Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

En az 2 yıl soluksuz götürecek bir telefon yaptılar birde zamanında ve güzel bir fiyattan gelirse ilk haftasında alırım, fiyat tuzlu gelirse 1-2 ay sonra alırım.

1999 civarında bir fiyattan çıkıcak sanırım.
  • detaylı inceleme videosu ve satıldıktan sonraki kullanıcı yorumlarını bekliyorum artık.. htc one çıktığında ilk alanlardan biriydim. kullanıcı yorumlarını hiç beklemedim. sonra bir baktım ki cihazda yok yok maşallah . kasa açıklığı , ölü pikseller havada uçuşuyordu resmen . sonrasında bu sebeplerden ötürü cihazı sattım ve hiç beğenmediğim galaxy s4 ü aldım. tabi olaylar öyle hızlı gelişti ki kullanıcı yorumlarını es geçmek zorunda kaldım. sonrasında bir de baktım cihaz kendi kendine kapanıp açılıyor, sürekli menülerde takılıyor, widget bölümünde donma yapıyor, kendini zorlayan bir uygulama açıldığında kasılmaktan cihaza kramp giriyordu resmen . anladım ki bu tür cihazları almadan önce iyice araştırmak, iyi bir etüt yapmak gerekiyor. şimdi s4 ü de sattım kaldık bizim emektar xperia arc a . tabi ki bu cihazda da bu sorunlar vardır diyemem ama hani derler ya sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer diye kısacası bir daha aynı hatayı yapmak istemiyorum. ve kullanıcı yorumlarını görmeden almak mı tövbe artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

quote:

Orijinalden alıntı: darknesss45

-ram 3gb degil s4le ayni zamanda cikmadi bu cihaz ilerde sorun teskil edebilir (android bu)

-o ekrani 5 degil de 5.2 inc yapip sanal tus koyacaklarina alttaki gereksiz lg logosunun yerine fiziksel tus koysalarmis daha mantikli olurmus

-tasarim bana gore guzel degil optimus g'nin tasarimi gayet hostu o cizgiyle devam etseler guzel olurmus ayrica daha ince olabilirdi

-3000 mah batarya koymussun be lg sunu cikarilabilir yapsaydin da en az 2 gun pil derdimiz olmasaydi

-sd cardin olmamasi onemli bir eksiklik olur

-bu biraz sahsi yeni nesil akilli telefonlarda su toz gecirmeme gibi ozelliklerin olmasi guzel bir ozellik pil zaten cikarilamazken lg bunu da yapabilirmis az para vermiyoruz sonucta

-bunlarin haricinde stereo hoporlor, yuksek ses kalitesi, ses tuslarinin arkada olmasi, yogun kullanimda 1 gunu cikarmasi (gram), lgye ozel yazilimsal ozellikler telefonun alinabilitesine arti katmis

-son olarak bu telefonu sadece snapdrogan800 icin almayin full hdde cok performansli olmamasi bir yana /dhde bununla alakali bir haber vardi/ yeni cikan her cihaza koyuyorlar zaten s4un bile s800 versiyonu var (sahsi fikrim s800u her yeni cikan tele koyma sebepleri icinde bulunan cok dusuk gucle surekli mikrofunun calismasini saglayan cip cok guzel bir istihbarat cihazina donusuyor telefonlar bu sayede )

Bataryanın 3000 mAh olmasının çıkarılabilir olmamasında etkisi vardır diye düşünüyorum. Bu batarya içindeki hücreler özel bir teknoloji ile sıkıştırılmış özel bir batarya, zannediyorum ki çıkarılabilir bir batarya üzerine uygulanamadı bu veya tasarımsal engellerden ötürü çıkarılabilir yapılamadı. Çünkü baktığımızda çıkarılabilir bataryalı olan versiyonunun 2610 mAh bir batarya ile geleceği söyleniyor.

