Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (708. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
62.819
Cevap
343
Favori
2.534.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 706707708709710
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gios

anlamadım. bir bit yeniği var olumsuz ya da olumlu sanki bu soruda

@IRoN,

hocam ben turkcell tv olayını başaramadım. son güncel halini kurdum ama standart pakete yükseltymeyi deneyince mobil cihazınız turkcell tv ile uyumsuz diyor.

Ben daha önceden de standart pakette idim ve sadece yeni apk yı eskisinin üzerine kurdum ve sorunsuz çalışmakta halen.
    Sadece, HD olan TRT kanalı da dahil hiç bir kanal bizim NOte III lerin ekranına tam uygun değil o kadar.
    Sadece 4:3 formatında yayın, hepsi o.

Bence MH yi arayıp teknoloji uzmanı bir arkadaştan yardım rica edin çünkü konu farklı gibi.

Saygılarımla...

• IRoN kullanıcısına yanıt
    denilene göre chipset de dahil neredeyse herşey note 10.1 2014 edition ile aynı olacak hocam ama bir fark olmazsa da o zaman note 10.1 2014 editionın ne anlamı kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: promox

doğru gider ama rootla çözülecek problem gibi görünmüyor
    aldığınızdan beri mi böyle
    samsungdan gelen güncellemeleri kurdunuzmu?

aldığım ilk günden beri böyle. güncelleme ilk geldiğinde telefona gelmişti yükledim.
    2 farklı wifi ağında aynı problem meydana geldi. modemde sorun olduğunu sanmıyorum. tarayıcıdan istediğim internet sayfasından rahatlık iindirme dahi yapıyorum.
    sorunum sanki google:) ,
    garantiye göndermeden nasıl halledebilirim derdindeyim. garantiye gitti geldi kafadan 1 hafta. insan telefona kıyamıyo:)
  • TheRecRuiT123 kullanıcısına yanıt
    hocam her platformda bulunmak fikrinize bende katılıyorum ancak apple ın işletim sistemlerinden genel olarak o kadar soğudum ki size anlatamam

bunun en önemli sebebi de eski işyerimde kullandığım mac pro ve mac os dir

yani o kadar para (25 bin tl civarı) verilen bir masaüstü sisteminden inanılmaz bir performans bekliyorsunuz ama inanın bana azaptan başka birşey değildi mac os

gecen gün ipod touch a itunes dan bir müzik atayım dememle bu olayı iyice anladım
    yani tamam her firmanın bir pc suiti var ancak apple adam akıllı dosya paylaşımını açmadığı, usb bellek modunda hafızayı kullanıma sunmadığı, itunes un tekelinden kurtulmadığı ve hepsinden önemlisi "ben ne yaparsam sen onu kullanmaya mecbursun" dayatmasından vazgeçmediği sürece ne yazık ki benim kendileri ile asla işim olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorondor06

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Teşekkürler. Yorumlarınıza göre firmadan yana bir sıkıntı çıkmaz sanırım. Zaten bu adresi de sizin bu başlık altında attığınız mesajlarda görmüştüm.

Asıl sormak istediğim bu kart Note 3 ün hızına yetişebilir mi?
    Aynı kartı Note 3 ünde kullanan arkadaşlar var mı?
    Video kaydı gibi durumlarda kart bir sıkıntı çıkarır mı?

Evet, bir kaç arkadaş hafıza kartı fiyatı paylaştığında tavsiye de bulunmuştum ve merak etmeyin firma güvenilirdir.
    Ben de NOte III ümde kullanıyorum ve zaten şu anda piyasada daha hızlı kart da yok :)

Herhangi bir sorunla da karşılaşmadım şu ana kadar.
    Hafıza kartımda sürekli film ve dizi olur ki neredeyse 2 GB harici kısmı dolu ki sorun çıkmadı hiç ve hızı da gayet iyi.

Kullandığınız NOte III N9000 mi N9005 mi bilmiyorum ama herhangi bir sorun çıkarmayacaktır.
    Sadece N9005 ise 4K cideo çekmeye kalkarsanız hafıza kartını daha çabuk doldurursunuz o kadar :)

Saygılarımla...

Cihazım Türkiye garantili olan model. Yorumlarınız için teşekkürler hemen siparişi geçeyim de erkenden gelsin kartım.

