Şimdi Ara

DayZ [ANA KONU] (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.145
Cevap
66
Favori
234.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: olumsuz adam

GTX 560 Tİ
    AMD FX 6100
    4 GB RAM

İLE OYUN VERY LOW EN DÜŞÜK AYARLARDA BİLE KASIYOR.

AYNI DURUMDA OLAN VAR MI ?

en düşük diyorum bakın hatta bazı şeyleri disable ettim

metro last light gibi oyunu full ayarda oynarken bunu very lowda 15 16 fpsde oynamak utanç verici

64 LİRAM BOŞA GİTTİ

Pre Alpha'da oyun Pre Alpha Pre Alpha Pre Alpha ayrıca o karttan bende de vardı metro LL ı full ayarlarda oynayamadım sem nasıl oynadın? Ki bende 8 GB ram var
  • quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

quote:

GTX 560 Tİ
    AMD FX 6100
    4 GB RAM

İLE OYUN VERY LOW EN DÜŞÜK AYARLARDA BİLE KASIYOR.

AYNI DURUMDA OLAN VAR MI ?

en düşük diyorum bakın hatta bazı şeyleri disable ettim

metro last light gibi oyunu full ayarda oynarken bunu very lowda 15 16 fpsde oynamak utanç verici

64 LİRAM BOŞA GİTTİ

Pre Alpha'da oyun Pre Alpha Pre Alpha Pre Alpha ayrıca o karttan bende de vardı metro LL ı full ayarlarda oynayamadım sem nasıl oynadın? Ki bende 8 GB ram var

ekran 1440x900

betada düzeltilir mi kardeş cidden şuan baya moralim bozuk

• quote:

Orijinalden alıntı: The Witcher

Oyun ciddi diyorum bes para etmez. Kontroller olsun,optimizasyon olsun harita olsun cöp. Tek begendigim yani fizikler. Simdi yatiyorum yarin bu mesaji editleyecegim.

Edit: Önce optimizasyonla başlayalım,imzamdaki kasa Crysis 3 gibi bir sanat eserini bile ultrada 6XAA ile 50FPS'de oynatıyor ama bu oyunu ultrada oynatamıyor.Ya oynatıyor dümdüz koşarken FPS düşmesi yok ama mouse hareket edince birden FPS düşüyor. Neyse alphada diye üzerinde durmuyorum düzeltilebilecek bir problem.

2.Saçmalık harita ve itemler. WarZ alphadan beri oynadım uzun bir süre önce bıraktım ama WarZ alphasıyla DayZ alphası birbirinden inanılmaz farklı. WarZ'de alphadayken bile hiç sorun yoktu neredeyse,sonradan hile dolmaya başladı ama DayZ cidden çok kötü durumda şuan. Harita bomboş sayılır,evlerin zaten %75'i boş. WarZ ilk çıktığında 2 tane büyük şehir ve bir çok köy vardı,bunda neredeyse şehir denilebilecek hiçbir şey yok ya da ben göremedim.

3. Kontroller; böyle bir saçmalık olamaz. Oyuna alışmak için en az yarım saat uğraşıyorsunuz,bir de tırmanma yok saçmalığa bakın,V'ye basıyorum anca küçük çitlerden geçiyor. V'ye zıplama koymak da kimin aklına geldiyse artık. O da tam zıplama değil,sadece bacaklarını kaldırıyor.

4. Haritanın lootlanması,arkadaşlarınızla oynuyorsanız inanılmaz büyük bir sorun,4 saat oynadık dün ve birbirimizi bulamadık 3 kişi. Rezil ve sinir bozucu bir durum

Umarım yapımcılar beni yanıltır da oyunun betasında veya normal çıkışında bu sorunlar düzelmiş olur,iyi oyunlar.

