Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (568. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
47.600
Cevap
124
Favori
1.170.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: martuc

quote:

Orijinalden alıntı: sahin7878

Bilmediği halde cvp verme ukalılığı yapan kişiler kendine çeki düzen versin .Layıkı ile şu platformda bilgi paylaşalım lütfen.

quote:1 ay!

sahın bunu neye dayanarak soyluyorsun? bılmedıgın bır konuda gorus alıyorsun. sonra gorusu begenmeyıp ukalalık yapıyorsun. neye gore ukalalık yapıyorsun? gelıs suresını bılıyorsan neyı soruyorsun?

arkadas benım aracımı uretımden cıktıktan sonra 33. gunde aldım. adam sana 1 ay demıs. neyın kafasını yasıyorsun. gıt o zaman vw'a sor.

bugün, araba konusunda bilgi birikimlerini samimiyetle bize aktarmaya çalıştığına inandığım Tifosi_bjk ve leon arkadaşlarımız hedef tahtasına asılmışlar.. ilginç şeyler oluyor.. myvalue ve leon arasındaki tartışmaya bakıyorum.. her ikiniz de değerli insanlarsınız, ancak sefa kardeşim leon sana laf çakmamış birşey yapmamış öfekene anlam veremedim.

diğer taraftan sahin bilgi sahibi olmadığı konu hakkında bilgi alıyor sonra aslında bilgi sahibiymiş de insanlrı deniyormuş gibi hareket edip fırça çekiyor..

gerçekten ilginç yaa..

lütfen biraz daha sakin olun... burası gerçekten bilgi birikiminin paylaşıldığı hoş bir ortam.. şimdiye kadar sormuş olduğum sorulara çok hızlı ve doyurucu cevaplar aldım.. Allah razı olsun arkadaşlardan.. diğer forumların çoğunda günlerce beklemeniz gerekiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex-kuzey -- 10 Aralık 2013; 10:45:38 >

• martuc kullanıcısına yanıt
    sen de olmasan yandık vallahi =)
  • TiFoSi_BJK verdiğin cvp önce cevap bu çek git modunda idi sonradan değiştirmişsin yazının devamını sonradan gördüm,ilk cevabını kim görse bir ukalalık kokusu kesin alıdı.Benimde belirttiğim buydu zaten,düzeltip göndediğin 2. yazından dolayıda Teşekkürederim,He,düşünüp sende farkına varıp düzeltme yaptığının farkına vardığından ve saygına kusur ettiğimden dolayıda ben özür dilerim amacım kimseyi kırmak değil ama sende hala ukalalık kokuları maalesef sinmiş vaziyyette.Ben alıntı yapmasını bilmiyorum ama sen çok hızlı alıyosun,hemen kendine yazıldığını anlayıp küçük görme moduna girmişsin.Olsun buda senin seviyeni gösterdi böylelikle senden ricam benim hiçbir rica ve sorularıma sen cvp verme sendede yardım felan istemem.
    Kalsağlıcakla.
  • SATURNUS2014 kullanıcısına yanıt
    yoo ilk destek veren o olduğu için yazdım=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATURNUS2014

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

Sipariş ettğim aracın son durumu hakkındaki bilgi: (Aracınızın üretimi tamamlanmış, gemiye yüklenmek üzere limana doğru yola çıkmıştır..) şeklinde ,ortalama nekadar sürer istanbula bayiye ulaşması bilen arkadaşlardan bilgi rica ederim.
    Teşekkürler

Gemi hareket edince 3 gün diyelim. 2 gün gümrük vs işlemleri. 7 ila 10 gün arasında araç plaka işlemleri tamamlanmış ve size teslime hazır hale gelir.

tarık hocam daha fabrıkadan lımana gelecek. lımanda gemıye yuklenmeyı bekleyecek. gemı hareket edıp tr ye gelecek. sansı varsa pireye uğramayacak. sonra bayıye sevkını bekleyecek. sonra trafık ıslemlerını bekleyecek. ve arkadas ukalalık yapıp dogru bılgı verın dıyecek. burası vw nın cagrı merkezı sanki. herkes tecrubelerını aktarıyor.

bana göre 10 günde limana gelir. 10 gün sonra teslim aşamasına gelir. bir kaç gün oynar. TİFOSİ yanlış demiş 1 ay diyerek. 22-23 gün diyeydi adama fırçayı yemezdi.