Rica ederim.
    Şimdiden iyi günler de kullanın o zaman :)

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

aslında Apple'a son zamanlarda ne kadar antipatik dursam da nedense tablet konusunda iPad kalitesini yakalayabilen bir android cihaz maalesef hala çıkamadı bir türlü. bua sebep olan şeylerden birisi de zannedersem iOS cephesinde tablet uygulamalara karşı 3.parti uygulama geliştiricilerinin epeyce özelleştirerek yazılım desteğini iPad için ayrıca sunmaları. Maalesef Android cephesinde hala tabletler üvey evlat muamelesi görüyor. gelişme var ama hala yeterli gelmiyor benim gözümde.

Zaten iPad 4'ü aldığımda hem bu dediğim sebepler beni iPad'e itmişti. Hem de düşündüm ve dedimki madem iki cihazım olacak birisi Android birisi iOS olsun ki iki dünyanın da keyfini çıkartayım. Ve bu kombinasyon için en mükemmel şekil telefonun android tabletin ios olması idi bence.

Bu kombinasyonu an itibariyle de şiddetle tavsiye ederim. özellikle oyun ya da grafik temelli uygulamalarla uğraşıyorsanız iPad ciddi manada android tabletlerin epeyce önünde.

Ama telefon alanında durum özellikle son 2-3 senedir tersine döndü. Android bazlı telefonların mükemmel atağına karşı Apple resmen hiç bir yeniliğe gitmeyerek gerileyişini başlattı ve şu an Galaxy S, Note ya da Xperia Z gibi serilerin gerisine düştü.

Bir Yeni Kalem Daha: Karşınızda "LIVESCRIBE 3 SMART PEN"

Bu arada @IRoN kardeşim eğer iPad için tek engel kalem ise, o konuda da acaip hoşuma giden bir çözüm gelmek üzere.
    Bir firma öyle bir kalem geliştirdi ki açıkçası S-Pen karşısında nasıl olacak merak ediyorum. Gerçi S-pen'e has çok çok çeşitli fonksiyonların olması bu iki kalemi bence farklı kategorilere sokacak ama özellikle not alma işlemlerinde bu bahsettiğim kalem ilginç bir ürün.

Kalemde hem normal mürekkep hem de sensör var. Siz kaleminiz ile kağıda bir şeyler yazdıkça iPad'de açık olan uygulaması sayesinde bu yazdıklarınız anında iPad'e aktarılıyor. Birebir ve başarılı bir şekilde. Üstelik yazdıklarınız ister aynı şekilde kaydedilebilir, isterseniz kelime çeviri işlemiyle videodan gördüğüm kadarıyla gayet başarılı bir şekilde elektronik harflere çevirerek kayıt da yapabiliyorsunuz.

Video:

Kaynak:http://www.redmondpie.com/the-livescribe-3-smartpen-takes-notes-and-syncs-with-your-ios-7-powered-device-video/

BU video yu bende görmüştüm ama aklıma o anda da aynı soru gelmişti.
    Zaten defter taşıyorsam niye cihaza ihtiyacım olsun ya da cihaz taşıyorsam deftere :)

Şayet o kalem hem iPAd in üzerinde hemde normal deftrerde bu şekilde çalışıyor olsa idi mükemmel olurdu ki NOte serilerine bile ciddi rakip görürdüm o zaman.

Yazdıklarınıza da tamamen katılıyorum aslında.
    İki farklı platform ile mükemmeli yakalamak daha mantıklı gözüküyor ama senkronizasyon ve aynı uygulamayı iki kere farklı platformlar içinde satın almak
    beni bir adım geriye itiyor.

Tabi tablet de düşünüyorum ama farklılıklar olması daha güzel olur, bunda da hem fikirim.
    Bir yanım aynı ürünün büyüğünü alıpta ne yapacaksın değişiklik yap da demiyor değil :)

Yani konunun özeti, kafamda "huni" sorular :)

Bilgilendirme için de teşekkürler.

Saygılarımla...

ps:Bu arada benden sürekli iki tane var sanırım :) bir tanesi @iron bir tanesi @IRoN yani ben :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Shaw

denilene göre chipset de dahil neredeyse herşey note 10.1 2014 edition ile aynı olacak hocam ama bir fark olmazsa da o zaman note 10.1 2014 editionın ne anlamı kalır

Aynı fikirdeyim.

