geri almak için bir geri alma mod'u yayınlar. Mesela kamera mod'unda var.

Bazılarında ise geri alamazsınız bu nedenle öncesinde Recovery'den backup almak gerekir.

Bunlara yüklemeden önce dikkat etmek gerekiyor.
  • quote:

İkisi de hoparlör değil.

Bir tanesi mikrofon diğeri hoparlör.

Cihazınızda sorun yok, rahat olun.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.