Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47.600
Cevap
124
Favori
1.170.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SATURNUS2014

üslubuna göre davranırsa herkes hır gür çıkmaz. Hır gürü sevmiyor bu millet mahmut hocam. bak sezersunar da gidiyor. herhalde daha girmeyecekmiş foruma.

Kim hır guru sever kı. Ayrıca konuyu gereksız yere sen uzattın orhan hocam. Ben sadece sahın arkadasım dedıklerını haketmedıgını dusundugum ıcın emıri savundum. Ama sen gecmıse donerek, gecmısten ornekler vererek uzattıkca uzattın. Bana yazdıklarından ayrı olarak laf sokma olayına bıle gırdın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: fth3
    Anladım.Peki vdf den kullanılmış krediyi kapatırken nasıl yol izlemeli bir tarafta o bir tarafta satış bekleyen aracı alan kişi varken süreç nasıl işlemeli.Eğer sıkıntı olacaksa takas en mantıklısı.

arkadaşın dedigne katılıyorum.
    sizin sorunuza gelince arada güven olması lazım. sizin krediyi kapatmanız için o kişinin parasına ihtiyacınız var. o kişi illaki nezaman noter ozaman para diyecek çünkü sizin alıp kaçmayacağınızı nerden bilsin yada dolandırmayacağını..

hadi anahtarın teki sende dursun diye bilirsin siz nasıl güvenceksiniz bi gece gelip kaçırabilir....

öyle bir şey yapmayabilirsiniz ama devir öyle bi devirki baba oğla güvenmiyor.. bu yüzden karşı tarafa sağlam şekilde güven veririseniz aracı kendiniz satmanız mümün diğer türlü satma ihtimaliniz yok...

dod sizden çok daha düşük fiyata alır çünkü aracınızı 2.el piyasa değerinde satacak... kafadan 2-3 bin lira düşecek bunun üzerine dod sizin arabadan ekmek yiğecek 4000 lira civarı sizin arabanın değerinin 6-7 bin tl aşagısında fiyat çekecek size.

................
    bence iş garantiye almak için dodun nekadar vercegini net şekilde öğrenin. onuni fiyatın üzerinde saattıgınız rakamı kaar olarak düşünün.
    onun verdiği rakamın 3000 tl üstüne koyup satmanız mümkün...

Fatih Abi aklınızda bulunsun DoD bizim sınıf araçlarda 3.000tl dolaylarında kâr payı baz alıyor. Örnek olarak kendi aracimi vereyim. #142480152 nolu ilan arac degeri bugün 0km si 64.500tl'ye geliyor. Takasa girmek istesem bana DoD 56.500tl dolaylarında fiyat teklif edecektir. Ayrıca fiyatı düşürerek çabuk satabilmeyi de hedefledigi için 55.500tl bile teklif edebilir. Sonra bu aracı 58.500tl den satışa koyar. Üzerine de VDF kredi desteği verir. 3.000tl net kârı bayiye VDF faiz kârı da Doğuş' a kalır. Benim ilana koyduğum rakam 61.500tl. 2014 model yılı zammı geldiğinde % 10 hesaplı kalacak. Bu aracı acil satış değerinden 59.000tl 'ye biraksam takas halinde bayinin önerecegi yaklaşık 56.000tl'den 3.000tl fazlaya bırakmış olurum. Hesap ortada Fatih Abi. Çok acele olmadığı sürece elden satmak en kötü haliyle bile takastan daha hesaplıya gelecektir.

Çok teşekkürler Tarık hocam katkıların için.En azından nasıl hamleler yapacağımızı anladım sağol.

• quote:

üslubuna göre davranırsa herkes hır gür çıkmaz. Hır gürü sevmiyor bu millet mahmut hocam. bak sezersunar da gidiyor. herhalde daha girmeyecekmiş foruma.

