Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (845. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
62.819
Cevap
343
Favori
2.534.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 843844845846847
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun n7000den n9005e gectim... note 2 yi pas gecince cag atlamis gibi oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: husserdd

arkadaşlar selam,
    iphone 5'in küçük ekranından sıkılmış birisi olarak çok yakında note 3'e geçmek istiyorum. fakat tereddüt ettiğim sadece bir konu var; garantili aldığım üründe hep bahsettiğiniz kasa açıklığı çıkarsa bunu geri verip yenisini alabilir miyim?

3 hafta önce aldım.sağda üstte açıklık vardı.hemen iade ettim.yeni gelende yine vardı.adamın gözünün önünde açtım.kutuyu tezgahın üstüne attım.paramı iade edin dedim.form doldurdum.1 hafta sonra paramı iade ettiler.nokia al htc al.git çine xiaomi al ama samsung alma kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

quote:

arkadaşlar selam,
    iphone 5'in küçük ekranından sıkılmış birisi olarak çok yakında note 3'e geçmek istiyorum. fakat tereddüt ettiğim sadece bir konu var; garantili aldığım üründe hep bahsettiğiniz kasa açıklığı çıkarsa bunu geri verip yenisini alabilir miyim?

Kardeş sakın bulaşma..aman diyim.

ironi yapmıyorsun değil mi;
    o kadar mı kötü ya:s

uygulama ya da kullanım anlamındaki şeyler beni üzmez de "servise gelin, gidin, 3 gün sonra sizde " demeleri beni mahveder. bahsettiğiniz konu buysa eğer, evet, sanırım biraz tırstım.

• Gereksiz tartışma ortamına girmemek lazım, kimsenin kimseyi ikna etmesinin mümkün değil, bu nedenle sadece deneyim ve tecrübeleri paylaşmak ortamı yumuşatır.

Aşağıda kullanım detayları ve ekran süresi verileri var.

Ekran tüketimin %52 sini almış, bu ekran parlaklığının yüksek kullanıldığına işaret, parlaklık ortalama %90 Üzerinde Lux Auto Brightness ile değişken

Tüketimin 2. sırasında browser var yoğun internet kullanımı yaklaşık 2saat civarı

3. sırada puffin var, Flash destekli sitelerde video izleme

4. sırada ortam sunucusu önemli miktarda müzik dinlendiğini gösteriyor. SBH50 Bluetooth kulaklık devamlı aktif telefon görüşmeleri (yaklaşık 40dk) onunla, diğer kalan zamanlarda tek veya çift kulaklığı ile radyo veya müzik dinleme (Radyo internetten değil SBH50 de Radyo entegre) Bu arada belirteyim SBH50 Sony nin cihazı, marka fanatiği diyenlere ithaf olunur. Ebay den 49 Dolara alındı original.

Bu arada sNote da yaklaşık yarım saat 45dk spen ile takip yapılacaklar listemi programımı düzenledim.

Yaklaşık 12saat kullanım parlak ekranda 5 buçuk saat ekran süresiyle %4 e düştü pil. Ekran SS lerini aldım. Azalan pili çıkarıp Ebay dan 22Dolara aldığım orijinal bataryayı taktım. Boşalan bataryayı 21 Dolara Ebay dan aldığım orjinal şarj kitine taktım dolması için. Bir süredir bu tip kullanım ile telefonu şarj adaptörü ile hiç temas ettirmiyorum.

Kolay gelsin
    SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar selam,

uygulama ya da kullanım anlamındaki şeyler beni üzmez de "servise gelin, gidin, 3 gün sonra sizde " demeleri beni mahveder. bahsettiğiniz konu buysa eğer, evet, sanırım biraz tırstım.

Kesinlikle ironi yapmıyorum.emin olabilirsiniz.alacaksanızda illa çok dikkatli oldun.

• quote:

Orijinalden alıntı: marxx

Bugun n7000den n9005e gectim... note 2 yi pas gecince cag atlamis gibi oldu.

