Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (575. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
62.820
Cevap
343
Favori
2.534.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam eger benim uslubumu kastettiyseniz ilk cevaplarda boyle davranmadigimi da gormussunuzdur diye dusunuyorum. Ama ozellikle bazi arkadaslar tutup da bu konulardan cok anliyormus gibi konusup sagda solda duyup gordugunu burda kendi fikriymiscesine savunmaya baslarsa ve bunu da isin özünü iyi bilmeden, bu konularda temeli saglam olmadan yaparsa bir noktadan sonra bu konuyu gercekten hakkiyla bilen kisilerin de sinirini bozmaya baslar haliyle. Kimse kimseyi tabiki ezemez herkesin fikri kendine. Ama tutup da birsey biliyirmus gibi ogrendigi uc bes seyle milleti yonlendirmeye ve insanlarin kafasini karistirip yanlis fikre kapilmalarina neden olacak sekilde yorum yapmaya baslayanlar olursa hic kusura bakmasinlar, ben yillarimi verdigim bu konularda tutup da milletin yanlis yonlendirilmesine sessiz kalamam ve gerekirse o tarz uslup takilan ve yanlis yonlendirme yapanlari da ezerim. Burdaki maksadimin da tutup kendimi ustun gormek vs olmadigini, sadece ciddi manada bilmislik taslayip sagdan soldan duyduklariyla ciddi manada insanlarin kafasini karisturan insanlara tahammulum olmadigini gorursunuz. Haksiz miyim bu konuda, bence degilim sizin fikrinizi de merak etmedim degil hani.

Benim temel olarak kiyaslamada iki dayanagim oldu simdiye kadar.

Birincisi bormal bir kullanici bu iki cihaz arasinda zerre kadar, bakın zerre kadar diyorum, bir farkini gormeyecek. Buna ragmen yapilan yorumlara bakip da ayni fiyata yurtdisindan garantisiz kayitsiz vs cihazlar almaya calisanlar oldu. Yazik degil mi? Adam iki cihaz arasinda zerrece bir fark bile hissetmeyecek ama bazilarinin abartili ve temelsiz yorumlari yüzünden gidip de kayitsiz garantisiz cihaz ariyor ustune bolgesel kilit vs de cabası fakat bunlara ragmen tr garantili fiyatlarla ayni seviyeye geliyor.

Ikinci temel noktam ileri duzey kullananlar. Su forumda sayilarinin oyle cok oldugunu dusunmuyorum. Ve gercekten bu duzeyde kullanacak insanlar da zaten neye ihtiyaci oldugunu ve aradaki bu ufacik farklarin ne kazandirip ne kaybettireceklerini bildikleri icin bu arkadaslar note 3 ciktiginda bir iki kiyaslama yaparak tartismis fakat sonra bir daha konusu açılmamisti.

farklar ile ilgili zaten iki uc madde bir sey var ve bunlar ilk sayfada guzelce belirtildi. Bu konuyu abarttikca abartmanin alemi yok. Ilk sayfada yazan farklari sadece o cumlelerle okuyup ona gore de saglam yorum yapabilecek şahıslar zaten konudan az cok anladiklari icin kpnuya sorma geregi hissetmezler. Fakat o ifadelerden birsey anlamayip sorma geregi duyanlar da zaten bu farki sormalarina gerek yok cunku ben onlara n9005 diye n9000 satmaya kalksam bu farki asla ama asla anlayamazlar (n9005 yazisi yazmamasi disinda).

Kisacasi beni bu kadar kizdiran sey bu forumdan daha cok yararlanan kesimin ileri duzey KULLANMAYAN insanlar oldugunu ve yapilan bu temelsiz ve abartili kiyaslamalar yuzunden insanlarin kafasini karistirip yanlis yonlendirilmesine sinirim bozuldu. Insan bilip bilmeden her konuda cok biliyormus gibi yorum yapinca ortaya boyle seyler cikiyor. Yani kizdigim sey cidden cok mu anormal. Herkes ne bildiginin ne kadar bildiginin farkinda olsa, gidip de sagda solda duyduguyla kiyaslama videolariyla fln burda abartili bur savunmayla yorum yapip insanları yanlis yonlendirmez.

Bence tabi...

Sürç-i lisan ettiysek de affola.