fabrikadan/üretimden çıkar çıkmaz trene/tıra binemiyor. bir kaç gün fabrika parkında bekliyor. tır/tren yolculuğu sonrası bir kaç gün limanda bekliyor. limanda yüklendikten sonra gemi yolculuğu ve geminin boşalması 4 gün. gemiden indikten sonra 1 hafta içinde istanbul bayisine varır gümrüğü atlatıp. dediğim gibi 8 ekim fabrika çıkışlı hatta sticker hala duruyor. 8 kasım akşamı kavga dövüş teslim almıştım

• Herkese çok teşekkürer,
    Kusura bakmayın insanın bir anlık tavrı işte,Kırdığım veya üzdüğüm tüm herkesten özür dilerim.
    Burada Tahammül edemediğim tek şey rica ederek öğrenmek istediğimiz bir konuda yanlış algıya sebebp olabilecek içerikli veya anlamlı ifadeler canımı sıktı,belki arkadaşda böylesini tahmin edemedi ama.Neticede herkes burda karşılık beklemeden bildiklerini masumca paylamaya çalışıyor,masumiyetten istifade aşağılamak,kırıcı olmak bizlere yakışmıyor,tüm bu içerikli yazılarımdan dolayı tekrar özür dilerim.
  • quote:

TiFoSi_BJK verdiğin cvp önce cevap bu çek git modunda idi sonradan değiştirmişsin yazının devamını sonradan gördüm,ilk cevabını kim görse bir ukalalık kokusu kesin alıdı.Benimde belirttiğim buydu zaten,düzeltip göndediğin 2. yazından dolayıda Teşekkürederim,He,düşünüp sende farkına varıp düzeltme yaptığının farkına vardığından ve saygına kusur ettiğimden dolayıda ben özür dilerim amacım kimseyi kırmak değil ama sende hala ukalalık kokuları maalesef sinmiş vaziyyette.Ben alıntı yapmasını bilmiyorum ama sen çok hızlı alıyosun,hemen kendine yazıldığını anlayıp küçük görme moduna girmişsin.Olsun buda senin seviyeni gösterdi böylelikle senden ricam benim hiçbir rica ve sorularıma sen cvp verme sendede yardım felan istemem.
    Kalsağlıcakla.

yazdıgın mesaj bu

"Bilmediği halde cvp verme ukalılığı yapan kişiler kendine çeki düzen versin .Layıkı ile şu platformda bilgi paylaşalım lütfen."

adamın tarzını begenmıyorsan bu konuda uyarabılırsın. ammmmaaaaa bılmemekle suclaman ıcın ılk once senın bılıyor olman lazım.

ayrıca dırekt yazdıgı mesajın altına yazmıssın. adam aptal mı anlamayacak.

bu arada tifosi nin mesajlarını bı okursan adam hep kısa yazıyor. adama iş arası sana cevap verdıgı ve vw cagrı merkezınden daha detaylı ve dogru bılgı verdıgı icın tesekkur edecegıne bırde adamı ukalalık ıle sucluyorsun.

biraz hakkaniyetli olmak lazım

• quote:

quote:

Bilmediği halde cvp verme ukalılığı yapan kişiler kendine çeki düzen versin .Layıkı ile şu platformda bilgi paylaşalım lütfen.

içimizde en çok bilen, kesinlikle bilmeden cevap vermeyen ve bu yönde forumda çizgisinden taviz vermediği tanınıp bilinen bir üyeye nasıl bir cevap böyle. abovvvvvv.

Kıyamet alametleri bunlar.

Ben gayet edepli bir cevap vermişim. Kusura bakma ama şahsıma hakaret sayacağım bir yaklaşıma cevap vermek hakkımdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Sipariş ettğim aracın son durumu hakkındaki bilgi: (Aracınızın üretimi tamamlanmış, gemiye yüklenmek üzere limana doğru yola çıkmıştır..) şeklinde ,ortalama nekadar sürer istanbula bayiye ulaşması bilen arkadaşlardan bilgi rica ederim.
    Teşekkürler

Gemi hareket edince 3 gün diyelim. 2 gün gümrük vs işlemleri. 7 ila 10 gün arasında araç plaka işlemleri tamamlanmış ve size teslime hazır hale gelir.

tarık hocam daha fabrıkadan lımana gelecek. lımanda gemıye yuklenmeyı bekleyecek. gemı hareket edıp tr ye gelecek. sansı varsa pireye uğramayacak. sonra bayıye sevkını bekleyecek. sonra trafık ıslemlerını bekleyecek. ve arkadas ukalalık yapıp dogru bılgı verın dıyecek. burası vw nın cagrı merkezı sanki. herkes tecrubelerını aktarıyor.