Adam bas bas bağırdı oyunda bir ton eksik var diye ki ben dayzi ilk çıktığından beri oynuyorum bu oyun şuana kadar yapılmış en iyi survival oyunlarındandır senaryonu resmen kendin yazıyorsun oyunu bilmediğin için konuşuyorsun normal oyundan zevk almak için ilk önce bu oyunun nasıl bir oyun olduğunu öğren sen hikaye ve grafik bekliyorsun doğal olarak haritada birbirinizi bulamamanız normal oyunu yeni oynuyorsanız ama biraz araştırsaydınız haritayı bulurdunuz şehir yok demişsin chernarus var elektro var bir sürü köyler var havaalanları yeter ben dayzi ilk cıktıgından beri oynadıgım için artık bırak haritayı doğar doğmaz etrafa bakıp nerede oldugumu söyleyebiliyorum o kadar benimsedim ve ilk gün çıkıpta bu kadar satması falan çok normal bence bu oyun için bir de full sürüm olsun her şey eklensin o zaman millet gerçek bi survival oyunu görecek :)

• Arkadaşlar fazla fps artışı beklemeyin şuanda oyunda arabalar yok hayvanlar yok zombiler aşırı az ona rağmen oyununuz kasıyorsa fazla beklemeyin daha biton sialh malzeme kıyafet eklenecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcan0123

Arkadaşlar fazla fps artışı beklemeyin şuanda oyunda arabalar yok hayvanlar yok zombiler aşırı az ona rağmen oyununuz kasıyorsa fazla beklemeyin daha biton sialh malzeme kıyafet eklenecek.

Onunla alakası yok optimizasyon ile alakası var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugurcan0123

Arkadaşlar fazla fps artışı beklemeyin şuanda oyunda arabalar yok hayvanlar yok zombiler aşırı az ona rağmen oyununuz kasıyorsa fazla beklemeyin daha biton sialh malzeme kıyafet eklenecek.

Onunla alakası yok optimizasyon ile alakası var

Arma nın kullandığı motoru değiştirmedikler sürece bence bişey beklemeyin.Boşuna umutlanmayın.Bu oyun herkezin oynayabileceği bir oyun değil.
  • Pc'si kasanlar,oyun pre alpha diye kendini avututanlar ve özellikle oyunu savunan, milleti yanlış yönlendiren fanboylar.30 dolar kolay kazanılmıyor dolar olmuş 2.20 zaten.Bakın bu optimizasyon sorunu DÜZELMEYECEK.5-6 senelik ARMA tecrübesi olan biri olarak söylüyorum bunu boşuna umutlanmayın yani.Buglar falan filan her şey düzelir ama FPS artışı olmaz oyunda.Ki zaten zombiler ve arabalar eklenmedi oyuna ve onun üzerine daha bir ton silah,malzeme vs özellik eklenecek oyuna.Onlar eklenince FPS daha da düşecek.Arma 2'den beri böyledir bu.Bu oyun motoru işlemcinizin sadece tek çekirdeğini kullanabiliyor.O yüzden isterseniz 4 tane titanla oynayın oyunu yinede istediğiniz gibi yağ gibi akmaz oyun.

Oyunu alacaklara bir fikir vermesi açısından aşağıdaki sistemle kırlarda,açık alanlarda vs 50-60 fps ve üzeri, şehir içlerindeyse 30 FPS'ye kadar düşüyor oyun her şey en yüksekte.AA düşürürsem FPS yükseliyor ancak ben sistemimi oyunlarda ayar kısmak için almadım.

Intel i7 4770k @ 4.2
    GTX 780 O.C
    8 GB Ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 28 Aralık 2013; 19:31:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Pc'si kasanlar,oyun pre alpha diye kendini avututanlar ve özellikle oyunu savunan, milleti yanlış yönlendiren fanboylar.30 dolar kolay kazanılmıyor dolar olmuş 2.20 zaten.Bakın bu optimizasyon sorunu DÜZELMEYECEK.5-6 senelik ARMA tecrübesi olan biri olarak söylüyorum bunu boşuna umutlanmayın yani.Buglar falan filan her şey düzelir ama FPS artışı olmaz oyunda.Ki zaten zombiler ve arabalar eklenmedi oyuna ve onun üzerine daha bir ton silah,malzeme vs özellik eklenecek oyuna.Onlar eklenince FPS daha da düşecek.Arma 2'den beri böyledir bu.Bu oyun motoru işlemcinizin sadece tek çekirdeğini kullanabiliyor.O yüzden isterseniz 4 tane titanla oynayın oyunu yinede istediğiniz gibi yağ gibi akmaz oyun.