Hayirli bayramlar tekrar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Shaw

mat cam filmi benim favorim olurdu kullansam ekrana buzlu bir hava verir inceden ama dokunmasında bir kayganlık oluşturmaz

SGS4'ümde mat kullanıyorum, gerçekten çok hoş bir hava katıyor.
  • Sebastian Shaw kullanıcısına yanıt
    :) artık gülmeye başladım,

burası note 3 ile ilgili en popüler konu, aramalrda hemen çıkıyor ben de bu yolla buldum, konu sahibisiniz diye istediğinizi gönderme "git" deme hakkınız mı var:) forum

herkese açık bir forum, siz eğer iserseniz gider bir forum sitersi açar yön etici olur isterdiğinizi gönderirsiniz burada değil,

hata üstüne hata

ben sizin bu bazı tavırlarınıza karşıyım ama bir çok faydalı bilgiyi de sizden ve kısmen eleştirdiğim kişilerden öğrendim

elma ile armutu karıştırmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

Hocam eger benim uslubumu kastettiyseniz ilk cevaplarda boyle davranmadigimi da gormussunuzdur diye dusunuyorum. Ama ozellikle bazi arkadaslar tutup da bu konulardan cok anliyormus gibi konusup sagda solda duyup gordugunu burda kendi fikriymiscesine savunmaya baslarsa ve bunu da isin özünü iyi bilmeden, bu konularda temeli saglam olmadan yaparsa bir noktadan sonra bu konuyu gercekten hakkiyla bilen kisilerin de sinirini bozmaya baslar haliyle. Kimse kimseyi tabiki ezemez herkesin fikri kendine. Ama tutup da birsey biliyirmus gibi ogrendigi uc bes seyle milleti yonlendirmeye ve insanlarin kafasini karistirip yanlis fikre kapilmalarina neden olacak sekilde yorum yapmaya baslayanlar olursa hic kusura bakmasinlar, ben yillarimi verdigim bu konularda tutup da milletin yanlis yonlendirilmesine sessiz kalamam ve gerekirse o tarz uslup takilan ve yanlis yonlendirme yapanlari da ezerim. Burdaki maksadimin da tutup kendimi ustun gormek vs olmadigini, sadece ciddi manada bilmislik taslayip sagdan soldan duyduklariyla ciddi manada insanlarin kafasini karisturan insanlara tahammulum olmadigini gorursunuz. Haksiz miyim bu konuda, bence degilim sizin fikrinizi de merak etmedim degil hani.

Benim temel olarak kiyaslamada iki dayanagim oldu simdiye kadar.

Birincisi bormal bir kullanici bu iki cihaz arasinda zerre kadar, bakın zerre kadar diyorum, bir farkini gormeyecek. Buna ragmen yapilan yorumlara bakip da ayni fiyata yurtdisindan garantisiz kayitsiz vs cihazlar almaya calisanlar oldu. Yazik degil mi? Adam iki cihaz arasinda zerrece bir fark bile hissetmeyecek ama bazilarinin abartili ve temelsiz yorumlari yüzünden gidip de kayitsiz garantisiz cihaz ariyor ustune bolgesel kilit vs de cabası fakat bunlara ragmen tr garantili fiyatlarla ayni seviyeye geliyor.

Ikinci temel noktam ileri duzey kullananlar. Su forumda sayilarinin oyle cok oldugunu dusunmuyorum. Ve gercekten bu duzeyde kullanacak insanlar da zaten neye ihtiyaci oldugunu ve aradaki bu ufacik farklarin ne kazandirip ne kaybettireceklerini bildikleri icin bu arkadaslar note 3 ciktiginda bir iki kiyaslama yaparak tartismis fakat sonra bir daha konusu açılmamisti.

farklar ile ilgili zaten iki uc madde bir sey var ve bunlar ilk sayfada guzelce belirtildi. Bu konuyu abarttikca abartmanin alemi yok. Ilk sayfada yazan farklari sadece o cumlelerle okuyup ona gore de saglam yorum yapabilecek şahıslar zaten konudan az cok anladiklari icin kpnuya sorma geregi hissetmezler. Fakat o ifadelerden birsey anlamayip sorma geregi duyanlar da zaten bu farki sormalarina gerek yok cunku ben onlara n9005 diye n9000 satmaya kalksam bu farki asla ama asla anlayamazlar (n9005 yazisi yazmamasi disinda).