Mahmut hocam ilk 3 kelimeye dikkat çekiyorum. Gemi Hareket edince 10 gün demişim. Gemi hareket edince Pireus Limanına uğrarsa 2 - 3 gün daha atar.Fabrika ile Liman arasındaki Tansport aşaması fabrikanın Wolfsburg veya Mosel olmasına göre bile değişebiliyor. Bu aşamada kesin tarih ben veremeyeceğim için Gemi Hareket Edince diye başladım cümleme.

• quote:

quote:

quote:

TiFoSi_BJK verdiğin cvp önce cevap bu çek git modunda idi sonradan değiştirmişsin yazının devamını sonradan gördüm,ilk cevabını kim görse bir ukalalık kokusu kesin alıdı.Benimde belirttiğim buydu zaten,düzeltip göndediğin 2. yazından dolayıda Teşekkürederim,He,düşünüp sende farkına varıp düzeltme yaptığının farkına vardığından ve saygına kusur ettiğimden dolayıda ben özür dilerim amacım kimseyi kırmak değil ama sende hala ukalalık kokuları maalesef sinmiş vaziyyette.Ben alıntı yapmasını bilmiyorum ama sen çok hızlı alıyosun,hemen kendine yazıldığını anlayıp küçük görme moduna girmişsin.Olsun buda senin seviyeni gösterdi böylelikle senden ricam benim hiçbir rica ve sorularıma sen cvp verme sendede yardım felan istemem.
    Kalsağlıcakla.

yazdıgın mesaj bu

"Bilmediği halde cvp verme ukalılığı yapan kişiler kendine çeki düzen versin .Layıkı ile şu platformda bilgi paylaşalım lütfen."

adamın tarzını begenmıyorsan bu konuda uyarabılırsın. ammmmaaaaa bılmemekle suclaman ıcın ılk once senın bılıyor olman lazım.

bu arada tifosi nin mesajlarını bı okursan adam hep kısa yazıyor. adama iş arası sana cevap verdıgı ve vw cagrı merkezınden daha detaylı ve dogru bılgı verdıgı icın tesekkur edecegıne bırde adamı ukalalık ıle sucluyorsun.

Mahmut hocam . birazda emire dokun. bende şu an iş arasında yazıyorum sayfalarca. tek satır yazmak marifet değil. önemli olan daha üslübunca daha müşfik yazmak. mesela beni alıntıladığı yukarıdaki mesajda daha detaylı ama 2 satırda halletmiş. bence bu açıklama daha iyi algılanıyor.

millet yanlış anlıyor ve anlamaya devam edecek. başından beridir söylediğim şey bu. hele ki daha mezzolina nın vakası unutulmuş değil. bir tek geri adım bile atmadı bu noktada emir. şahin bu sayfada yanlış yaptı hemen özürü bastı. yanlış mıyım? şimdi savunup durur kendisini? başka bir şey yapmıyor çünkü.

tek satır değil 2 kelime hatta 1 rakam 2 harf yazmam bile yeterli. "1 ay" yeterince doğru bir "post" idi.
    sonradan açtım toplantı biraz gecikince vakit bulup. yanlış anlayabilir forumun seviyesi belli diye. geç kalmışız napalım. "1 ay" yazmak yerine "araba fabrikandan çıkarn 5 gün otoparkta bekler. 3 gün tırla gider, 8 gün limanda durur, 5 gün gemi sürer 7 günde gümrük işleri nakliye ve plaka işleri sürer 28-30 gün arası tutar demekle aradı fark nedir?"
    defalarca yazıldı forumda yaklaşık üretim bitiminden sonraki teslim süresi.
    forum kültürü nedir? mevcut bilgiye ulaşmak için araştırmak. bizde call center gibi çalışıyor. adam gelecek yazacak sorusunu cevabını alacak kaybolup gidecek. yok öyle. daha önce de yazmıştım. dh kadar asla büyük değil ama kesin olarak zeka oranlaması yaparsak dhden 3-4 kat kaliteli bir forumda yöneticilik geçmişim var. hala daha da devam ediyor. bizim forumda mükerrer konu olmaz, birleştirilir, aynı soru tekrar sorulduğunda normal kullanıcılar bile uyarır biraz araştırması gerektiğini. gel son sayfaya bak istediğin cevabı bulama soru sor ve git. o zaman forumlar son 20 postu göstersin yeter ne gerek var?