Sizinki yine iyiymiş. Ben HTC Desire HD den geçtim. Tofaştan inip bmw ye binmiş gibi oldum :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar selam,

Kesinlikle ironi yapmıyorum.emin olabilirsiniz.alacaksanızda illa çok dikkatli oldun.

iphone fanatiği değilim ya da en basitinden şöyle söyleyeyim; aldığım ürünün kölesi olmadım hiç bir zaman; ama note 3'ün böyle sorunlar çıkarması gerçekten üzdü beni. benzer büyüklükteki ekranlara sahip phonetabletlere bakayım o zaman ben; çok teşekkür ettim, düşüncelerini gerçek anlamda paylaştığın için.

• 10 dakikadır tlfu tek el moduna getiremiyorum. Önceden gayet kolay oluyordu. Bu sıkıntıyı yaşayan var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07
    Arkadaşım linkini verdiğin hafıza kartını satın almıştım . Perşembe sipariş ettim bugün sabah geldi . Sorunsuzcada çalışıyor . Çok teşekkürederim tavsiyen için . 100 tl kar ettirdin bana .

Rica ederim.

İyi günlerde kullanın, hayırlı olsun.
    Forumun amacı zaten, bildiğimizi paylaşmak, birbirimizi kollamak bir nevi :)

100 TL yide bir eksiğinize şimdiden güle güle harcayın.

Saygılarımla...
  • quote:

arkadaşlar selam,

Her söze körü körüne inanmayın.

Hele hayatnda bu telefona sahip olmamışlara hiç inanmayın.

ilgili kişinin 31 Ekimde yazdığı yazı

"Bende dün aldım bugün farkettim..üst bölümde ve sağ bölümde var.üst bölümdeki bariz belli oluyor.rezillik.pişman oldum aldığıma.işin yoksa uğraş dur şimdi."

3 Kasımda başka bir konuda yazdığı

"alacak arkadaslara uyari..bu cihazin cogunda kasa acikligi var.yakin arkadaslarimdan biliyorum.cihaz degisikligi yapan arkadasa yine acik kasali cihaz verdiler arkadasim teknik serviste alin basiniza calin dedi ve parasini geri istedi.gunlerdir parasinin iadesini bekliyor.cihazi alirken mutlaka acin bakin.herhangi bir kagit parcasi ile kenarlardan anlayabilirsiniz.kagit parcasinin kenarlara kesinlikle girmemesi gerekiyor.burda gereksiz fanlik yapmak istemiyorum ama samsung'dan cihaz almak kumarin buyugu. "

Telefonu almış olan biri 3-4 gün arayla bu 2 yazıyı yazarsa siz ne düşünürsünüz. Yorumu size bırakıyorum.

Mobildan yazdığım için orjinalleri alıntılayamadım ilgili silmeden veya düzeltmeden kontrol edebilirsiniz.

Bazı marka fanatikleri sadece markayı över, bazıları ise hem markayı över hem de rakipleri kötüler, bunların en kötü türü bunlardır.

Siz başkalarının sözlerine bakmayın teknoloji sitelerini okuyun Youtube dan videolarını izleyin gidin teknoloji marketlerde telefonu elinize alın kullanın öyle karar verin.

Son olarak o kasa açıklığı denen şeyle ilgili telefonun Youtube da sökülme videoları var onları izlerseniz telefonun ekranının çerçeveden o boşluk denen yere bir nesne sokarak açıldığını göreceksiniz yani o küçücük aralık telefonun sökülebilmesi için gerekli bir boşluktur. Bu boşluk normalinden çok büyükse o başka hatalı üretimdir ve her elektronik cihazda azda olsa hatalı üretim çıkabilir

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjistik
    Bu fotoğraflar uygulaması bir programın güncellemesi ile gelmişti Demir hocam ama hangi uygulamaydı hatırlamıyorum açıkçası. Saygılarımla...