Snapdragon 800 hakkında da yanıldığınızı söylebilirim zira Snapdragon 800 Full HD'de tam anlamıyla iyi bir performans veriyor yani S600 veya S4 Pro 720p'de nasıl çalışıyorsa S800 Full HD'de daha iyi çalışıyor.(Adreno 330'u unutmamak lazım.) İlk mesajda bulunan "Mesut Çevik ile Canlı" programının tekrarında da Erdi Özüağ'ın söyledikleri bu söylediklerimi doğrular nitelikte. Kendisinin birinci elden telefonu detaylı olarak kullanma imkanı bulduğunu hatırlatmakta fayda var. Ek olarak Galaxy S4'ün S800'lü versiyonunun henüz çıkmadığını belirteyim.

lenovo p780in 4000 mah bataryası var ve çıkarılabilir, bataryanın çıkarılabilir olmamasının tasarımla yada özel bir teknoloji ile sıkıştırılmış özel bir bataryayla falan alakası olduğunu zannetmiyorum lgnin bahanesidir bu adamlar 4000 mahı çıkarılabilir yapıyorsa lg 3000 mahı hayli hayli yapar

snapdragon 800 hakkında asıl belirtmek istediğim pantechinden tut sonysine, ztesine kadar tüm amiral modellerinde kullandıkları, lgye özel bir durum olmadığı yani snapdragon 800 var diye bu telefonu almanın mantıksız olduğuydu. snapdragon 800ün beklenen performansını vermediğini ben söylemedim dh bunun hakkında bir haber yapmıştı(hatta en beğenilen yorumlarda s800 de fıs cıktı s1000i bekliycez gibi bir yorum vardı) ki asıl seneye çıkacak cihazlarda gpu anlamında müthiş bir artış olacak o zaman fhdede tam anlaıyla iyi performansı alacagız

ek olarak galaxy s4ün snapdragon 800lü versiyonunun henüz çıkmadıgını söylemissiniz sizin mantığınızla bu telefon da henüz çıkmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknesss45 -- 9 Ağustos 2013; 14:49:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonla ilgili yeni bilgiler var.

Yukarıda Kore versiyonunun kutu açılış videosu bulunmakta. Burada gördüğümüz bazı detaylar var.

Öncelikle gördüğümüz ilk detay kulaklık oluyor. Gördüğümüz üzere telefonun kutusundan QuadBeat 2 kulaklıklar çıkıyor. İlk QuadBeat'in kalitesini düşününce bunun da gayet kaliteli olacağını söyleyebiliriz.

Bunun dışında cihazın Kore versiyonunun MicroSD girişine, 2610 mAh çıkarılabilir bir bataryaya ve bir televizyon antenine sahip olduğunu görüyoruz.

Son olarak da kutu içeriğine dahil olan ikinci bir batarya ve masaüstü şarj istasyonu da gözlerden kaçmıyor.

MicroSD girişi, çıkarılabilir batarya ve ekstra kutu içeriğinin şimdilik sadece Kore versiyonuna has olduğunu hatırlatmakta fayda var. Uluslararası versiyonda MicroSD slotu ve çıkarılabilir bir batarya olmayacak.

Kore versiyonunun sadece 16GB'lık bir versiyonu olacak. Bu da diğer 32 GB'lık versiyonun sadece uluslararası kulvarda boy göstereceği anlamına gelebilir.
  • quote:

lenovo p780in 4000 mah bataryası var ve çıkarılabilir, bataryanın çıkarılabilir olmamasının tasarımla yada özel bir teknoloji ile sıkıştırılmış özel bir bataryayla falan alakası olduğunu zannetmiyorum lgnin bahanesidir bu adamlar 4000 mahı çıkarılabilir yapıyorsa lg 3000 mahı hayli hayli yapar

snapdragon 800 hakkında asıl belirtmek istediğim pantechinden tut sonysine, ztesine kadar tüm amiral modellerinde kullandıkları, lgye özel bir durum olmadığı yani snapdragon 800 var diye bu telefonu almanın mantıksız olduğuydu. snapdragon 800ün beklenen performansını vermediğini ben söylemedim dh bunun hakkında bir haber yapmıştı(hatta en beğenilen yorumlarda s800 de fıs cıktı s1000i bekliycez gibi bir yorum vardı) ki asıl seneye çıkacak cihazlarda gpu anlamında müthiş bir artış olacak o zaman fhdede tam anlaıyla iyi performansı alacagız

ek olarak galaxy s4ün snapdragon 800lü versiyonunun henüz çıkmadıgını söylemissiniz sizin mantığınızla bu telefon da henüz çıkmadı