• quote:

quote:

quote:

Kalsağlıcakla.

yazdıgın mesaj bu

Mahmut hocam . birazda emire dokun. bende şu an iş arasında yazıyorum sayfalarca. tek satır yazmak marifet değil. önemli olan daha üslübunca daha müşfik yazmak. mesela beni alıntıladığı yukarıdaki mesajda daha detaylı ama 2 satırda halletmiş. bence bu açıklama daha iyi algılanıyor.

millet yanlış anlıyor ve anlamaya devam edecek. başından beridir söylediğim şey bu. hele ki daha mezzolina nın vakası unutulmuş değil. bir tek geri adım bile atmadı bu noktada emir. yanlış mıyım? şimdi savunup durur kendisini? başka bir şey yapmıyor çünkü.

orhan hocam, bu konu özelinde yazıyorum.

saat 09:58:05 te mesaj yazılmış ve 09:58:48 te duzeltılmıs. yanı yazdıktan 43 sn sonra duzeltılmıs.

"1 ay sonra biniyor olursunuz üretim tamamlandıktan sonra. 3 hafta gibi bir vakit alıyor türkiye gümrüğüne girmesi üretim bittikten sonra"

Bu mesajdan ukalalık, bilgiçlik, edepsizlik anlamı nasıl çıkarılabiliyor.

Şahin arkadaşta mesaj duzeltıkdıkten yaklasık 4 dk sonra 10:02:26 da cevap yazmıs. yanı duzeltılmıs mesajı gormus ve cevaplamıs.

şahsen ben bu mesaj ozelınde bı yamuk gormuyorum.

Genel ıcın konusmak gerekırse emir ile tarz konusunda bende tartısmıstım. ancak bu foruma bılgı alıp cıkmak, soru sorup cıkmak olan bır kısının bu forumda bunlara takılacagını dusunmuyorum. zaten bu forumda yazanlarda emır'ın yazım seklının bu oldugunu bılıyor. ayrıca hıc bılgı vermemesı mı ıyıdır yoksa bu sekılde bılgı vermesı mı? bence bu sekılde bılgı vermesı cok daha ıyı. artı olarak son zamanlarda emir'İn ukala cevap yazdıgını hıc gormedım. benım yazdıklarımı takıp edenler bu konu uzerınde en cok benım durdugumu ve bunu defalarca dıler getırdıgımı bılırler.ancak bunun yanında hakkaniyet üzerinde de ne kadar durdugumu bılırler

bu arada kesınlıkle emir'in avukatlıgını yapmıyorum. sadece hakkaniyetli davranmaktan soz edıyorum.

arkadasın bırı gelıyor (sahin arkadas ıcın soylemıyorum yanlıs anlasılmasın) soru sordukca soruyor sordukca soruyor. sonra ne bı tesekkur ne bı tebessum. cıkıp gıdıyor. tamam burada kımse maddıyat ıcın degıl tamamen yardım olabılmek ıcın yazıyor. ama bı tesekkuru de haketmıyor muyuz Orhan Hocam?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

quote:

içimizde en çok bilen, kesinlikle bilmeden cevap vermeyen ve bu yönde forumda çizgisinden taviz vermediği tanınıp bilinen bir üyeye nasıl bir cevap böyle. abovvvvvv.

Kıyamet alametleri bunlar.

Ben gayet edepli bir cevap vermişim. Kusura bakma ama şahsıma hakaret sayacağım bir yaklaşıma cevap vermek hakkımdır

o zaman bu mesajdan önceki bir zamanda senin uslubundan mı kıl kaptı şahin. niye özellikle sana bu tepkiyi verdi?

benden rahatsız oluyorsa çözümü belli, bloklar beni görmez yazdıklarımı. sen de bu konuda özgürsün ;)

yok abi sen avukatsın ben şeytan =) hüküm verilmiş fazla kasmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iatis
    Hocam,bu resimlerde her iki araç rengide gözüme güzel geldi. Hele bej döşeme çok hoş oluyor kırmızı ile.Ama bej ergo olmak şartıyla. İnşallah ileride bu opsiyonda olur.

:) hocam yorumumda belirttiğim gibi gölgede hangi renk olursa olsun göze çok güzel göünür. önemli olan güneşin anlında duran rengi beğenmek.
    güneş ortada ne var ne yok hemen çıkartıyor...
    bu yüzden gerek tornado kırmızı gerekse gün batımı açık hava güneşin anlında çok garip duran denkler daha doğrusu itici gelen renk benim bakış açıma göre.

sırf kımızı değil bi kaç renk farklı ortamda farklı renklere bürüne biliyor...
    .............
    sanırım biraz tarz araba yapma peşindesin , kırmızıylada güzel olur beyazlada güzel olur,lacivertlede güzel olur.
    2. el durumunu düşünürsen beyaz dahada mantıklı.
    dediğim gibi aracı sen ne maksatlı aldıgna bağlı, her rengin farklı çağrışımı var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Mahmut hocam ilk 3 kelimeye dikkat çekiyorum. Gemi Hareket edince 10 gün demişim. Gemi hareket edince Pireus Limanına uğrarsa 2 - 3 gün daha atar.Fabrika ile Liman arasındaki Tansport aşaması fabrikanın Wolfsburg veya Mosel olmasına göre bile değişebiliyor. Bu aşamada kesin tarih ben veremeyeceğim için Gemi Hareket Edince diye başladım cümleme.