Sevgili @06vs97 nin de belirttiği gibi dün gece geç saat, Google+ ın gelirken yanında getirdiği uygulamaymıuş, öğrendik :)

Bilgilendirmeniz içinde tekrar teşekkürler.

PM ile sorunuza da cevap verdim, bu arada.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjistik

Arkadaşlar merhaba benim bir sorunum var mesaj yazarken klavye donma yapıyor 2-3 saniye kadar bu neden olabilir ve nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz ? Teşekkür ederim. Saygılar...

Her iki arkadaşımızın verdiği bilgiye bir ekleme yapmama gerek yoktur, ne yazmışlarsa doğrudur :)
    Tanık sizindir :)

Saygılarımla...
  • 3. gün önce ablama turkcell den aldık
    ertesi günü garantiye gitti şimdi beklemedeyiz
    telefon 24 saatte 10 defa acılıp kapandı
    format at reset at falan faydası olmadı
    şimdi bekliyoruz bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

arkadaşlar selam,

Her söze körü körüne inanmayın.

Hele hayatnda bu telefona sahip olmamışlara hiç inanmayın.

ilgili kişinin 31 Ekimde yazdığı yazı

"Bende dün aldım bugün farkettim..üst bölümde ve sağ bölümde var.üst bölümdeki bariz belli oluyor.rezillik.pişman oldum aldığıma.işin yoksa uğraş dur şimdi."

3 Kasımda başka bir konuda yazdığı

"alacak arkadaslara uyari..bu cihazin cogunda kasa acikligi var.yakin arkadaslarimdan biliyorum.cihaz degisikligi yapan arkadasa yine acik kasali cihaz verdiler arkadasim teknik serviste alin basiniza calin dedi ve parasini geri istedi.gunlerdir parasinin iadesini bekliyor.cihazi alirken mutlaka acin bakin.herhangi bir kagit parcasi ile kenarlardan anlayabilirsiniz.kagit parcasinin kenarlara kesinlikle girmemesi gerekiyor.burda gereksiz fanlik yapmak istemiyorum ama samsung'dan cihaz almak kumarin buyugu. "

Telefonu almış olan biri 3-4 gün arayla bu 2 yazıyı yazarsa siz ne düşünürsünüz. Yorumu size bırakıyorum.

Mobildan yazdığım için orjinalleri alıntılayamadım ilgili silmeden veya düzeltmeden kontrol edebilirsiniz.

Bazı marka fanatikleri sadece markayı över, bazıları ise hem markayı över hem de rakipleri kötüler, bunların en kötü türü bunlardır.

Siz başkalarının sözlerine bakmayın teknoloji sitelerini okuyun Youtube dan videolarını izleyin gidin teknoloji marketlerde telefonu elinize alın kullanın öyle karar verin.

Son olarak o kasa açıklığı denen şeyle ilgili telefonun Youtube da sökülme videoları var onları izlerseniz telefonun ekranının çerçeveden o boşluk denen yere bir nesne sokarak açıldığını göreceksiniz yani o küçücük aralık telefonun sökülebilmesi için gerekli bir boşluktur. Bu boşluk normalinden çok büyükse o başka hatalı üretimdir ve her elektronik cihazda azda olsa hatalı üretim çıkabilir

Kolay gelsin.

teşekkür ederim öncelikle zamanını ayırıp cevap verdiğin için,
    dediğim gibi marka fanatiği değilim; beni az yoracak ama bi o'kadar da beni memnun edecek telefon arayışındayım. iphone'un beni cyborg gibi hissettirmesinden dolayı farklı telefon arayışına girdim, önceliğim ise büyük ekran, parlaklık ve en az sorun çıkaran alet olmasından yanaydı. bu üç seçenek aralığında bile telefon aradığımızda çok fazla seçenek çıkmıyor karşımıza. sanırım firmaların pervasızca davranmalarının sebebi de bu.