Aynı olacak ise büyük boyut tercih edilme ihtimali daha da kuvvetli ki ben aynı özellikler ile çıkacağını inanmıyorum şahsen :)

Saygılarımla...
  • quote:

Arkadaşlar linkteki 64 gb sandisk micro sd sipariş edeceğim. Bu kartı Note 3 cihazında kullanan var mı? Uyum ve hız sorunu yaşar mıyım? Teşekkürler.

http://www.meyiletisim.com.tr/Products-URUN2410086-sandisk-ultra-64gb-class-10-micro-sdxc-hafiza-karti-sdsdqua-064g-u46a-220crets304z-kargo.html

Önce note 2'de şimdi de note 3 de kullanıyorum. Sorun yok, rahatça kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: promox

4.4.21 i bir dene dostum
    birde ayarlada hesplardan google hesabını sil yeni apkyi yükle öyle gir

https://mega.co.nz/#!5ctTQZ5Y!fI8LewHNWhkO0nvfm0LNwkA89FohTSCBeeQ9wbKlzIc

şimdi denedim yine olmadı
    umudumu kaybettim sanırım garanti yolu görünmeye başladı. biri firmware güncelle dedi onu nasıl güncellerim nerden acepbilen??

• iyi güzel telefonda ele avuca sıgmıyor büyük yav
  • Benide yazın dostlar
  • Benide yazın dostlar note3 ailesine bende katıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbgm

quote:

Orijinalden alıntı: gios

anlamadım. bir bit yeniği var olumsuz ya da olumlu sanki bu soruda

@IRoN,

hocam ben turkcell tv olayını başaramadım. son güncel halini kurdum ama standart pakete yükseltymeyi deneyince mobil cihazınız turkcell tv ile uyumsuz diyor.

Gerçekten çok iyi süreye göre kalan sarj yüzdesi. Şaşırdım çünkü ben sabah 9gibi dolu alıyorum akşam 9 gibi %15 oluyor ve hiç dokunmuyorum geceye kadar dayansın diye.

hocam belki kullanımdan kullanıma farkediyordur.

kısaca özet geçeyim: Öncelikle benim model sm-n9005. singapurdan getirtdim. her ne kadar singapurdan getirtsem de ürün orjinalinde malezya ürünü. kutunun arkasında yazan öyle ve ürün koduyla da doğrulattım. sebebini araştırınca malezya gerçekten singapura göre çok ucuz. orada bile malezya'dan getirip satanlar çok(muş)

bugünlük kullanımımdan bahsetmem gerekirse, ilk günkü kullanımlarımdan çok farklı olduğunu söyleyebilirim. ( 2 gün sadece usbden şarj edebildim priz dönüştürücü almadıydım) ilk birkaç gün gereki uygulamaları, oyunları vs. indirip kişisel özelleştirmeler ve hevesle fazla yüklendim. günlük kullanımıma 2-3 gündür ulaştım. nedir bu? sabah 06:30 kalk. işe git, gerektiği zaman telefon görüşmeleri ve notları al. bugün iş yerindeki arkadaşlar epey kurcaladı ve yüklü oyunları da oynadı (trial xtreme, csr racing, fifa 14 ve scribble racer) eskisi kadar oyuna zaman bulamıyorum. iş çıkışı kampüse çıktım. derste notlar aldım (oku dediler hala okuyoruz) sosyal ağlarda gezinmeler ve internet tarayıcıdan(opera) gezinmeler vs. geceleri de moon+ readerdan yatmadan önce 1 saat civarı e-kitap okuyorum. bundan sonra haftasonları hariç ortalama aşağı yukarı böyle kullanımım böyle olacaktır. bu arada root olaylarına henüz girmedim. türkçe kullanamıyorum bu yüzden. sistem dillerinde türkçe yok. 2 gündür nova launcher (gestures özelliklerini kullanmak istediğimden prime versiyonuna kıydık parayı) kullandığımı da belirtmeliyim. (ekran görüntüsünü düzenleyip koyacam)

@IRoN,

hocam belki en baştan standart üyeliğim olsaydı problem yaşamayacaktım ama webten yükseltmeye çalıştığımda da aynı uyarıyı veriyor. kaldırıp eski versiyonu deneyip üstüne tekrar yükledim yine yemedi. dediğiniz gibi müşteri hizmetleriyle görüşmem en sağlıklısı sanırım.

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gios -- 30 Ekim 2013; 22:46:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Shaw

daha ne yapacaksın kardeşim sağolasın bakalım şu anda wave II me android yüklemekle meşgulüm sonra bir bakayım google maps ten buradan kaç km miş

Hocam wave 2 ye android yukleniormu artik modemle ilgili sikintilar vardi sanki eskiden....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinadin

evet :) arka sayfalarda göstermistim ilk hali boleydi , simdi siyah beyaz halini gorunce kotu geldi gozume

Hocam, youtube' a koysan çizimlerini en azından izlerken bir şeyler öğrensek veya bunun bir eğitimi filan var mı?