Bataryanın böyle olmasının sebebi büyük ihtimalle tasarımsal. Bundan önce yazdığım mesajda da görebileceğiniz üzere cihazın Kore versiyonunda çıkarılabilir 2610 mAh kapasiteli bir batarya olacak. Bunun yanında cihaz uluslararası versiyona göre 0.24 mm daha kalın. 3000 mAh pil çıkarılabilir yapılamaz demiyorum, sadece tasarımsal nedenlerden veya kullanılan özel teknolojiden ötürü çıkarılabilir yapılmamış olabilir diyorum. Kore versiyonundaki bataryanın aynı zamanda 3000 mAh'lik Li-Po pilin aksına sıradan bir Li-ion pil olduğunu hatırlatmakta fayda var.

İlk mesajdaki Mesut Çevik ile Canlı programının tekrarının ilk 15 dk'sını izleyin yeterli, Erdi Özüağ henüz prototip seviyesindeki LG G2'de oyun test etme şansı bulmuş ve tecrübesini anlatmış. O yeterli olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 9 Ağustos 2013; 16:35:18 >
  • Beyler lg G2 modeli eylul ayina dogru piyasaya ciksa optimus G ve G pro modellerinin fiyatlarinda nasil dususler beklemeliyiz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G2 600€ Avrupa fiyatı. 1500 tl ediyor. Eeeen düşük Tr de 2000 tl den başlar .

LG G2 ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: eye.Q

Beyler lg G2 modeli eylul ayina dogru piyasaya ciksa optimus G ve G pro modellerinin fiyatlarinda nasil dususler beklemeliyiz ?

Optimus G 1200 - 1300 seviyesinde, Optimus G Pro 1500 - 1600 seviyesinde. G2'nin 1999'dan gireceğini düşünürsek ciddi fiyat düşüşleri beklememiz yanlış olur bence.

• quote:

quote:

Bataryanın böyle olmasının sebebi büyük ihtimalle tasarımsal. Bundan önce yazdığım mesajda da görebileceğiniz üzere cihazın Kore versiyonunda çıkarılabilir 2610 mAh kapasiteli bir batarya olacak. Bunun yanında cihaz uluslararası versiyona göre 0.24 mm daha kalın. 3000 mAh pil çıkarılabilir yapılamaz demiyorum, sadece tasarımsal nedenlerden veya kullanılan özel teknolojiden ötürü çıkarılabilir yapılmamış olabilir diyorum. Kore versiyonundaki bataryanın aynı zamanda 3000 mAh'lik Li-Po pilin aksına sıradan bir Li-ion pil olduğunu hatırlatmakta fayda var.

İlk mesajdaki Mesut Çevik ile Canlı programının tekrarının ilk 15 dk'sını izleyin yeterli, Erdi Özüağ henüz prototip seviyesindeki LG G2'de oyun test etme şansı bulmuş ve tecrübesini anlatmış. O yeterli olacaktır

Galaxy S4'ün S800'lü versiyonu henüz üretilmedi, LG G2 ise tanıtılmış, test imkanı yakalanmış, internette videoları olan, DH editörlerine kadar ulaşmış bir telefon. Elle tutulabilir sonuç olarak. Demek istediğim buydu

galaxy s4un snapdragon 800 versiyonu uretilmedi demek o zaman korede ilk iki haftasinda 150 bin satan telefonu da samsung yutturdu herkese hic satmadan sattik diye hatta tanitimindaki, testlerdeki, videolardaki telefon da normal s4du eylul basinda diger ulkelere de satisa cikacak telefona sen henuz uretilmedi diyosun cahili oldugunuz konuda kesin (en azindan dogrusu soylendikten sonra bile arastirmadan) konusmayiniz bundan sonra ne yazik ki paylastiginiz bilgilere kaynagi olmadan guvenemem onlari da kafanizdan sallamayacaginizi nerden bileyim? son olarakhttp://shiftdelete.net/galaxy-s4-lte-a-sevkiyati-ne-durumda-45860.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknesss45 -- 9 Ağustos 2013; 15:49:39 >
  • @kizginjapon ben buraya kavga cikarmaya gelmedim hic bir firmanin da fanboyu degilim hepsinin eksik yonlerini belirtirim arti yonlerinin de hakkini yemem ancak arkadasin soyledigi komik gercekten dedigim gibi bilmedigimiz konu hakkinda kesin konusmamaliyiz yoksa boyle durumlar ortaya cikar son mesajdaki tavrimin alayci oldugunu da kabul ediyorum son olarak sizin tavriniz da pek hos olmamis bana laf etmeden once kendinize ceki duzen vermeniz gerektigi ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknesss45 -- 9 Ağustos 2013; 16:16:39 >
  • quote:

quote:

quote:

Galaxy S4'ün S800'lü versiyonu henüz üretilmedi, LG G2 ise tanıtılmış, test imkanı yakalanmış, internette videoları olan, DH editörlerine kadar ulaşmış bir telefon. Elle tutulabilir sonuç olarak. Demek istediğim buydu

galaxy s4un snapdragon 800 versiyonu uretilmedi demek o zaman korede ilk iki haftasinda 150 bin satan telefonu da samsung yutturdu herkese hic satmadan sattik diye hatta tanitimindaki, testlerdeki, videolardaki telefon da normal s4du eylul basinda diger ulkelere de satisa cikacak telefona sen henuz uretilmedi diyosun cahili oldugunuz konuda kesin (en azindan dogrusu soylendikten sonra bile arastirmadan) konusmayiniz bundan sonra ne yazik ki paylastiginiz bilgilere kaynagi olmadan guvenemem onlari da kafanizdan sallamayacaginizi nerden bileyim? son olarakhttp://shiftdelete.net/galaxy-s4-lte-a-sevkiyati-ne-durumda-45860.html

Temmuz başından ayın yirmisine kadar şehir dışında çalışıyordum, dolayısıyla bundan haberim yoktu. Mesajımı editlerim, sıkıntı değil. Yanlış bilgilendirmeden ötürü de kusura bakmayın. Ancak bu durumun konuya etkisi olduğunu düşünmüyorum, sonuç olarak dünya çapında satılan Galaxy S4'ü biliyoruz. Bu model sadece Kore'ye özel ve Samsung'un 2014'e kadar yeni cihaz çıkarmama sözünü biliyoruz. Bir yanlışımı bulur bulmaz alaya almak yerine saygı çerçevesinde yanıtlayabilirdiniz.

Ek olarak kişisel düşüncelerinize saygı duyduğum gibi elde olan şeylerle, objektif olarak konuştum. Bana güvenip güvenmemeniz önemli değil, zaten kaynak gerektiren tüm bilgileri kaynak vererek paylaşıyorum

Sonuç olarak elimizde piyasanın en güçlü cihazı bulunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 9 Ağustos 2013; 16:24:15 >
  • quote:

-ram 3gb degil s4le ayni zamanda cikmadi bu cihaz ilerde sorun teskil edebilir (android bu)

-o ekrani 5 degil de 5.2 inc yapip sanal tus koyacaklarina alttaki gereksiz lg logosunun yerine fiziksel tus koysalarmis daha mantikli olurmus

-tasarim bana gore guzel degil optimus g'nin tasarimi gayet hostu o cizgiyle devam etseler guzel olurmus ayrica daha ince olabilirdi

-3000 mah batarya koymussun be lg sunu cikarilabilir yapsaydin da en az 2 gun pil derdimiz olmasaydi

-sd cardin olmamasi onemli bir eksiklik olur

-bu biraz sahsi yeni nesil akilli telefonlarda su toz gecirmeme gibi ozelliklerin olmasi guzel bir ozellik pil zaten cikarilamazken lg bunu da yapabilirmis az para vermiyoruz sonucta

-bunlarin haricinde stereo hoporlor, yuksek ses kalitesi, ses tuslarinin arkada olmasi, yogun kullanimda 1 gunu cikarmasi (gram), lgye ozel yazilimsal ozellikler telefonun alinabilitesine arti katmis

