Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (588. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
62.820
Cevap
343
Favori
2.534.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cihazı servise verdim arkadaşlar arka kapağın oturmaması sebebi ile.

pili çıkardıgınızda pilin sol tarafında kalan kasa kısmında vidalanmış tabiri caizse 2 adet plastik bölüm var sıfırdan baktığınızda bendeki sol taraftaki plastik bölüm sag taraftaki plastik bölümden biraz bombeli duruyor (aralarında 1 vida var ayıran.)

sizde durum nasıl bombeli gelen bir kısım var mı yoksa dümdüz mü?

bahsettiğim kısım resimde işaretlediğim kısım arkadaşlar yukarı doğru bombeli ve kapak bu yüzden tam oturamıyor.

Pili çıakrtıp kasaya yandan bu işaretlediğim yerlere sıfırdan bakar mısınız? iki tarafta dümdüz mü yoksa sizlerde de bombe yapmış durumda mı?

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_Rises -- 18 Ekim 2013; 17:42:13 >

• Alalı bir hafta oldu. ben ki apple hayraniyim. kimse bana apple'a dön demesin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

hocam benim yazdıklarımdan knox sayacı kesin var gibi bir anlam mı çıkıyor anlamadım.

ben knox sayacının barındırıldığı efuse chipinin şu an için snapdragon modellerinde olduğunu ve işlemciye gömülü olduğunu söyledim. bu nedenle de exynos işlemcilerinde böyle bir efuse'un olmama ihtimalinden bahsettim. benimki kesin olarak bulunmuş ve bilinen bir gerçek değil, sadece bir tespit ve bir umut. 3 güncellemedir de knox sayacının hala bootloader'da görünmemesi bu tespitimi güçlendiriyor. ben de n9000q modelini kullanıyorum ve knox sayacıyla ilgili hala kesin bir şeye rastlamadım.

eğer knox flag'ini hafızaya alan efuse, snapdragon'a gömülü ve bu işlemciye özelse, exynos modelleri en azından knox sayacı belasından kurtulmuş olur.

bu arada root yapacaklar yine de dikkat etsinler. cf-auto-root ile yapınca binasry counter sayacı artıyor ve bu sayaç hala triangle away ile sıfırlanamıyor. bu nedenle tavsiyem prerooted rom flashlamanız

s800 ler direkt snapdragon'dan gelmiyor mu? Exynos'lar Samsung tasarımı ama S800'ler direkt alınıyor biliyorum.
    Bu durumda Samsung özel bir S800 çözümünü mü kullanıyor?
    Bence varsa bu şey ek bir yonga ile sağlanıyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: gaziunlu

quote:

Orijinalden alıntı: switel

quote:

quote:

note 3 kac saatte sarj oluyor?

suan note 2 kullaniyorum ve sarj olma suresi cok uzun. acaba bu telefonda da uzun suruyor mu?

Hocam ben dakikasına kadar ölçtüm eğer telefonla sarj sırasında hiç oynamazsaniz tam 2.20 saatte doluyor..

uzunmus. note2 de de hemen hemen ayni. acaba note 3 un sarj girisi farkli mi turkiyede satilan modellerde? usb 3.0 deniliyordu. resimlerde girisi daha farkliydi sanki.

Evet usb 3.0 kullanılıyor ama usb 3.0 in o büyük giriş kısmına aynı zamanda standart android cihazları şarj eden girişte oluyor tabi sadece o girisle şarj uzun sürecektir

kutu icinden o buyuk girisli kablo cikiyor mu peki?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sroad

batarya performansından memnun olanlar nasıl bu performansı yakaladıklarını püf noktalarını söyleyebilirler mi ? bu sayede herkes yararlanmış olur. ben bayağı bir düzeltmiş olsam da hala daha tatmin etmiyor hatta dün gece 12 saatte % 5 gitmiş sanırım bir şey telefonu uyandırdı iyice sinir bir hal aldı .

Arkadaşlar buraya kulak verin benimde batarya sorunum hala çözülmedi benimde geceleyin 10 saatte yüzde 10 gibi bir şarjım gidiyor bunun sebebi ne yada siz telefonunuza nasıl kullanıyorsunuz..Mesela Bugün örnek vereyim saat 10.30 da şarjdan çektim forumu hep takip ettim 15 dk kadar müzik dinledim 5 dk oyun oynadım mailleri hep kontrol ettim ve şu an şarj yüzde 49 da ve telefon uyku halde bile şarj gidiyor bunun sebebi acaba ne bütün sensörlerde kapalı

ben yüzbinkere yazdım batarya problemi için ama kimse dikkat edip önceki sayfaları okumuyor tekrar yazıyorum

quote:

Orijinalden alıntı: Legendery

Bayramdan sonra riske girip N9005 alıcam artık, 2 gündür müşteri telefonu kullandım (octalı sürüm) 3G hiç kullanmadığıma rağmen gün boyu wifiden nette gezindim telefon hemen transa geçip ısınma yapıyor bu beni rahatsız etti.