Dostum tamamen samimiyetine güvenerek birşey söylicem.
    Biz burada mecburi hizmetmi veriyoruz? Sen, ben emir maaşlı çalışanmıyız? Allah için herif 1 ay yazsa nolur? Emir bazen uslup olarak ters oluyor ama söylediğinde de bunu kabul ediyor düzeltiyor. Ama 1 ay yazmak bence çok kötü bir uslup değil... Hepimiz mesai saatlerindeyiz malum, herkes kendi işini yapmıyor.
    Hatalı oldumu hepimiz eleştiriyoruz emir i biliyorsun ama "1 ay" konusunda kimse eleştirmemeli. Ha Vw adama maaş bağlasın oda uzun uzun vümlelerle anlatsın durumu.
    Burdaki hırgür olayına gelince senin hatrına ben kimseye dalaşmıyorum bak, dün bir sefa tartıştı oda olabilir canı sağolsun. Eskiye göre hiç hırgur yok

• quote:

quote:

Anladım.Peki vdf den kullanılmış krediyi kapatırken nasıl yol izlemeli bir tarafta o bir tarafta satış bekleyen aracı alan kişi varken süreç nasıl işlemeli.Eğer sıkıntı olacaksa takas en mantıklısı.

arkadaşın dedigne katılıyorum.
    sizin sorunuza gelince arada güven olması lazım. sizin krediyi kapatmanız için o kişinin parasına ihtiyacınız var. o kişi illaki nezaman noter ozaman para diyecek çünkü sizin alıp kaçmayacağınızı nerden bilsin yada dolandırmayacağını..

hadi anahtarın teki sende dursun diye bilirsin siz nasıl güvenceksiniz bi gece gelip kaçırabilir....

öyle bir şey yapmayabilirsiniz ama devir öyle bi devirki baba oğla güvenmiyor.. bu yüzden karşı tarafa sağlam şekilde güven veririseniz aracı kendiniz satmanız mümün diğer türlü satma ihtimaliniz yok...

dod sizden çok daha düşük fiyata alır çünkü aracınızı 2.el piyasa değerinde satacak... kafadan 2-3 bin lira düşecek bunun üzerine dod sizin arabadan ekmek yiğecek 4000 lira civarı sizin arabanın değerinin 6-7 bin tl aşagısında fiyat çekecek size.

................
    bence iş garantiye almak için dodun nekadar vercegini net şekilde öğrenin. onuni fiyatın üzerinde saattıgınız rakamı kaar olarak düşünün.
    onun verdiği rakamın 3000 tl üstüne koyup satmanız mümkün...

Dediklerinde yüzde yüz haklısın hocam.Bu zamanda kime güvenebileceğimizide şaşırdık.O kadar darbe yedikki anlatsam roman olur.Acelemiz yok zaten şimdilik en kötü dışarıdan krediyi kendimiz kapatıp rahatça satmak.Diğer türlü zor mesele.

• geriye doğru okuyamadım kusuruma bakmayın...abiler kardeşler...

silecekleri camdan ayırıp doğrultmak için ne yapıyorduk ? hatırlatır mısınız tekrar ?

unuttum acizane...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: martuc

quote:

Kim hır guru sever kı. Ayrıca konuyu gereksız yere sen uzattın orhan hocam. Ben sadece sahın arkadasım dedıklerını haketmedıgını dusundugum ıcın emıri savundum. Ama sen gecmıse donerek, gecmısten ornekler vererek uzattıkca uzattın. Bana yazdıklarından ayrı olarak laf sokma olayına bıle gırdın.

tamam mahmut hocam. ben gereksiz adamım gereksiz uzattım konuyu. bunu içime sindirecek kadar geniş göğsüm var benim. ben bu noktaya nerelerden geldim. bu beni ezmez. olduğunuz gibi davranın öyleyse.

ben birşey demedim farzedin olsun bitsin.