yanlıs anlasılmasın Tarık Hocam. senın yazdıgını duzeltmek ıcın yazmadım. zaten bu ıslerı benden daha ıyı bılıyorsun. sadece sınırlenmıstım ve senın sure konusunda yazdıgını gorunce altına yazdım :)

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler Dostum ,bilgi edinmek için sorduğum sorulara saygınlıkla cvp vermen dikkatimde.
    Çok sağol.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lapya

gunaydin... dun gece yarisi ankarada mini kizilay turunda kislik lastikle ve kalorifer 3.kademede acikken 44 km ortalamayla 4.7 l.yi tutturdum hayret ettim arkadaslar...

Pink floyd deyince orada durmak lazım gerçekten. her ne kadar pompeii ruhunun ağıtını yakmışlarsa da sanat olarak iyi iş çıkartmışlar gerçekten. bu videonun full olanını bir zamanlar tekrar tekrar izleyip dinliyordum. bu arada pompeii ruhu neyi temsil ediyor bilirsiniz.

ortamala çok iyiymiş.

bilirim, hedonizm saykodelik çağın çığlığıdır aslında, ya da bana dokunma istediğim gibi yaşayabileyim de diyebiliriz.:-)

bu arada bu kaydı mp3'e çevirtip araçta dinleyin derim. ben bayılıyorum. ökzellikle 07:26 sonrası efsane, normal stüdyo echoes kaydından çok çok çok daha iyi...

ortalama süperdi, kasmadım da, 70 civarında sürdüm, arada taksi ve otobüslerden kaçış için bastığım anlar bile oldu. bence çok çok iyi...:-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapya -- 10 Aralık 2013; 11:46:07 >

• quote:

Herkese çok teşekkürer,
    Kusura bakmayın insanın bir anlık tavrı işte,Kırdığım veya üzdüğüm tüm herkesten özür dilerim.
    Burada Tahammül edemediğim tek şey rica ederek öğrenmek istediğimiz bir konuda yanlış algıya sebebp olabilecek içerikli veya anlamlı ifadeler canımı sıktı,belki arkadaşda böylesini tahmin edemedi ama.Neticede herkes burda karşılık beklemeden bildiklerini masumca paylamaya çalışıyor,masumiyetten istifade aşağılamak,kırıcı olmak bizlere yakışmıyor,tüm bu içerikli yazılarımdan dolayı tekrar özür dilerim.

bu arada bu mesaj gumburtuye gıtmesın.

şahin hocam cok tesekkurler. emir hocam bazen yanlıs anlasılabılıyor :)

bu arada gercekten bu forumda bu kadar hızlı bılgı verılmesınınj nedenı zamanında bızım yasadıgımız sıkıntıları baskaları yasamasın. araba alacagım zaman bende kafama takılan soruları sormak ve bır an once cevap almak ıstıyordum. hızlı cevap almak gercekten cok onemlı. onun ıcın elımızden geldıgınce cevaplamaya calısıyoruz.

ılgın alakan ıcın tesekkurler. bu arada aracını bı anlatta bıze agzımızın suyu bı aksın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

Orijinalden alıntı: lanseloth

quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Rotary Vw orjinal aksesuar jantıdır, fabrikasyon gelmiyor. Sonradan alabilme imkanınız var. Tanesi 900-1000 tl civarlarındaydı en son baktığımda. Bu da yurtdışında kendi çektiğim oryx white ve rotary ikilisi :)

İnanç hocam çok sağol bu resmi paylaşman çok iyi oldu ya

Bildiğin yarama tuz bastın abi

Şaka bir yana bu nasıl bir jant şekli abi ya... Ben kafayı yemek üzereyim arkadaşlar...

Tungsten gri ve rotary ikilisi

hocam bu jant mükemmel duruyor tungsten de olay budur fiyatı uçuk biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grnday1 -- 10 Aralık 2013; 11:50:31 >

Aracım gelip teslim aldığımız inşaallah bilgimiz dahilinde elimden geldiğince detaylı anlatmaya çalışırım.
    Sizede ilginizden ötürü çok teşekkürler.
    iyi çalışmalar,
    @martuc
  • 
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.