Oyunu alacaklara bir fikir vermesi açısından aşağıdaki sistemle kırlarda,açık alanlarda vs 50-60 fps ve üzeri, şehir içlerindeyse 30 FPS'ye kadar düşüyor oyun her şey en yüksekte.AA düşürürsem FPS yükseliyor ancak ben sistemimi oyunlarda ayar kısmak için almadım.

Intel i7 4770k @ 4.2
    GTX 780 O.C
    8 GB Ram

peki degerli arkadaşım şöyle birşey yapmak mümkünmü oyun tek çekirdek kullanıyor doğru ama şimdi aklımda bi fikir var bir program veya bir eklenti sayesinde dayz e diger çekirdekleri yönlendiremezmiyiz bu yapılabilinir birşey gibi geliyor, bunu yapabilecek bir program yazılsa aslında baya hoş olur kanımca tabi bekide imkansızdır istedigim şey sadece fikir yürütüyorum bende fps sorunu yok fazla zaten pc üst düzey parçalardan oluşuyor 8 çekirdekli işlemci var ama sadece tekini kullanıyor oda 4.0 hızında keşke imkan verilecek bir program yada herhangi bir eklenti gelsede 4 çekirdegi sadece buna atasam

pc özellikleri
    AMD FX-8350 Sekiz Çekirdek İşlemci 4.0
    zotac 770 amp
    16 gb dominator platinum serisi ram
    formula V republic of gamers anakart
    250 gb SSD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herakles. -- 28 Aralık 2013; 19:33:11 >

• Herakles. kullanıcısına yanıt
    O dediğin işlemi yapması gereken ve yapabilecek tek yazılım oyunun motorudur.Oyunun kendi motoru bunu beceremiyorsa başka türlü yapılamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Herakles.

quote:

Pc'si kasanlar,oyun pre alpha diye kendini avututanlar ve özellikle oyunu savunan, milleti yanlış yönlendiren fanboylar.30 dolar kolay kazanılmıyor dolar olmuş 2.20 zaten.Bakın bu optimizasyon sorunu DÜZELMEYECEK.5-6 senelik ARMA tecrübesi olan biri olarak söylüyorum bunu boşuna umutlanmayın yani.Buglar falan filan her şey düzelir ama FPS artışı olmaz oyunda.Ki zaten zombiler ve arabalar eklenmedi oyuna ve onun üzerine daha bir ton silah,malzeme vs özellik eklenecek oyuna.Onlar eklenince FPS daha da düşecek.Arma 2'den beri böyledir bu.Bu oyun motoru işlemcinizin sadece tek çekirdeğini kullanabiliyor.O yüzden isterseniz 4 tane titanla oynayın oyunu yinede istediğiniz gibi yağ gibi akmaz oyun.

Intel i7 4770k @ 4.2
    GTX 780 O.C
    8 GB Ram

peki degerli arkadaşım şöyle birşey yapmak mümkünmü oyun tek çekirdek kullanıyor doğru ama şimdi aklımda bi fikir var bir program veya bir eklenti sayesinde dayz e diger çekirdekleri yönlendiremezmiyiz bu yapılabilinir birşey gibi geliyor, bunu yapabilecek bir program yazılsa aslında baya hoş olur kanımca tabi bekide imkansızdır istedigim şey sadece fikir yürütüyorum bende fps sorunu yok fazla zaten pc üst düzey parçalardan oluşuyor 8 çekirdekli işlemci var ama sadece tekini kullanıyor oda 4.0 hızında keşke imkan verilecek bir program yada herhangi bir eklenti gelsede 4 çekirdegi sadece buna atasam

pc özellikleri
    AMD FX-8350 Sekiz Çekirdek İşlemci 4.0
    zotac 770 amp
    16 gb dominator platinum serisi ram
    formula V republic of gamers anakart
    250 gb SSD