-son olarak bu telefonu sadece snapdrogan800 icin almayin full hdde cok performansli olmamasi bir yana /dhde bununla alakali bir haber vardi/ yeni cikan her cihaza koyuyorlar zaten s4un bile s800 versiyonu var (sahsi fikrim s800u her yeni cikan tele koyma sebepleri icinde bulunan cok dusuk gucle surekli mikrofunun calismasini saglayan cip cok guzel bir istihbarat cihazina donusuyor telefonlar bu sayede )

3 gb ram guzel olurdu ama 2 gb ta yeticektir

fiziksel tuslar kaldirilarak cercevenin kucuk olmasi amaclanmis ve bence cok hos olmus

batarya cikarilabilir olsaydi daha iyi olabilirdi ama cok yogun kullanimda bile gunu tamamlayabilecegini iddia ettiler normal bir kullanimda 2 gunu bulabilir

Avrupaya 32 gb olarak gelecek telefon icin yeterli bir miktar

kesinlikle katiliyorum eger telefona su ve toz gecirmeme gibi ozellikler eklenseydi cok guzel olurdu

S800 icin alinacaksa dediginiz gibi illa bu telefon alinmayabilir sonucta bir suru s800lu telefon cikacak

Telefona kalem ekleselerdi guzel cok fazla gerekli bisey degil ama eklenseydi kimse karsi cikmazdi

• @elessa tamam son mesajimda dogru bir tavir kullanmadim ancak o kadar kesin konusmadan once belki yaniliyorumdur deyip hizlica bakabilirdiniz ayrica o telefon koreye ozgu degil eylul basinda diger ulkelere de sunulacak son olarak son donemde cikacak telefonlarin nerdeyse hepsinde s800 var hepsi ayni guclerde olur neredeyse

• quote:

@elessa tamam son mesajimda dogru bir tavir kullanmadim ancak o kadar kesin konusmadan once belki yaniliyorumdur deyip hizlica bakabilirdiniz ayrica o telefon koreye ozgu degil eylul basinda diger ulkelere de sunulacak son olarak son donemde cikacak telefonlarin nerdeyse hepsinde s800 var hepsi ayni guclerde olur neredeyse

Samsung'un 2014'e kadar yeni model çıkarmama sözü var diye biliyorum ben. Ve Kore'de bu modelin çıkması da yanlış bilmiyorsam sadece Kore'de kullanılan LTE-A teknolojisi sebepli. Sanırım gelirse sadece LTE olan ülkelerde olacak.

Ancak kesinlikle haklısınız, S800 olması kesinlikle bir ayrıcalık değil zira gelecek modellerin hepsi böyle olacak. Burada G2'nin avantajı bu teknolojiyi kullanan ilk telefon olacak olması olabilir.

Şu an bunu tartışmanın da yersiz olacağını düşünüyorum. Sonuç olarak elbette daha iyi cihazlar çıkacaktır veya başka cihaz tercih etmek insanların insiyatifindedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 9 Ağustos 2013; 17:08:42 >
  • quote:

@kizginjapon ben buraya kavga cikarmaya gelmedim hic bir firmanin da fanboyu degilim hepsinin eksik yonlerini belirtirim arti yonlerinin de hakkini yemem ancak arkadasin soyledigi komik gercekten dedigim gibi bilmedigimiz konu hakkinda kesin konusmamaliyiz yoksa boyle durumlar ortaya cikar son mesajdaki tavrimin alayci oldugunu da kabul ediyorum son olarak sizin tavriniz da pek hos olmamis bana laf etmeden once kendinize ceki duzen vermeniz gerektigi ortada

bunu yazarkende alay ediyorsun tam bi tartışma canavarısın konu dışında yap tartışmanı sakin ol az dediğim gibi
  • G Pro yeni geldiğinden Türkiye'ye gelmesi uzun sürebilir

• Tasarımı çok güzel ben beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serokar1

G Pro yeni geldiğinden Türkiye'ye gelmesi uzun sürebilir

eylülde gelecek kardeşim
  • Samsung S4 düşünüyordum ama eylülde çıkacaksa 1 ay daha bekler bunu alırım. Bence eksiği olmayan bir telefon olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExpeLLee -- 10 Ağustos 2013; 0:45:33 >
  • dört dörtlük dedikleri bu olsa gerek
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.