Eski Galaxy Nexus'umda bile 3G ile bağlanırken hemen hemen bu derece ısı yapmıyordu, yani sanki biraz sıkıntı var onun dışında pil ömründen memnun kaldım. Şahsen 1.5 gün kullandım 7 saat ekran açık süresi elde ettim (bazı arkadaşlar pil ömründen şikayetçi ama çözümünü bundan birkaç sayfa önce paylaştım bu ayarı yapıp kullandım).

düzenleme 1 : anlatım bozukluğu
    düzenleme 2 : pil ayarı için wireless gelişmiş seçeneklerden google konum servislerini kapatın (bkz: resimde )
    düzenleme 3 : imla hatası
    düzenleme 4 : harf eksikliği

pil ayarı için wireless gelişmiş seçeneklerden google konum servislerini kapatın (bkz: resimde )
    son olarak arka planda çalışan cheatson ve google uygulamalarını devre dışı bırakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legendery -- 18 Ekim 2013; 17:40:42 >

• arkadaşlar bu neo hybrid case spiegen hoparlor için kılıfta acık yer yok mu ben mi yanlıs urunlere baktım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulfiquarr

Alalı bir hafta oldu. ben ki apple hayraniyim. kimse bana apple'a dön demesin...

neden şikayerçimisin telefondan
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

note 3 kac saatte sarj oluyor?

suan note 2 kullaniyorum ve sarj olma suresi cok uzun. acaba bu telefonda da uzun suruyor mu?

Hocam ben dakikasına kadar ölçtüm eğer telefonla sarj sırasında hiç oynamazsaniz tam 2.20 saatte doluyor..

uzunmus. note2 de de hemen hemen ayni. acaba note 3 un sarj girisi farkli mi turkiyede satilan modellerde? usb 3.0 deniliyordu. resimlerde girisi daha farkliydi sanki.

Evet usb 3.0 kullanılıyor ama usb 3.0 in o büyük giriş kısmına aynı zamanda standart android cihazları şarj eden girişte oluyor tabi sadece o girisle şarj uzun sürecektir

kutu icinden o buyuk girisli kablo cikiyor mu peki?

Tabi canım çıkıyor zaten asıl şarj aleti o yani (usb 3.0)

• quote:

quote:

quote:

batarya performansından memnun olanlar nasıl bu performansı yakaladıklarını püf noktalarını söyleyebilirler mi ? bu sayede herkes yararlanmış olur. ben bayağı bir düzeltmiş olsam da hala daha tatmin etmiyor hatta dün gece 12 saatte % 5 gitmiş sanırım bir şey telefonu uyandırdı iyice sinir bir hal aldı .

Arkadaşlar buraya kulak verin benimde batarya sorunum hala çözülmedi benimde geceleyin 10 saatte yüzde 10 gibi bir şarjım gidiyor bunun sebebi ne yada siz telefonunuza nasıl kullanıyorsunuz..Mesela Bugün örnek vereyim saat 10.30 da şarjdan çektim forumu hep takip ettim 15 dk kadar müzik dinledim 5 dk oyun oynadım mailleri hep kontrol ettim ve şu an şarj yüzde 49 da ve telefon uyku halde bile şarj gidiyor bunun sebebi acaba ne bütün sensörlerde kapalı

ben yüzbinkere yazdım batarya problemi için ama kimse dikkat edip önceki sayfaları okumuyor tekrar yazıyorum

quote:

Bayramdan sonra riske girip N9005 alıcam artık, 2 gündür müşteri telefonu kullandım (octalı sürüm) 3G hiç kullanmadığıma rağmen gün boyu wifiden nette gezindim telefon hemen transa geçip ısınma yapıyor bu beni rahatsız etti.