özellikleride yazdım incelermisn

• quote:

O dediğin işlemi yapması gereken ve yapabilecek tek yazılım oyunun motorudur.Oyunun kendi motoru bunu beceremiyorsa başka türlü yapılamaz.

birde oyunun motoru açık kaynak mı yani geliştirilemezmi bu özellik
  • Herakles. kullanıcısına yanıt
    O özellikler ile hiçbir oyunda sorun yaşamassın.Dayz gibi optimizasyon özürlü oyunlar hariç tabi.Bir de bu oyun AMD işlemcileri sevmiyor.AMD tek çekirdek performansı biraz düşük olduğundan bu oyun için Intel en iyisidir.
  • quote:

O özellikler ile hiçbir oyunda sorun yaşamassın.Dayz gibi optimizasyon özürlü oyunlar hariç tabi.

aynen onu diyorum keşke almasaydım oyunu ama geçti artık haram olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimden önceden baksaydım keşke yorumlara
  • Arkadaşlar ben oyunu bilmiyorum tamam olabilir ama sonuçta yeni alacak arkadaşlar da bunları bilmeden almasın diye söyledim,hemen hakaret edeceğinize bir anlayın. Oyunu severek oynuyoruz arkadaşlarla gayet de memnunum. Ama bu oyunun şuanki halinin çöp olduğunu değiştirmez,ileride düzeleceğini ben de biliyorum.
  • Yahu oyunun yapımcısı zaten bir sürü video izlemeden,inceleme okumadan almayın diyor.Sizde gelmiş hala boş konuşuyorsunuz.Biz 2 kişi aldık gayet keyifle oynuyoruz.
  • Oyuna lafımız yok oyun süper optimizasyon 0

keşke bir çözüm olsa intel işlemci alcam mecburen
  • quote:

O özellikler ile hiçbir oyunda sorun yaşamassın.Dayz gibi optimizasyon özürlü oyunlar hariç tabi.Bir de bu oyun AMD işlemcileri sevmiyor.AMD tek çekirdek performansı biraz düşük olduğundan bu oyun için Intel en iyisidir.

bak bu hiç iyi olmadı,bende de a10 işlemci var :(
  • oyunda neredeyse her eşyaya sahiptim. birsürüde şarjörüm vardı. toplam 6 saat eşya topladım sonra dedim bari okadar topladık bikaç adam avlayam. çıktım en yüksek binanın tepesine kasabada adam varmı diye etrafa bakıyodum, sonra karakter olduğu yerde kaymaya başladı benim kontrolüm dışında. kaydı kaydı ve hop binadan aşağı düştüm öldüm. 6 saatlik loot bianda heba oldu. işin komik tarafı ise oyun alpha diye güvenmemiştim ve binadan bug yüzünden düşmemek için kenara 2 metre uzakta duruyodum

işin dahada komik tarafı ise daha önceki karakterim 7-8 katlı bi binanın tepesindeyken 1-2 metrelik yükseklikten düşüp bacağını kırmıştı. bende böyle oynanmaz deyip sürüne sürüne 8 katlı binadan aşağı atladım ölmedim. sonra zombi arayıp durdum etrafta kendimi öldürmek için.