Orhan hocam ALLAHaşkına sana gereksiz adam diyen mi oldu? Nereden çıkarıyorsun bunları

• quote:

of of of... ben bu konseri mp3 e çevirdim arabada dinliyorum... bu melodiler beni bitiriyor hocam...

bir de şu:

• quote:

Orijinalden alıntı: lanseloth

quote:

Biz burada mecburi hizmetmi veriyoruz? Sen, ben emir maaşlı çalışanmıyız? Allah için herif 1 ay yazsa nolur? Emir bazen uslup olarak ters oluyor ama söylediğinde de bunu kabul ediyor düzeltiyor. Ama 1 ay yazmak bence çok kötü bir uslup değil... Hepimiz mesai saatlerindeyiz malum, herkes kendi işini yapmıyor.
    Hatalı oldumu hepimiz eleştiriyoruz emir i biliyorsun ama "1 ay" konusunda kimse eleştirmemeli. Ha Vw adama maaş bağlasın oda uzun uzun vümlelerle anlatsın durumu.
    Burdaki hırgür olayına gelince senin hatrına ben kimseye dalaşmıyorum bak, dün bir sefa tartıştı oda olabilir canı sağolsun. Eskiye göre hiç hırgur yok

Umut hocam bu tarafa geçerseniz muhakkak bekliyorum zaten tam kebap çigköfte havası var acılı şalgamla haberleşiriz gelirseniz ona göre parti yaparız

• Yahu arkadaş ne kadar alıngan bir forum burası.

Hiç bir tartışmanın içine özellikle girmiyorum ama afedersiniz genç kız gibi naz yapıyorsunuz bazen.

Bırakın peşini konu geçmiş gitmiş.

Lastik gibi uzatmayın.

Uzaması ne size,ne foruma fayda sağlar.
  • şu nargile işi için bir akşam belirlesek? anadolu olursa fenerbahçe avrupa olursa dediğim tarabyadaki yerleri tavsiye ederim. bazı arkadaşları ekledim, şu an aktif olmayan veya unuttuğum isimleri de onlar organize ederse sevinirim. unutulanlar kusura bakmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

şu nargile işi için bir akşam belirlesek? anadolu olursa fenerbahçe avrupa olursa dediğim tarabyadaki yerleri tavsiye ederim. bazı arkadaşları ekledim, şu an aktif olmayan veya unuttuğum isimleri de onlar organize ederse sevinirim. unutulanlar kusura bakmasın.

Bu haftasonu izmirde olacagim,montaj iside pazartesiye kaldi benim,haftaya bulusursak daha iyi olur derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

şu nargile işi için bir akşam belirlesek? anadolu olursa fenerbahçe avrupa olursa dediğim tarabyadaki yerleri tavsiye ederim. bazı arkadaşları ekledim, şu an aktif olmayan veya unuttuğum isimleri de onlar organize ederse sevinirim. unutulanlar kusura bakmasın.

Bu haftasonu izmirde olacagim,montaj iside pazartesiye kaldi benim,haftaya bulusursak daha iyi olur derim.

zaten hafta içi bir akşam yapalım dedik. bu aralar haftasonlarım sıkıntılı.
    anca önümüzdeki hafta olur evliler eşlerinden izin alacak falan:P
    bende ki sorunda benzer izin alamamak değil de görüşememek kaynaklı. hafta içleri hep şehir dışında kız arkadaşım o yüzden haftasonlarım blok tutulu:(

• quote:

Dediklerinde yüzde yüz haklısın hocam.Bu zamanda kime güvenebileceğimizide şaşırdık.O kadar darbe yedikki anlatsam roman olur.Acelemiz yok zaten şimdilik en kötü dışarıdan krediyi kendimiz kapatıp rahatça satmak.Diğer türlü zor mesele.

hocam dediklerimi yanlış anlamayın ama mevcut arabanızı zaten kredili almışsınız- krediyi kapatmak için tekrar kredi çekmenin size zararından başka bi durumda değil açıkçası. 2014 golf taminen 6000 tl zamla gelecek sizin kendi arabanızdan - kredinin faizi derken 10.binlirada burdan zararınız olcak.
    ortalma 15.000 lira gibi hatrı sayılır rakam söz konusu olunca - aracınızı satıp tekrar 2014 golf almanın pek mantığı kalmıyor açıkçası.

bence bu arabanızı en az 1 sene daha kullanın derim- kullansanızda aynı fiyata gidecek kullanmasanızda aynı fiyat gidecek...
    değiştirme amacnızı bilmediğimden dolayı genel konuşuyorum
    dersiniz ki dizelden benzinliye yada benzinliden dizele geçecem yada araca orijinal şekilde opsiyon ekletcem ama fiyatı alıp başını gidiyor derseniz.
    2014 model en azından paranızı nötr edebilir.

misal 15.00 lira açığınızı 7000 liraya düşürür.