Kisacasi beni bu kadar kizdiran sey bu forumdan daha cok yararlanan kesimin ileri duzey KULLANMAYAN insanlar oldugunu ve yapilan bu temelsiz ve abartili kiyaslamalar yuzunden insanlarin kafasini karistirip yanlis yonlendirilmesine sinirim bozuldu. Insan bilip bilmeden her konuda cok biliyormus gibi yorum yapinca ortaya boyle seyler cikiyor. Yani kizdigim sey cidden cok mu anormal. Herkes ne bildiginin ne kadar bildiginin farkinda olsa, gidip de sagda solda duyduguyla kiyaslama videolariyla fln burda abartili bur savunmayla yorum yapip insanları yanlis yonlendirmez.

Bence tabi...

Sürç-i lisan ettiysek de affola.

Hayirli bayramlar tekrar...

hay diline sağlık hocam ben sabredip bu kadar yazamadım sinirden

• Metalurjistik M kullanıcısına yanıt
    spigenin camını kullanmıyorum. Tüm telefonlarda ultra crystal film kullandım, kalem hareketini engellemez, ama parmakizi toplar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 17 Ekim 2013; 14:58:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinaka

quote:

Orijinalden alıntı: lovelesss

quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjistik

quote:

Orijinalden alıntı: lovelesss

buarada benım spigen hybrıd kılıf

64 gb sd card

usb 3,0 sarj kablom

gecen hafta cuma geldı

Hayırlı olsun. Sd kartı hangi model ve nereden kaça aldınız hocam ?

kıngston class 10 54$ aldım ebaydan 15 gundfe elıme gectı

Bugün Vatan Bostancı'dan 32 gb micro sd sandisk class 10 aldım. 89 tl.
    64 gb'si 175 yada 177 tl.idi.
    İyi fiyata almışsın. güle güle eskit.

Hocam hafiza karti gibi seyler bence magazalardan alinmamali.

Webdenal gibi bazi saglam online siteler var ve bu kartlar mesela sandisk 64 gb class 10 microsd kart 120-130 lira arasinda degisiyor. Guvenilir bir iki siteye buyrun:

http://www.webdenal.com/sandisk-sdsdqua-064g-u46a-64gb-android-ultra-micro_464654.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/sdsdqua-064g-u46a-sandisk-sd-kartlar-en-ucuz-fiyatlari,43684.html

http://www.ereyon.com.tr/urun/sandisk-sdsdqua-064g-u46a-64gb-ultra-micro-sdxc-class10.aspx

yalniz alitken kargo dahil mi haric mi ve haricse kargo ucreti ne kadar ona da bakin ki en uygununu alin

• quote:

Orijinalden alıntı: boramat

burası note 3 ile ilgili en popüler konu, aramalrda hemen çıkıyor ben de bu yolla buldum, konu sahibisiniz diye istediğinizi gönderme "git" deme hakkınız mı var:) forum

herkese açık bir forum, siz eğer iserseniz gider bir forum sitersi açar yön etici olur isterdiğinizi gönderirsiniz burada değil,

hata üstüne hata

ben sizin bu bazı tavırlarınıza karşıyım ama bir çok faydalı bilgiyi de sizden ve kısmen eleştirdiğim kişilerden öğrendim

burada duracaksan burayı karıştırmayacaksın hocam öyle karşılaştırma yapılır engelleyemezsin diyorsun da bir söyle bakalım bana çok merak ettim farz edelim ki ben hiçbirşey bilmiyorum en ufak detayına kadar bir anlat bakalım n9000 le n9005 in farkını chipsetlerin teknolojisinden tut da ram lerin frekansına kadar neymiş bizde öğrenelim hadi bakalım madem o kadar bilgilisin

edit: unutmadan en popüler konu burası demeyi biliyorsun ne katkın var şuraya ne yazdın neyin yöntemini gösterdin ne haberi paylaştın bir söyle ya ana sayfada neden senin hiç katkın yok o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sebastian Shaw -- 17 Ekim 2013; 15:00:21 >

• aramazmert kullanıcısına yanıt
    msi laptopumda da ekran mat mat severim
  • quote:

hata üstüne hata

Bayramda şu forumu takip etmekten biraz uzak kaldım bir görüyorum ki ortalık karışmış.

Hocam sizin mesajlarınıza baktımda, ortaya bombanın pimini çekip atmaktan başka yaptığınız bir şey yok.

Şu N9005-N9000 karşılaştırmasını yapmaktan/dile getirmekten vazgeçin.

@Sebastian Shaw ve diğer değerli arkadaşlar burada N9005 vs N9000 yapmaktan çok iki modelinde kullanıcı yorumlarını burada toplayarak (daha çok N9000 neden derseniz herkes N9005 almıyor) insanları bilgilendirmek. Daha çok yardımcı olmak. Bilgi paylaşmak.