neyse bugün bi m4 ile 10küsür kişi öldürdüm bayağı eşya topladım. beni en çok zorlayan ise yumruklarıyla beni öldürmeye çalışan tipler oldu. kaçanları ve eli silahlıları vurmak kolay çünkü aranızda mesafe oluyo ama yumrukla kovalanıyosanız bütün şarjörü boşaltmanız gerekiyo dibinizdeki adama. çünkü isabet alamıyosunuz etrafınızda daire çiziyo adamlar bi adama 40lık şarjör boşalttım 4-5 yerinden kan fışkırmasına rağmen yumruklarıyla beni bayılttı. daha sonra uyandığımda adam ölmüştü kan kaybından

edit: şimdi hatırladım. bide garip bişey var oyunda. yakından birine bidünya mermi sıkmama rağmen ölmüyolar ama beni adamın biri neredeyse 500metreden vurdu ve tek mermide öldüm. adamlar 2 kişilerdi bana ateş ediyolardı, çok uzaktalardı çünkü sağ tuşa basıp anca görebiliyodum. hatta umursamadım bile yürümeye devam ettim vuramazlar diye. vururlarsada bandaj kullanırım dedim. o an çat öldü karakterim tek mermiyle. ama dediğim gibi dibimdeki adama 40lık şarjör boşalttım adamdan 20 litre kan boşaldı banamısın demedi.
    yine bugün 2 tane tam teçhizatlı iki kişiden birini tek mermiyle vurup diğerini mermim olmadığından baltayla kovaladım ve adam bana dibindeyken şarjörü boşalttı kan kaybından öldüm. tesadüf değil heralde onca olay.

özet: silahla yakın mesafeden vurunca daha az hasar veriyosunuz.
    şu videoyu 2:45 den itibaren izlerseniz orda da eleman bayağı mermi yiyo ölmüyo hemen
    http://www.youtube.com/watch?v=q4hcKdV7unY&feature=c4-overview&list=UUEmOgh0uJDBoKSHfgzdxRuw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 29 Aralık 2013; 1:13:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

oyunda neredeyse her eşyaya sahiptim. birsürüde şarjörüm vardı. toplam 6 saat eşya topladım sonra dedim bari okadar topladık bikaç adam avlayam. çıktım en yüksek binanın tepesine kasabada adam varmı diye etrafa bakıyodum, sonra karakter olduğu yerde kaymaya başladı benim kontrolüm dışında. kaydı kaydı ve hop binadan aşağı düştüm öldüm. 6 saatlik loot bianda heba oldu. işin komik tarafı ise oyun alpha diye güvenmemiştim ve binadan bug yüzünden düşmemek için kenara 2 metre uzakta duruyodum

işin dahada komik tarafı ise daha önceki karakterim 7-8 katlı bi binanın tepesindeyken 1-2 metrelik yükseklikten düşüp bacağını kırmıştı. bende böyle oynanmaz deyip sürüne sürüne 8 katlı binadan aşağı atladım ölmedim. sonra zombi arayıp durdum etrafta kendimi öldürmek için.

neyse bugün bi m4 ile 10küsür kişi öldürdüm bayağı eşya topladım. beni en çok zorlayan ise yumruklarıyla beni öldürmeye çalışan tipler oldu. kaçanları ve eli silahlıları vurmak kolay çünkü aranızda mesafe oluyo ama yumrukla kovalanıyosanız bütün şarjörü boşaltmanız gerekiyo dibinizdeki adama. çünkü isabet alamıyosunuz etrafınızda daire çiziyo adamlar bi adama 40lık şarjör boşalttım 4-5 yerinden kan fışkırmasına rağmen yumruklarıyla beni bayılttı. daha sonra uyandığımda adam ölmüştü kan kaybından

edit: şimdi hatırladım. bide garip bişey var oyunda. yakından birine bidünya mermi sıkmama rağmen ölmüyolar ama beni adamın biri neredeyse 500metreden vurdu ve tek mermide öldüm. adamlar 2 kişilerdi bana ateş ediyolardı, çok uzaktalardı çünkü sağ tuşa basıp anca görebiliyodum. hatta umursamadım bile yürümeye devam ettim vuramazlar diye. vururlarsada bandaj kullanırım dedim. o an çat öldü karakterim tek mermiyle. ama dediğim gibi dibimdeki adama 40lık şarjör boşalttım adamdan 20 litre kan boşaldı banamısın demedi.
    yine bugün 2 tane tam teçhizatlı iki kişiden birini tek mermiyle vurup diğerini mermim olmadığından baltayla kovaladım ve adam bana dibindeyken şarjörü boşalttı kan kaybından öldüm. tesadüf değil heralde onca olay.