• quote:

quote:

Arkadaşlar linkteki 64 gb sandisk micro sd sipariş edeceğim. Bu kartı Note 3 cihazında kullanan var mı? Uyum ve hız sorunu yaşar mıyım? Teşekkürler.

http://www.meyiletisim.com.tr/Products-URUN2410086-sandisk-ultra-64gb-class-10-micro-sdxc-hafiza-karti-sdsdqua-064g-u46a-220crets304z-kargo.html

Yaklaşık 1 senedir kendim dahil, çevremde hiç aldırmadı isem en az 9-10 arkadaşıma da aldırmışımdır ve hiç bir sorun ile karşılaşmadık.

Sadece bir arkadaşıma aldırdığım 32 GB lık kartta, fabrikasyon hata vardı ve sağolsun Murat bey hemen ilgilendi.
    Firma Ankara firmasıdır ve ilgili bir firmadı.

Olurda, telefon görüşmesi yaparsanız firmanın sahibi Murat bey'dir ve DH den Demir'in selamı varda diyebilirsiniz :)

Şimdiden iyi günler de kullanın.

Saygılarımla...

mey iletiişim candır. ucuz ve güvenilir adam(lar)

• quote:

Orijinalden alıntı: avcitalip

babamın bana aldığı yer burası,benden bu kadar daha fazlası elimden gelmez :) ;

SM-N9005 Sadece 15.6inç Laptop LCD Işığıyla Düşük Işık Kamera Performansını Görmektesiniz :)

Alakasız ama resmi görünce benim 720'nin monitör ışığı ile aydınlatılmış odada çektiği resim aklıma geldi

Webcam gözünden odanın görüntüsü,

Kameranın gördüğü,

Çekimden sonra,

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 06vs97

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 06vs97

quote:

Yakında siz de root lar, kernel vs derken yakalarsınız o değerleri merak etmeyin :)

Saygılarımla...

root attım hocam sırf ses yüzünden biraz yükseldi ses daha iyi şimdilik.
    bence samsung rootu önlemek için türlü numaralar yapıp durmasa çıkcak kerneller en kısa zamanda ama ciddi anlamda sogutuyor bu knoxdu bootloaderdı olayları dün bütün gece bootloop la ugraşıp durdum.
    şimdilik çıkan custom romlarda evlere şenlik zaten hepsinde acaip acaip hatalar cıkıyor.

Benim aldığım duyuma göre, bu sene Samsung kesinlikle paralel ithalat vs. gibi durumları kaldırmak için neredeyse zarara bile razı.

Bu nedenle root severler için pek iç açıcı bir sene olmayabilir :(

Saygılarımla...

root başlıgındada yazmıştınız aynısını önceki sayfalarda söylemiştiniz benzer şeyler.
    burdaki asıl sorun bence 10 a yakın note 3 modeli var buda bagımsız geliştiricilerini zorluyor şu anda.
    samsung belki note 3 de çok bi zarar etmez ama önceki galaxylerdeki özgürlüge alışmış kullanıcı kitlesini karşısına alması nasıl sonuçlancak orası belirsiz.
    benim cevremde 4 5 kişi sırf bu belirsizlik yüzünden almıyor şu anda note 3 ü .

Daha öncede belirttiğim gibi, benim anladığım bu sene zararı bile göze aldıkları...

Ve şöyle bir bilgiye ulaşmıştım, dünya üzerinde her 1 dakika da bir Samsung ürünü satılıyormuş.
    Bu sıralamada Coca-Cola 1. sırada her 18 saniye de bir ile.

Yani çok kayıp gösterirler mi bilemem ama politikaları bu sene fazlası ile farklılaşıyor gibi.

Saygılarımla...

hocam sizin ve bikac mesaj onceki samsungun telofon piyasasinin %28 ini elinde tuttugunu dusununce zarar etmesi zor gorunuyor zaten( dakikada 1 nedir yahu). benim sorunum zaten garanti fiyat vsden cok n900 un sonuna tum alfabeyi dizmeleri farkli isimle cikarsalar hic sorun olmicak aslinda. yoksa bolge kilidi koysunlar umrumda degil hatta dahada iyi sonra ben sukadara aldim sen bukadara aldin bu daha iyi diye millet kendi egosunu tatmin etmek icin birbirine giriyo.

• Wavein donanimi iyiydi ama modem konusunda sorunlari vardi gecen sene
  • Hocam baska bir google hesabiyla denedinizmi acaba hesaptanmi yapior:s
    Tamamen atiyorum su anda tabi ilkdefa boyle bir sikayet duydum..
  • 
Sayfa: önceki 706707708709710
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.