Eğer bir derdiniz varsa ve diyorsanız ki yok hacılar siz ne derseniz deyin ben bu karşılaştırmayı yapacağım o zaman başka bir konu açın, sizde oradan insanlara yardımcı olun.

İyi forumlar, iyi bayramlar ++

Edit: Yazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aramazmert -- 17 Ekim 2013; 15:05:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Shaw

quote:

hata üstüne hata

burada duracaksan burayı karıştırmayacaksın hocam öyle karşılaştırma yapılır engelleyemezsin diyorsun da bir söyle bakalım bana çok merak ettim farz edelim ki ben hiçbirşey bilmiyorum en ufak detayına kadar bir anlat bakalım n9000 le n9005 in farkını chipsetlerin teknolojisinden tut da ram lerin frekansına kadar neymiş bizde öğrenelim hadi bakalım madem o kadar bilgilisin

edit: unutmadan en popüler konu burası demeyi biliyorsun ne katkın var şuraya ne yazdın neyin yöntemini gösterdin ne haberi paylaştın bir söyle ya ana sayfada neden senin hiç katkın yok o zaman

Oğlum şimdi sen katkı meselesine girersen benim anasayfaya ne katkım var ?

• Anasayfa da Demir hocama kıyak geçilmiş sanırım :-))

Adı iki kez yazılmış :)))

Not: Demir hocam latife yapıyorum alınmayasın (:

• TheRecRuiT123 kullanıcısına yanıt
    sizin bilginizi taktir ediyorum ve faydalanıyorum

benimki sadece nacizane tavsiye

dikkate alırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum

benim fikrim n9000q almayı düşünmeye başladım

saygı ve sevgi lie
    3.0i bekliyimmi hocam yoksa 2.0da sorunsuz calisirmi

Benim laptopta parlak. Laptopta sıkıntı yokta. Telefonda mat candır .
  • aramazmert kullanıcısına yanıt
    ama sen ortalığı da karıştırmıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Anasayfa da Demir hocama kıyak geçilmiş sanırım :-))

Adı iki kez yazılmış :)))

Not: Demir hocam latife yapıyorum alınmayasın (:

abow benim beyin iyice döndü matrixdeki bir glicthdir o durun hemen düzeltiyorum
    Anasayfa katkımız olmasada yardımcı olmaya çalışıyoruz işte .

Doğru ortalığı karıştırmam .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aramazmert

Benim laptopta parlak. Laptopta sıkıntı yokta. Telefonda mat candır .

sonuçta telefonla güneşe çıkılıyor laptopla dışarı çıkmayı çok az kişi yapar
    Sagolasin hocam, ben de bayram bayram durayim diyorum ama dun dayanamayip bisey yazdik diye yanlis anlasilip acikca benim uslubum elestirilince dayanamadim. Sanki cok bilmislik tasliyorum da oyle ezmisim o bahsettigim tarzda kiyaslama yapanlari. Neyse bu son msjda durumu biraz daha acikladigimi düşünüyorum.

Umarim artik su tartismalar da biter herkes guzelce kullanir cihazini, yeni alacak arkadaslar da milletin yaniltmalari olmaksizin ihtiyaci neyse onu alir insallah.

Artik tartisma bitip yine bi ara gordugumuz paylasim esasli olan moda donebilirsek konunun daha faydali olacagina icten inaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aramazmert

quote:

hata üstüne hata

Bayramda şu forumu takip etmekten biraz uzak kaldım bir görüyorum ki ortalık karışmış.

Hocam sizin mesajlarınıza baktımda, ortaya bombanın pimini çekip atmaktan başka yaptığınız bir şey yok.

Şu N9005-N9000 karşılaştırmasını yapmaktan/dile getirmekten vazgeçin.

@Sebastian Shaw ve diğer değerli arkadaşlar burada N9005 vs N9000 yapmaktan çok iki modelinde kullanıcı yorumlarını burada toplayarak (daha çok N9000 neden derseniz herkes N9005 almıyor) insanları bilgilendirmek. Daha çok yardımcı olmak. Bilgi paylaşmak.

Eğer bir derdiniz varsa ve diyorsanız ki yok hacılar siz ne derseniz deyin ben bu karşılaştırmayı yapacağım o zaman başka bir konu açın, sizde oradan insanlara yardımcı olun.

İyi forumlar, iyi bayramlar ++

Edit: Yazım.

konusmayalım dendikten sonra nerede bir kıyas yapmışım?

• 
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.