şuanki aracınız ihtiyacınızı karşılıyorsa bence değiştirmeye gerek yok. ihtiyacınızı karşılıyorsa değişirin.

aracınızı satmak için 2014 yılını bekleyin net 5000-6000 lira zam gelceginden dolayı 2012-2013ler daha cazip fiyat haline gelcek tabi onlarda artış yapmazsa :)

• quote:

Orijinalden alıntı: marifetullah

geriye doğru okuyamadım kusuruma bakmayın...abiler kardeşler...

silecekleri camdan ayırıp doğrultmak için ne yapıyorduk ? hatırlatır mısınız tekrar ?

unuttum acizane...

Hocam kontağı açıktan kapalı konuma getirin. Anahtarı yerinden çıkarmadan silecek kolunu 1 tık tek silme hareketi yapın silecekler camda en üst konuma gelip duracaktir. Servis konumu dediğimiz bu pozisyonda dışarıdan elinizle silecekleri kaldırabilirsiniz artık.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Emir hazır konu sıcakken herkes takipteyken hizli birsekilde birşey sormak istiyorum. Şimdi bizim 17" lastikler 91W hiz ve yük endeksinde. 18" olanlarda hız ve yük endeksi nedir? Lastik fiyatlarını araştırmaya başlayacağım da. Ona göre bana 3 senede Durban maliyeti Dijon maliyetinden ne kadar fazlaya denk gelecek onu görmek istiyorum.

yanlış anımsamıyorumdur diye bridgestone sitesinden kontrol ettim. 92y yük ve hız endeksi. yalnız aracı aldığımda sormuştum epey hesaplı idi continental lastikleri bu ebatta.350 tl civarı idi lastik. şimdi bakınca pirelli p zero da 340tl civarında. 225/45/17 ler de 280 tl civarında. değişim başı 300tl için o görünüm bence gayet makul=)

Fazla bir fark gözükmüyor bu durumda. Tamam abi sağol ben bunu da dikkate alayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: marifetullah

geriye doğru okuyamadım kusuruma bakmayın...abiler kardeşler...

unuttum acizane...

silecek kolunu 1 konumuna getirin ve kontağı açıp kapatın,silecekler camın orta kısmında dik konumda kalacaklardır sonrasındada camdan ayırabilirsiniz.
  • quote:

quote:

hocam dediklerimi yanlış anlamayın ama mevcut arabanızı zaten kredili almışsınız- krediyi kapatmak için tekrar kredi çekmenin size zararından başka bi durumda değil açıkçası. 2014 golf taminen 6000 tl zamla gelecek sizin kendi arabanızdan - kredinin faizi derken 10.binlirada burdan zararınız olcak.
    ortalma 15.000 lira gibi hatrı sayılır rakam söz konusu olunca - aracınızı satıp tekrar 2014 golf almanın pek mantığı kalmıyor açıkçası.

bence bu arabanızı en az 1 sene daha kullanın derim- kullansanızda aynı fiyata gidecek kullanmasanızda aynı fiyat gidecek...
    değiştirme amacnızı bilmediğimden dolayı genel konuşuyorum
    dersiniz ki dizelden benzinliye yada benzinliden dizele geçecem yada araca orijinal şekilde opsiyon ekletcem ama fiyatı alıp başını gidiyor derseniz.
    2014 model en azından paranızı nötr edebilir.

misal 15.00 lira açığınızı 7000 liraya düşürür.