özet: silahla yakın mesafeden vurunca daha az hasar veriyosunuz.
    şu videoyu 2:45 den itibaren izlerseniz orda da eleman bayağı mermi yiyo ölmüyo hemen
    http://www.youtube.com/watch?v=q4hcKdV7unY&feature=c4-overview&list=UUEmOgh0uJDBoKSHfgzdxRuw

Bugünde chernodaki en büyük binanın tepesinden arkadaş yine aynı şekilde kayarak uçmuştu ve ölmüştü. 1-2 kezde beni diğer arkadaşlar iterek bulunduğum 2. - 3. kattan binanın dışarısına uçurmuştu ve aşşağı düşüp ölmüştüm. Bu tip buglar baya denk geliyor şu sıralar. Xmas bitsede şu patchler gelmeye başlasa demekten başka bir şey gelmiyor insanın elinden.

Bu arada diğer arkadaşlar hala uzun uzun optimizasyonla ilgili tartışıp duruyorlar anlamış değilim. Arkadaşlar bu oyun yeni bir şey değil. Aynı şekilde DayZ Modda böyle kasıyordu. Arma 3te kasıyordu. Arma 2'de aynı şekilde kasıyordu yani. Yeni, sürpriz olarak adlandıracağımız bir konu yok ortada. Bu motordan bir Cryengine yada Frostbite etkisi bekleyemezsiniz. Aynı şekilde o motorlardanda Armadaki gibi bir motorun yapabileceklerini bekleyemezsiniz. Uzun zamandır varolan kronik bir sorunu dillendirmenin bir manası yok. Araştırmadan alan arkadaşlara geçmiş olsun demekten başka bir şey yapamayız. Bundan sonra bir şey satın alırken daha dikkatli olmalarını öneririm. Frankie gibi youtuberlar 4k monitörde 60 fps üzerinde Standalone oynuyorlar böyle örneklerde var yok değil.

Aradada ss atmayı ihmal etmeyelim

• İlk başladığımda Novy Sobor da kürekle zombi öldürürken arkamda tezahürat sesleri duydum. Zombiyi öldürdüğümde arkamı döndüm ve 4 full silahlı eleman bana silah uzatmışlar. Selam verdikten sonra kanamam için bandaj verdiler bana. Aralarında birde türk arkadaş vardı biraz sohbet ettikten sonra yollarımıza ayrıldık. İlk kez iyi birilierini gördüm.

Dün baya serverı talan ettik. Şeytan kalesinden bazı ss'ler

Edit: @[__Zahid__] benim yaşadığım olay şu oldu. Havaalanındaki kuleye çıktım. İnerken aşağı ok ikonunu görüp "F" ye bastım ve karakter aşağıya zıpladı. Bildiğin zıpladı. Terasta öldüm. Allah tan arkadaşım yanımdaydı. Üstümdekileri yakındaki bir yere boşalttı çıktım oyundan 25 dk koşarak geri aldım eşyaları

Dün yaşadığımız komik karelerden biride. Povlova nın altındaki askeri üste bi binanın tepesindeyken arkadaş koşarak düştü ve öldü. Aynı işlemi ben yaptım kendi eşyalaırımı gözetleme kulesine yerleştirip onun eşyaları almaya gidicektim ki kuleden inerken bug oluştu ve askeri üssün duvarının arkasına düştüm. Ayaklarım kırıldı. Sürünerek arkadaşın ölüsüne gittim. Eşyaları alıp bi yere zulaladım. Sonrasında serverdan çıkıp tekrar girdim ve yürüyebiliyodum. Aklınızda olsun ayaklarınız kırıldığında çık-gir yaparsanız düzeliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyrazed -- 29 Aralık 2013; 3:58:46 >

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.