dediğiniz gibi bir kaç teknoloji mağazasını gezdim ve böyle sorunlu bir telefon görmedim ama takdir edersiniz ki kimse zaten kasa açıklığı olan bir telefonu teşhire koymaz. bu yüzden belli başlı forumları okuyup iyi kötü tecrübelere denk geldim. sonuçta en can alıcı noktanın kasa açıklığı olduğuna karar verip "bu bir sorun olmamalı, nasılsa değiştirilir" diyerek almaya karar verdim. şans ya hani oldu da denk geldi bana, aldığım yer bunu yenisi ile değiştir mi bunu öğrenmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kylo Ren -- 16 Kasım 2013; 22:47:53 >

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :)
  • Telefondan birtek ben memnunum herhalde su yazilanlari okudumda... Ustelik iphone 5s ten gectim note 3 e...

• quote:

Orijinalden alıntı: fefeyx

quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

işte herkes para iadesi alamaz, çünkü mağazlar bile bu işin farkında değil. daha doğrusu nasıl cevap verecekelrini bilmiyoırlar. Normalde mesela amoled displayler için belli oranda piksel hatası bile normaldir, ama siz ölü piksel bulun gidsin mağazayla kavga edin ve muhtemelen ikna kabiliyetiniz ve sesiniz yüksekse kazanırsınız. Oysa mağaza size iade vermemekle de haklı olur.

yanlız ben mağzaya değil samsung servisine para iadesi yaptırdım aldığım yer herhangi bir telefoncuydu o yuzden anlayacak yada hızmet verecek kapasıtede değildi

Zaten sizinde belirttiğiniz gibi para iadesini onaylayan sadece Samsung Türkiye ve iade de sizin vereceğiniz hesap numarasına yetkili servis üzerinden yatırılıyor.

Burada ürünün satın alındığı bayinin, bir fonksiyonu hiç bir zaman olamaz yani.

Saygılarımla...

• Arkadaslar ben root mus google + mis hafiza kar bolmekmis forumda okuyunca panikledim.ben bunlarin hicbirisini yapmam.note 3 alip face watsup gibi bikac uygulama yuklesem gene donma kilitlenme isinma problemleri yasarmiyim.sabah 8 de sarzdan alinca aksam 10 u gorurmuyum.tam alacam telefonu forumu okuyunca dehsete kapiliyorum.

• Forumu bilmiyorum herkes şikayetçi bi ben memnunum telefonumdan sanırım kesinlikle oyle 3-5 uygulama ile donacak kasacak bi telefon degil sarj konusunda da birazdan ekran sürelerini paylaşıcam birazdan ozaman kafanda soru işareti kalkar

• quote:

Orijinalden alıntı: Erbils

Arkadaslar ben root mus google + mis hafiza kar bolmekmis forumda okuyunca panikledim.ben bunlarin hicbirisini yapmam.note 3 alip face watsup gibi bikac uygulama yuklesem gene donma kilitlenme isinma problemleri yasarmiyim.sabah 8 de sarzdan alinca aksam 10 u gorurmuyum.tam alacam telefonu forumu okuyunca dehsete kapiliyorum.

Böyle sorular çoğaldı.sıradan bir kullanıcı olarak fikrimi beyan etmek isterim. Iphone 4den note 3 e geçtim. Rot vs. anlamam. Onlar zaten uzun süredir android kullanan tecrübeli kullanıcıların işi. Samsung uygulamalarindan sıkılmış aşmış insanlar yani tabiri caizse. Ben daha yeni yeni android ara yüzüne alistigimdam boyle uygulamaları yapmadım şu an için dusunmuyorum da. Yani boyle uç uygulamalar ve bunların doğurduğu sorunları kafaniza takmayin. Sade bir kullanıcı olarak çok memnunum.ancak herkesin farklı beklentileri olduğunu unutmayın. Incelemelerinizi ona gore yapin ve bu kararı siz verin. Not:forumlarda herkesin doğru seyler yazmadığını, marka lehinde ve alehinde yanlış bilgiler verebileceğini unutmayin. Hayırlısı olsun

• 
Sayfa: önceki 843844845846847
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.