şuanki aracınız ihtiyacınızı karşılıyorsa bence değiştirmeye gerek yok. ihtiyacınızı karşılıyorsa değişirin.

aracınızı satmak için 2014 yılını bekleyin net 5000-6000 lira zam gelceginden dolayı 2012-2013ler daha cazip fiyat haline gelcek tabi onlarda artış yapmazsa :)

Tespitlerin çok doğru sizlerden fikir almam çok iyi oldu.Zaten satışı ocak ayı ortasında düşünüyordum ama dediklerinde yüzdeyüz haklısın biraz daha sabrediyim ben.Malum 2013 ekonomisi benim için çok içaçıcı geçmedi 2014 te muamma zaten.Aynen biraz daha ileriyi görüp hareket etmekte fayda var.Teşekkürler hocam sağol.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lanseloth

quote:

umut ben 1 ay demiş olduğuna takılmadım. burada şahin özelinden genel birşey anlatmaya çalıştım emire. benim dediklerim yanlışsa , uyduruksa söylediklerin yanlıştır uyduruktur deyin açık açık bileyim. ona göre pozisyon alacam.

ayrıca ben haydar ve sefanın tartışmasından kendime eğlence payı çıkarmadım ve hiç eğlenmedim aksine sabah sabah üzüldüm. barışmalarını arzu ettim.

yazdıklarımı okuyan ve değerlendirme yapan tüm arkadaşlardan bir değerlendirme bekliyorum.

Orhan hocam şahsım adına konuşuyorum geceden bu zamana kadar gelen yazışmaları okudum tabiri caiz ise güzel atışma ve tartışmaların hiçbiri incir çekirdeğini doldurmuyor.Sonuçta değerlendirmede bulunulursa işler arapsaçı olur gibi.Bu forumda Tarık hocam ve sizler öncü oldunuz hepimiz aileyiz dedik samimiyet çerçevesinde arkadaş olduk.Bundanda ben çok memnunum çünkü bugüne kadar aramızda kötü kişilikli birisine rastlamadım.Birbirimizin dediklerine çok takılmayalım ayrıca kim haklı kim haksız davasına düşersek çok kalpler kırılır burada.Sakın sakın yanlış anlama genel konuşuyorum sana yazılmış yazı sanma samimiyetine güvenerek yazdım kusurum varsa bağışla.Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir hadis-i şerifinde şöyle buyurmuştur: “Kim bir kardeşinin ayıbını örterse Cenab-ı Hak da onun dünya ve ahirette ayıplarını örter.”

• arkadaslar bırsey sormak ıstıyorum.

bızım araclarda malumunuz aracın kontagını kapattıgımızda emnıyet kemerını cıkardıktan sonra elektronık el frenı otomatık devreye gırıyor.

sorum su : emnıyet kemerını bagladım. kontağı cevırıp aracı surmeye basladım. bu arada seyır halındeyken emnıyet kemerını cıkarmam gerektı. bu durumda el frenı devreye devreye gırer mı? gırıyorsa bunu devre dısı nasıl bırakabılırım?

bunu neden soruyorum. araba bugun esımde. aracı montu ıle kullanıyormus ve montunu cıkarmak ıcın emnıyet kemerını cıkarmıs. el frenı devreye gırmıs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: martuc

arkadaslar bırsey sormak ıstıyorum.

bızım araclarda malumunuz aracın kontagını kapattıgımızda emnıyet kemerını cıkardıktan sonra elektronık el frenı otomatık devreye gırıyor.

sorum su : emnıyet kemerını bagladım. kontağı cevırıp aracı surmeye basladım. bu arada seyır halındeyken emnıyet kemerını cıkarmam gerektı. bu durumda el frenı devreye devreye gırer mı? gırıyorsa bunu devre dısı nasıl bırakabılırım?

bunu neden soruyorum. araba bugun esımde. aracı montu ıle kullanıyormus ve montunu cıkarmak ıcın emnıyet kemerını cıkarmıs. el frenı devreye gırmıs.

autoholdu kaparsan devreye girmez.
  • 
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.