Eski Galaxy Nexus'umda bile 3G ile bağlanırken hemen hemen bu derece ısı yapmıyordu, yani sanki biraz sıkıntı var onun dışında pil ömründen memnun kaldım. Şahsen 1.5 gün kullandım 7 saat ekran açık süresi elde ettim (bazı arkadaşlar pil ömründen şikayetçi ama çözümünü bundan birkaç sayfa önce paylaştım bu ayarı yapıp kullandım).

düzenleme 2 : pil ayarı için wireless gelişmiş seçeneklerden google konum servislerini kapatın (bkz: resimde )

pil ayarı için wireless gelişmiş seçeneklerden google konum servislerini kapatın (bkz: resimde )
    son olarak arka planda çalışan cheatson ve google uygulamalarını devre dışı bırakın

Hocam ben bu forumu yeni kullanmaya başladım ama daha önceki yazılara bakmak için nasıl arama yapacaz onu bilmiyorum sayfaları tek tek okuyum diyorum odada eriniyorum gruba yeni katıldım ce 550.sayfadan beri takip ediyorum.şimdi senin yazdıklarını okudum ve sadece wireless i yaptım ama diğer anlatım bozukluğu ve Onla hatası gibi şıķları yapamadım onlar ne mesajlara aradım bulamadım ???

• Bu pazar büyük ihtimalle Note 3 alacağım. TİM'lerde 2050tl diyen arkadaşlar vardı. İstanbul dışındaki TİM'lere de bakan oldu mu? 2200tlye kılıfla birlikte alabilseydim bari .
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ilk mesaja pil süresini uzatabilecek işlemleri bir arada olması bakımından ekleyebilir misiniz?

• satılık N9005 gördüm şimdi , adam kilit milit yok diyor.. fiyatıda çok makul bence eğer öyleyse..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-32gb-n9005-samsung-galaxy-note-iii-4g-141016354/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: glos7777

satılık N9005 gördüm şimdi , adam kilit milit yok diyor.. fiyatıda çok makul bence eğer öyleyse..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-32gb-n9005-samsung-galaxy-note-iii-4g-141016354/detay

ben msj attim.bakalim donecekmi

• Samsung Galaxy Note 3 için en çok tavsiye edebileceğiniz Office uygulaması acaba hangisi olur.
    Telefonu yeni aldım. Yüklemek istiyorum ve en kullanışlısı olsun istiyorum.
    Teşekkürler.
  • office suit 7 bi bakın ben memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: EHC

Samsung Galaxy Note 3 için en çok tavsiye edebileceğiniz Office uygulaması acaba hangisi olur.
    Telefonu yeni aldım. Yüklemek istiyorum ve en kullanışlısı olsun istiyorum.
    Teşekkürler.

Office Suite ;-)

• Şu anda kullandıgım s4 ümü yarın kısmetse 1450 liraya satıp 2.el veya 0 sahibinden.comdan NOTE 3 almayı düşünüyorum..
    1)Siyahmı Beyazmı ? + ları - leri nelerdir..Ben Beyaz Düşünüyorum ama bazıları kirlenir demiş..edit:kılıfsız kullanmayacağım
    2) Note 3unu beğenmeyen varsa özelden fiyat ve durumunu mesaj atsn
  • quote:

Orijinalden alıntı: SafaAksu

Şu anda kullandıgım s4 ümü yarın kısmetse 1450 liraya satıp 2.el veya 0 sahibinden.comdan NOTE 3 almayı düşünüyorum..
    1)Siyahmı Beyazmı ? + ları - leri nelerdir..Ben Beyaz Düşünüyorum ama bazıları kirlenir demiş..edit:kılıfsız kullanmayacağım
    2) Note 3unu beğenmeyen varsa özelden fiyat ve durumunu mesaj atsn

millete bakma sen beyaz iyidir.pisman olmazsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Anna Dewitt

Bu pazar büyük ihtimalle Note 3 alacağım. TİM'lerde 2050tl diyen arkadaşlar vardı. İstanbul dışındaki TİM'lere de bakan oldu mu? 2200tlye kılıfla birlikte alabilseydim bari .

Sevgili Anna Ben Cihazı İstanbul beşiktaşta Türkcell bayisinden S view kılıf hediyeli 2.200 TL'ye aldım. TürKcell'in sitesine bak eğer Kılıf hediyesi bitmediyse herhangi bir Türkcell bayisine git Kılıfıda Cihazla iste eğer Kılıfı vermek istemezlerse Türkcell'in sitesini aç göster. Kılıfın Fiyatı 139.00TL Banada kılıfı vermek istemediler açtım siteyi gösterdim bişey demeden verdiler. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooopsss -- 18 Ekim 2013; 19:44:56 >
  • Arkadaslar Türkiye'de nereden Note3 ün Snapdragon versiyonunu bulabilirim acaba bir fikriniz var mı?(Kayıtlı cihaz istemiyorum,yakın zamanda yurt dışına da çıkmayacağım için kayıt silinirse cihaz elimde patlar)

• 
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.